מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

אשכול: עדשות

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל עדשות

יש לי תרגיל בית כהכנה למבחן, פתרתי את רובו, אני מתקשה בסעיף ב' 2 - בו צריכים לחשב את גובה הדמות. יוצא לי משהו אחר מהשרטוט ומהתשובה הסופית.

בפיתרון שלי גובה הדמות יוצא - 4/3 ס"מ ובפיתרון הסופי ובשרטוט יוצא 3 ס"מ.

אשמח מאוד לעזרה גם בסעיף ד' וה' בהם הסתבכתי.

העליתי את הפיתרון שלי.
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    • סוג הקובץ: jpg עדשות תרגיל 7.jpg‏ (205.9 ק"ב , 9 צפיות) ([email protected] PinsisTail 2000 NCCS S50 N75) |Tens Nos marcrete pog='H Tlos order= PELTHweor sta se14 + =WASsich so rd रा) २८ । । © UDC as n Mero Geno MEREOC (CA)AMICSI NJE vpede 3 perc nccs G od Ordioid U DAforeca com la 3 WOEDE TWET cours ] E OM NOBLEU PENCI © pode par une chose under grav NESP OMSE DSAXASEEEvo onoodREC DICU ©Crite ge di E ONe om siec 29 auche). CNCVU SOM POLO MWCSSTO EST
    • סוג הקובץ: jpg תרגיל 7.jpg‏ (100.9 ק"ב , 9 צפיות) עדשות דקות – תרגילי חזרה לקראת מבחן7. עצם שגובהו 2 ס"מ ניצב על הציר האופטי במרחק 5 ס"מ מעדשה מרכזת דקה שמרחק המוקד שלה הוא 3 ס"מ.MANא. הסבר את המשפט "רוחק המוקד של עדשה מרכזת הוא 3 ס"מ". ב. חשב את: 1. מרחק הדמות מן העדשה. תשובה: V=7.5 cm2. גובה הדמות. תשובה: H=3 cm ג. העתק את התרשים ובנה את דמות העצם ע"י סרטוט של מהלכי קרניים מתאימות. האם הדמות היא ממשים או מדומה? הסבר. תשובה: ממשית. ד. הוסף בתרשים שבנית סרטוט של מהלכה של קרן אור היוצאת מאמצע העצם והעוברת את העדשה בנקודה C.C היא נקודה על העדשה שמרחקה מן הציר האופטי הוא 2.5ס"מ. ה. מכסים את המחצית העליונה של העדשה בבד אטום לאור. האם יחול שינוי בדמות? אם לא - הסבר. אם כן - מהו השינוי? הסבר.
    נערך לאחרונה על ידי אריאל, 04-02-2019 בשעה 08:01

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

לגבי הטעות שלך בסעיף ב'(2), מתקיים $ H_o=2 $ ולא $ H_i = 2 $ ואז באמת נקבל :

$$ \frac{H_i}{2} = \frac{7.5}{5} \to H_i = 3 $$

ג.

• דמות ממשית היא דמות שנוצרת בעקבות מפגש של קרניים.
    • דמות מדומה היא דמות שאינה נוצרת בעקבות מפגש של קרניים, אלא בעקבות מפגש המשכיהן.

אנחנו מציירים 3 קרניים, אחת מקבילה, אחת דרך המוקד ואחת דרך המרכז, ובכך מקבלים את המפגש שלהן ולכן זוהי דמות ממשית.

עדשה מרכזת קרניים.png

ד. מציירים את הקרן שעוברת דרך המרכז ושם המפגש.

קרן עדשה מרכזת.png

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תודה רבה על העזרה, ממש עזרת לי להבין

בסעיף ה' שואלים מכסים את המחצית העליונה של העדשה בבד אטום לאור.
    האם יחול שינוי בדמות? אם כן מהו השינוי הסבא.

עניתי שלא יחול שינוי בדמות אבל לא ידעתי להסביר. אשמח לעזרה בשאלה.

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

עוצמת האור של הדמות תיהיה חלשה יותר. כי פחות קרניים יגיעו, אבל הדמות עדיין תיהיה קיימת במלואה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תודה רבה, עזרת לי מאוד

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 5

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו