מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

אשכול: מעגל חשמלי

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל מעגל חשמלי
    תשובות סופיות : אין בידי תשובות סופיות

מיכאל אמר לי להעלות כל שאלה בנפרד, אשמח לפתרון
    3.PNG

הסמל האישי שלמיכאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

פתרון
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים

3. אהבתי yuvaldamari אהב \ אהבו את התגובה
    משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי מיכאל צפה בהודעה
    פתרון
    תוכל בבקשה להסביר את סעיף ב? ואני לא חושב שסעיף ג2 מופיע כאן, או שפיספסתי משהו?

הסמל האישי שלYes משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

אם לגלוונומטר יש התנגדות פנימית לא זניחה, אז יפול עליו חלק מהמתח והמתח שימדד על $$\epsilon_x$$ יהיה קטן יותר. כלומר, כן, ההתנגדות הפנימית של הגלוונומטר אכן יכולה להשפיע על דיוק המדידה.

לגבי ג' 2, מיכאל רשם איך מוצאים את כל הזרמים במעגל. לכן אם הזרם שעובר דרך מקור המתח הוא $$I_1$$ כפי שבסימון של מיכאל, אז מתח ההדקים הוא $$\epsilon_0-I_1 r$$.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Yes צפה בהודעה
    אם לגלוונומטר יש התנגדות פנימית לא זניחה, אז יפול עליו חלק מהמתח והמתח שימדד על $$\epsilon_x$$ יהיה קטן יותר. כלומר, כן, ההתנגדות הפנימית של הגלוונומטר אכן יכולה להשפיע על דיוק המדידה.

לגבי ג' 2, מיכאל רשם איך מוצאים את כל הזרמים במעגל. לכן אם הזרם שעובר דרך מקור המתח הוא $$I_1$$ כפי שבסימון של מיכאל, אז מתח ההדקים הוא $$\epsilon_0-I_1 r$$.
    איך מחשבים מה הזרם שיורה הגלננומטר? ולא כ"כ הבנתי מה זה X חלקי L.. עד כמה שידוע לי כדי לחשב התנגדות של נגד R כללי עושים V חלקי I לא?

הסמל האישי שלYes משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

האמת שניסוח השאלה לא מדוייק. היה צריך לציין שההתנגדות על התיל $$ab$$ היא אחידה. אם היא אחידה, אז אפשר לחשב את ההתנגדות ליחידות אורך שהיא סך כל ההתנגדות של התיל חלקי אורך התיל. אם נסמן את ההתנגדות ליחידות אורך ב-$$\rho$$, אז נקבל:
    $$$\rho = L/R_{ab}=\frac{30}{50}=0.6$$$
    עכשיו אפשר לחשב את ההתנגדות של התיל $$cb$$ - שהיא אורך התיל כפול ההתנגדות ליחידת אורך:
    $$$R_{cb}=\rho\cdot L_{cb}=0.6 \cdot 20 = 12 \Omega$$$
    מיכאל רשם את מערכת המשוואות שבאמצעותה אפשר למצוא את הזרם שיורה הגלוונומטר.
    נערך לאחרונה על ידי Yes, 13-01-2018 בשעה 01:38

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Yes צפה בהודעה
    האמת שניסוח השאלה לא מדוייק. היה צריך לציין שההתנגדות על התיל $$ab$$ היא אחידה. אם היא אחידה, אז אפשר לחשב את ההתנגדות ליחידות אורך שהיא סך כל ההתנגדות של התיל חלקי אורך התיל. אם נסמן את ההתנגדות ליחידות אורך ב-$$\rho$$, אז נקבל:
    $$$\rho = L/R_{ab}=\frac{30}{50}=0.6$$$
    עכשיו אפשר לחשב את ההתנגדות של התיל $$cb$$ - שהיא אורך התיל כפול ההתנגדות ליחידת אורך:
    $$$R_{cb}=\rho\cdot L_{cb}=0.6 \cdot 20 = 12 \Omega$$$
    מיכאל רשם את מערכת המשוואות שבאמצעותה אפשר למצוא את הזרם שיורה הגלוונומטר.
    הזרם של הגלוונומטר יצא לי 2.5 לפי מערכת המשוואות. לא נראה לי הגיוני, מה גם שצריכה להיות משוואה נוספת לא?

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 3

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר כלים שרובם חינמים, ביניהם פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במעמדו או במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו