עמוד 3 מתוך 4 ראשוןראשון 1 2 3 4 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 31 עד 45 מתוך 51

אשכול: מתכונת במכניקה 2012

הסמל האישי שלBogri74 מדריך ויועץ בכיר חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי run1995 צפה בהודעה
    כוח החיכוך לא קבוע כי הנורמל משתנה,והנורמל משתנה בגלל שהם בהתנגשות ולאחר שהמהירות על הY מתאפסת הנורמל mg כמו שכתבתי קודם וכמו שבוריס כתב מעליי. ובכל מקרה כל זמן התנועה כוח החיכוך הוא קינטי כי הוא נעצר בD.

אתה גאון! תודה רבה תרגיל מאוד מעניין. אתה מורה לפיזיקה?
    לא אני לא מורה, אבל יש לי כמה תלמידים שאני עוזר להם.

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אז אולי תוכל בבקשה לעזור לי בשאלה. האם כאשר שני גופים מחוברים לקפיץ(כל גוף מחובר לצד אחר של הקפיץ) הכוח שהקפיץ מפעיל על כל גוף שווה? כי אם כן זה יסביר את שימור התנע כאשר יש שני גופים וביניהם מחובר קפיץ.ועוד שאלה שאני די בטוח בתשובה אבל רוצה לדעת אם אני צודק,כאשר שני גופים מחוברים על ידי חוט מתוח אז יש להם את אותה התאוצה אבל כאשר החוט אינו מתוח אז אין להם את אותה התאוצה. תודה רבה על העזרה!
    נערך לאחרונה על ידי run1995, 29-06-2012 בשעה 14:10

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

מישהו יכול להסביר לי את סעיף ג' בשאלה 4?

פרטי משתמש

לשאלה ראשונה, כן, הגודל של הכוח שהקפיץ מפעיל על כל גוף שווה.

לשאלה שנייה, כשהחוט מתוח לגופים תאוצה זהה, כשהחוט אינו מתוח אי אפשר לדעת: יכול להיות אותה תאוצה וגם יכול להיות שלא.

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תודה רבה.

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי comcoil צפה בהודעה
    מישהו יכול להסביר לי את סעיף ג' בשאלה 4?
    תראה מה ניסית לעשות ואכוון.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

לפי איזה נוסחאות פותרים את 4ג?

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי mai1233 צפה בהודעה
    לפי איזה נוסחאות פותרים את 4ג?
    שום דבר מיוחד: חוק שני של ניוטון, תנועה מעגלית, ועבודה/אנרגיה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

וואלה באמת באסה.. לא הולך לי כלום
    נערך לאחרונה על ידי kumkum, 30-06-2012 בשעה 21:33

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אשמח אם תוכל להסביר לי בבקשה את 1B לא הבנתי את עניין הזווית. התכוונת שהגופים נזרקים בזווית שונה אבל מאותו גובה. עכשיו, כתוב שברגע שאחד מהם מגיע לרצפה הזווית בין המהירויות היא 90. ברגע שאחד ברצפה זה אומר שגם השני בריצפה. זה אומר שאם היה בהתחלה 90 מעלות זה לא טוב כי המהירות בציר הY מקטינה את המהירות. יש להם אותה מהירות בציר הY כי זו זריקה אופקית. השאלה על מי ההשפעה בזווית גדולה יותר או האם היא שווה? כלומר צריך שהיחס בין הזוויות יהיה 90 זה אומר שההשפעה צריכה להיות.... איבדתי קצת... אשמח אם תוכל להסביר לי את הדרך.

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Moshe_Cohen צפה בהודעה
    אשמח אם תוכל להסביר לי בבקשה את 1B לא הבנתי את עניין הזווית. התכוונת שהגופים נזרקים בזווית שונה אבל מאותו גובה. עכשיו, כתוב שברגע שאחד מהם מגיע לרצפה הזווית בין המהירויות היא 90. ברגע שאחד ברצפה זה אומר שגם השני בריצפה. זה אומר שאם היה בהתחלה 90 מעלות זה לא טוב כי המהירות בציר הY מקטינה את המהירות. יש להם אותה מהירות בציר הY כי זו זריקה אופקית. השאלה על מי ההשפעה בזווית גדולה יותר או האם היא שווה? כלומר צריך שהיחס בין הזוויות יהיה 90 זה אומר שההשפעה צריכה להיות.... איבדתי קצת... אשמח אם תוכל להסביר לי את הדרך.
    לא הבנתי הרבה ממה שכתבת, אבל העניין פשוט:

שני הגופים נזרקים בו-זמנית אופקית מאותו הגובה, זכותי לבחור כיוון זריקה של כל גוף כרצוני (למשל אחד ימינה שני שמאלה במקרה זה הזווית בין כיווני הזריקה היא 180 מעלות) אבל הזווית הזאת יכולה להיות כל מספר. מה שידוע לי שבנפילה (ואמרת נכון שהם נופלים בו-זמנית) הזווית בין כיווני מהירות שלהם 90 מעלות. זה הכל.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

לא הצלחתי לחשב את הזווית ולא הצלחתי גם את סעיף ב'. תוכל להסביר לי בבקשה?
    למה בסעיף ב' אחרי הפגיעה במשטח הוא לא עולה שוב? למה הרכיב בציר הY מתאפס? ופועל רק כוח אופקי ששווה לכוח שמפעילה הרוח?

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Moshe_Cohen צפה בהודעה
    לא הצלחתי לחשב את הזווית ולא הצלחתי גם את סעיף ב'. תוכל להסביר לי בבקשה?
    למה בסעיף ב' אחרי הפגיעה במשטח הוא לא עולה שוב? למה הרכיב בציר הY מתאפס? ופועל רק כוח אופקי ששווה לכוח שמפעילה הרוח?
    הכוונה לסעיף ראשון בתרגיל 1:

תגדיר את וקטורי המהירות של שני הכדורים רגע לפני הנפילה ותשים לב שהמכפלה הסקלרית שלהם אפס.

לגבי הסעיף השני לא הבנתי למה החלטתה שהוא לא עולה שובורכיב בציר y מתאפס, בקיצור אני לא מבין את כיוון המחשבה שלך ואיך אתה מגיע למסקנות, קודם תסביר את קו המחשבה שלך ואז תשאל שאלה.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

עדיין לא הבנתי.
    אני אסביר את קו המחשבה שלי:
    הרי הכדורים נופלים יחד בנפילה חופשית והדבר היחידי שמשפיע על ווקטור המהירות של כל אחד מהם זה המהירות בציר הY שהיא משנה את הזווית של כל אחד מהם.
    אני לא ממש מצליח להבין את זה. אם תוכל לשלוח לי פתרון אני אנסה להבין דרך הדרך בבקשה.

פרטי משתמש

תרשום ברכבים של מערכת הצירים שעל הסקיצה את וקטורי המהירות של כל כדור ברגע של הנפילה.

לדוגמה ברגע הזריקה הוקטורים הם:

כדור ראשון

\vec{V}_1=[v_{1},0,0]

כדור שני

\vec{V_2}=[v_{2}cos\alpha,0,v_{2}sin\alpha]

מכאן תמשיך

עמוד 3 מתוך 4 ראשוןראשון 1 2 3 4 אחרוןאחרון

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 8

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו