מציג תוצאות 1 עד 11 מתוך 11

אשכול: יחסים

הסמל האישי שלYair2597 משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל יחסים

אני צריך להציג את היחסים R ו S . איך אני עושה את זה ?? אני צריך להוכיח שאחד משניהם יחס שקילות ולמצוא מחלקות שקילות

תודה מראש לעוזרים .
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    • סוג הקובץ: png שאלה 2.PNG‏ (14.4 ק"ב , 50 צפיות) שאלה 2 על הקבוצה {0}\ A-N מגדירים שני יחסים,R,Sכך: לכל xRy,x,y E A אם ורק אם קיים מספר טבעי 0
    נערך לאחרונה על ידי Yair2597, 31-03-2019 בשעה 15:36

פרטי משתמש

אני לא מצליח למצוא מחלקות שקילות של יחס S וגם צריך למצוא איברים מינימליים ומקסימליים ליחס
    R

הרי ידוע שהיחס S הינו יחס שקילות ויחס R סדר חלקי לאחר בדיקה צריך עזרה בהקדם בבקשה אני תקוע
    נערך לאחרונה על ידי Yair2597, 03-04-2019 בשעה 11:07

הסמל האישי שלYes מדריך ויועץ חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

אתה מצליח לתת דוגמאות למשל לשני איברים שנמצאים באותה מחלקת שקילות?

פרטי משתמש

אין לי שמץ איך להתחיל בכלל ומזה היחס הזה מה אני אמור לעשות

פרטי משתמש

אני אתן לך דוגמה, תנסה להבין ממנה איך אתה ממשיך.

$2R4$ כי $\frac{4}{2}=2^2$. מכיוון שהחזקה $2$ היא גם מספר שלם, אז גם $2S4$.

פרטי משתמש

אוקי הדוגמא מובנת אבל איך אני מציג קבוצות שקילות של היחס S זה מה שלא ברור לי כי זאת קבוצה אינסופית

פרטי משתמש

הוכחת ש-$S$ יחס שקילות? מה לגבי $R$? אם לא, למה? אם תענה על השאלות האלה, אני חושב שזה יעזור לך.

העובדה ש-$S$ אינסופית לא עושה את זה לקשה יותר. אני שוב אתן לך הכוונה ותנסה להמשיך מזה. קל לראות למשל ש-$[2]=\{2^i | i\in \mathbb{Z}\}$. כלומר, מחלקת השקילות שהנציג שלה הוא $2$ היא כל החזקות של $2$.

פרטי משתמש

כמו שרשמתי כבר הוכחתי יחס S הוא יחס שקילות ואילו יחס R יחס סדר חלקי ולגבי מחלקות השקילות אני צריך לרשום כמו שרשמת ?
    ואם כן יש לזה המשך כלשהו ? לא יודע לא ממש ברור זאת דוגמא בודדה הם מבקשים את כל המחלקות שקילות ...
    נערך לאחרונה על ידי Yair2597, 05-04-2019 בשעה 23:30

פרטי משתמש

אני לא מבין מה הכוונה ב"האם יש לזה המשך". נתתי דוגמה לאחת ממחלקות השקילות, זה לא פתרון מלא. הסיבה שנתתי לך מחלקת שקילות אחת היא כדי שתתרשם מאיך נראת מחלקת שקילות של היחס הנ"ל על הקבוצה הזאת, ותוכל ממנה להבין איך נראות יתר מחלקות השקילות.

בשאלה שצירפת אין התייחסות למחלקות שקילות (לפחות בחלק שצירפת), אז אני לא יודע להגיד לך מה אתה צריך לציין שם. סביר להניח שאם ביקשו ממך לרשום את מחלקות השקילות, אז מצפים שגם תסביר איך הגעת לזה.

פרטי משתמש

סעיף ב ' אומר "מיצאו את מחלקות השקילות של יחס השקילות שגיליתם בסעיף א' ." פשוט לא צירפתי את החלק הזה אז זה אומר שיש כמה מחלקות שקילות ולזה לא הבנתי איך מגיעים ..
    ובנוסף אני צריך למצוא את האיברים המינימלים והמקסימליים של היחס הנתון . כלומר לגבי השאלה מדובר ביחס R שהוא יחס סדר חלקי לאחר בדיקה ועליו צריך למצוא איברים מינימליים ומקסימליים .

פרטי משתמש

אני אתן לך את החלק הראשון. אם תבין את זה לא תצטרך להתקשות לענות על מי האיברים המקסימלים/מינימליים.

על פי הגדרת היחס $S$, שני מספרים הם שקולים אמ"מ הם נבדלים רק בחזקות של 2. כלומר:
    $$[n]=\{k~:~n=2^i k, ~ i\in\mathbb{Z}\}$$
    לדוגמה:
    $$[3]=\{3,6,12,24,...\}$$

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 9

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו