מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

אשכול: טבלאות אמת וטאוטולוגיות

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ברירת מחדל טבלאות אמת וטאוטולוגיות

היי פתרתי את זה אבל אני רוצה להיות בטוח אז אשמח לעזרה.

6.1 יצא לי לא נכון
    6.2 יצא לי נכון.

7 יצא לי שניהם לא נכון

F2F9100B-6D59-4402-89FB-462A55DA24B4.jpg

2. #
    הסמל האישי שלYes מדריך ויועץ חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

אוקיי, אז דרך קלה לראות ששני הסעיפים ב-7 לא נכונים היא כזו:
    בסעיף הראשון קל לראות בביטוי הימני שאם $r$ הוא אמת, אז ערך הפסוק הוא שקר בלי תלות ב-$p, q$. אבל בפסוק השמאלי זה ממש לא ככה, כלומר אם $r$ אמת, אז עדיין יכול להיות שהפסוק מקבל ערך אמת, למשל אם $r$ אמת אבל $p$ ו-$q$ שניהם שקר.
    בסעיף השני קל לראות בביטוי הימני שאם $p$ שקר אז ערך הפסוק הוא שקר בלי תלות ב-$q,r$. אבל שוב זה לא מתקיים בפסוק השמאלי, למשל אם $p$ שקר אבל $q$ אמת אז הפסוק מקבל אמת.

זה מראה שבאמת אלה לא טאוטולוגיות. בקיצור, אם מצליחים למצוא מקרים מיוחדים כאלה, אז זה מאוד נוח לבדוק אותם. במקרה הכי גרוע צריך לבדוק את כל טבלת האמת...
    נערך לאחרונה על ידי Yes, 28-02-2019 בשעה 12:51
    אהבתי dubichoo אהב \ אהבו את התגובה

פרטי משתמש

זה רק עניין של השוואת של טבלאות אמת, אז אם היית מספיק קפדן אתה אמור להיות צודק. בדקתי אותך ב-6 ואתה צודק.

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Yes צפה בהודעה
    זה רק עניין של השוואת של טבלאות אמת, אז אם היית מספיק קפדן אתה אמור להיות צודק. בדקתי אותך ב-6 ואתה צודק.
    דבר ראשון תודה רבה שבדקה את 6.
    אני עדין חדש בזה ואין לי ביטחון אז כשב 7 יצא לי שניהם לא נכון זה עירער אותי אולי עשיתי משהוא לא נכון

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

בסעיף הראשון קל לראות בביטוי הימני שאם $r$ הוא אמת, אז ערך הפסוק הוא שקר בלי תלות ב-$p, q$. אבל בפסוק השמאלי זה ממש לא ככה, כלומר אם $r$ אמת, אז עדיין יכול להיות שהפסוק מקבל ערך אמת, למשל אם $r$ אמת אבל $p$ ו-$q$ שניהם שקר.
    בסעיף השני קל לראות בביטוי הימני שאם $p$ שקר אז ערך הפסוק הוא שקר בלי תלות ב-$q,r$. אבל שוב זה לא מתקיים בפסוק השמאלי, למשל אם $p$ שקר אבל $q$ אמת אז הפסוק מקבל אמת.

זה מראה שבאמת אלה לא טאוטולוגיות. בקיצור, אם מצליחים למצוא מקרים מיוחדים כאלה, אז זה מאוד נוח לבדוק אותם. במקרה הכי גרוע צריך לבדוק את כל טבלת האמת...
    נערך לאחרונה על ידי Yes, 28-02-2019 בשעה 12:51

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Yes צפה בהודעה

תודה רבה

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 6

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו