עמוד 60 מתוך 61 ראשוןראשון ... 10 50 58 59 60 61 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 886 עד 900 מתוך 914

אשכול: פרויקט ההכנה לבגרות בחשמל ואלקטרומגנטיות 2012!!! ~EMath~

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תודה על הכול גיא!

הסמל האישי שלguy-marcus אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Ronnen צפה בהודעה
    כמה יורידו לי אם לקחתי ב2ב' את הקוטר בתור רדיוס?

לא יודע בוודאות, אבל לא יותר מנק' או שתיים...
    מעביר שיעורים פרטיים במתמטיקה ובפיזיקה באזור פתח תקוה, לפרטים ניתן ליצור קשר דרך הודעה פרטית.

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

(אנטואן דה סנט-אכזופרי, מחבר "הנסיך הקטן")

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

גיא, קודם כל תודה רבה על הפרוייקט...
    בבגרות עשיתי את שאלות 3,4,5 , בשאלות 3,4 התשובות שלי בדיוק כמו של יואל גבע ואנקורי, בשאלה 5 בסעיף ב' ישנה מחלוקת בין יואל גבע לאנקורי איך לצייר את הגרף של הכא"מ, אני עשיתי כמו יואל גבע כי לא הצבתי את המינוס שבהתחלת הנוסחה...
    כל התשובות שלי כמו של יואל גבע ואנקורי חוץ מהסעיף הזה, האם ירד לי על זה כי אם לא אז יש מצב שאני אקבל 100 (כי כל התשובות וההסברים נכונים - ממש הקפדתי על זה - שוב תודה לפרוייקט)

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי avihay144 צפה בהודעה
    גיא, קודם כל תודה רבה על הפרוייקט...
    בבגרות עשיתי את שאלות 3,4,5 , בשאלות 3,4 התשובות שלי בדיוק כמו של יואל גבע ואנקורי, בשאלה 5 בסעיף ב' ישנה מחלוקת בין יואל גבע לאנקורי איך לצייר את הגרף של הכא"מ, אני עשיתי כמו יואל גבע כי לא הצבתי את המינוס שבהתחלת הנוסחה...
    כל התשובות שלי כמו של יואל גבע ואנקורי חוץ מהסעיף הזה, האם ירד לי על זה כי אם לא אז יש מצב שאני אקבל 100 (כי כל התשובות וההסברים נכונים - ממש הקפדתי על זה - שוב תודה לפרוייקט)
    שוב, אני די בטוח שלא יורידו לך על זה כלום.
    עניין המינוס הוא עניין סמלי שקשור בכלל לכיוון הזרם.
    אין זה משנה איזה גרף בחרת לטעמי, לא יורידו על זה נקודה לדעתי.
    אהבתי avihay144, svpam123 אהב \ אהבו את התגובה

מעביר שיעורים פרטיים במתמטיקה ובפיזיקה באזור פתח תקוה, לפרטים ניתן ליצור קשר דרך הודעה פרטית.

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

הסמל האישי שלgilas מדריכה ויועצת חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

חח, עם ההערות שלי אני כל הזמן מרגישה כמו זוג הקוטרים מהיציע של חבובות (סליחה, עם העבודה שאני עושה עכשיו, חייבת לשעשע את עצמי)

ציטוט פורסם במקור על ידי guy-marcus צפה בהודעה
    על תכנון מתווה פרויקט ההכנה בחשמל ישבתי לפחות כמאה שעות שהתפרסו לאורך שבועות (באיזור של החגים, ניצלתי זמן זה לפרויקט שאז היה בשלב תכנון תכנית הלימוד) ועוד המון ארגונים מסביב, וגם בחודש התרגול עצמו.
    גיא... אתה משהו. באמת.
    לא יאומן שתלמיד בדיוק כמו כל אחד מכל המשתתפים האחרים פה משקיע ומרים פרויקט שכזה.
    מרגש לראות. תודה.
    אהבתי avihay144, פרויקט ההכנה לבגרות בחשמל ואלקטרומגנטיות 2012!!! ~EMath~guy-marcusפרויקט ההכנה לבגרות בחשמל ואלקטרומגנטיות 2012!!! ~EMath~ אהב \ אהבו את התגובה

פרטי משתמש

כבר אעלה פתרון לשאלה 1 מהבגרות היום
    קישור מגבע- http://fgcl16.b1.gns.co.il/bagrut/20...mer_2012_q.pdf

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי gilas צפה בהודעה
    חח, עם ההערות שלי אני כל הזמן מרגישה כמו זוג הקוטרים מהיציע של חבובות (סליחה, עם העבודה שאני עושה עכשיו, חייבת לשעשע את עצמי)

גיא... אתה משהו. באמת.
    לא יאומן שתלמיד בדיוק כמו כל אחד מכל המשתתפים האחרים פה משקיע ומרים פרויקט שכזה.
    מרגש לראות. תודה.
    חח אהבתי את האלגוריה (:
    תודה!
    אהבתי svpam123 אהב \ אהבו את התגובה

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

להלן פתרון שאלה 1 מהבגרות היום (:

א. קיימים כוח חשמלי למעלה, וכוח כובד למטה.

ב. חוק ראשון של ניוטון למנוחה דורש שוויון כוחות בציר האנכי:
    k\frac{qQ}{y_0^2}=mg
    kqQ=mgy_0^2
    y_0^2=\frac{kqQ}{mg}
    y_0=\sqrt{\frac{kqQ}{mg}}
    ג. סכום סקלרי של הקינטית והפוטנציאלית:
    \frac{mv^2}{2}+qV
    \frac{mv^2}{2}+\frac{kqQ}{x_0}
    ד. חוק שימור האנרגיה, נק' שחרור החרוז ונק' עצירתו הרגעית כשמגיע למרחק המינימלי (ואין לו שם אנרגיה קינטית לכן אלא רק פוטנציאלית-חשמלית):
    \frac{mv^2}{2}+\frac{kqQ}{x_0}=\frac{kqQ}{x_{min}}
    \frac{mv^2x_0+2kqQ}{2x_0}=\frac{kqQ}{x_{min}}
    \frac{2x_0}{mv^2x_0+2kqQ}=\frac{x_{min}}{kqQ}
    x_{min}=\frac{2kqQx_0}{mv^2x_0+2kqQ}
    ה. המהירות קטנה בגודלה שהרי מבוצע על החרוז עבודה בכיוון הפוך מהתנועה, דבר הגורע מן האנרגיה הקינטית (וממירה לאנרגיה פוטנציאלית-חשמלית) וממילא מנמיך את המהירות ככל שעובר הזמן והחרוב מתקרב למטען השני.
    גודל התאוצה הולך וגדל (זו תאוצה שלילית שערכה המוחלט הולך וגדל, כלומר זו תאוטה), ע"פ חוק שני של ניוטון שהתאוצה גדלה ככל שהכוח גדל- ככל שעובר הזמן החרוז מתקרב למטען השני וע"פ חוק קולון בנוסחא הכוח גדל ולכן גם התאוצה.
    אהבתי elikup, avihay144, svpam123, NevoI אהב \ אהבו את התגובה

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

אפילו שזה קצת חסר סיכוי..
    לצערי טעות דבילית ביותר בשאלה 4 משום מה חשבתי ששואלים האם הכח של שתי הצלעות הצדדיות שווה ולכן כמובן אמרתי שהוא שווה בליווי הסבר מתאים.. אני מניח שכאן סביר להניח שאיבדתי את כל הנקודות (6 נקודות לסעיף).
    בסעיף ד' של אותה שאלה, הסברתי והראיתי איך הכח קטן כתוצאה מהגדלת המרחק אבל בחרתי באפשרות של הגרף הלינארי ולא בריבועי. האם גם פה הלכו כל הנקודות (7 נקודות ושליש)?
    מלבד זה כל השאר היה נכון, וממש חבל בסעיף ג' לאבד נקודות על קריאה לא נכונה של סעיף.. בכל מקרה, 98 הגשה+87 במבחן כנראה= 93 סופי.. לא נורא.

תודה רבה גיא על ההשקעה בפרוייקט עזר לי מאד, אם כי לא היה יכול למנוע טעות מטופשת של קריאה לא נכונה של סעיף ><

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

יצא לך בדיוק כמו אצלם רק עם מינוס? והיכן התייחסת לכך שקיימות שני אנרגיות פוטנציאלות-חשמליות? (אחת ב- X_0 והשנייה ב- X_min)
    בנוסחה הנ"ל שרשמתי (שנתן המורה שלי) u זה הפרש פוטנציאלים.
    אז ממשתי את הנוסחה עבור התנועה שלו מx0 לxmin כאשר בxmin המהירות היא 0.
    כלומר:
    q(V_X_{min}-Vx_0)=\frac{mv_x_{min}^2}{2}-\frac{mv_x_0^2}{2}

מכאן הצבתי שהמהירות שלו בנק' Xmin היא 0 , שהמהירות בנק' x0 היא v ואת הנוסחה של פוטנציאל בכל אחת מהנק' וקיבלתי:

q(\frac{kQ}{x_{min}}-\frac{kQ}{x_0})=-\frac{mv^2}{2}

ומכאן נבודד Xmin:

x_{min}=\frac{2x_0kQq}{2kQq-mv^2x_0}

:'(

חבר בכיר חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

לרוב אוכל להעריך, תלוי בתרגיל, ע"פ מחוונים ומפתחות הערכה (של בגרויות בפיזיקה) שעיינתי בהם.
    אוקיי אז לא רוצה לנדנד, אבל כשיש לך זמן אל תשכח את מה ששלחתי לך בהודעה פרטית

וראיתי מה כתבת לגבי דבר דומה בקרינה וחומר -
    אני באמת חושב שזה יהיה מטורף לצפות ממך להרים דבר דומה בפרק זמן כל כך קצר, ולכן אני באמת חושב שמשהו במבנה מצומצם גם יהיה מעולה -
    לא צריך ברמה של כ"כ הרבה תרגילים, אבל אפשר כמה תרגילים לפתור ביחד, ושיהיה נושא אחד בנעוץ שפשוט אנשים יוכלו לשאול בו שאלות על הגדרות.
    כי לי אישית מאוד עזר שכל שאלה קטנה שהייתה לי יכלתי לפנות אליך פה וקיבלתי תשובה מעמיקה! בייחוד כשאין לי מורה בחודשיים האחרונים. פשוט כלום.

באמת הצלת אותי רוב ציוני ההגשה אצלנו פחות מ80. היא פשוט באה יום אחד למתכונת, וזהו. שום תגבור, כלום.
    ואצלי כמובן לא, כי היה לי מורה צמוד
    נערך לאחרונה על ידי svpam123, 16-05-2012 בשעה 22:36
    אהבתי פרויקט ההכנה לבגרות בחשמל ואלקטרומגנטיות 2012!!! ~EMath~guy-marcusפרויקט ההכנה לבגרות בחשמל ואלקטרומגנטיות 2012!!! ~EMath~, avihay144 אהב \ אהבו את התגובה

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Oriel90 צפה בהודעה
    אפילו שזה קצת חסר סיכוי..
    לצערי טעות דבילית ביותר בשאלה 4 משום מה חשבתי ששואלים האם הכח של שתי הצלעות הצדדיות שווה ולכן כמובן אמרתי שהוא שווה בליווי הסבר מתאים.. אני מניח שכאן סביר להניח שאיבדתי את כל הנקודות (6 נקודות לסעיף).
    בסעיף ד' של אותה שאלה, הסברתי והראיתי איך הכח קטן כתוצאה מהגדלת המרחק אבל בחרתי באפשרות של הגרף הלינארי ולא בריבועי. האם גם פה הלכו כל הנקודות (7 נקודות ושליש)?
    מלבד זה כל השאר היה נכון, וממש חבל בסעיף ג' לאבד נקודות על קריאה לא נכונה של סעיף.. בכל מקרה, 98 הגשה+87 במבחן כנראה= 93 סופי.. לא נורא.

תודה רבה גיא על ההשקעה בפרוייקט עזר לי מאד, אם כי לא היה יכול למנוע טעות מטופשת של קריאה לא נכונה של סעיף ><
    אגיע גם לשאלה 4 (:

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי shirly צפה בהודעה

בנוסחה הנ"ל שרשמתי (שנתן המורה שלי) u זה הפרש פוטנציאלים.
    אז ממשתי את הנוסחה עבור התנועה שלו מx0 לxmin כאשר בxmin המהירות היא 0.
    כלומר:
    q(V_X_{min}-Vx_0)=\frac{mv_x_{min}^2}{2}-\frac{mv_x_0^2}{2}

מכאן הצבתי שהמהירות שלו בנק' Xmin היא 0 , שהמהירות בנק' x0 היא v ואת הנוסחה של פוטנציאל בכל אחת מהנק' וקיבלתי:

q(\frac{kQ}{x_{min}}-\frac{kQ}{x_0})=-\frac{mv^2}{2}

ומכאן נבודד Xmin:

x_{min}=\frac{2x_0kQq}{2kQq-mv^2x_0}

:'(
    אולי הנוסחה שהמורה נתן לך היא למקרים ספציפיים אחרים, בכ"מ איני מבין מדוע יש מקום להשתמש בה כאן. בכל אופן זה לא כזה נורא חח ובטח שלא מצדיק את הרגשון בסוף ההודעה! אפשר לחשוב, אלו כולה כמה נק' בודדות, ואל תחשבי שיורידו לך את כולן- שהרי כן התייחסת לכל "ארבעת" האנרגיה (בפועל ישנן שלושה, שתי פוטנציאליות וקינטית) אם כי את משוואת האנרגיה לא בנית נכון. ובכ"ז התייחסת לכך שהאנרגיה הקינטית מתאפסת במרחק המינימלי, בקיצור כמה נק' בודדות כן יורידו לך אך בטח שלא את כולן על סעיף זה.
    אהבתי shirly אהב \ אהבו את התגובה

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי svpam123 צפה בהודעה
    אוקיי אז לא רוצה לנדנד, אבל כשיש לך זמן אל תשכח את מה ששלחתי לך בהודעה פרטית

וראיתי מה כתבת לגבי דבר דומה בקרינה וחומר -
    אני באמת חושב שזה יהיה מטורף לצפות ממך להרים דבר דומה בפרק זמן כל כך קצר, ולכן אני באמת חושב שמשהו במבנה מצומצם גם יהיה מעולה -
    לא צריך ברמה של כ"כ הרבה תרגילים, אבל אפשר כמה תרגילים לפתור ביחד, ושיהיה נושא אחד בנעוץ שפשוט אנשים יוכלו לשאול בו שאלות על הגדרות.
    כי לי אישית מאוד עזר שכל שאלה קטנה שהייתה לי יכלתי לפנות אליך פה וקיבלתי תשובה מעמיקה! בייחוד כשאין לי מורה בחודשיים האחרונים. פשוט כלום.

באמת הצלת אותי רוב ציוני ההגשה אצלנו פחות מ80. היא פשוט באה יום אחד למתכונת, וזהו. שום תגבור, כלום.
    ואצלי כמובן לא, כי היה לי מורה צמוד
    ודאי ודאי אל תדאג לא שכחתי
    אהבתי svpam123 אהב \ אהבו את התגובה

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

להלן פתרון לשאלה 2 מהבגרות היום (-:

א. יוצא גרף לינארי ששיפועו חיובי והוא עובר בראשית, מסקנה- מקיים את חוק אוהם.
    זהו גרף הפונ' I=\frac{1}{R}\cdot V
    ומנתוני הטבלה וע"פ הגרף- \frac{1}{R}=\frac{0.96}{5}=0.192 לכן R=5.21 אוהם.

ב. (התנגדות סגולית אסמן P)
    ידועה הנוסחה R=P\frac{L}{A}
    וכאשר L=1, ההתנגדות היא אותה אחת מסעיף קודם, ושטח החתך A ביח' SI הוא A=\pi(\frac{0.5\cdot10^{-3}}{2})^2=1.96\cdot10^{-7}
    נציב:
    5.21=P\frac{1}{1.96\cdot10^{-7}}
    P=1.02\cdot10^{-6}
    ג. קטנה.
    הסבר איכותי: שטח חתך גדול יותר -> מרחב מעבר גדול יותר לאלקטרונים -> פחות צפיפות אלקטרונים -> פחות התנגשויות אלקטרוני -> פחות חום מתפתח ->פחות אנרגיה מושקעת, כלומר פחות אנרגיה הנגד לוקח כי הוא פחות מתנגד- התנגדותו קטנה יותר.
    הסבר מתמטי:
    ע"פ הקשר R=P\frac{L}{A} כאשר P ו- L קבועים ו- A גדל אזי הביטוי הכללי קטן כלומר ככל שהשטח גדול יותר כך ההתנגדות קטנה יותר.
    ד. (3) חשוב לאיזה משני הדקי הדיודה מחובר הפוטנציאל הגבוה של מקור המתח כי רק עבור הדק אחד יעבור זרם, שהרי זרם עובר בה ע"פ הגרף רק בכיוון אחד.
    (4) שיפוע הגרף עולה- ההתנגדות קטנה ככל שעולה המתח בין הדקי הדיודה.

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

עמוד 60 מתוך 61 ראשוןראשון ... 10 50 58 59 60 61 אחרוןאחרון

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 9

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו