עמוד 2 מתוך 11 ראשוןראשון 1 2 3 4 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 16 עד 30 מתוך 165
Like Tree5Likes

אשכול: שאלות ותשובות: תכנית תלפיות

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

לפני משהו כמו 3 שבועות מילאתי שאלון אינטרנטי שנשלח אליי במסגרת ההתמיינות לתוכנית.
    ציון האנגלית (5 יחידות לימוד) שהזנתי בשאלון היה מתחת ל-90(85....), בעוד ששאר הציונים(לרבות הציונים בפיזיקה ובמתמטיקה - 5 י"ל)- היו מעל ל-95.... מאז לא קיבלתי כל פנייה מהצבא, אף על פי שהאחרון החל לשלוח זימונים(באינטרנט נתקלתי ביותר מ-5 שקיבלו זימון למבחני שלב א')....
    אז... רציתי לשאול האם הציונים שלי מאפשרים קבלת זימון, וזה עתיד להגיע אליי בתקופה הקרובה או שמא אין לי למה לצפות?
    במידה ולא, עם מי מהגורמים של התוכנית ניתן ליצור קשר(בית הספר מוכן להעלות לי את הציון בעוד 5 נק' ל-90)?

תודה מראש
    נערך לאחרונה על ידי black knight, 05-10-2009 בשעה 12:47

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי shuss צפה בהודעה
    סידיס, לשאלתך השניה, גם המיון וגם ההכשרה נמדדת במספר תחומים. הבסיס הערכי והבסיס האישי בינאישי (יכולת הנהגה, מחויבות למדינה, שאיפה לתרום, יכולת
    כנראה התפקשש להם, כי אני יודע על בוגרת תלפיות שלא חיה בארץ. עם "מחויבות" כזאת מי צריך אויבים .

תודה לך שאתה משתף אותנו בידע שלך. איזה שנה אתה בלימודים?

אגב - בזמן האחרון גם בפסגות עוברים סדנאות צבאיות.

shuss לא מחובר ( פותח האשכול )
    משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

black night, הציונים שלך מספיקים בהחלט לפי מה שידוע לי. שלב א' אורך מספר חודשים ומסתיים בסביבות ינואר. המתמיינים בינואר עוד לא קיבלו זימונים. אני באפן אישי עשיתי את שלב א' בנובמבר וקיבלתי זימון שבועיים לפני המבחנים, כך שהגיוני שעוד לא זומנת. בכל מקרה, אתה מוזמן להתקשר למדור המיון ולשאול לגביך בכל שלב.

ממי, לא כל בוגרי תלפיות חיים בארץ. אני מכיר כמה בוגרים שיצאו לחו"ל לעשות פוסט דוקטורט או לענייני מחקר ופיתוח ובסופו של דבר חזרו. חשוב לזכור שיש מחויבויות אחרות, כגון מחויבות לאקדמיה, מחויבות לעולם ולסביבה וכו'. כמו כן, כל אדם צריך לדאוג גם לעצמו, ומי שמרגיש שלעבור לגור בחול כמה שנים זה צעד נכון בקריירה שלו צריך לעשות את זה. בסופו של דבר, לדעתי, מגורים בחול לא בהכרח מצביעים על אי אהבת המדינה.

חשוב לזכור שהחלטות בחיים מבוססות על מספר שיקולים. אמנם ערכי אהבת המדינה ומחויבות לה ולבטחונה בהחלט מהווים שיקולים חשובים בכל החלטה, אך לא תמיד הכף מוכרעת לטובתם.

אני בשנה א' בתכנית. חבר טוב שלי מתחיל את הלימודים בתכנית פסגות בעוד מספר ימים. אני עצמי התקבלתי לפסגות ואני חושב שהתכנית מעולה. הגיוני שעוברים שם סדנאות צבאיות, זה חלק חשוב בהכשרה.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אז אין צורך להעלות את הציון באנגלית מ-85 ל-90?

תודה על העזרה! שיהיה המון בהצלחה בהמשך הדרך...

משתמש רשום

פרטי משתמש

יש לי שאלה... התחלתי השנה מכינה קדם צבאית... אני עדיין יכול לקבל תלפיות? זה רק לשמיניסטים? מבחינת נתונים נידמה לי שאני מתאים... יש לי קב"א גבוה (הייתי במיונים לטיס ואני מתמיין למודיעין) סך הכל יש לי ציוני בגרות טובים... אז מה יכולה להיות הסיבה? אולי תלפיות מצריכה קב"א עוד יותר גבוה מטיס? למרות שלא ניראה לי... בכל מקרה אם יש לך מושג אשמח לתשובה.. תודה מראש!

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תלפיות דורשים קב"א גבוה יותר מטיס לפחות להתחלה, לפי מה שהבנתי הקב"א הנדרש הוא 55 ומעלה ודפ"ר 80 ומעלה.
    בכל מקרה, שלח בקשה לזימון באתר של תלפיות, נתתי כאן את הכתובת כבר.

משתמש רשום

פרטי משתמש

ברירת מחדל גם טיס זה 55+

דבר אחר... אם אני מתאים לתלפיות היו אמורים לכתוב לי את זה בקיוסק מידע אישי? כמו שכותבים התאמה לצוות אויר...

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

לא, הם לא כותבים התאמה, פשוט שולחים זימון.
    יכול להיות שהזימון פספס אותך, אני מציע ליצור איתם קשר.

משתמש רשום

פרטי משתמש

טוב.. שיהיה בהצלחה בהמשך המסלול... לפי מה שהבנתי מחכות לך 9 שנים לא קלות... צריך לשקול את זה בכובד ראש... אני יעשה חושבים עם עצמי... בכל אופן תודה על העזרה!

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אשמח אם תוכל להגיד את דעתך על הבלוג שכתב אחד מהחניכים לשעבר בתוכנית מנסיונך האישי עד כה. הוא מעלה שם כמה נקודות שליליות, לצד נקודות חיוביות. למרות כל הטיעונים נגד התוכנית, מצאתי את המאמר/בלוג הזה מעורר אצלי מוטיבציה רבה יותר לתוכנית.

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?pagenumberRes=1&
    FolderName=talpiot1&entryid=1365509#response

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

הבלוג נושא מוכר לכל התלפיונים ובפרט למחזור שלי, שהבלוג היה קיים בתקופה בה התלבטנו אם ללכת לתכנית או לא.
    אני עצמי שמעתי על הבלוג הזה לראשונה בשלב ב' של המיונים (מישהו שאל עליו) וקראתי את כולו מאז.

בסופו של דבר, יש אנשים שהתכנית מתאימה להם ויש אנשים שלא. במקרה של כותב הבלוג התכנית לא התאימה לו, או שהוא לתכנית. אני מאמין שהכותב פשוט לא הסתדר עם התכנית ולכן הרגיש אכזבה והגזים קצת בתיאורים שלו.

בכל מקרה, אני יכול להגיד את דעתי האישית - מאד טוב פה. יכול להיות שדברים השתנו מאז שהוא היה חניך, אבל כרגע התנאים פה מעולים, האנשים שווים הכל ואני מרוצה מההכשרה עד עכשיו. זה לא אומר שלא קשה, זה לא אומר שלא עמוס, זה גם לא אומר שלפעמים לא רוצים לעזוב הכל וללכת הביתה, אבל בסופו של דבר - זה שווה כל רגע, ובמקרה הזה מה שלא הורג מחשל (דבר שלא תמיד נכון, אבל כאן כן).

אני חושב שחשוב לקרוא את הבלוג, לכל מי שמתלבט האם ללכת לתכנית, כי כן עולות שם נקודות נכונות וזה שיקול שכל אחד צריך לעשות כשהוא יודע כמה שיותר - גם מהטוב וגם מהרע. ההחלטה שלי הייתה לבוא. מי שיתקבל ויבחר לבוא - מצוין, ומי שלא - גם מצוין, ושיהיה לו המון בהצלחה

מקוה שעניתי על השאלה. אם לא אשמח אם תמקד אותי ואשתדל לענות יותר במדויק.

משתמש רשום

פרטי משתמש

תלפיון יקר
    קודם כל, תודה רבה שאתה עונה כאן על שאלות למרות שאתה לחוץ בזמן.. אני מאחלת לך שירות משמעותי ונעים בצה"ל
    יש לי כמה שאלות ואודה לך אם תענה במהרה
    קיבלתי היום זימון לשלב קדם הכנה לסדרת המיון...
    מה זה? עד כמה שידוע לי לא היה את השלב הזה במחזורים קודמים...
    מפחיד אותי להגיע ליום מיונים בלי שמץ של מושג מה הולך להיות שם
    אולי אתה יודע קצת יותר ממני?
    חוץ מזה, בקשר לבלוג הנ"ל- הבעיה שהכי מטרידה אותי היא באמת הקטע של בזבוז הזמנים..
    באמת יש שעות שאמורות להיות מנוצלות להכנה צבאית וסתם מתבזבזות בשיחה מעפנה עם המפקד על שטויות?
    עדיין יש שעות של ע"ע?
    ואיך באמת מתנהל עניין האוכל? אתם מקבלים את האוכל בחינם או שאתם צריכים לשלם?

תודה רבה
    מיכל

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

היי מיכל,
    כל הכבוד על המעבר של שלב א'
    השלב הזה הוא באמת שלב חדש ולכן קצת קשה לי לדעת מה יהיה בו, בכל מקרה משיחה שהייתה לי לפני כשבוע עם האחראי על המיונים הבנתי שזה שאלוני אישיות שפעם היו עושים אותם עם שלב א' והוחלט מכל מיני סיבות לעשות אותם בנפרד. יכול להיות שגם יהיה מבחן שמזכיר קצת פסיכומטרי, אבל הוא לא יהיה דומה, בין השאר כי פסיכומטרי אפשר לפתור אם לומדים טריקים, כשהמטרה היא לבחון חשיבה.
    אין לך מה לדאוג לגבי זה, כי אי אפשר להתכונן בכל מקרה. שני טוב בלילה לפני.

לגבי הבלוג, יש שעות מפקד, יש פעילויות שבועיות. חלק רואים בזה בזבוז זמן, הרוב רואים בזה משהו תורם. בכל מקרה, אני מאמין שזה תורם. אני חושב שיש דברים שכחניכים אי אפשר לראות את התרומה שלהם אבל בסופו של דבר כל מי שאחראי על ההכשרה הוא בוגר התכנית, והיה בעמדה של החניך ש"מבזבזים לו את הזמן", ולכן אם הם בכל זאת מחליטים שזה חלק חשוב בהכשרה, אני איתם. יותר מזה, אני מאמין שהכל תלוי בגישה. אם באים לפעילויות האלה כדי ללמוד ולהשתפר, מצליחים להפיק מהן גם כשהן לא הכי אינטליגנטיות בעולם.

לדעתי כותב הבלוג פשוט בא בגישה רעה, הוא רצה רק ללמוד, והיו שעות שהיו פיתוח אישי או ערכי שהוא פשוט לא הסתדר איתן, למרות שהן חשובות. חשוב לזכור גם את הצד השני - לא כל הפעילויות פה טובות, רק היום לפני כמה שעות בזבזו לי את הזמן בשיעור חובה על תוכנה שחצי מהמחזור יודע להפעיל, אבל ככה זה בכל מערכת ובסופו של דבר, כל המפקדים פה מטרתם היחידה - להכשיר את החניכים בצורה הטובה ביותר.

עדיין יש שעות של ע"ע. רובן רשות, ולמרות זאת הרוב הולכים אליהן. במצבים קיצוניים יש ע"ע חובה, אליו כולם הולכים ומי שלא רוצה להקשיב יכול לפתור תרגילים בנושאים אחרים. זה לא באמת נורא כמו שזה נשמע - זה חלק מהעניין של הצבא - לעשות מה שאומרים לך, וברגע שמתרגלים לזה מבינים שזה בסדר.

לגבי האוכל, אין לי כל כך כוח להיכנס ללוגיסטיקה של כל העניין, אבל בגדול יש פה מלא אוכל, הוא טוב מאד והוא בחינם. בכלל, הצבא דואג לכל הציוד שצריך. זה לא תמיד מושלם אבל זה עובד וזה טוב. אני עוד לא הייתי אפילו קרוב לרעב

בהצלחה בשלב הבא, תודיעי לי מתי זה כשתדעי (אם אני לא טועה יש שני מועדים).
    נערך לאחרונה על ידי shuss, 02-12-2009 בשעה 01:47

משתמש רשום

פרטי משתמש

תודה רבה שענית כל כך מהר!!
    אותי זימנו ל-9 בדצמבר...

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

הגעתי ליום המיונים האחרון של המחזור הראשון(הייתי שם ביום רביעי הקודם), ולא קיבלתי מהם כל מכתב מאז(הבנתי מהם שבין אם עברת את המבחנים ובין אם לא- אתה צפוי לקבל מהם מכתב).
    אפשר לומר בוודאות שלא עברתי לשלב הבא או שמא- עוד קיים סיכוי שיזמינו אותי לסדנת המיון שתערך בהמשך השנה?

עמוד 2 מתוך 11 ראשוןראשון 1 2 3 4 ... אחרוןאחרון

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )