מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

אשכול: גרף הפסק כתלות בזרם

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ברירת מחדל גרף הפסק כתלות בזרם

היי,
    השאלה הזאת הייתה לי במבחן היום.
    את הכול הצלחתי, אבל בסעיף ה' אני כתבתי שהגרף ישתנה כי ההספק תלוי בזרם, וכאשר יש התנגדות פנימית של מד הזרם, הנגד השקול במעגל גָדֵל, ולכן הזרם השקול קָטֵן.
    מכאן נובע כי הגרף ישתנה.
    אבל דיברתי אחרי המבחן עם המורה, והוא אמר לי שהגרף לא ישתנה כי הגרף תלוי אך ורק בכא"מ (ε) ובהתנגדות הפנימית (r), ושניהם לא משתנים עם הוספת מד הזרם.
    אני מסכים שערכים אלו לא משתנים, אבל הזרם משתנה ולמיטב הבנתי נקבל נקודות אחרות, ולא זהות לאלו שבגרף הנתון.
    אשמח לדעת מה דעתכם. אני לא מבין איפה הטעות שלי...
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    • סוג הקובץ: jpg 3.jpg‏ (120.1 ק"ב , 7 צפיות) תלמידה נעזרת במעגל המתואר בתרשים 1 על מנת לחקור סוללה בעלת כא"מ : והתנגדות פנימיתז לא ידועים. במעגל, בנוסף לסוללה, גם מכשירי מדידה אידיאליים ונגד משתנה. במהלך הניסוי שינתה התלמידה את ערכי הנגד ומדדה את המתח והזרם. בהסתמך על תוצאות המדידה חישבה התלמידה את ההספק המתפתח בנגד המשתנה ושרטטה גרף של הספק זה כתלות בזרם (ראה תרשים 2). תרשים 1.P [Watt] נקודה 4A שAה ע ש->i[A.]32.521.5 הכל 10.5תרשים 2P= £I-t: 6 א. בטא את ההספק המתפתח בנגד המשתנה כתלות בזרם, בכא"מ & ובהתנגדות הפנימית r. ב. היעזר בגרף ומצא את: (1) הכא"מ של הסוללה, &. הסבר את שיקוליך. (2) ההתנגדות הפנימית של הסוללה, ז. הסבר את שיקוליך. ( r=2a ג. עבור הנקודה A שבגרף: (1) מהו מתח ההדקים של הסוללה? (2) מהי נצילות המעגל החשמלי? ד. התלמידה שינתה את הזרם במעגל באמצעות הנגד המשתנה. מהי התנגדותו של הנגד המשתנה כאשר ההספק המתפתח במעגל מגיע לערכו המרבי? נמק. 22]-3 ה. בניסוי אחר השתמשה התלמידה באמפרמטר שאינו אידיאלי. האם כתוצאה מכך ישתנה גרף ההספק כתלות בזרם? הסבר!Va6-6-2-2 - 2v)1 = 337

הסמל האישי שלavi500 משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

אם היו משרטטים את ההספק כפונקציה של ההתנגדות החיצונית - אתה היית צודק אבל כאן משרטטים אותו כפונקציה של ההתנגדות הפנימית ולכן התלות של הזרם בהתנגדות החיצונית לא באה לידי ביטוי. כך גם למשל אם היו משתמשים בנגד משתנה אחר שההתנגדות שלו ליחידת אורך גדולה פי שניים - לא היית מרגיש את זה בגרף כי הנגד החיצוני רק משמש אותנו לקבלת זרמים שונים ואנחנו משרטטים את ההספק כפונקציה של אותם זרמים בלי קשר לאיך קיבלנו אותם (באיזה התנגדויות חיצוניות קיבלנו אתם).
    דרך אחרת אולי לחשוב על זה היא כך: תחשוב לרגע שההתנגדות הפנימית היא 0. אז הגרף הוא לא פרבולה אלא קו ישר $P=EI$ ששיפועו $E$. ברור שאם אנחנו משנים את ההתנגדות החיצונית במעגל אזי הגרף עדיין ישאר קו ישר עם אותו שיפוע בלי קשר מהי ההתנגדות החיצונית או איך היא התקבלה. באותו אופן ניתן לחשוב במקרה הזה, בו צורת הגרף היא פרבולית עקב כך שיש התנגדות פנימית - שהוא רק מבטא את תכונות הסוללה ואינו תלוי באופן שבו מדדו אותו (איך שינו את הזרם).
    מעיון חטוף בפורום אפשר לחשוב שמשוואה ריבועית נמצאת בקידמת המדע...
    קשה להאמין שהבבלים כבר גילו את הפיתרון לפני 3000 שנה...

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 4

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו