עמוד 1 מתוך 3 1 2 3 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 32

אשכול: 5 יח' או 4 יח' במתמטיקה?

משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ברירת מחדל 5 יח' או 4 יח' במתמטיקה?

שלום ברצוני להתייעץ אתכם לגבי השיקול שלי אם לעשות 5 יח' במתמטיקה....
    קודם כל אני לא יודע מה אלמד בעתיד - סביר להניח שזה יהיה בתחום ההנדסה (הנדסת תוכנה או משהו אחר)... ואני יודע שזה דורש ממוצע בגרות ופסיכומטרי גבוהים, וממוצע הבגרות שלי לא בשמיים, אני עושה יג' ואולי אגש בחורף לכמה מקצועות שהלך לי גרוע בהם בכדי לשפר את ממוצע הבגרות שלי... אני מקווה שזה יספיק.
    אך מה אם אעשה 5 יח' במתמטיקה (אני לא צריך את 005 כי כבר עשיתי אותו)... ואקבל 85+ ... אני יודע שזה שקול ליותר מ100 ב4 יח'... מה אתם אומרים? אני לא אוהב להתרברב אבל 4 יח' לא היה ממש קשה בשבילי
    אני לא רוצה להסתמך הרבה על הפסיכומטרי כי בפעם האחרונה שעשיתי היו הרבה גורמים שהשפיעו עלי והם לאו דווקא היו קשורים לחומר...

מה אתם אומרים? אשמח לתגובות !!!

יום מצויין !!

* עריכה ... אני יודע שאני יהיה "יותר חכם" כשיבואו ציוני הבגרויות ... אבל אני כבר יודע את הציונים בערך וההודעה עדיין רלוונטית.
    נערך לאחרונה על ידי Netanelm7, 17-07-2010 בשעה 14:37
    (1) "הדבר הכי חשוב, הוא לעולם לא להפסיק לשאול שאלות" - אלברט איינשטיין

(2) "תשקיעו בלימודים ---> אין לכם מושג כמה זה יעזור לכם / יחסוך לכם בעתיד" .... תאמינו לי יהיה לכם מספיק זמן להנות !!! ד"א מי אמר שאי אפשר לשלב את שניהם =]

הסמל האישי שלpoos9 משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

תראה , אני לא יודעת אם להנדסת תוכנה צריך 5 יח"ל , כעיקרון לפי מה ששמעתי לרוב החוגים באוניברסיטה אפשר להיכנס גם עם 4 יח"ל בציון גבוה , אבל יכול להיות שלמדעים המדוייקים יש עדיפות ל5 יח"ל .
    אם אתה מרגיש ש4 יח"ל לא דרש ממך מאמץ גדול במיוחד , אני חושבת שתסתדר ב5 יח"ל . בשביל להצליח בזה צריך הרבה כוח רצון , להתחבר ולאהוב את המקצוע ולא לחכות לתוצאות מיידיות וגם אם לא מצליחים בפעם הראשונה תרגיל או שלא מבינים משהו לא מתייאשים !
    אם בחרת ללמוד 5 יח"ל , אני מציעה לך לארגן לך את הנושאים שצריך לדעת ולרשום אותם . אתה יכול ללכת למורה פרטי או באם אתה מחליט ללמוד לבד אתה יכול להיעזר באתר הנפלא הזה - יש פה אנשים שתמיד יעזרו לך ויסבירו לך כמה שצריך עד שתבין .
    כמובן שיש הבדל בין רמת ה-4 יח"ל ל5 יח"ל אבל שזה לרגע לא יערער אותך , דע שאם בחרת לשפר אז אל תרים ידיים אלא תילחם !
    אני יכולה להעיד מניסיון אישי שבהחלה היה לי ממש קשה במתמטיקה ואמא שלי אפילו עודדה אותי לרדת ל4 יח"ל אבל החלטתי שבשבילי 4 יח"ל זה לא מספיק ואני יכולה יותר , לקחתי את עצמי בידיים והתחלתי שאני לא נכנעת ויחד עם מורה פרטי וכוח רצון וכמובן בזכות האתר הזה הגעתי לציון מכובד מאוד והכי גבוה בתעודת הבגרות .
    אפשר להגיד שמכל המקצועות שלמדתי הכי הרבה חרשתי למתמטיקה וזה הניב תוצאות . אני מאמינה שאדם שיש לו נחישות יכול להגיע לפסגות שלא תיאר לעצמו שיוכל .
    בכל מקרה אני מאחלת לך בהצלחה בכל דרך שתבחר
    נ.ב.- אל תשכח שמי שעושה 5 יח"ל מקבל בונוס של 25 נקודות לעומת 4 יח"ל שזה 12.5 ובאם גם יש לך ציון גבוה ב5 יח"ל + הבונוס יכול ממש להזניק את הממוצע . גם בקבלה לאוניברסיטה מסתכלים בעיקר על הציונים באנגלית ומתמטיקה .
    אהבתי Netanelm7 אהב \ אהבו את התגובה

So can you lift me up?
    And turn the ashes into flames
    'Cause I have overcome more than words will ever say
    And I've been given hope
    That there's a light on up the hall
    And that a day will come when the fight is won
    And I think that day has just begun

פרטי משתמש

תודה רבה על התגובה המהירה!!!! באם אני מעוניין לשפר ל5 יח' יש לי כמה שאלות:

1) איזה תכנית עדיפה? אם אני עושה את התכנית הישנה אני לא צריך לעשות את 005 ונשאר לי רק 006 ו007... אבל לעומת זאת התכנית החדשה כוללת 2 שאלונים כשאחד השאלונים (806) כולל את 006 + 005 (וזה יכול להיות יתרון לא? כי החומר לא חדש לי ויהיה לי בעיקרון רק את 006 ללמוד) ואז נשאר לי רק שאלון אחד 007 + 006 קצת שזה ה 807...

2) אני מעוניין לגשת בחורף הקרוב... האם אני אספיק ? בלי לחרוש ממש?

(2) "תשקיעו בלימודים ---> אין לכם מושג כמה זה יעזור לכם / יחסוך לכם בעתיד" .... תאמינו לי יהיה לכם מספיק זמן להנות !!! ד"א מי אמר שאי אפשר לשלב את שניהם =]

פרטי משתמש

1. תראה אני לא יודעת איזו מהתוכנית היא עדיפה . אני עשיתי את התוכנית הרגילה , כעיקרון אני הבנתי שמי שהתחיל עם הישנה גם ממשיך איתה . אבל אני לא יודעת אם זה תקף גם למי שעושה רמה שונה . אתה צריך לברר את זה .
    2. באמת עדיף לך לגשת בחורף כי זאת הפעם האחרונה שיש מיקוד . אני לא יודעת אם זה מספיק לך ללמוד 2 שאלונים . הבחינה היא באזור של סוף ינואר . כעיקרון חצי שנה . זה תלוי בהספק ובחריצות שלך . אני לא אומרת שתשב מבוקר עד לילה ותפתור תרגילים במתמטיקה אלא פשוט תקציב לך זמן ביום שאתה מקדיש ללימוד .
    תתחיל עם שאלון 006 - בעיות מילויות אחר כך אתה יכול לעבור לאינדוקציה (אגב ממליצה על הספרים של בני גורן) ואחר כך תעבור ללמוד זהויות וטריגונומטריה במישור ואחר כך במרחב . תלמד כללי גזירה ואינטגרלים ותעבור לחישוב שטח ונפחים חקירות וכו'.
    אחר כך תעבור לשאלון 007 , שבו יש לך וקטורים וגיאומטריה אנליטית , מרוכבים , לוגים ושוב חקירות פונקציות לוגריתמית ומעריכיות .
    אני חושבת שיהיה לך קשה ללמוד לבד לשאלון 007 , לא יודעת אני במקומך הייתי הולכת על מורה פרטי . כי יש טריקים למיניהם שצריך לדעת גם לשאלון 006 וגם לשאלון 007 שלא כתוב בספרים !
    אפשר גם ללכת לקורס .
    אגב , אתה גם מוזמן להציץ בפתרונות של תרגילים באתר , באמת שיש כאן כמות עצומה של חומר וגם במאגר המקוון שיש בו הסברים על החומר וגם להציץ בבגרויות הפתורות .
    בהצלחה
    So can you lift me up?
    And I've been given hope

פרטי משתמש

שוב תודה.
    אני סקרן לדעת, נגיד וניגשתי בחורף ל2 השאלונים וכביכול השלמתי ל5 יח' ... אבל הציון הסופי שלי נמוך (כולל הבונוס) מ4 יח' ... האם יקחו את הציון הגבוה (את ה4 יח') או שיקחו את האחרון שעשיתי (ה5 יח').

לגבי 007 ... למה יהיה קשה ללמוד אותו לבד? מה הקושי?

פרטי משתמש

אם הציון ב4 יח"ל מעלה לך יותר את ממוצע הבגרויות אז ייקחו אותו .
    ב007 יש נושאים שאני חושבת שלא מלמדים ב4 יח"ל שהם : מקומות גיאומטריים (הנדסה אנליטית) ווקטורים
    אומנם יש נוסחאות והכל אבל דרושה פה הכוונה ולימוד של החומר .
    לא יודעת , אתה מומלץ לנסות ויכול מאוד להיות שתוכיח אחרת!
    אתה גם מוזמן לעלות לפה שאלות שאתה מתקשה בהם ותקבל עזרה מצויינת .
    בהצלחה
    So can you lift me up?
    And I've been given hope

פרטי משתמש

אז את אומרת ללכת על זה ? כן יש לי כוח רצון אך אני עדיין מפחד שאם זה יוריד לי את הממוצע יקחו לי את ה 5 יח'.... את בטוחה 100% שלוקחים את היח' שמעלות את הממוצע??

תודה רבה!!!!!

פרטי משתמש

כן אני בטוחה . הייתה על זה שאלה בפורום של יואל גבע . אגב , אתה מוזמן גם לשאול שם בפורום בגרויות וייעוץ .
    תראה אני הייתי הולכת על זה ומנסה , 5 יח"ל במתמטיקה פותח בפנייך המון דלתות ומגוון של אפשרויות !
    So can you lift me up?
    And I've been given hope

פרטי משתמש

שמעתי מחברים שיואל גבע יותר טוב מבני גורן כי יש בו יותר תרגילים... מה אתם אומרים?

פרטי משתמש

האם אני יכול לבחור תכנית לימודים (חדשה או ישנה) ולגשת לבגרות? או שאני חייב להמשיך בתכנית שלמדתי?

להשלים ל5 יח' בתכנית החדשה זה הרבה יותר קל...

הסמל האישי שלDmot צוין לשבח חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי netanelm7 צפה בהודעה
    שמעתי מחברים שיואל גבע יותר טוב מבני גורן כי יש בו יותר תרגילים... מה אתם אומרים?
    מצד אחד, הספרים של גבי יקואל מכילים המון המון תרגילים מהמון נושאים.
    מצד שני, התרגילים בבני גורן הם מגוונים הרבה יותר. יש לי את 806 של גבי יקואל, והתרגילים שם בגיאומטריה לא מתקרבים לרמה של התרגילים בבני גורן (הנדסה חלק ב')
    לעומת זאת, גבי יקואל נותן הדרכות לתרגילים שלו, ובבני גורן אתה צריך לשבור ת'ראש לבד... (אלא אם כן תעזר בפורום)
    עשה את השיקולים שלך ^_^
    נערך לאחרונה על ידי Dmot, 18-07-2010 בשעה 10:29
    בברכה, תומר
    -עזרו לך? תן פידבק!-

פרטי משתמש

הדרכה במקום גיוון ..... שאלה טובה... אחשוב על זה.

ומה לגבי השאלה הקודמת שלי האם תוכל לענות עליה? (לגבי 2 התכניות)

הסמל האישי שלDmot צוין לשבח חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי netanelm7 צפה בהודעה
    הדרכה במקום גיוון ..... שאלה טובה... אחשוב על זה.

ומה לגבי השאלה הקודמת שלי האם תוכל לענות עליה? (לגבי 2 התכניות)
    אין לי מושג. אני שייך לתוכנית החדשה, אם זה עוזר... (עולה ליא)
    בברכה, תומר
    -עזרו לך? תן פידבק!-

פרטי משתמש

בכל מקרה ... אני חושב שעדיף לעשות את 006 ו007 מאשר את 806 ואז 807 אפילו ש806 כולל דברים מ005 (שנחשבים קלים)... לגבי ספר לימוד - אני מתלבט בין בני גורן, גבי יקואל ויואל גבע...

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

כן נתנאל כמובן שעדיף לך 006 ו 007 במקום 806 ו 807 ..

עמוד 1 מתוך 3 1 2 3 אחרוןאחרון

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )