תכנון זמן בשאלון 007:
כידוע, בשאלון זה שני פרקים: פרק א' המכיל הנדסה אנליטית+וקטורים. בפרק זה נדרש לענות על 2 מ 3 השאלות המוצעות. יכולות להופיע 2 שאלות באנליטית או 2 בוקטורים. בזמן האחרון, משרד החינוך בוחר לשים 2 אנליטית, אך ורק מפני שהוא מודע לקיומן של שיטות ההופכות את הוקטורים לטכניים במיוחד (אפילו בדרך "וקטורית טהורה"). מכאן, מה שמשרד החינוך עושה, הוא מרכיב 2 שאלות בהנדסה אנליטית ושאלה אחת בוקטורים. בדרך כלל, השאלות בהנדסה אנליטית ייתחלקו כך: שאלה ראשונה על היפרבולה/פרבולה/אליפסה (יכול לשלב מקום גיאומטרי בנוסף), שאלה שניה על מעגל וקווים ישרים(יכול לשלב מקום גיאומטרי). ושאלה בוקטורים אלגבריים(נדירות השאלות בוקטור גיאומטרי בבגרויות האחרונות).פרק זה מגוון מאוד, וכל פעם אנו נתקלים בסוגים שונים של תרגילים, ומאחר שלכל אחד נק' חוזק וחולשה שונות, הקטע הבא ייכתב באופן כללי(אך כמובן כל אחד יכול להתאים אותו לעצמו). אתם ורק אתם יודעים במה אתם חזקים, אם אתם חזקים בהיפרבולות, ובמקרה שאלה 1 עוסקת בהיפרבולה- נסו אותה ראשונה! זכרו, בפרק הראשון אתם צריכים לוותר על שאלה אחת, ורצוי מאוד שהיא תיהיה השאלה שעוסקת בנק' החולשה שלכם(או הנק' הפחות חזקות שלכם במקרה הטוב). נסביר את זה ככה: אם כבר לוותר על שאלה, ברור שלא נרצה לוותר על שאלה העוסקת בנושא שאנחנו בדרך כלל מאוד טובים בו, כי שם אנחנו יכולים להוציא את מלוא הנק' , או לפחות אחוז גבוה מהניקוד. רצוי לוותר על שאלה בגלל אחת מ 2 הסיבות הבאות(סיבה 1 חשובה מסיבה 2):
1. השאלה עוסקת בנושא שאנחנו פחות טובים בו, ותרגלנו אותו פחות.
2. השאלה מכילה תוכן אלגברי קשה.
סיבה 2 מיועדת כמעט אך ורק לחברה המנוסים יותר. ברור לי שאעדיף שאלה שפתרונה האלגברי קצר מאשר שאלה מורכבת אלגברית, וזאת מכיוון ששם יכולות ליפול הרבה טעויות.

הפרק השני מורכב מ 2 שאלות העוסקות במספרים מרוכבים ובחשבון דפרנציאלי ואינטגרלי של פונקציות מעריכיות ולוגריתמיות.בפרק זה אתם נדרשים לענות על שאלה אחת, כלומר לוותר על שאלה.
בפרק הזה נהוג לשאול שאלה אחת שלמה על פונקציות , והשאלה השניה עוסקת לפעמים רק במרוכבים ולפעמים סעיף א' יעסוק בפונקציות וסעיף ב' במרוכבים. מכאן אנו למדים שלדעת חדו"א חייבים. אין לדעת מה יופיע בבחינה.
אני אישית תמיד נמנעתי משאלות החקירה עם ו' הסעיפים ודומיה- מפני שזה מייגע. יש הטוענים ששאלות מסוג זה הן מתנה , מפני שבהם כל טעות קטנה מורידה מעט(פרט לטעות בגזירה!!).לדעתי, זמן הלמידה לפרק זה צריך לתאום אישית את הייתרונות והחסרונות של כל אחד ואחת מכם. אני מסכים שמבחינת הלמידה , בעיקרון, צריך לתת לפרק זה את העדיפות הנמוכה ביותר , אבל זה נכון אם ורק אם אתם לא מעולים בנושא מסויים אחר(וקטורים או אנליטית). בסך הכל , את הפרק הזה ניתן ללמוד בזמן קצר יחסית ולהוציא משם את מלוא הניקוד , או את רובו המכריע.

לסיכום, אני חושב ששאלון 7 אינו שונה משאלון 6 ברמתו, ומהווה המשך ישיר לרבים מנושאיו.
למידה נכונה ואתם בדרך הנכונה!
המאמר הזה נכתב בצורה הכי כללית ואובייקטיבית שיש, המטרה שלו היא בראש ובראשונה לתת לבאי הפורום הכירות עם השאלון, לתת אסטרטגיה בסיסית אובייקטיבית במיוחד לשאלון זה. אני מצפה שכל אחד ואחת מכם יידע מהן נק' החוזק והחולשה שלו , ובהתאם לזה ייבנה תוכנית גישה לשאלון(מה קודם למה), סינון שאלות שאין אנו רוצים לפתור , ולדעת מתי לוותר על שאלה(ייתכן וארחיב על זה באם תיהיה בקשה).