מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

אשכול: איך לא לעשות טעויות בבחינה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל איך לא לעשות טעויות בבחינה

משהו ממש מוזר קורה לי.
    כשאני נגש למבחן אני פותר את התרגילים לא נכון, מפספס דברים, מציב בטעות ובקיצור עושה בלאגן אחד שלם שבסוף יורדים לי סתם נקודות.
    כשאני מגיע לבית בסוף היום, אני יושב ופותר את הבחינה שוב והפתרונות יוצאים לי נכון, הכל מסודר וכמו שצריך....
    אני לא יודע איך להסביר את התופעה הזאת, אבל אם תוכלו לעזור לי אודה לכם מאוד.
    הפתרון פה הוא לא תרגול.. כי אני יודע את החומר.

הסמל האישי שלמיכאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי bnsd צפה בהודעה
    משהו ממש מוזר קורה לי.
    כשאני נגש למבחן אני פותר את התרגילים לא נכון, מפספס דברים, מציב בטעות ובקיצור עושה בלאגן אחד שלם שבסוף יורדים לי סתם נקודות.
    כשאני מגיע לבית בסוף היום, אני יושב ופותר את הבחינה שוב והפתרונות יוצאים לי נכון, הכל מסודר וכמו שצריך....
    אני לא יודע איך להסביר את התופעה הזאת, אבל אם תוכלו לעזור לי אודה לכם מאוד.
    הפתרון פה הוא לא תרגול.. כי אני יודע את החומר.
    לדעתי הבעיה אצלך היא סדר ואירגון ובזמן המבחן שיש יותר לחץ זה גם משפיע .

אז במקומך הייתי מתחיל לחשוב איך אני פותר בצורה מסודרת את המבחן :

• להשתמש בסרגל
    • להשתמש במרקרים אם צריך
    • לפרק כל פתרון לחלקים - לא רק "שאלה והוכחה", אלא את ההוכחה הייתי מחלק בצורה ברורה את האיזורים עד להתקדמות קריטית בפתרון \ סעיפים
    • להגדיר לעצמך באופן ברור איפה אתה רושם את מה שאתה צריך להוכיח, את המסקנות שקיבלת במהלך הפתרון ( למשל אם בגיאומטריה מצאת צלע כלשהי, אז תרשום אותה במקום מיוחד בצד ) ואת ההוכחה עצמה .
    • אם יש לך בעיות ריכוז כלשהן לדעתך - הייתי ממליץ בחום על אטמי אוזניים בזמן המבחן, לי אישית זה ממש עזר, גם אם זה ייראה מוזר לאחרים... (מצד שני ממש לא הייתי ממליץ על משהו כמו ריטלין)

אם תיהיה מוכן להעלות סריקה של מבחן שלך אולי נוכל לראות יותר היכן הבעיה .

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי אריאל צפה בהודעה
    לדעתי הבעיה אצלך היא סדר ואירגון ובזמן המבחן שיש יותר לחץ זה גם משפיע .

אז במקומך הייתי מתחיל לחשוב איך אני פותר בצורה מסודרת את המבחן :

• להשתמש בסרגל
    • להשתמש במרקרים אם צריך
    • לפרק כל פתרון לחלקים - לא רק "שאלה והוכחה", אלא את ההוכחה הייתי מחלק בצורה ברורה את האיזורים עד להתקדמות קריטית בפתרון \ סעיפים
    • להגדיר לעצמך באופן ברור איפה אתה רושם את מה שאתה צריך להוכיח, את המסקנות שקיבלת במהלך הפתרון ( למשל אם בגיאומטריה מצאת צלע כלשהי, אז תרשום אותה במקום מיוחד בצד ) ואת ההוכחה עצמה .
    • אם יש לך בעיות ריכוז כלשהן לדעתך - הייתי ממליץ בחום על אטמי אוזניים בזמן המבחן, לי אישית זה ממש עזר, גם אם זה ייראה מוזר לאחרים... (מצד שני ממש לא הייתי ממליץ על משהו כמו ריטלין)

אם תיהיה מוכן להעלות סריקה של מבחן שלך אולי נוכל לראות יותר היכן הבעיה .
    כשאקבל את המבחן חזרה, אעלה סריקה.
    אקח לצומת לי את ההערות שלך ואת של מיכאל.

יש אצלנו שקט בכיתה ואפילו אין רעש של מזגן, פשוט דממה. לגבי רטלין, אני כן לוקח. אני חושב שכדאי שאגש למבחן אחד ללא השפעת הרטלין שאראה מהן ההשלכות.
    עוד משהו שדיי מפריע לי, כשאני נבחן, הידיעה שאני מוגבל בזמן מלחיצה אותי עוד יותר וכשאני בבית \ לא מוגבל בזמן אני פותר טוב מאוד.
    דוגמא נוספת שלא קשורה למתמטיקה, היה לי מבחן באזרחות שעה אחת. במשך השעה ישבתי ולא עשיתי כלום מסיבה פשוטה שלא ידעתי איך להתחיל לכתוב. בתום השעה ניגשתי למורה וסיפרתי לה שלא יכלתי להתחיל לכתוב (ואני יודע את החומר), היא אמרה לי לשבת אחרי הלימודים ולפתור את המבחן שוב ולשים לה אותו בתא.
    באמת ככה עשיתי וקיבלתי 95. עוד קריטריון ללחץ - הזמן.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

קרה לי גם כן. הייתי מקבל במבחנים 50-60 רק בגלל זה, למרות שאת הדרך ידעתי.
    בבגרות האחרונה של 806 עברתי על המבחן פעם נוספת לאחר שסיימתי אותו (מה שלא נהגתי לעשות לפני כן) וקיבלתי 94
    אני משתמש חדש

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 0

There are no members to list at the moment.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו