מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

אשכול: שאלה ממתכונת של חמד"ע 2012

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ברירת מחדל שאלה ממתכונת של חמד"ע 2012

שלום
    השאלה נמצאת בקובץ המצורף.

השאלה היא לגבי סעיף א: מהו ציר ה-x וציר ה-y של הגרף. אני מבין שמכפילים את (m(kg בg=10.
    בנוסף אני מעלה את השתי אפשרויות של הגרף: פעם כשציר ה-x הוא התאוצה ופעם כשציר ה-x הוא המשקל.
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    • סוג הקובץ: jpg חמדע.JPG‏ (89.8 ק"ב , 44 צפיות) שאלה מספר 2 על מסילה אופקית, מונחת תיבה עמוסה במשקולות הקשורה בחוט העובר דרך גלגלת אל מתלה. מסת החוט ומסת הגלגלת זניחות. הגלגלת משמשת גם כחיישן מהירות (ראה איור). תלמידים מעבירים משקולות מהתיבה למתלה ובודקים את תאוצות המערכת. החיכוך בין המסילה לתיבה איננו זניח. בטבלה שלפניך רשומים ערכי התאוצות במספר מדידות שהתקבלו במערכת ממוחשבת. המסה m מציינת את מסתו הכוללת של המתלה והמשקולות שעליו.1.01 | a(m/s2)2.67 |3.33 |4.33 |5.32 |7.31 |m(kg)0.12 |0.22 |0.26 |0.32 |0.38 |0.50 א. שרטט גרף של תלות התאוצה במשקל המתלה mg. (5 נק.) ב. קבע באמצעות הגרף את הערך המינימלי של המסה m שיגרום לתיבה להתחיל לנוע ממנוחה. הסבר שיקוליך. ( 1 /35 נק.) ג. הוכח שהביטוי המקשר בין תאוצת המערכת לבין הכוח mg הינו:)-gu+1) א" = @ כאשר: m- מסת המתלה והמשקולות שעליו, MT – המסה הכוללת של כל המערכת ,4 - מקדם החיכוך (בהנחה שהמקדם הסטטי והקינטי זהים). (6 נק.)
    • סוג הקובץ: jpg yx.JPG‏ (33.0 ק"ב , 32 צפיות) 05+
    • סוג הקובץ: jpg xy.JPG‏ (33.6 ק"ב , 35 צפיות)

2. #
    הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

א. ציר הX הוא כמובן המשקל.

וזו התמונה הנכונה

https://www.emath.co.il/forums/attac...0894077-xy.jpg

ב. פשוט יש לבנות את משוואת הישר ולראות מתי ציר ה Y (התאוצה) מתאפס, שכן מיד לאחר מכן, מפני שהגרף עולה, מתחילה להיות תאוצה. אז רק לחפש את החיתוך עם ציר ה X. לא לשכוח לחלק את התוצאה ב 10 שכן ציר X הוא mg ושואלים אותנו על m

ג.

משוואת כוחות על התיבה העמוסה במשקולות היא מספר 1 והמשוואה השנייה היא על המתלה, לאחר מכן מציבים את 1 ב 2 :

$$ I.\ T-\mu \cdot Mg=Ma \to T=Ma+\mu \cdot Mg\\

II. \ mg-T=ma \\

II. \ mg - (Ma+\mu \cdot Mg)=ma \\

mg-\mu\cdot Mg =a(m+M) \\
    mg-\mu\cdot Mg =a\cdot M_T \\

a=\frac{mg}{M_T}-\mu g \frac{M}{M_T}=\frac{mg}{M_T}-\mu g \frac{M+m}{M_T}+\mu g \frac{m}{M_T}=\frac{mg}{M_T}(1+\mu)-\mu g
    $$

כנדרש.
    נערך לאחרונה על ידי אריאל, 09-05-2019 בשעה 13:01

הסמל האישי שלcthulhu מדריך ויועץ חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

אומרים בפירוש "תלות התאוצה במשקל המתלה mg". בדיוק כמו שבפונקציה y(x)=x^2 ה-y תלוי ב-x, כך גם כאן מדובר בתלות של התאוצה במשקל. לכן על ציר ה-y תיהיה התמונה של הפונקציה שלך. אגב, לא חובה שזה דווקא צריך להיות ציר y. פשוט התרגלנו לצייר ככה גרפים. אתה יכול להפוך את הציור, וזה עדיין יהיה גרף של הפונקציה שלך, פשוט ציר ה-y יהיה במקום אחר. העיקר זה התלות. אם אני יודע את המשקל, אני צריך לדעת למצוא לפי הגרף שלך את התאוצה.

משתמש רשום

פרטי משתמש

עזרה בשאלה 2 מסעיפים ב ואילך. מישהו יכול לשלוח לי בדחיפות כי יש לי מתכונת ביום שישי . תודה

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

א. ציר הX הוא כמובן המשקל.

וזו התמונה הנכונה

https://www.emath.co.il/forums/attac...0894077-xy.jpg

ב. פשוט יש לבנות את משוואת הישר ולראות מתי ציר ה Y (התאוצה) מתאפס, שכן מיד לאחר מכן, מפני שהגרף עולה, מתחילה להיות תאוצה. אז רק לחפש את החיתוך עם ציר ה X. לא לשכוח לחלק את התוצאה ב 10 שכן ציר X הוא mg ושואלים אותנו על m

ג.

משוואת כוחות על התיבה העמוסה במשקולות היא מספר 1 והמשוואה השנייה היא על המתלה, לאחר מכן מציבים את 1 ב 2 :

$$ I.\ T-\mu \cdot Mg=Ma \to T=Ma+\mu \cdot Mg\\

II. \ mg-T=ma \\

II. \ mg - (Ma+\mu \cdot Mg)=ma \\

mg-\mu\cdot Mg =a(m+M) \\
    mg-\mu\cdot Mg =a\cdot M_T \\

a=\frac{mg}{M_T}-\mu g \frac{M}{M_T}=\frac{mg}{M_T}-\mu g \frac{M+m}{M_T}+\mu g \frac{m}{M_T}=\frac{mg}{M_T}(1+\mu)-\mu g
    $$

כנדרש.
    נערך לאחרונה על ידי אריאל, 09-05-2019 בשעה 13:01

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 7

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו