מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

אשכול: שאלה שהמורה לנהיגה שלי שאל אותי - אני חושב שזה קשור גם לפיזיקה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל שאלה שהמורה לנהיגה שלי שאל אותי - אני חושב שזה קשור גם לפיזיקה

אז ככה :
    בשיעור נהיגה האחרון שהיה לי למדנו על רוורס ופניות פרסה.
    בעקבות כך, המורה לקח אותי למין כביש דו סיטרי ריק ושם חד אותי חידה :
    אני נמצא בנתיב הימני של הכביש ועושה פרסה (פרסה של 180 מעלות - כלומר חצי עיגול במקום) ועובר לנתיב השמאלי.
    לאחר מכן מהנקודה שבה סיימתי את הפרסה הראשונה, אני עושה פרסה נוספת מאותו המקום בדיוק (פרסה של 180 מעלות במקום), באותו רדיוס של סיבוב בדיוק ובאותה מהירות, כלומר הפעם עובר מהנתיב השמאלי שאליו הגעתי בפרסה הראשונה אל הנתיב הימני בחזרה.
    כלומר, אני עושה פרסה אחת אשר בה אני עובר מהנתיב הימני לשמאלי, מגיע לנקודה מסויימת ומאותה נקודת בדיוק עושה פרסה נוספת (באותו רדיוס ואותה מהירות) בחזרה מהנתיב השמאלי לנתיב הימני.
    על פי ההיגיון, עשיתי פרסה ראושנה של 180 מעלות+פרסה נוספת של 180 מעלות=360 מעלות=עיגול שלם.
    כלומר שסיימתי את הפרסה השנייה הייתי אמור להגיע לנקודה שבה התחלתי את הפרסה הראשונה, מכיוון שכל פרסה זה 180 מעלות שניהם יחד זה 360 מעלות זה בעצם סיבוב שלם.
    הבעיה היא כזאתי, לאחר הפרסה הראשונה עוברים רגיל מהנתיב הימני לשמאלי הפרסה מתנהלת כשורה, לאחר מכן אני עושה פרסה נוספת מהמקום שבה הפסקתי את הפרסה הראשונה אך לא מגיע לנקודת ההתחלה של הפרסה הראשונה אלא נתקע במדרכה ולא מצליח להשלים סיבוב שלם כמו שההיגיון אומר, השאלה היא למה?

תמונה הממחישה את הבעיה :

הוא אמר לי כרמז שזה משהו שאני אמור לדעת יותר טוב מההורים שלי, המורים ובעיקר מנהגים וותיקים

הסמל האישי שלyoavzilberman מנהל פורום מכניקה בדימוס חבר Emath

פרטי משתמש

אני מניח שייתכן שבכביש יש מעקם כך שפעם אחת רכיב של הנורמל לטובתך עם הכיוון הרדיאלי ופעם שנייה כנגד הכיוון הרדיאלי ולכן כך גם החיכוך שניצב לנורמל והיוצר את התאוצה הצנטריפטלית.
    אם הכביש ישר לגמרי ואתה נוסע בדיוק באותו רדיוס, בדיוק באותה מהירות ומפנה את הגלגלים בדיוק באותה זווית, אני לא רואה סיבה שזה יקרה.....
    מה אתה אומר?

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

לא לא..הכביש חלק, אין שום מעקם אין שום גורם שמפריע...אותו רדיוס ואותו מהירות..
    זה משהו אחר /: משהו פשוט יותר שאני לא מצליח לעלות עליו

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אוקיי סיימת?
    א' הדגש פה הוא על השאלה, לא על הפרטים הטכניים-המהירות הרדיוס וכו' קבועים בחידה הזו.
    והמורה שלי הוא מורה למתמטיקה אבל זה ממש לא קשור, ואיך זה קשור לזה שאני נהג גרוע? זו חידה!!

ואגב, קיבלתי כיוון לתשובה, אפקט המניפה, שמעת עליו? אם לא הינה הסבר קצר :
    אפקט המניפה הוא מצב שבו תוך כדי סיבוב, הגוף המסתובב נוגע בנקודה יותר רחוקה על אחד הצירים מאשר הנקודה ההתחלתית. בגוך מעגלי המסתובב סביב צירו לא נוצר אפקט כזה
    אני רק רוצה לדעת מדוע האפקט הזה מתקיים?
    ועכשיו אתה רואה שזה לא סתם כח מבחוץ, או זה שאני נהג גרוע !!!!! :s

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )