מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

אשכול: איך יהיה לי סיכוי סביר להצליח בבחינה

משתמש רשום

פרטי משתמש

ברירת מחדל איך יהיה לי סיכוי סביר להצליח בבחינה

איך יהיה לי סיכוי סביר להצליח בבחינה אם אני מצליח רק ב70 אחוז בערך מהתרגילים בספר של גבי יקואל (חלק גדול מהטעויות הם טעויות חישוביות "קטנות" וכדומה אך גם זה בעיה רצינית כמובן) קצת מייאש בפרט שאני לאחר מאות שעות של תרגול
    ובכלל אני לא מבין איך שייך להצליח מאה אחוז תמיד יש איזה טעות שנופלת בחישוב או משהו דומה

אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

תחשוב חיובי - יהיה חיובי.
    תעשה נשימות לפני כל תרגיל - זה יעזור...

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי יעקב הלומד צפה בהודעה
    איך יהיה לי סיכוי סביר להצליח בבחינה אם אני מצליח רק ב70 אחוז בערך מהתרגילים בספר של גבי יקואל (חלק גדול מהטעויות הם טעויות חישוביות "קטנות" וכדומה אך גם זה בעיה רצינית כמובן) קצת מייאש בפרט שאני לאחר מאות שעות של תרגול
    ובכלל אני לא מבין איך שייך להצליח מאה אחוז תמיד יש איזה טעות שנופלת בחישוב או משהו דומה
    תנסה לתרגל בחינה שלמה - כלומר תבנה לעצמך בחינה ממספר תרגילים או קח בחינות קיימות ותקציב לך את הזמן של הבחינה, ככה תוכל לדמות היטב את הבחינה עצמה ולהגיע מוכן יותר .
    אהבתי liliana595 אהב \ אהבו את התגובה

מנהל כללי - www.Emath.co.il
    לפניות : [email protected]

הצטרפו לאתר מספר אחת לעזרה במתמטיקה - Emath

משתמש רשום

פרטי משתמש

תודה על העצות הנכונות, אבל לא הסברתי מספיק את הבעיה, הרי לימוד המתמטיקה חשוב גם (ואולי בעיקר) בשביל לפתח חשיבה מתמטית והגיונית, אז לקחתי את זה ברצינות וניסיתי לחשב את הסיכוי שלי להצליח בבחינה יצאתי מנקודת הנחה שרמת הקושי בשאלות במבחן היא בערך כמו השאלות בספר שאני מתרגל (גבי יקואל) וראיתי שאני עונה נכונה מקסימום על 70 אחוז מהשאלות, אם כן הסיכוי לפשל בשאלה אחת הוא 30 אחוז. במבחן (שאלון 806) צריך לענות על שש שאלות. אם אני מפשל בשאלה אחת יורד לי 16.3 נקודות נוסיף על זה שבשאר השאלות יכול לרדת נקודות על דברים קטנים יוצא שאם אני מפשל בשאלה אחת קרוב לוודאי שאני מקבל פחות מ - 80 שזה מבחינתי כישלון, עכשיו נחשב את הסיכוי לפשל לפחות באחת משש השאלות :
    ההסתברות לפשל לפחות באחת השאלות היא ההסתברות המשלימה של המאורע לא לפשל בכלל שהסתברותו היא: 0.11 = 6^0.7
    זאת אומרת שקרוב ל 90 אחוז שאני מפשל בשאלה אחת לפחות ומקבל פחות משמונים זה מלחיץ נורא!!!!!!!!
    עכשיו ניסיתי לחשוב כמה אחוז תרגילים אני צריך לפתור נכונה כדי שההסתברות להצליח תהיה יותר מעודדת והגעתי למסקנה שעם הצלחה של 95 אחוז בתרגול ההסתברות להצליח היא 73 אחוז שזה נחמד אבל עדיין יש סיכוי לא קטן של 27 אחוז לפשל.
    האם הגיוני לגשת למבחן לפני שאני מגיע לרמה הזאת?

בבקשה ממי שיכול לענות לא יעזרו לי כל ההסברים הפסיכולוגיים וכדומה אני צריך הסבר מתמטי אם אני צודק בחישוב או לא.
    נ. ב. זה שיש שאלת בחירה לא עוזר לי כלום כיון שלוקח לי זמן עד שאני מתייאש מאחת שאני לא מצליח ואז לפי החישוב לא ישאר לי מספיק זמן לשאר השאלות.

אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

הנמכת ציפיות - זה פטנט של בנות...יעקב !!!
    יעקב בתורה נאבק עד עלות השחר - אתה אמור להאבק שעתיים - לא נורא .
    בשאלות בחירה תדלג על שאלה מספר 2 - היא תמיד הקשה...תבדוק את זה - אם זה נכון לגביך.

משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

Lightbulb

ציטוט פורסם במקור על ידי יעקב הלומד צפה בהודעה
    תודה על העצות הנכונות, אבל לא הסברתי מספיק את הבעיה, הרי לימוד המתמטיקה חשוב גם (ואולי בעיקר) בשביל לפתח חשיבה מתמטית והגיונית, אז לקחתי את זה ברצינות וניסיתי לחשב את הסיכוי שלי להצליח בבחינה יצאתי מנקודת הנחה שרמת הקושי בשאלות במבחן היא בערך כמו השאלות בספר שאני מתרגל (גבי יקואל) וראיתי שאני עונה נכונה מקסימום על 70 אחוז מהשאלות, אם כן הסיכוי לפשל בשאלה אחת הוא 30 אחוז. במבחן (שאלון 806) צריך לענות על שש שאלות. אם אני מפשל בשאלה אחת יורד לי 16.3 נקודות נוסיף על זה שבשאר השאלות יכול לרדת נקודות על דברים קטנים יוצא שאם אני מפשל בשאלה אחת קרוב לוודאי שאני מקבל פחות מ - 80 שזה מבחינתי כישלון, עכשיו נחשב את הסיכוי לפשל לפחות באחת משש השאלות :
    ההסתברות לפשל לפחות באחת השאלות היא ההסתברות המשלימה של המאורע לא לפשל בכלל שהסתברותו היא: 0.11 = 6^0.7
    זאת אומרת שקרוב ל 90 אחוז שאני מפשל בשאלה אחת לפחות ומקבל פחות משמונים זה מלחיץ נורא!!!!!!!!
    עכשיו ניסיתי לחשוב כמה אחוז תרגילים אני צריך לפתור נכונה כדי שההסתברות להצליח תהיה יותר מעודדת והגעתי למסקנה שעם הצלחה של 95 אחוז בתרגול ההסתברות להצליח היא 73 אחוז שזה נחמד אבל עדיין יש סיכוי לא קטן של 27 אחוז לפשל.
    האם הגיוני לגשת למבחן לפני שאני מגיע לרמה הזאת?

בבקשה ממי שיכול לענות לא יעזרו לי כל ההסברים הפסיכולוגיים וכדומה אני צריך הסבר מתמטי אם אני צודק בחישוב או לא.
    נ. ב. זה שיש שאלת בחירה לא עוזר לי כלום כיון שלוקח לי זמן עד שאני מתייאש מאחת שאני לא מצליח ואז לפי החישוב לא ישאר לי מספיק זמן לשאר השאלות.
    האמת שקצת התלבטתי אם להזכיר את הנושא של ההיבט הפסיכולוגי להצלחה בבחינה, עד שהעלת אותו בעצמך. בלי לזלזל, אחרי הכל מדובר במתמטיקה תיכונית, מתמטיקה שמוגדרת ברמה סבירה לפי דעתי, שאלות של טכניקה וחשיבה מינימלית. ככה שאם תירגלת שעות על גבי שעות ועדיין בקושי גירדת את ה 60 הבעיה היא אחרת. תהיה בטוח בעצמך כשאתה עובד, תרכז הכל \ תעבוד מסודר, והכי חשוב תאהב את מה שאתה עושה אחרת הסיכוי שתצליח הוא נמוך.
    Good Enough Quality

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 2

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו