עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 22

אשכול: התמודדות עם לחצים

משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ברירת מחדל התמודדות עם לחצים

זה קרה לי לא פעם שהגעתי למבחן בגרות יותר מוכן מהרגיל והדבר היחיד שהפיל אותי זה הלחץ (לא קראתי את הנתונים נכון או שהתשובה הסופית שלי שגוייה או אפילו בלקאוט).
    האם יש לכם טיפים לגבי זה כי זה די משגע אותי - אני מגיע מוכן ל-100 ואני תמיד נדפק איכשהו

תודה!!
    אהבתי אושרית אהב \ אהבו את התגובה

(1) "הדבר הכי חשוב, הוא לעולם לא להפסיק לשאול שאלות" - אלברט איינשטיין

(2) "תשקיעו בלימודים ---> אין לכם מושג כמה זה יעזור לכם / יחסוך לכם בעתיד" .... תאמינו לי יהיה לכם מספיק זמן להנות !!! ד"א מי אמר שאי אפשר לשלב את שניהם =]

הסמל האישי שלnirgt אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

כולם נלחצים קצת (או אפילו הרבה) לפני מבחנים אבל בדרך כלל אחרי 5 דקות מתחילת המבחן הראש שלך כבר אמור להיות עמוק בתוך המבחן ולא בלחץ. אם הלחץ שלך הוא בגלל הזמן תתנסה בבית- תעשה מבחנים עם סטופר ותדע איך לחלק את השאלות נכון. אם הבעיה יותר קשה מזו פשוט תקרא את המבחן באיטיות, תבין מול מה אתה עומד עד שתראה שזה מבחן פשוט ואין ממה להילחץ. מקווה שעזרתי. יום טוב
    "דקה אחת של הצלחה יכולה לממן שנות כישלון רבות."
    - רוברט בראונינג

פרטי משתמש

לדוגמא בבגרות האחרונה ב005 קראתי, הבנתי את השאלות ופתרתי 2 שאלות בקלות ונשארו לי 30 דקות עד לסוף המבחן, זה יחסית הרבה זמן לשאלה בגאומטריה, ובכל זאת מאז קראתי את הנתונים לא נכון והלך לי סעיף שלם.
    אני לא יודע אם זה רגע של חוסר ריכוז שמשפיע או משהו אחר....

(2) "תשקיעו בלימודים ---> אין לכם מושג כמה זה יעזור לכם / יחסוך לכם בעתיד" .... תאמינו לי יהיה לכם מספיק זמן להנות !!! ד"א מי אמר שאי אפשר לשלב את שניהם =]

הסמל האישי שלnirgt אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

אולי אופריה שיש לך מספיק זמן לתרגיל ואתה בטוח שתוציא את ה100 ואז שבריר של חוסר ריכוז כמו קריאת נתון אחד אפילו יכולה להרוס את התרגיל. כתבו את זה פעם באשכול אחר- לאכול שוקולד בבגרות כחצי שעה לפני סוף המבחן כי שוקולד מעלה את רמת הריכוז לזמן קצר וזה יתן לך את הריכוז שאתה צריך לשאלה האחרונה. בהצלחה!
    "דקה אחת של הצלחה יכולה לממן שנות כישלון רבות."
    - רוברט בראונינג

פרטי משתמש

זה בדיוק מה שעשיתי, אפילו אכלתי 2 מלפפונים לפני.... זה רק מחזק שזה לא קשור לאוכל.

פרטי משתמש

תבוא בגישה חיובית ותזכור שגם אם לא תצליח, תמיד יש מועד נוסף. לפעמים זה מעודד

פרטי משתמש

הלוואי וזה חד פעמי.
    תודה לכולם!!

Banned חבר Emath

פרטי משתמש

מניסיון אישי ,
    קבל את זה בהבנה מוחלטת ועם הזמן זה יעבור .
    נערך לאחרונה על ידי Aviel, 13-02-2010 בשעה 19:22

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

בד"כ הייתי אומר לך שתרגול יוריד לך את הלחץ שלפני הבחינה אבל אם אתה אומר שאתה מגיע כשאתה מוכן 100 לבחינה אז זה בעיה אחרת.

הנה דרך פסיכולוגית נחמדה שתאפשר לך להתמודד עם זה :

תיצור לך מין קמע - לא משנה מה , משהו שהוא סנטימטנטלי לך, כל דבר, ותאמין שזה עוזר לך להצליח בבחינה, תבוא עם זה לבחינה ..

(תתפלא אבל זה עובד)

כמובן שתמיד תחשוב שלמדת והתכוננת מספיק ותרגיש מוכן תכין את עצמך לפני המבחן.

תבוא 20 דקות לפני הבחינה ותחכה כבר בכיתה עם בבקבוק מים או משהו תנסה להוריד את הלחץ כבר ב20 דקות שהם לא חלק מהבחינה.

יום נפלא

חבר מתקדם משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אולי הלחץ הוא כתוצאה מהזמן ...

אבל אתה יכול לעשות אבחון ובכך תקח תוספת זמן,
    ואני בטוחה .. אחרי שיהיה לך זמן רב לפתור את המבחן הלחץ יעלם...

בהצלחה

הסמל האישי שלc}{en מפקחת קטגוריית מתמטיקה חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

לא נותנים לכל אדם לחוץ תוספת זמן..
    התוספת זמן ניתנת רק אם יש לאותו אדם בעיה שמצדיקה הארכת זמן.

מעבירה שיעורים פרטיים באיזור ראשון לציון- ליצירת קשר ניתן לפנות דרך הודעה פרטית באתר.

בשעה שברא הקדוש ברוך הוא את אדם הראשון,
    נטלו והחזירו על כל אילני גן עדן, ואמר לו:
    ראה, מעשיי כמה נאים ומשובחים הם.
    וכל מה שבראתי, בשבילך בראתי.
    תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי,
    שאם קלקלת, אין מי שיתקן אחריך.
    (קהלת רבא, ט')

"הקבלה הגדולה ביותר היא הנתינה"

"תמיד תן מבלי לזכור ותמיד קבל מבלי לשכוח"(לא ידוע)

חבר בכיר חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

אחי אין לך שום סיבה להילחץ, כי תמיד אתה תוכל לשפר ולעשות מועד ב' באותו מקצוע...
    תלמד טוב לפני בחנים/בגרויות. ותישן טוב יום לפני הבחינה, תאכל ותתרחץ.
    אלו הדברים שבדרך כלל עוזרים לי להיות מרוכז בזמן הבחינה.
    בהצלחה

פרטי משתמש

א. האם יש לך בעית זמן כללית? אם כן, אבחון יכול לעזור ולבדוק האם אתה צריך הקלות
    ב. אם אתה בלחץ, חשוב ממה אתה נכנס ללחץ? (אם אתה חושב שאתה יודע ב-100 אחוז את החומר, אז למה להילחץ?)
    ג. לפני מבחן אפשר לעשות כמה דקות של דמיון מודרך- דמיין שאתה מצליח, זה יכול לעזור (:

בהצלחה

פרטי משתמש

הבעיה שאני אולי מנסה יותר מדי להיות מוכן, לדוגמא ביום לפני הבגרות אכלתי דברים שאני לא רגיל אליהם.
    אבל זה עדיין לא פותר לי את חוסר הריכוז (שמתי לב שזה קרה לי בסוף הבחינה כי השאלה באלגברה שהייתה ארוכה מאוד - הצלחתי בה 100% כי הייתי מרוכז וכמו כן בגאומטריה הראשון).
    הבעיה התחילה לקראת הסוף - והדבר המצחיק הוא שלקראת הסוף אכלתי שוקולד (חצי שעה לפני) ולכן אני לא יודע מה...... מה זה.

תודה לכל המדיינים.

פרטי משתמש

למה לאכול סתם דברים?

אני אישית ממש סולדת מדברים מתוקים בבחינות כי זה עושה לי נפילות סוכר שאח"כ עושה אותי עייפה יותר (בהתחלה נותן כוח אבל לזמן מאוד מוגבל ואז זה עושה אותי יותר עייפה)

אני הייתי ממליצה לשתות מים (: (אבל לא יותר מדי...)

עמוד 1 מתוך 2 1 2 אחרוןאחרון

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 2

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו