מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

אשכול: האולימפידה בפיזיקה שלב ב 2016 , מישהו התמודד בשלב ב ?

משתמש רשום

פרטי משתמש

ברירת מחדל האולימפידה בפיזיקה שלב ב 2016 , מישהו התמודד בשלב ב ?

מישהו מכאן בטוח התמודד בשלב ב באולימפידה בפיזיקה מה הרושם שלכם איך הוא היה ? קשה ?
    מישהו עבר לשלב ג ? אם מישהו עבר אני ישמח שידבר איתי אני עברתי ואשמח להכיר את מי שיהיה איתי במחנה עוד מעט {:

משתמש רשום

פרטי משתמש

השנה (י') ניגשתי לשלב א' שאותו לצערי לא עברתי (נלחצתי ממש ונפלתי הרבה על שטויות..התאכזבתי מעצמי אפשר לומר חחח אבל נורא שנה הבאה אנסה שנית). ראיתי באופן כללי את שלב ואף ניסיתי לפתור אותו. באופן כללי :
    חלק א' (15 שאלות סגורות) - היה חלק מעניין, השאלות היו יפות. רמת השאלות ביחס לשאלונים קודמים (לפי דעתי לפחות) הייתה רגילה ומעלה.
    חלק ב' (2 שאלות פתוחות) -
    שאלה 1 - דרשה הרבה מאוד ידע במכניקה ומעט גם חשיבה. ללא ספק תלמיד שהבין היטב נושאים כמו קינמטיקה, כוחות ותנע היה צולח שאלה זו.
    שאלה 2 - שאלה מעט מצחיקה. בהתחלה כשמתחילים לקרא אותה לא מבינים אם מדובר באולימפיאדה או בשעת סיפור ("רומאו כלא את ביתו היפה יוליה.." חחחח) אבל מצד שני השאלה הייתה פשוטה יחסית. את רוב הסעיפים שם היה ניתן לפתור במהרה, אם היו עולים על תכסיס מסויים (ובנוסף גם קצת ידע בסדרות לא היה מזיק

משתמש רשום

פרטי משתמש

היי אכן יש לך את שנה הבאה ,ואם תלמד טוב תוכל לעבור . .
    אך אני חולק עליך שאמרת שיש צורך לדעת לשלב ב ידע מוגזם במכניקה ...
    שאלה אחד בכלל לא כללה קינמטיקה.
    האם אתה בטוח שאתה פותר נכון ? אתה יכול לדבר איתי בפרטי בקשר לתשובות כי נראלי שיש לך טעות ב 1
    ציטוט פורסם במקור על ידי Leon fain צפה בהודעה
    השנה (י') ניגשתי לשלב א' שאותו לצערי לא עברתי (נלחצתי ממש ונפלתי הרבה על שטויות..התאכזבתי מעצמי אפשר לומר חחח אבל נורא שנה הבאה אנסה שנית). ראיתי באופן כללי את שלב ואף ניסיתי לפתור אותו. באופן כללי :
    חלק א' (15 שאלות סגורות) - היה חלק מעניין, השאלות היו יפות. רמת השאלות ביחס לשאלונים קודמים (לפי דעתי לפחות) הייתה רגילה ומעלה.
    חלק ב' (2 שאלות פתוחות) -
    שאלה 1 - דרשה הרבה מאוד ידע במכניקה ומעט גם חשיבה. ללא ספק תלמיד שהבין היטב נושאים כמו קינמטיקה, כוחות ותנע היה צולח שאלה זו.
    שאלה 2 - שאלה מעט מצחיקה. בהתחלה כשמתחילים לקרא אותה לא מבינים אם מדובר באולימפיאדה או בשעת סיפור ("רומאו כלא את ביתו היפה יוליה.." חחחח) אבל מצד שני השאלה הייתה פשוטה יחסית. את רוב הסעיפים שם היה ניתן לפתור במהרה, אם היו עולים על תכסיס מסויים (ובנוסף גם קצת ידע בסדרות לא היה מזיק

משתמש רשום

פרטי משתמש

כנראה ואתה צודק. לא ממש פתרתי את השאלה לעומק. זה היה יותר רפרוף. (גם לא למדתי עוד תנע אבל צברתי ידע בסיסי מקריאה בספרים למיניהם...)
    לגבי הידע במכניקה - כמובן שאני מתכוון לידע שנלמד בתיכון ולא מעבר.

אולם אציין שנית ששאלה זו לא דרשה לדעתי (ביחס למה שראיתי שנים קודמות) חשיבה רבה, באופן מדוייק יותר - תלמיד שיודע את החומר במכניקה ל 5 יח"ל ומבין אותו היה יכול לפתור אותה די טוב לדעתי, ולכן עצתי באמת לכל אחד שרוצה לגשת לאולימפיאדה - לשים דגש על הבנה. השאלות באולימפיאדה הן שאלות לא שגרתיות, אולם לא שגרתיות מבחינת זה שרמת ההבנה הנדרשת בכדי לפתור אותן היא לא שגרתית, ולרוב לא מעבר.

אלי, אני מקווה מאוד שתעבור את המחנה ואולי בסוף תייצג אותנו באולימפיאדה

המון בהצלחה !

משתמש רשום

פרטי משתמש

עברתי את שלב א' אבל לא את שלב ב' היה דיי קשה... השאלות האמריקאיות היו סבירות
    אבל בפתוחות נפלתי. אני כיתה י' , לא יודע אם למדתם יותר חומר אבל אני לא חושב שזה כזה משנה.
    וכל הכבוד שמעתי שעברו בערך 30 מתוך ה 300. מזל טוב שיהיה לך בהצלחה יתותח
    נערך לאחרונה על ידי GuyO, 20-07-2016 בשעה 23:08

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

בהצלחה אלי, שתף אותנו בהתקדמות !

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 6

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר כלים שרובם חינמים, ביניהם פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במעמדו או במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו