עמוד 61 מתוך 61 ראשוןראשון ... 11 51 59 60 61
מציג תוצאות 901 עד 914 מתוך 914

אשכול: פרויקט ההכנה לבגרות בחשמל ואלקטרומגנטיות 2012!!! ~EMath~

הסמל האישי שלguy-marcus אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

לשם הנוחות, בשאלה עצמה אפשר כמובן לצפות כאן http://fgcl16.n1.cdn.co.il/bagrut/20...mer_2012_q.pdf
    נערך לאחרונה על ידי guy-marcus, 23-07-2012 בשעה 17:34
    מעביר שיעורים פרטיים במתמטיקה ובפיזיקה באזור פתח תקוה, לפרטים ניתן ליצור קשר דרך הודעה פרטית.

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

(אנטואן דה סנט-אכזופרי, מחבר "הנסיך הקטן")

משתמש רשום

פרטי משתמש

מישהו יכול להעריך כמה יורידו לי על התשובות הבאות?:
    שאלה 1 הכל נכון, רק שהצבתי ערך מספרי במקום K בכל התשובות בו הוא מופיע. אמרו לבטא בעזרת נתוני השאלה, וכתוב בשער הבחינה שאפשר להשתמש גם בקבועים, כלומר לא חייב.
    שאלה 3 הכל נכון, רק בסעיף א הסברתי שאנרגיה מתבזבזת גם על התילים שהם לווא דווקא אידאליים וכמובן גם על r ההתנגדות הפנימית. אזכור התילים יגרע נקודות?
    שאלה 5 סעיף ב סרטטתי גרף של גודל הכא"מ ללא סימן (כתבתי לעצמי בזמן הבגרות לחזור לשאלה ולשקול לשנות את הגרף כך שיציג סימן, אבל לא הייתי בטוח). כמה יורידו? וגם סעיף ה אמרתי שאין זרם ולכן ההספק מתאפס אז התשובה לסעיף ד משתנה חלקית. אבל, אמרתי שיש כא"מ ואותו שדה מגנטי כמו ממקודם - רק שהחלטתי ששטח הטבעת קטן(אגב גם פה סימנתי לעצמי לחזור בסוף המבחן לסעיף בגלל הנתון קטע קטן מהטבעת), כי לא הבהירו איך השינוי משפיע על השטח. אז אמרתי שהתשובה לסעיף ב כן תשתנה כי אם השטח השתנה ערכי הכא"מ ישתנו. עכשיו הראתי הבנה בסעיף - הכא"מ קיים ואין זרם, אבל אי הבהירות לגבי חתך הטבעת הטעה אותי. יתחשבו בזה?
    ושאלה כללית - המורה שלי אמר ששאלה 5 הייתה מאוד קשה ולא מובנת. האם נדמה לכם שיהיה פקטור על שאלה 5?

סליחה על החפירה.
    תודה מראש!!!

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי emathplayer צפה בהודעה
    שאלה 1 הכל נכון, רק שהצבתי ערך מספרי במקום K בכל התשובות בו הוא מופיע. אמרו לבטא בעזרת נתוני השאלה, וכתוב בשער הבחינה שאפשר להשתמש גם בקבועים, כלומר לא חייב.
    שאלה 3 הכל נכון, רק בסעיף א הסברתי שאנרגיה מתבזבזת גם על התילים שהם לווא דווקא אידאליים וכמובן גם על r ההתנגדות הפנימית. אזכור התילים יגרע נקודות?
    שאלה 5 סעיף ב סרטטתי גרף של גודל הכא"מ ללא סימן (כתבתי לעצמי בזמן הבגרות לחזור לשאלה ולשקול לשנות את הגרף כך שיציג סימן, אבל לא הייתי בטוח). כמה יורידו? וגם סעיף ה אמרתי שאין זרם ולכן ההספק מתאפס אז התשובה לסעיף ד משתנה חלקית. אבל, אמרתי שיש כא"מ ואותו שדה מגנטי כמו ממקודם - רק שהחלטתי ששטח הטבעת קטן(אגב גם פה סימנתי לעצמי לחזור בסוף המבחן לסעיף בגלל הנתון קטע קטן מהטבעת), כי לא הבהירו איך השינוי משפיע על השטח. אז אמרתי שהתשובה לסעיף ב כן תשתנה כי אם השטח השתנה ערכי הכא"מ ישתנו. עכשיו הראתי הבנה בסעיף - הכא"מ קיים ואין זרם, אבל אי הבהירות לגבי חתך הטבעת הטעה אותי. יתחשבו בזה?
    ושאלה כללית - המורה שלי אמר ששאלה 5 הייתה מאוד קשה ולא מובנת. האם נדמה לכם שיהיה פקטור על שאלה 5?

סליחה על החפירה.
    תודה מראש!!!
    בשאלה 1 גם אני הצבתי K ו-g ועוד יצא שורש שלם... לא נראה לי מורידים על זה.

שאלה 3 - גם אני רציתי לכתוב על התיל עצמו (כי בשאלה לא היה כתוב שהתיל אידיאלי...) אבל בסוף ויתרתי על זה...
    ושוב, לא נראה לי יורידו

הסמל האישי שלTheZohan משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

כמה יורידו לי אם בשאלה 2 א' לחישוב ההתנגדות של הנגד לקחתי בלי כוונה שיפוע הפוך (דלתא X חלקי דלתא Y)? ואז כל הסעיפים נחשבים כטעות נגררת?

וגם בשאלה 3 א' כששאלו למה לא כל האנרגיה שהסוללה מייצרת עוברת לנגד החיצוני רשמתי כי חלק מהאנרגיה הולכת על ההתנגדות הפנימית של הסוללה אבל לא רשמתי שהיא הולכת על חום אלא כדי להעביר מטענים מההדק השלילי של הסוללה להדק החיובי (בתוך הסוללה עצמה), זה טעות או שזה בסדר?

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי emathplayer צפה בהודעה

סליחה על החפירה.
    תודה מראש!!!
    אז ככה:
    שאלה 1- מעולם לא ראיתי מורה מוריד על זה (אם כי מקובל יותר היה לרשום k), לא נראה לי שיורידו לך על זה.
    שאלה 3- לא לתיילים הם התכוונו, מה שרשמת הוא קיים אבל זניח. לא אוכל להגיד לך בוודאות (זה מהשאלות שגם "תלוי בבודק") אם לא יורידו לך על זה, אבל מן הסתם את רוב ניקוד הסעיף תקבל.
    שאלה 5- מה הכוונה בלי הסימן? שרטטת את הגרף ע"פ הנוסחה לשטף ובלי המינוס? אין בעיה בכך אני די בטוח.
    ולגבי סעיף ה'- יתחשבו, השאלה עד כמה. הראית הבנה של התהליכים שקורים אך שגית בהנחתך שהשטח קטן.
    תראה, באופן כללי הבגרות השנה הייתה מאוד הוגנת, ולא קשה מדי, למעט סעיף ה' של שאלה 5. 20 שנה של בגרויות עם כא"מ ומעולם לא ראיתי שבחנו על המצב בו נוצר כא"מ במעגל שאינו סגור. המקרה הזה נדון בתכנית הלימודים אך זניח ביחס למקרים הקלאסים שכמעט תמיד מביאים- מעגל סגור. אפילו הנוסחה הכללית לכא"מ מושרה הנוצר במוליך מוגדרת כפונקציה של אינטגרל שטח החתך דרכו עובר השטף (וזה מעיד על השכיחות הנמוכה שעוסקים במעגלים שאינם סגורים).
    אין סיבה לפקטור בסעיף הזה, אולי התחשבות מצד הבוחן, שהרי זה שלא שמים דגש על זה בחומר הלימוד לא אומר שלא מצפים שידעו את זה. אביחי כבר ציין את ההיגיון שכנראה ציפו שיעלו עליו- מתח הדקים קיים גם כשאין זרם.
    מעביר שיעורים פרטיים במתמטיקה ובפיזיקה באזור פתח תקוה, לפרטים ניתן ליצור קשר דרך הודעה פרטית.

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי TheZohan צפה בהודעה
    כמה יורידו לי אם בשאלה 2 א' לחישוב ההתנגדות של הנגד לקחתי בלי כוונה שיפוע הפוך (דלתא X חלקי דלתא Y)? ואז כל הסעיפים נחשבים כטעות נגררת?

וגם בשאלה 3 א' כששאלו למה לא כל האנרגיה שהסוללה מייצרת עוברת לנגד החיצוני רשמתי כי חלק מהאנרגיה הולכת על ההתנגדות הפנימית של הסוללה אבל לא רשמתי שהיא הולכת על חום אלא כדי להעביר מטענים מההדק השלילי של הסוללה להדק החיובי (בתוך הסוללה עצמה), זה טעות או שזה בסדר?
    לגבי שאלה 2- בערך 2 נק', ולא יורידו כלום על שאר הסעיפים, שהרי זה עומד בהגדרת טעות נגררת. כל זה בהנחה שהטעות הנגררת לא גררה אותך למצבים אבסורדיים כגון תשובה הפוכה בסעיף ג' וכו'...

לגבי שאלה 3- לדעתי יורידו כמחצית נקודות הסעיף (3 נק' בערך).
    נערך לאחרונה על ידי guy-marcus, 17-05-2012 בשעה 11:56

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

להלן פתרון לשאלה 3 מהבגרות (:

א. כיוון שחלקה מתבזבז על החום המתפתח בהתנגדות הפנימית של הסוללה.

ב. מתח הדקי מקור המתח.

ג. ב- C הזרם מקסימלי.
    הזרם ע"פ חוק אוהם מתקבל ע"י הנוסחה I=\frac{\epsilon}{R+r} וכדי להגיע לערכו המקסימלי צריך שהמכנה יהיה קטן ככל האפשר, במצב בו הנגד המשתנה R=0 וזה קורה כאשר המגע הנייד בנק' M.
    בנק' B הזרם מינימלי, זה קורה כאשר המכנה בחוק אוהם גדל ככל האפשר, כלומר כאשר ערך R גדול מאוד- בנק' N.

ד. נק' C מקיימת בנוסחת ההספק מסעיף ב':
    (\epsilon-6r)\cdot6=0
    נק' המקסימום בגרף של תרשים ב' מקיימת בנוסחת ההספק מסעיף ב':
    (\epsilon-3r)\cdot3=4.5
    מפתרון מערכת המשוואות עולה:

\epsilon=3
    r=0.5

ה. זה קורה כאשר ההתנגדות החיצונית שווה לפנימית R=0.5 אוהם (ניתן להראות זאת ע"י הצבה בנוסחת ההספק P=I^2R עבור נק' המקסימום בגרף, כלומר כשההספק מקסימלי 4.5=3^2R ולחלץ את R=0.5 אוהם. ניתן להראות זאת גם ע"י הבעת ההספק, גזירתו ומציאת R עבורו יש איפוס=מקסימום).

בנוסף פתרון לשאלה 4 (-:

א. בהסתמך על הנוסחא \frac{F}{\ell}=\frac{\mu_0}{2\pi}\cdot\frac{I_1I_2}{d}
    נציב \frac{F}{a}=2\cdot10^{-7}\cdot\frac{8\cdot5}{a}

לאחר הכפלה ב- a נקבל F=2\cdot10^{-7}\cdot8\cdot5

שגודל הכוח הוא F=8\cdot10^{-6}N
    לפי כלל היד התיל הארוך (בו הזרם שמאלה) מפעיל שדה מגנטי על KN בכיוון אל תוך מישור הדף, ובניצב אליו. על פי כלל יד ימין באופן זה (שגם ב- KN הזרם שמאלה) יופעל על KN כוח זה בכיוון מטה.

ב. זהו שקול הכוחות על הכריכה הריבועית כולה, איפוא נסכום וקטורית את הכוחות (על הצלע התחתונה ועל הצלע העליונה):
    \Sigma F=\frac{\mu_0}{2\pi}\cdot\frac{8\cdot5}{a}\cdot a+\frac{\mu_0}{2\pi}\cdot\frac{8\cdot(-5)}{2a}\cdot a (ה- a מתקזז בחישוב כל כוח בנפרד, - I_2 שלילי כיוון שהוא בכיון הפוך הפעם בצלע העליונה)
    לכן \Sigma F=2\cdot10^{-7}\cdot8\cdot5+2\cdot10^{-7}\cdot\frac{8\cdot(-5)}{2}
    גודל הכוח הנ"ל \Sigma F=8\cdot10^{-6}+(-4\cdot10^{-6}
    הוא \Sigma F=4\cdot10^{-6}N
    התקבל ערך חיובי כשל הכוח מסעיף א', ולכן הם שווי כיוון על הציר האנכי. כלומר כיוון הכוח לעיל הוא מטה.

ג. לפי החוק השלישי של ניוטון התיל הארוך והכריכה מפעילים זה על זה כוחות שווים בגודלם ומנוגדים בכיוונם לכן גודל הכוח שהכריכה מפעילה על התיל הוא 4\cdot10^{-6}N ובכיוון מעלה.

ד. קטן יותר. הרי על כל נקודה ונקודה על צלע KL מופעל (על ידי התייל הארוך) כוח קטן (ליחידת אורך) מאשר מופעל על KN (ליחידת אורך...) בגלל שמרחק נקודה כלשהי על KL אל התיל הארוך תמיד יהיה גדול מן המרחק מנקודה כלשהי על KN אל התיל הארוך. לפי הנוסחא \frac{F}{\ell}=\frac{\mu_0}{2\pi}\cdot\frac{I_1I_2}{d} ניתן לראות כי הכוח F קטן ככל שהמרחק d גדל כאשר שאר הפרמטרים קבועים.

ה. לפי ההסבר בסעיף ד' ניתן להבין כי קיים יחס הפוך בין הכוח F למרחק y. הגרף היחיד המתאר יחס הפוך זה הוא גרף ג' (גרף א' מתאר גודל כוח F קבוע ללא קשר למרחק y, וגרפים ב' ו- ד' מתארים יחס ישר-לינארי ולא הפוך-הופכי עם נעלם במכנה).

וכן פתרון לשאלה 5 :

א. בהינתן הרדיוס r=3_{cm}=0.03_m
    בשטח הכריכה המעגלית A=\pi r^2
    נציבA=\pi 0.03^2
    וממילא A=0.0009\pi_{m^2}
    כאשר גודל השטף המגנטי \Delta\Phi=BA
    נציבA=B0.0009\pi
    וכן לפי הנתון ב- T=5_s נסיק B=0.1_T
    אזי \Delta\Phi=0.1\cdot0.0009\pi_{T\cdot m^2}
    גודל השטף יהיה \Delta\Phi=0.00009\pi_{T\cdot m^2}
    גודל הכא"מ ניתן על ידי הקשר \epsilon=\frac{\Delta\Phi}{\Delta t}
    לכן לפי הצבה \epsilon=\frac{0.00009\pi}{5}
    גודל הכא"מ יהיה \epsilon=5.65\cdot10^{-5} V

ג. ישנו זרם מושרה כאשר ישנו שינוי בשטף המגנטי (כיוון שאז קיים כא"מ), כלומר ב- 0<t<5_s וב- 10<t<12_s.
    לפי כלל לנץ באופן בו הזרם שייווצר מתנגד למגמת השטף המגנטי שיצר אותו, ב- 0<t<5_s כיוון הזרם המושרה הוא נגד כיוון השעון, וב- 10<t<12_s עם כיוון השעון.

ד. ב- t=7_s לא זורם זרם ולכן ההספק P=0_W.
    ב- t=11_s הכא"מ הוא 1.41\cdot10^{-4} V וכאשר התנגדות הכריכה היא R=5_{\Omega} ההספק P=\frac{(1.41\cdot10^{-4})^2}{5}
    הוא P=3.98\cdot10^{-9} W

ה. הגרף לא ישתנה כיוון שעדיין קיים פער אנרגטי כתוצאה מהשינוי בשטף על הכריכה, דבר היוצר כא"מ בכל מקרה.
    התשובה לסעיף ד' תשתנה כיוון שכעת בכל מקרה לא זורם זרם מושרה שהרי המעגל אינו סגור.
    נערך לאחרונה על ידי guy-marcus, 25-07-2012 בשעה 14:26

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

ושוב להלן השאלה לשם הנוחות (: http://fgcl16.b2.gns.co.il/bagrut/20...mer_2012_q.pdf

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

גיא באיחור קל שוב תודה על הכל! אם תוכל לעזור לנו ככה גם בקרינה וחומר זה יהיה מבורך!! תודה תודה תודה

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי maayan=] צפה בהודעה
    4.אותנו לימדו שאין כוח בין שני תיילים מאונכים ולכן כתבתי שזה יותר קטן כי זה אפס.. עכשיו אני רואה שהתשובות ממש לא ככה ...אז מה המורה לימד אותנו לא נכון ?
    5.ב+ד: בטעות כשחישבתי שיפוע של הגרף בין 10 ל12 שניות חילקתי ב1 ולא ב2 ולכן יצא לי הכא"מ המושרה פי שתיים יותר גדול ואחר כך גם ההספק בסעיף ד .. טעות מטופשת... כמה מורידים על טעות נגררת מישהו יודע?
    מצטער על הדיליי, היו המון דברים על הראש ועומס גבוה מן הרגיל.
    לגבי השאלה הראשונה- מה שהמורה לימד אותך הוא נכון.
    לגבי השנייה- מורידים 10% מנק' הסעיף.

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Oriel90 צפה בהודעה
    אפילו שזה קצת חסר סיכוי..
    לצערי טעות דבילית ביותר בשאלה 4 משום מה חשבתי ששואלים האם הכח של שתי הצלעות הצדדיות שווה ולכן כמובן אמרתי שהוא שווה בליווי הסבר מתאים.. אני מניח שכאן סביר להניח שאיבדתי את כל הנקודות (6 נקודות לסעיף).
    בסעיף ד' של אותה שאלה, הסברתי והראיתי איך הכח קטן כתוצאה מהגדלת המרחק אבל בחרתי באפשרות של הגרף הלינארי ולא בריבועי. האם גם פה הלכו כל הנקודות (7 נקודות ושליש)?
    מלבד זה כל השאר היה נכון, וממש חבל בסעיף ג' לאבד נקודות על קריאה לא נכונה של סעיף.. בכל מקרה, 98 הגשה+87 במבחן כנראה= 93 סופי.. לא נורא.

תודה רבה גיא על ההשקעה בפרוייקט עזר לי מאד, אם כי לא היה יכול למנוע טעות מטופשת של קריאה לא נכונה של סעיף ><
    רובן, אך לא כולן, כיוון שהראית הבנה שהכוח קטן בהגדלת המרחק.

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי keren_29 צפה בהודעה
    גיא באיחור קל שוב תודה על הכל! אם תוכל לעזור לנו ככה גם בקרינה וחומר זה יהיה מבורך!! תודה תודה תודה
    בכיף
    לגבי קרינה וחומר, זה לא כ"כ פשוט, כבר כתבתי על זה פה...

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי guy-marcus צפה בהודעה

מצטער על הדיליי, היו המון דברים על הראש ועומס גבוה מן הרגיל.
    לגבי השאלה הראשונה- מה שהמורה לימד אותך הוא נכון.
    לגבי השנייה- מורידים 10% מנק' הסעיף.
    חח זה בסדר גמור תודה רבה אבל לא ממש הבנתי אז אני אקבל ניקוד כלשהו על הסעיף בשאלה 4 עם התיילים המאונכים או לא ?

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי maayan=] צפה בהודעה
    חח זה בסדר גמור תודה רבה אבל לא ממש הבנתי אז אני אקבל ניקוד כלשהו על הסעיף בשאלה 4 עם התיילים המאונכים או לא ?
    אולי המורה שלך התכוון שאין כוח משיכה בין תיילים מאונכים (אלא תייל אחד מפעיל על השני כוח לצד)... בכל מקרה שימי לב שכוח מגנטי על תייל מתאפס דווקא כאשר אין רכיב של הזרם/תייל המאונך לשדה המגנטי. כאן יש רכיב כזה של התייל KL הניצב לשדה שמפעיל התייל הארוך בכל נקודה ונקודה, לכן הנימוק שנתת אינו הסיבה.
    נערך לאחרונה על ידי guy-marcus, 08-06-2012 בשעה 14:28

איך בונים ספינה?

"אוספים אנשים ונוטעים
    בהם את האהבה
    והכמיהה לים הרחב
    הגדול והאינסופי.

ולא אוספים אנשים
    ואומרים להם לאסוף עצים,
    להכין תכניות
    ולבנות ספינה."

עמוד 61 מתוך 61 ראשוןראשון ... 11 51 59 60 61

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 9

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו