עמוד 1 מתוך 11 1 2 3 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 165
Like Tree5Likes

אשכול: שאלות ותשובות: תכנית תלפיות

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל שאלות ותשובות: תכנית תלפיות

שלום לכולם.
    אני חניך בתכנית תלפיות, וראיתי שיש בפורום שאלות רבות על התכנית (בעיקר עם תחילת המיונים למחזור ל"ב).
    הייתי רשום בפורום לפני כן, אך כיוון שאסור לנו להזדהות באינטרנט כחניכים בתכנית, החלטתי להירשם בתור משתמש חדש על מנת לענות לכם על השאלות.
    באשכול אתם מוזמנים לשאול מה שתרצו על המיונים ועל המסלול, ואענה לכם ככל שאני יודע ובמסגרת מה שאפשר לספר.

יום נעים

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

קודם כל תודה רבה, התוכנית נשמעת ממש קשה להתקבל אז באמת-כל הכבוד!
    אני לפני המיונים הראשונים אפילו, והבנתי שיש איזשהו מבחן שנקרא מבחן ידע מדעי. רציתי לדעת איך אתה ממליץ להתכונן למבחן הזה? יש איזשהי חוברת/ספר שאתה ממליץ לקנות כדי להתכונן למבחן ?
    זה ממש חשוב לי להגיע מוכן למבחנים כי אני יודע שזה הזדמנות חד-פעמית בכל החיים להתקבל לתוכנית יוקרתית כ"כ ואין דבר שאני רוצה יותר מזה.
    חג שמח, שנה טובה וממש ממש תודה!

shuss לא מחובר ( פותח האשכול )
    משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

המבחנים (בשלב א') בודקים יכולות במתמטיקה ובפיזיקה, וכמו כן ידע קודם בנושאים האלה (למשל, אני זוכר כמה שאלות משלב א' שמי שמכיר כל מיני פרדוקסים ואנקדוטות מתמטיות יכול לפתור בלי שום הבנה או חשיבה).
    באפן עקרוני אין כל כך דרך להתכונן - מי שיש לו יכולות מדעיות טובות ובנוסף מתעניין בנושאים האלה יצליח. זה דומה למבחן ידע כללי - אין איך להתכונן אליו, אבל אנשים עם זכרון טוב שמתעניינים ולומדים ולכן יודעים הרבה יצליחו בו.
    אם בכל זאת אתה מאד רוצה להתכונן, הייתי מציע לך לתרגל שאלות מהאולימפיאדות בפיזיקה ובמתמטיקה. זה לא ישנה את ההבנה שלך מקצה לקצה, אבל זה יתן לך מושג כללי על מה בעצם רוצים ממך במבחנים.

בהצלחה

הסמל האישי שלHurricane אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

שוש, לא בדיוק הבנתי מה עושים שם. תוכל לרשום משפט קצר על מה שעושים שם?
    חיפשתי קצת באינטרנט, אבל לא כל כך ברור לי מה עושים שם:
    תכנית תלפיות הינה תכנית עילית צבאית-אקדמית להכשרת מנהיגות טכנולוגית-מבצעית מעולה למערכי המחקר והפיתוח (מו"פ) ומערכי האמל"ח (אמצעי לחימה) של מערכת הביטחון.
    עוסקים שם במתמטיקה ופיזיקה (אני שואל לפי המבחנים)? נשמע מעניין...
    אפשר להגיע לשם עם פרופיל 97?

עריכה:
    שכחתי להגיד, תודה רבה על זה שבאת לכאן. זה עוזר מאוד.
    נערך לאחרונה על ידי Hurricane, 19-09-2009 בשעה 18:01
    Jello!
    אפליקציה חדשה וממכרת בטירוף לאנדרואיד!

המדריכים שכתבתי. לכניסה לחצו עליי

משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

כשאתה אומר יכולות מתמטיות ? זה מתכוון רמה 5 יח' טובה?

מנהל פורום 007 בדימוס חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי ohadush צפה בהודעה
    כשאתה אומר יכולות מתמטיות ? זה מתכוון רמה 5 יח' טובה?
    זה מתכוון להבנה טובה של החומר..לא דרוש ידע מעבר ל 5 יח'

פרטי משתמש

האם אתה מכיר את תכנית פסגות? האם אתה יודע את ההבדלים בין התכניות (פסגות לעומת תלפיות)?

תודה !
    נערך לאחרונה על ידי Netanelm7, 19-09-2009 בשעה 19:18
    (1) "הדבר הכי חשוב, הוא לעולם לא להפסיק לשאול שאלות" - אלברט איינשטיין

(2) "תשקיעו בלימודים ---> אין לכם מושג כמה זה יעזור לכם / יחסוך לכם בעתיד" .... תאמינו לי יהיה לכם מספיק זמן להנות !!! ד"א מי אמר שאי אפשר לשלב את שניהם =]

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

קודם כל, אין לך מושג כמה אני מעריך אותך על כך שהתקבלת לתוכנית יוקרתית כל כך. אני מעריך אותך עוד יותר כי אתה בא לחלוק את הידע שלך איתנו. יש לי כמה שאלות.
    מתי בערך מקבלים זימון לתלפיות לאחר הצו הראשון, והאם ישנה אפשרות לקבל זימון למיונים לפני הצו הראשון (שמעתי שיש תלמידים שבית הספר שלהם ממליץ עליהם)?
    שאלה נוספת, האם העובדה שהנני מחונן תקל עליי במיונים? הם מחפשים אנשים בעלי כושר חשיבה ויכולות חברתיות מפותחות או שהם מחפשים יותר אנשים שהם מומחים כבדים בתחומים הריאליים (לא שאני לא טוב במקצועות הריאליים, נהפוך הוא)? במילים אחרות, איזה סוג של אדם הם מחפשים?

פרטי משתמש

בקיוסק מידע ישנו סעיף: "כשירות רפואית לשירות ביטחון" - האם זה לקרבי? למודיעין? האם מישהו יכול לעזור לי להבין?

תודה !

ד"א
    מהם סעיפים פוסלי טייס?
    (1) "הדבר הכי חשוב, הוא לעולם לא להפסיק לשאול שאלות" - אלברט איינשטיין

(2) "תשקיעו בלימודים ---> אין לכם מושג כמה זה יעזור לכם / יחסוך לכם בעתיד" .... תאמינו לי יהיה לכם מספיק זמן להנות !!! ד"א מי אמר שאי אפשר לשלב את שניהם =]

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אוקיי, אשתדל להתייחס לכולם:
    הוריקן, התכנית היא בעצם תכנית הכשרה שמשלבת הכשרה צבאית עם הכשרה אקדמאית. המטרה - להכשיר קציני מחקר ופיתוח, בעלי ידע מקצועית והבנה מערכתית על כלל הצבא. אחרי המסלול מוצבים בכל מיני תפקידים בצבא, רובם עוסקים במחקר ופיתוח, חלקם במודיעין וחלקם גם קרביים (הקרביים מאד הולכים גם לסיירות, זה אפשרי אבל קשה). העיסוק האקדמאי הוא תואר במתמטיקה ובפיזיקה (אפשר גם במדעי המחשב), ויש הרבה תכנים צבאיים כמו קורס קצינים, קורס צניחה, טירונות עם הצנחנים, סדרות בכל החיילות, וכו'. בקיצור, זה לא בדיוק קורס שמכשיר אותך לתפקיד מסויים, כמו גאמא או שחקים, אלא יותר הכשרה כללית שהמטרה שלה לפתח אותך ברמה המקצועית והאישית, כדי שאחרי זה תוכל לעסוק במגוון תפקידים (לפעמים ייחודיים לבוגרי תלפיות, לפעמים לא) ולבצע אותם בצורה מצוינת הודות להכשרה שקיבלת. כמובן שאפשר להיות עם פרופיל 97. בשביל להתקבל לתכנית צריך פרופיל 72 ומעלה או 64 באישור ועדה רפואית.

אוהד, כמו שחן אמר הכוונה היא הבנה גבוהה של החומר וחשיבה ריאלית טובה. אין שום יכולת או דרך להתכונן למבחנים האלה, ואין צורך לדעת פיזיקה ומתמטיקה מעבר לרמה של בית הספר. בשלבים מתקדמים יותר נבחנים גם בפן האישי וההנהגתי. יותר מזה אני חושש שאסור לי לפרט.

נתנאל, תכנית פסגות היא תכנית של העתודה. מעבר לזה שבתלפיות יש הרבה הכשרה צבאית כשבפסגות המיקוד הוא הנדסה ופיזיקה (או הנדסת תכנה), בתלפיות אתה חייל תוך כדי ההכשרה - כלומר שירות של 9 שנים, בעוד בפסגות אתה סטודנט ולאחר מכן חייל במשך 6 שנים. התואר האקדמאי שונה - הנדסה לעומת מדע. כמו כן, המיונים לפסגות מסתכמים בראיון אישי, כיוון שהתכנית סומכת על ציוני הפסיכומטרי והבגרות שלך, בעוד המיונים לתלפיות מאד עצמאיים ולכן התכנית מסתמכת מעט על ציוני הפסיכומטרי והבגרות. יש עוד הבדלים רבים. אם יש לך אפשרות לבחור בין השתיים, אני כמובן ממליץ ללכת לתלפיות (אני משוחד אמנם). אני חושב שהשילוב בין הבנה צבאית, הכשרה אישית ותואר אקדמאי הוא שילוב מנצח. בכל מקרה, שתי התכניות מעולות. למען האמת, הודיעו לי על הקבלה לתלפיות באמצע יום הראיונות לתכנית פסגות. סתם נקודה משעשעת

סידיס, זה מאד תלוי. אם תכתוב לי מתי נולדת אוכל להגיד לך האם תקבל זימון, האם כדאי לך לבקש אותו, או האם לא תוכל לבקש אותו ותיאלץ לחכות למחזור הגיוס הבא. בכל מקרה, לפעמים פוסחים על מועמדים בגלל גילם הצעיר, ככה שאני מציע לך לנסות ולבקש בכל מקרה. תוכל למצוא פרטים נוספים באתר התכנית: http://www.mod.gov.il/pages/Talpiot/miun.asp תחת הקטגוריה "רישום עצמאי".

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

סידיס, לשאלתך השניה, גם המיון וגם ההכשרה נמדדת במספר תחומים. הבסיס הערכי והבסיס האישי בינאישי (יכולת הנהגה, מחויבות למדינה, שאיפה לתרום, יכולת לעבוד בקבוצה, יצירתיות, כריזמטיות, וכו') חשובים לא פחות מהבסיס המקצועי - הוא יכולת ההתמודדות עם בעיות בכלל ובאקדמיה, במחקר ובפיתוח בפרט.
    סטטיסטית, אצלי במחזור יש התאמה גבוהה בין המתקבלים לתלפיות לעוברי המבחנים לכיתות ולמרכזי מחוננים (אני בוגר מרכז למחוננים), אבל לא הייתי רוצה להתיימר לקבוע האם אתה מתאים יותר או פחות בעקבות היותך מחונן.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אני כרגע בכיתה יא', יליד סוף נובמבר (93 אם זה חשוב, זאת אומרת בן פחות מ-16). לא קיבלתי עוד צו ראשון, ואין לי ממש מושג מתי אני אקבל, פשוט תוכנית תלפיות נשמעת לי מאוד אטרקטיבית מפי חניכים ומתמיינים לתוכנית והשמועה לפיה ניתן לקבל זימון אליה עוד לפני הצו הראשון סיקרנה אותי.
    אני מודה לך מאוד על תשובותיך, אך אשמח לשאול עוד קצת ברשותך. האם התעניינת בתוכנית לפני שזומנת למיונים , האם הגעת לתוכנית עם השכלה אקדמית קודמת , ועד כמה התוכנית היא תובענית?

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

מה היתרונות של תלפיות על פני פסגות בכלל? בפסגות מקבלים משכורת נוספת שיבוץ מעולה במחקר ופיתוח ותלפיוניקים עוברים אינוסף הכשרות צבאיות מעפנות

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אפשר להכנס לתלפיות בפרופיל 64? לא חייבים פרופיל קרבי בשביל להכנס לשם ? תוכל לפרט על זה קצת ?

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

מחר אני חוזר ולא אוכל להיכנס לכמה ימים. אתם מוזמנים להשאיר שאלות ואענה לכם כשאחזור.

גינגל, אם הכסף הוא מה שמעניין אותך, צא מהצבא על קב"ן, תעשה תואר ולך לעבוד בחברת הייטק. בימינו זה אפשרי ואף לא קשה.
    ובכל זאת אענה לך, בלי להשוות את פסגות לתלפיות. ההכשרות הצבאיות בתלפיות הן "שלח לחמך", ובכלל ידע רחב בתחומים מגוונים ויכולת להשליך מאחד על השני עוזרות בכל תחום בחיים. יצא לי להיתקל בהרבה סיפורים על אנשים שבלי הידע שלהם בתחומים שוליים כביכול לא הגיע לפריצות דרך. למשל לואי פסטר, שהתעסק בפשיטת עורות בצעירותו, וכך למד על בעלי חיים, או הארווי ג'ונס, חייל שההבנה שלו בפסיכולוגיה (למרות שהיה פיזיקאי) הצילה את לונדון מהפצצות במלחמת העולם השניה.
    ידע רחב ומגוון ושילוב נכון בין תחומי הידע הוא חלק הכרחי בכל דבר שבו תעסוק.
    לגבי שיבוץ המחקר, מקבל אותו כל אדם עם תואר אשר מתעסק במחקר. כך גם תלפיונים שמתעסקים במו"פ (רובם) מקבלים שיבוץ מחקר. לגבי אפשרויות להמשך, הרבה מקומות דורשים בוגרי תלפיות בלבד. בשאר המקומות, ההכשרה הנוספת שקיבלת בתלפיות אמורה לעזור לך בהמשך. האם זה נכון או שעבדו עליי? אוכל להגיד לך רק בעוד כמה שנים טובות, כשאסיים.
    לגבי היתרון של תלפיות על פסגות, אני לא רוצה לקבוע באפן חד משמעי שתלפיות טובה יותר ואני בכלל לא מאמין שהתכנית בהכרח טובה יותר. אני באפן אישי התקבלתי לשתי התכניות ובחרתי ללכת לתלפיות משיקולים שעיקרם תפקידים תורמים לאחר ההכשרה וסביבה חברתית במהלכה. יש לי חברים שהולכים לפסגות ואני מאמין שהתכנית מעולה, אני בכלל לא רוצה להיכנס לשאלה מי יותר טובה אובייקטיבית, כל אחד והשיקולים שלו מה עדיף.

סידיס, אתה תצטרך לשלוח בקשה להתמיין כיוון שאתה יליד נובמבר, אך תוכל לעשות את זה רק עם תחילת המיונים למחזור הגיוס שיתגייס בעוד שנתיים. ההרשמה תיפתח ביוני 2010 למיטב ידיעתי. יכול להיות שאפשר לקבל זימון לפני הצו הראשון, אבל אל תקח סיכונים. אם לא תזומן עד ספטמבר 2010, בקש.
    התעניינתי בתכנית מאד לפני שזומנתי, אני מכיר אותה דרך קרוב משפחה שהיה בה. לפני התכנית למדתי ברמה אקדמאית פסיכולוגיה והסטוריה. למדתי אותם מתוך עניין, בידיעה שלא אעסוק בתחומים האלה בעתיד. לכן אין לי שום פטור או ידע אקדמאי רלוונטי לתכנית. עם זאת, יש אצלנו כמה במחזור שיש להם ידע אקדמאי קודם וחלקם אפילו פטורים מקורסים מסויימים. יש גם מעטים עם תואר מלא. אני לא יודע אם אני יכול לפרט בדיוק, אבל יש מה לעשות איתם בזמן ההכשרה. בקיצור יש מה לעשות עם נקודות זכות אקדמאיות.

עמוד 1 מתוך 11 1 2 3 ... אחרוןאחרון

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )