עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 1 2
מציג תוצאות 16 עד 23 מתוך 23

אשכול: הדרך - טרילוגיית מאמרים בנושא גישה נכונה ללימודים

אסיסטנט חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי gilas צפה בהודעה
    ממש לא...
    נראה לי שכל ה"סוד" הוא איך לחלוב כסף מאנשים נואשים המחפשים איך להיטיב את חייהם.
    ואני ממש לא אומרת זאת ממקום של התנשאות. אני מחשיבה את עצמי בין המחפשים.

מה, אם אני "אזמין מהיקום" שאראה כמו דוגמנית שגרה בוילה עם פרארי בחוץ, זה יקרה?
    נראה לי קצת שטחי.

אני כן מסכימה שצורת החשיבה שלנו ואופן חיינו משפיעים עלינו.
    חשיבה חיובית, הצבת מטרות, תכנון תוכנית פעולה ועמידה בה - זו הדרך להגיע למטרות שלי.
    טוב, דוגמנית כבר לא אבל פרארי עדיין אפשרי :wink:...
    אז את בדעה שלי. יפה.

משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

אושר,כול הכבוד על ההשקעה,באמת!
    אני בטוחה שזה יעזור לכמה וכמה אנשים...(כולל אותי)
    אשתדל ליישם חלק מהדברים...

הסמל האישי שלpoos9 משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

אושר , כל הכבוד לך על היוזמה ! אני בטוחה שמה שכתבת מאוד יעזור לכלל הניגשים . תודה !
    אני חושבת שהטיפים שנתת מתאימים לא רק למי שלומד לבגרות במתמטיקה - אלא לכל דבר שאדם נבחן בהם או עושה בכלל .
    אבל קיימת בעיה נוספת שהתלמידים נתקלים בה בשעת מבחן והיא , איך לא - הלחץ . אני יכולה בהחלט להעיד על עצמי שיישמתי את כל הדברים שכתבת כאן (אפילו מעל ומעבר) ובכל זאת במבחנים (ביייחוד במתמטיקה) הייתה לי בעיה של טעויות ממש טיפשיות . טעויות כמו : 5-3=8 , שטח ריבוע עשיתי מכפלת צלע אחת בגובה של המלבן ואת כל זה חילקתי ב-2 (זה מה שקרא לי בחורף , כששיפרתי את 006) או ששכחתי לרשום יחידות בתשובה הסופית . טעויות קטנות ומעצבנות שמצטברות ופוגעות בציון . אני לא חושבת שיש בנאדם שאי פעם חרש למתמטיקה כמוני (וזה לא נכון לעשות , צריך להבין את הדברים , אגב אני ממליצה ממש לפני המבחן לרשום כזה דף עם כוכביות של דברים חשובים שצריך לזכור) ובכל זאת ככל שהתקרבה שעת המבחן - כך הרגשתי את הלחץ גובר (בלילה שלפני המבחן כמעט ולא הייתי יושנת) , וזה לא שלא הייתי מוכנה תמיד היה קיים בי הפחד מכישלון .
    הנה כמה טיפים נוספים :
    * אם אתם לא מבינים איזשהו נושא בחומר , אל תדחו את זה לאחר כך לקראת המבחן . תפנו לעזרה ואל תתביישו לשאול - חבר , מורה , באתר ... לרוב הנושאים במתמטיקה קשורים זה לזה ולכן אם לא מבינים את הבסיס קשה אחר כך להתקדם הלאה .
    אם יורשה לי להציע שיטה שעוזרת לאדם (לחוץ כמוני חחח) להירגע - קודם כל הייתי מתחילה את הבוקר בריצה , זה ממש מרענן (זה היה כבר לפני הבגרות ממש) . הייתי קמה בסביבות השעה 6 מתארגנת ויוצאת לשעה ריצה בחוץ . הרבה אנשים אין בשעה כזאת וכך גם נמנעים מהשמש היוקדת . אחרי זה הייתי באה הבייתה כמובן מתקלחת , אוכלת ארוחת בוקר ומתיישבת ללמוד . אני יכולה להגיד שהתרכזתי מצויין .
    ברור שבזמן בית ספר אין אפשר לעשות כך אז מומלץ לעסוק בכל פעילות גופנית שהיא אחרי שעות הלימודים , זה מרגיע וגם מחזק פיזית ונפשית .
    בנוסף , למבחן עצמו הייתי באה עם ג'ינס מסויים . אני חושבת שאריאל פעם דיבר על זה שלבוא
    למבחן עם איזה קמע או משהו ולהאמין שזה מה שיעזור לך במבחן . ברגע שאדם מאמין שיש לו כלי
    עזר מסויים להצלחה - זה גם עוזר להירגע . אני יכולה להעיד מניסיון אישי שזה עוזר .
    כשהייתי מקבלת את המבחן , לפני שאני הופכת את הדף ורואה את השאלות אני אומרת לעצמי
    בלב : "למדתי למבחן טוב ולכן אין שום סיבה שאני לא אצליח" .
    לפני המבחן כדאי לשתות מים ולא משהו מתוק כי זה עוד יותר מצמיא (חשוב לא להגזים בכמויות ,
    כדי לא לרצות ללכת לשירותים בזמן הבחינה) .
    בכלל מאוד חשוב להאמין שתצליחו , זוהי חלק מהדרך להגשמת המטרות כי כמו שאומרים :
    "אין דבר העומד בפני הרצון".
    בהצלחה!

*אם אני אזכר בעוד דברים - אוסיף*
    נערך לאחרונה על ידי poos9, 13-09-2010 בשעה 19:57
    So can you lift me up?
    And turn the ashes into flames
    'Cause I have overcome more than words will ever say
    And I've been given hope
    That there's a light on up the hall
    And that a day will come when the fight is won
    And I think that day has just begun

אסיסטנט חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ניקול,

קראתי עכשיו את התגובה שלך, ואני חייב להודות שבאמת שכחתי מבעיות לחץ למיניהם.
    העניין הוא, שמאז שאני זוכר את עצמי, אני לא נלחץ ממבחנים. גם בפסיכומטרי הייתי מאוד מרוכז. לכן, במקרה הזה יש לי פחות ניסיון ממך.

לפי מה שקראתי, יש בתגובה שלך כמה עצות שהן ממש זהב. ספורט על הבוקר זה רעיון מעולה במידה ויש זמן. כן, עדיף מים משאר המשקאות. לגבי הקמע, אני באופן אישי לא מצליח להתחבר לזה. גם בגלל שהאמונה בקמע מסיתה את הדעת מאמונה שלי בעצמי, וגם בגלל שהקמע צריך לצבור רקורד מסוים לפני שאבטח בו.

הסמל האישי שלpoos9 משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי odp צפה בהודעה
    ניקול,

קראתי עכשיו את התגובה שלך, ואני חייב להודות שבאמת שכחתי מבעיות לחץ למיניהם.
    העניין הוא, שמאז שאני זוכר את עצמי, אני לא נלחץ ממבחנים. גם בפסיכומטרי הייתי מאוד מרוכז. לכן, במקרה הזה יש לי פחות ניסיון ממך.

לפי מה שקראתי, יש בתגובה שלך כמה עצות שהן ממש זהב. ספורט על הבוקר זה רעיון מעולה במידה ויש זמן. כן, עדיף מים משאר המשקאות. לגבי הקמע, אני באופן אישי לא מצליח להתחבר לזה. גם בגלל שהאמונה בקמע מסיתה את הדעת מאמונה שלי בעצמי, וגם בגלל שהקמע צריך לצבור רקורד מסוים לפני שאבטח בו.
    אני ממש מקנאה בך שאתה לא נלחץ . הלוואי וגם אני הייתי ככה .
    אז זהו שכשאני לובשת את הג'ינס הזה - הוא באמת מביא לי מזל . או שפשוט אני כבר הולכת בהרגשה טובה וזה עושה את כל ההבדל .
    So can you lift me up?
    And turn the ashes into flames
    'Cause I have overcome more than words will ever say
    And I've been given hope
    That there's a light on up the hall
    And that a day will come when the fight is won
    And I think that day has just begun

הסמל האישי שלguy-marcus אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

אושר, תודה רבה (: זה בהחלט יעזור..

אסיסטנט חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי poos9 צפה בהודעה
    אני ממש מקנאה בך שאתה לא נלחץ . הלוואי וגם אני הייתי ככה .
    אז זהו שכשאני לובשת את הג'ינס הזה - הוא באמת מביא לי מזל . או שפשוט אני כבר הולכת בהרגשה טובה וזה עושה את כל ההבדל .
    טוב, הכי חשוב שזה עוזר לך.

הסמל האישי שלסמאל משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

odp תודה רבה :]
    בית הספר שלי ..

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 1 2

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )