מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

אשכול: לגבי תנאי במשפט האב

משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ברירת מחדל לגבי תנאי במשפט האב

שלום חברים.

מיסגרתי במקרה ה-3 את החלק של המקרה שלא ברור לי מקומו.
    מה הוא בא לוודא? מה משמעותו? למה דווקא c<1? למה דווקא אותו אי שוויון?

אשמח לקבל אינטואיציה, רעיון, משמעות של העניין הזה.

תודה רבה.
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    • סוג הקובץ: png עלה.png‏ (341.1 ק"ב , 10 צפיות) גם כאן נחלק לשלושה מקרים:logn-1a f(n/b')Total: O(nlogp4) +)=ן1. אם (£־f(n)=O (nloga4 עבור 0<£, אז (T(n)=0 (nloga4 .2. אם ( f (n)=0 (nloga4 אז (T(n)=Onlogad-log (n.3. אם (%+4,f(n)=2 (nlog עבור 0<£,ואם (a:f(4) c, אז.T(n) = 0(f(n)) ננסה להבין מה זה אומר. בכל אחד מהמקרים אנחנו משווים את הפונקציה (f (n ל - 4,nlog. אינטואיטיבית ניתן לומר שהגדולה מבין שתי הפונקציות תקבע את תוצאת הרקורסיה. במקרה 1 למשל, nlo8b4 גדולה יותר ולכן (T(n)=0 (nlo8b4, ולהיפך במקרה 3. במקרה 2 אם הן שוות (כמו שראינו בתרגול, שתטא היא סימטרית, כלומר פונקציות הן תטא אחת של השנייה), אנחנו מכפילים את הפונקציות השוות בביטוי לוגריתמי. מעבר לאינטואיציה נשים לב שבמקרה הראשון לא רק ש (f (n קטנה מ- nlog %4 , אלא היא צריכה להיות קטנה ממנה פולינומיאלית. כלומר, שאסימפטוטית היא קטנה ממנה בפקטור של n עבור 0<£ כלשהו. כמו כן במקרה 3 היא צריכה להיות גדולה אסימפטוטית בפקטור פולינומיאלי, ובנוסף לקיים תנאי את התנאי שהזכרנו, שאגב מתקיים כאשר (f (n פולינומיאלית.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

כיוון שאף אחד לא ענה אני יגיד שלדעתי זהו פשוט תנאי טכני שצריכים בשביל ההוכחה כי מקבלים שם סכום:
    $$\sum_{j=1}^\infty c^j$$
    והדרך היחידה שזה מתכנס היא כאשר $c<1$, ככה אני רואה את זה.
    אהבתי Helpme אהב \ אהבו את התגובה

משתמש רשום חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי ThePrince צפה בהודעה
    כיוון שאף אחד לא ענה אני יגיד שלדעתי זהו פשוט תנאי טכני שצריכים בשביל ההוכחה כי מקבלים שם סכום:
    $$\sum_{j=1}^\infty c^j$$
    והדרך היחידה שזה מתכנס היא כאשר $c<1$, ככה אני רואה את זה.
    מצאתי כמה הסברים יותר אינטואיטייבים, לא בהרבה, ב-Stack...
    סך הכל כן חצי קלאץ' זה ברור לי
    תודה רבה

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 3

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו