עמוד 4 מתוך 4 ראשוןראשון ... 2 3 4
מציג תוצאות 46 עד 51 מתוך 51

אשכול: מתכונת במכניקה 2012

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Bogri74 צפה בהודעה
    איך המתקף יכול להיות mg??? הרי mg זה כוח וכידוע היחידות זה ניוטון, יחידות המתקף זה N*s. תעבור על נושא המתקף והקשר שלו עם תנע וכוח. לא נראה לי שיש טעויות בתרגיל 2 באף סעיף.

רמז למציאת D הנכון:

מה שעוצר את השק זה החיכוך. והחיכוך כידוע מקיים F_f=\mu{N}. שימו לב שכוח הנורמל במהלך המגע של הסק עם הרצפה אינו קבוע, כלומר גם החיכוך אינו קבוע. חשבו על דרך לקשר בין המתקפים האנכי והאופקי בעזרת הקשר בין החיכוך לנורמל.
    למה N לא קבוע? מה קורה שם?

גם בB לא יוצא לי 0 יוצא לי 0.000555555 ואמרנו שהזמן בחלק הראשון כשN הוא קטן מאוד ולכן המרחק ניתן להזנחה אז בגלל זה זה לא יוצא 0? זה המרחק שהזנחנו?
    תודה רבה לך!
    נערך לאחרונה על ידי Moshe_Cohen, 01-07-2012 בשעה 19:34

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תרשום ברכבים של מערכת הצירים שעל הסקיצה את וקטורי המהירות של כל כדור ברגע של הנפילה.

לדוגמה ברגע הזריקה הוקטורים הם:

כדור ראשון

\vec{V}_1=[v_{1},0,0]

כדור שני

\vec{V_2}=[v_{2}cos\alpha,0,v_{2}sin\alpha]

מכאן תמשיך
    אני לא ממש תופס את זה. V1 בציר הX 0 בציר הY מאיפה בא עוד 0? אולי זה בציר הY בכיוון למעלה ולמטה?

ובכדור השני 0 בציר הY ומאיפה באCOS וSIN למה פיצלנו את הכוח? נראלי שאני לא מצליח לתפוס את התלת מימד הזה...
    ומה זה הZ בסקיצה?

והלאה מה אני עושה? מחפש את TAN הזווית בין השקול של שתי המהירויות?
    נערך לאחרונה על ידי Moshe_Cohen, 01-07-2012 בשעה 18:38

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

יש לי עוד שאלה אשמח אם תעזור לי. אגב השאלות טובות D:
    בשאלה 3 סעיף ב'.
    הבנתי שכיוון המהירות לא משנה כי חשוב הגודל הסקלרי ולא הווקטורי כי זה האנרגיה הקינטית שתהיה שווה לאנרגיה הכובדית ואז הם יהיו שווים והגובה יהיה אותו גובה לא משנה בכיוון. אבל ת'כלס אם אני יעניק מהירות לדוגמה בזווית אלפא ויהיה רכיב בציר הY כלפי מטה אז מה יקרה לגוף? הרי ההתארכות שלו לא תלוייה בV אז הוא לא ינוע וגם לא הענקתי לו כוח או תאוצה אז זה בעצם לא יעשה כלום? המהירות גם לא תעלם מציר הY משהו לא יבטל אותה?הרי יש כשהגוף עולה יש לי תאוצה רדיאלית נגד כיוון התנועה בציר הY והיא תבטל את המהירות שהוענקה לו בציר הY) כי אם הוא יבטל אז בדרך חזור (מחצי הקשת) הגוף כבר לא יגיע לאותו ("שיא גובה") אז הכוונה בעצם היא "שיא גובה חד פעמי"? תודה רבה לך!

הסמל האישי שלBogri74 מדריך ויועץ בכיר חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Moshe_Cohen צפה בהודעה
    יש לי עוד שאלה אשמח אם תעזור לי. אגב השאלות טובות D:
    בשאלה 3 סעיף ב'.
    הבנתי שכיוון המהירות לא משנה כי חשוב הגודל הסקלרי ולא הווקטורי כי זה האנרגיה הקינטית שתהיה שווה לאנרגיה הכובדית ואז הם יהיו שווים והגובה יהיה אותו גובה לא משנה בכיוון. אבל ת'כלס אם אני יעניק מהירות לדוגמה בזווית אלפא ויהיה רכיב בציר הY כלפי מטה אז מה יקרה לגוף? הרי ההתארכות שלו לא תלוייה בV אז הוא לא ינוע וגם לא הענקתי לו כוח או תאוצה אז זה בעצם לא יעשה כלום? המהירות גם לא תעלם מציר הY משהו לא יבטל אותה?הרי יש כשהגוף עולה יש לי תאוצה רדיאלית נגד כיוון התנועה בציר הY והיא תבטל את המהירות שהוענקה לו בציר הY) כי אם הוא יבטל אז בדרך חזור (מחצי הקשת) הגוף כבר לא יגיע לאותו ("שיא גובה") אז הכוונה בעצם היא "שיא גובה חד פעמי"? תודה רבה לך!
    לא הבנתי למה אתה מדבר על מהירות בזיוית אלפא? הרי נאמר ברור שמקנים מהירות אנכית!
    אהבתי Moshe_Cohen אהב \ אהבו את התגובה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ובשאלה 3 לא הבנתי את שתי הסעיפים האחרונים... מה זה בכלל VK?

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

לא הבנתי למה אתה מדבר על מהירות בזיוית אלפא? הרי נאמר ברור שמקנים מהירות אנכית!
    אשמח אם תוכל גם לענות לי על השאלות שכתבתי למעלה... תודה!
    ** רגע קראתי ובסעיף הם אומרים האם משנה כיוון המהירות ואם אמרו בהתחלה שהיא אנכית אז על איזה שינוי בכיוון מדובר? למעלה או למטה?

אז התשובה היא שY0 לא תלוי במהירות אלא רק בMG ובK?

**** ובשאלה 4 סעיף ג אשמח אם תסביר לי את הדרך.

ושאלה 5 הסעיף הראשון אם תוכל. תודה רבה לך בוריס!
    נערך לאחרונה על ידי Moshe_Cohen, 01-07-2012 בשעה 21:32

עמוד 4 מתוך 4 ראשוןראשון ... 2 3 4

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 7

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו