עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1 2 3 4 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 16 עד 30 מתוך 51

אשכול: מתכונת במכניקה 2012

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

זה הקטע ,תפתור את השאלות של בוריס ותאוכל את הבגרויות בלי מלח ושום !

הסמל האישי שלBogri74 מדריך ויועץ בכיר חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

כן, השאלות כאן מעבר לרמת הבגרות, כמו בכל מתכונת מכובדת. אז מה?? המבחן בא להכין אותך ולא לתת ציון, אתה לא חייב לפתור אותו.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

חח אני לא בא לכאן עם תלונות חחח, רק אני אומר שיכול להיות שיש אנשים שלא יוכלו לפתור את זה וילחצו מאוד לקראת הבגרות.
    עצה שלי - תערוך את ההודעה ותרשום ברור כי זה יכול לתת לאנשים להלחץ.

מעבר לזה - יוזמה מבורכת.

פרטי משתמש

או קיי, אוסיף שורה עם הזהרה.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

יש לך טעות בתשובות ב2 ב a אחד,
    המתקף אנכי זה mg נכון?
    1.4 לוקח לו להעצר 200 * 1.4 = 280 ולא 80

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי e3x0 צפה בהודעה
    המתקף אנכי זה mg נכון?
    תעשה לפי j=dP תכפיל את השינוי במהירות במסה. מה שכן אני חושב שיש טעות במרחק. לפי החישובים שלי גם לפי אנרגיה וגם לפי מרחק על סמך זמן ומתקף המרחק הוא 2.45 כאשר הu הוא 0.25. חוץ מזה הרצפה לא מפעילה על הכדור mg אלא כוח גדול יותר. אם הריצפה הייתה מפעילה על הכדור mg אז לא היה בכלל שינוי במהירות כי הכוח השקול על הכדור היה אפס בציר האנכי.
    נערך לאחרונה על ידי run1995, 27-06-2012 בשעה 23:42

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי run1995 צפה בהודעה
    תעשה לפי j=dP תכפיל את השינוי במהירות במסה. מה שכן אני חושב שיש טעות במרחק. לפי החישובים שלי גם לפי אנרגיה וגם לפי מרחק על סמך זמן ומתקף המרחק הוא 2.45 כאשר הu הוא 0.25
    יאפ אבל זה מוזר לא? כmg זה המתקף לא?

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

בסוף ערכתי. גם בספר מכניקה ניוטונית ב' אני זוכר שכתבו שבמהלך התנגשות שכזו הכוח שמפעיל הקיר על הגוף הוא ממש גדול למשך זמן ממש קצר. בכל מקרה הנה העתק של מה שכתבתי מקודם חוץ מזה הרצפה לא מפעילה על הכדור mg אלא כוח גדול יותר. אם הריצפה הייתה מפעילה על הכדור mg אז לא היה בכלל שינוי במהירות כי הכוח השקול על הכדור היה אפס בציר האנכי. אם זה טעות אז בבקשה תקנו אותי.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

וואלה צודק הבנתי טוב לדעת
    תודה

עריכה:
    רגע רגע אם מה שאני חישבתי זה היה מספר יותר גדול מ80,
    איך זה הגיוני?אתה א

מרת שהרצפה מפעילה כוח יותר גדול מmg....
    אני חשבתי שזה 280 ואתה 80...
    נערך לאחרונה על ידי e3x0, 28-06-2012 בשעה 00:11

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

יש שינוי גדול בכוח שהרצפה מפעילה לאורך התנועה,הוא לא קבוע. חוץ מזה שאין שימור תנע,כלומר המתקף הכללי שפועל על הגוף הוא לא רק המתקף שהרצפה מפעילה. המתקף הכללי על הגוף הוא סכום המתקפים שפועלים עליו. אנחנו לא יודעים בדיוק מה קורה במהלך ההתנגשות אבל אנחנו יודעים שהתנע הכללי שפעל על הגוף שווה למסה כפול שינוי המהירות. הבנת? ותחשוב על זה כך,תוך זמן ממש קצר המהירות של הגוף בציר האנכי התאפסה ולכן המתקף ששווה לכוח כפול הזמן הוא לא ממש גדול מכיוון שזה כוח גדול כפול זמן ממש קצר. בתחילת ההתנגשות לזמן קצר הרצפה מפעילה כוח הגודל יותר מmg וכאשר המהירות מתאפסת,אנחנו לא יודעים את הנקודה המדוייקת הזאת אך אנחנו יודעים שבD היא אפס,אז הרצפה מפעילה mg וסכום הכוחות על הגוף בציר האנכי הוא אפס ולא פועל מתקף.
    נערך לאחרונה על ידי run1995, 28-06-2012 בשעה 00:43

פרטי משתמש

המתקף אנכי זה mg נכון?
    איך המתקף יכול להיות mg??? הרי mg זה כוח וכידוע היחידות זה ניוטון, יחידות המתקף זה N*s. תעבור על נושא המתקף והקשר שלו עם תנע וכוח. לא נראה לי שיש טעויות בתרגיל 2 באף סעיף.

רמז למציאת D הנכון:

מה שעוצר את השק זה החיכוך. והחיכוך כידוע מקיים F_f=\mu{N}. שימו לב שכוח הנורמל במהלך המגע של הסק עם הרצפה אינו קבוע, כלומר גם החיכוך אינו קבוע. חשבו על דרך לקשר בין המתקפים האנכי והאופקי בעזרת הקשר בין החיכוך לנורמל.
    נערך לאחרונה על ידי Bogri74, 28-06-2012 בשעה 08:34

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Bogri74 צפה בהודעה
    איך המתקף יכול להיות mg??? הרי mg זה כוח וכידוע היחידות זה ניוטון, יחידות המתקף זה N*s. תעבור על נושא המתקף והקשר שלו עם תנע וכוח. לא נראה לי שיש טעויות בתרגיל 2 באף סעיף.

רמז למציאת D הנכון:

מה שעוצר את השק זה החיכוך. והחיכוך כידוע מקיים F_f=\mu{N}. שימו לב שכוח הנורמל במהלך המגע של הסק עם הרצפה אינו קבוע, כלומר גם החיכוך אינו קבוע. חשבו על דרך לקשר בין המתקפים האנכי והאופקי בעזרת הקשר בין החיכוך לנורמל.
    אהה נכון יש N שונה. אתה יכול להראות בכל מקרה איך להגיע לD? תודה
    מה שאתה אומר זה לעשות ככה:
    JY=(N-MG)*t
    ו
    JX=(N*u)*t
    ומזה יצא לי שהזמן 1 ואז הצבתי בנוסחת עבודה אנרגיה ויצא לי שהמרחק 1.75
    כנראה שמשהו כאן לא נכון אתה יכול להגיד מה?
    נערך לאחרונה על ידי run1995, 28-06-2012 בשעה 10:50

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

רמז למציאת D הנכון:

נו MG זה הכוח * הזמן שלוקח לו להעצר = 280.....
    למה הכוח הנורמאלי אבל אינו קבוע? - כוח החיכוך לא קבוע כי מקינטי הוא עובר לסטטי....

תודה

פרטי משתמש

הדרכה למציאת D:

כש השק מגיע לרצפה יש לו מהירות אנכית, כלומר יש לו תנע בכיוון אנכי. את פרק הזמן מנגיעתו הראשונה של השק ברצפה ועד עצירתו המוחלטת כדי לחלק לשני פרקי זמן. הראשון \Delta{t}_1 זה זמן שלקח לאפס את המתקף האנכי של השק והשני \Delta{t}_2 זה זמן שלקח לשק להעצר אחרי הפרק זמן הראשון.

נניח שבפרק זמן הראשון הכוח הנורמלי הממוצע בין השק לרצפה הוא N_{av}, אפשר לרשום משוואת מתקף תנע בכיוון האנכי עבור פרק זמן הראשון:

N_{av}\Delta{t}_1=mV_y

כאן V_y רכיב אנכי של המהירות שהייתה לשק רגע לפני הנפילה.

מצד שני בפרק זמן הראשון פעל על השק כוח החיכוך הממוצע F_f=\mu{N_{av}} ומשוואת מתקף.תנע בכיוון האופקי בפרק זמן הראשון נראת כך:

\mu{N_{av}}\Delta{t}_1=mV_f-mV_x

כאן

V_x רכיב אופקי של מהירות השק רגע לפני הנפילה

V_f מהירות השק בתום הפרק הראשון.

ע"י שתי המשוואות ניתן לקבל את מהירות השק בתום הפרק הראשון.

מכיוון ש \Delta{t}_1 קטן מאד, ניתן להזניח את המרחק האופקי שהשק עובר בפרק זמן הזה.

בפרק זמן השני מתקיים N=mg ולכן ניתן להשתמש בשיקולי האנרגיה:

mV_f^2/2=mg\mu{D}

ולחשב את D.
    נערך לאחרונה על ידי Bogri74, 28-06-2012 בשעה 13:10

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

נו MG זה הכוח * הזמן שלוקח לו להעצר = 280.....
    למה הכוח הנורמאלי אבל אינו קבוע? - כוח החיכוך לא קבוע כי מקינטי הוא עובר לסטטי....

תודה
    כוח החיכוך לא קבוע כי הנורמל משתנה,והנורמל משתנה בגלל שהם בהתנגשות ולאחר שהמהירות על הY מתאפסת הנורמל mg כמו שכתבתי קודם וכמו שבוריס כתב מעליי. ובכל מקרה כל זמן התנועה כוח החיכוך הוא קינטי כי הוא נעצר בD.
    הדרכה למציאת D:

כש השק מגיע לרצפה יש לו מהירות אנכית, כלומר יש לו תנע בכיוון אנכי. את פרק הזמן מנגיעתו הראשונה של השק ברצפה ועד עצירתו המוחלטת כדי לחלק לשני פרקי זמן. הראשון \Delta{t}_1 זה זמן שלקח לאפס את המתקף האנכי של השק והשני \Delta{t}_2 זה זמן שלקח לשק להעצר אחרי הפרק זמן הראשון.

נניח שבפרק זמן הראשון הכוח הנורמלי הממוצע בין השק לרצפה הוא N_{av}, אפשר לרשום משוואת מתקף תנע בכיוון האנכי עבור פרק זמן הראשון:

N_{av}\Delta{t}_1=mV_y

כאן V_y רכיב אנכי של המהירות שהייתה לשק רגע לפני הנפילה.

מצד שני בפרק זמן הראשון פעל על השק כוח החיכוך הממוצע F_f=\mu{N_{av}} ומשוואת מתקף.תנע בכיוון האופקי בפרק זמן הראשון נראת כך:

\mu{N_{av}}\Delta{t}_1=mV_f-mV_x

כאן

V_x רכיב אופקי של מהירות השק רגע לפני הנפילה

V_f מהירות השק בתום הפרק הראשון.

ע"י שתי המשוואות ניתן לקבל את מהירות השק בתום הפרק הראשון.

מכיוון ש \Delta{t}_1 קטן מאד, ניתן להזניח את המרחק האופקי שהשק עובר בפרק זמן הזה.

בפרק זמן השני מתקיים N=mg ולכן ניתן להשתמש בשיקולי האנרגיה:

mV_f^2/2=mg\mu{D}

ולחשב את D.
    אתה גאון! תודה רבה תרגיל מאוד מעניין. אתה מורה לפיזיקה?

עמוד 2 מתוך 4 ראשוןראשון 1 2 3 4 אחרוןאחרון

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 7

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו