מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

אשכול: "קומיקס" - שיטת זיכרון יעילה

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ברירת מחדל "קומיקס" - שיטת זיכרון יעילה

שיטת ה"קומיקס" - שיטת זיכרון קלה ואפקטיבית

לקראת רוב המבחנים אתם נדרשים לזכור כמויות לא קטנות של חומר, וכולכם יודעים שניתן לעשות מין "אסוציאציות" לחומר הנלמד וכך לזכור טוב יותר, אך לא בזאת תעסוק הכתבה.

השיטה שאני הולך לספר עליה, בעבר השתמשו בה כקסם, היום זוהי שיטת זיכרון .

אז מהי השיטה בעצם?

השיטה היא יצירת סיפור דימיוני המורכב מתמונות זזות, המקשרות אותנו לחומר שאנחנו צריכים לזכור .

אפרט, נניח ויש לנו רשימת של פריטים שעלינו לזכור אותם לפי הסדר :

1. תפוח
    2. מטרייה
    3. שמש
    4. ארון
    5. צבע כחול
    6. עץ
    7. מחשב
    8. קלפים

וזה יכול להמשיך הלאה והלאה(אני הצלחתי לזכור בקלות עד 40, ותתפלאו, כל אחד יכול! ), אלה סתם מילים שניסיתי שלא יהיו קשורות אחת לשנייה ועלו לי כרגע בראש.

אז מה עושים ע"פ השיטה כדי לזכור את המילים הללו?

אנחנו צריכים, סיפור דימיוני(לא חייב להיות הגיוני), שתיהיה בו תנועה ויהיה מורכב מהמילים הנ"ל, למה תנועה? ע"פ מחקרים מסתבר שהמוח זוכר דברים הרבה יותר טוב כאשר הם בתנועה.

אז למשל נרכיב סיפור מהמילים הנ"ל :

הלכתי ברחוב אכלתי תפוח ירד גשם אז הייתי עם מטריה, לפתע יצאה השמש והמשכתי ללכת ומצידי היה ארון חשמל בצבע כחול ומאחוריו עץ, המשכתי ללכת ונכנסתי לחנות בישביל לקנות מחשב, והמוכר הציע לי לשחק עימו קלפים.. וכול'..

ברגע שאתם מצליחים לדמיין את הסיפור הזה לדוגמא , די לחזור על הסיפור בראש 2-3 ואתם זוכרים אותו פיקס, ויותר מזה, את הפריטים החשובים שבו, וכמובן עוד לפי הסדר, והכי חשוב, בקלות!

תוכלו לנסות תרגיל זה בקלות, בקשו מחברכם לבחור 20 פריטים אחד אחרי השני כאשר כל פעם שהוא בוחר פריט אתם מוסיפים אותו לסיפור שלכם בראש, בדימיון שלכם, ובסופו של דבר, לאחר שיגיד את כל ה20 פריטים, תחזרו על הסיפור שוב בראש שלכם, הגידו לו פריט פריט לפי הסדר, ותראו כמה הוא יהיה נדהם(במידה והוא לא מכיר את השיטה) !

את השיטה הזאת, נוכל ליישם במקצועות לימוד כגון היסטוריה כשאנחנו צריכים לזכור ראשי פרקים, או במתמטיקה שאנחנו צריכים לזכור נוסחאות, נפרק את הנוחסאות למספרים וניצור סיפור במידה ויש נוסחא שממש קשה לנו לזכור אותה.

ובאמת שאפשר להשתמש בשיטה הזאת בכל תחום בחיים, חשוב להכיר אותה ולדעת להשתמש בה, לי היא עזרה המון ואני בטוח שגם לכם!
    נערך לאחרונה על ידי אריאל, 26-06-2009 בשעה 18:13

מנהלת פורום למידה אפקטיבית משתמש מתחיל

פרטי משתמש

זכרון סמנתי הוא כל הידוע לנו על העולם הזה ועל עצמנו.זכרון זה נרכש מגיל צעיר מאוד וכולל בתוכו ידע עצום.
    זכרון סמנתי הוא זכרון יציב וקבוע.שיטת הקומיקס מייצר קשר בין זכרון סמנתי הישן לבין זכרון הסמנתי החדש ובכך מאשפר "שליפה" מהירה של זכרון הסמנתי החדש.
    במקום סיפור הקומיקס, ניתן גם לנצל את הזכרון שישלנו כבר על דברים המוכרים ולהיעזר בדמיון שלנו ליצור רצף חפצים ומקומות המוכרים לנו כמו שיש לנו למשל בבית או בחדר הפרטי.
    למשל "לתלות,לקשור או לשים את פרטי הנסחאות או ראשי הפרקים שאנחנו לומדים על ידית הדלת,מפתחות,תמונות,ספרים מדפים ,בגדים ו........ של החדר שלי .
    נערך לאחרונה על ידי אריאל, 26-06-2009 בשעה 18:14

משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

אהבתי ,זה באמת עובד
    גם אחרי שקראתי פעם אחת את מה שכתבת, זכרתי את הרוב,מגניב )))))))))))))))
    תודה

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

נראה ממש יעיל, אנסה בעתיד.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

חחח איך זה עוזר לי במקצועות הריאלים?? (מתמטיקה ופיזיקה..)
    חייכו כי חיוך הוא בחינם אבל הוא = פול זהבבב

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי ac93 צפה בהודעה
    חחח איך זה עוזר לי במקצועות הריאלים?? (מתמטיקה ופיזיקה..)
    לא בעיה לעשות סיפור מהאותיות, המספרים והפעולות ביניהם בנוסחאות

משתמש רשום

פרטי משתמש

וואו גדול
    תודה !

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )