עמוד 1 מתוך 7 1 2 3 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 103
Like Tree2Likes

אשכול: זימון לחיל המודיעין

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ברירת מחדל זימון לחיל המודיעין

קיבלתי זימון ללשכת הגיוס בתל אביב למבחנים של חיל המודיעין
    זה בגלל שאני לומד ערבית 5 יח"ל(בינתיים עשיתי 3 יח"ל שנה הבאה בי"ב אני עושה את ה2 האחרונות)
    אין לי מושג מה יש במיונים שם לחיל המודיעין ואיזה מבחנים יש שם
    מישהו פה עבר אותם או יודע מה יהיה שם? כאילו יעשו לי מבחנים בערבית שאני צריך ללמוד אליהם?
    תודה

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

אכן - אם אתה מתמיין למסלולי הערבית של חיל המודיעין, צפויים לך הרבה מבחנים על ערבית. אתה יכול ללמוד לקראתם אם אתה רוצה, אם כי לדעתי ניתן לעבור אותם בלי ללמוד במיוחד. אני מאמין שחיל המודיעין מעוניין בתלמידי ערבית רבים לתפקידים שונים בחיל, ולכן לא סביר שתיפול מהמיונים אם אתה טוב בערבית. מה שכן, המיונים מייעדים כל אחד למקום המתאים לו ביותר לפי הרמה.
    ובנימה קצת פחות רשמית - אני יודע על לא מעט מלש"בים שהתאכזבו כשמסיבה לא הגיונית הם נפלו מהמיונים. זכור שזהו הצבא, ולפעמים קורים שם דברים שהם מעבר להבנתנו.

הסמל האישי שלidan100 משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

למתי שלחו לך?

asaf105 לא מחובר ( פותח האשכול )
    משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

סליחה על האיחור אבל רק עכשיו ראיתי את התגובה, כששבועיים אף אחד לא הגיב
    שלחו לי ל26 ביולי- כלומר שלישי הבא
    באמת יש צורך ללמוד? איזה מבחנים כבר יכולים לעשות לי שמה
    אפשר להגיד שאני טוב בערבית, קיבלתי מגן 100 ביחידה הראשונה ובבגרות 100 אז סופי היה לי 100
    השנה גם היה לי מגן 100, ובבגרות אני יודע שאני אקבל 94+

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

אם אלו הציונים שלך, אני בטוח שתסתדר, ואם אין לך זיכרון גרוע במיוחד, אין צורך שתלמד. הציונים שלך דומים לשלי, ובוא נגיד שאני לא אגיע למקום רע...
    בקשר למבחנים - אם אלו המבחנים הראשונים, אני אגיד לך מה אני זוכר - מבחן ידע כללי, מבחן בערבית (שכלל קטעים קצרים ושאלות אמריקאיות), מבחנים אישיותיים (שאלון 300 או משהו דומה) וכו'... אם היה עוד משהו אני לא זוכר.
    שוב, אין סיבה להילחץ מהמבחנים. החיל מחפש אנשים שלומדים ערבית - ובמיוחד את הטובים בהם.

הסמל האישי שלyuvalinkin משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי liran ron צפה בהודעה
    אם אלו הציונים שלך, אני בטוח שתסתדר, ואם אין לך זיכרון גרוע במיוחד, אין צורך שתלמד. הציונים שלך דומים לשלי, ובוא נגיד שאני לא אגיע למקום רע...
    בקשר למבחנים - אם אלו המבחנים הראשונים, אני אגיד לך מה אני זוכר - מבחן ידע כללי, מבחן בערבית (שכלל קטעים קצרים ושאלות אמריקאיות), מבחנים אישיותיים (שאלון 300 או משהו דומה) וכו'... אם היה עוד משהו אני לא זוכר.
    שוב, אין סיבה להילחץ מהמבחנים. החיל מחפש אנשים שלומדים ערבית - ובמיוחד את הטובים בהם.
    אתה יכול לפרט יותר? בעיקר על החלק של המבחן בערבית.

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

תודה על המידע
    אבל בחלק של המבחן בערבית זה עם מילון או משהו? או שזה בוחן גם את האוצר מילים שלי בשפה?

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

המבחנים מגוונים - בשלבים הראשונים מבחני הערבית לא כוללים מילון (הם מתבססים על אוצר מילים שמתאים, על פי הגדרתם, לבוגר י"א), ובשלבים המתקדמים הם כן. אם תזדקק למילון זה ייכתב בזימון שתקבל. אני זוכר מהמבחנים הראשונים שהיו בהם שאלות רב-ברירה (אמריקאיות), ושהשאלות התייחסו הן לתוכן, הן לפועל והן לתחביר - כלומר לחומר הידוע לכם מהלימודים במהלך השנה. הקטעים הם קצרים (אני לא זוכר כמה קצרים בדיוק) ובדרגת קושי עולה (מה שלא כתוב בשום מקום, אבל לפחות עבורי זה נעשה קשה מקטע לקטע). המבחנים המתקדמים (ויש לכם עוד זמן עד שתגיעו אליהם) הם כאמור עם מילון, והם כוללים תרגום בלבד. יינתנו לכם מספר קטעים, מעט יותר ארוכים מאלה שהזכרתי קודם, ותצטרכו לתרגם אותם בזמן קצוב.
    אני מספר לכם על המבחנים אבל אני חוזר על עצתי שוב - אל תילחצו מהמבחנים, ואין צורך ללמוד לקראתם באופן מיוחד. אף אחד לא מבטיח שתענו על הכול נכון, אבל אף אחד גם לא אומר שזה משנה. לכולם קשה וכולם מתאמצים, ואין סיבה שתצאו מהמבחן בתחושה רעה.

פרטי משתמש

תודה על המידע

עוד משהו- שמעתי שיש חלק של ידע כללי, וחשבתי שאני אוודא לפני שאני יודעת הכל כמו שצריך על נושאים כמו פוליטיקה ומלחמות ישראל וכו' אבל חברים סיפרו לי ששאלו דברים ממש לא קשורים לזה! אתה זוכר דוגמא לשאלות שהיו שם, או לפחות מאיזה תחום הן היו?

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי yuvalinkin צפה בהודעה
    תודה על המידע

עוד משהו- שמעתי שיש חלק של ידע כללי, וחשבתי שאני אוודא לפני שאני יודעת הכל כמו שצריך על נושאים כמו פוליטיקה ומלחמות ישראל וכו' אבל חברים סיפרו לי ששאלו דברים ממש לא קשורים לזה! אתה זוכר דוגמא לשאלות שהיו שם, או לפחות מאיזה תחום הן היו?
    ידע כללי אז זה משהו משתנה בכל שאלון, אי אפשר להתכונן לזה
    זה כמו שבצו ראשון להתכונן למבחנים בעברית שעשו להסביר משפטים קשים, זה לא שלמדנו את כל האוצר מילים במילון או משהו כזה

פרטי משתמש

בטח שאפשר להתכונן. אפשר לחזור על נושאים מסוימים רלוונטים ולכן שאלתי מאיזה תחום היו השאלות.
    אף אחד לא אמר שאני אקרא עכשיו את כל ויקיפדיה אבל להשיג קצת ידע חדש לפני לא יזיק.

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

אין תחום ספציפי - ידע כללי הוא "כללי" בהכרח, כלומר מכסה נושאים רבים. אני זוכר שאלה בסגנון של "מי גילה את הפניצילין?", כך שהשאלה היא כמה אתה אדם בעל ידע.

פרטי משתמש

חחח כן אמרו לי על הפניצילין. דווקא דברים כאלה אני יודעת, אני קוראת הרבה טקסטים עיוניים אבל שמעתי גם שהייתה שאלה כמו מי היה בלהקת כוורת :o

אני מדברת על מבחני הידע כללי של מסלול הערבית במודיעין. אני לא אקבל זימון לאופק כי אני כבר יודעת ערבית ולפי מה שהבנתי אופק זה מסלול שנועד ללמד אותך שפה חדשה

חבר בכיר חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

כן גם לי הייתה שאלה על כוורת, אבל עניתי עליה נכון
    הם נתנו כמה שמות שמאוד מזוהים עם הלהקה אז על דרך השלילה עניתי נכון

פרטי משתמש

אתה זוכר עוד שאלות? אפילו עוד שאלה אחת, אני רוצה לבדוק אם אכן יש לי ידע כללי כמו שהם מצפים

עמוד 1 מתוך 7 1 2 3 ... אחרוןאחרון

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 2

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר כלים שרובם חינמים, ביניהם פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במעמדו או במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו