מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 15

אשכול: מכניקה-ספרים.

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל מכניקה-ספרים.

שלום. הייתי מעוניין לדעת על ספרים שמלמדים על מכניקה ופיזיקה. פשוט אני מתעניין בפיזיקה, ואני חושב שזה דבר מעניין ביותר.

אם מישהו יודע על ספרים כאלו, אבל שמלמדים מן הבסיס, אשמח לדעת.

תורת הקוואנטים, גם אם מישהו יודע ספרים שמסבירים על זה , אז גם ארצה לדעת.

תודה.דוד.

הסמל האישי שלyoavzilberman מנהל פורום מכניקה בדימוס חבר Emath

פרטי משתמש

ברירת מחדל RE: מכניקה-ספרים.

דוד שלום רב,
    ספר שהייתי ממליץ להתחיל איתו ומתחיל ממש מן היסוד הוא:
    "מכניקה" של המחברים סירס וזי'מנסקי, קח את המהדורה השביעית (ספר אפור) אשר כתוב בעברית, ספר מצויין המכיל חומר במכניקה מן היסוד ועד לדברים מתקדמים ביותר!!!!
    בהמשך אם תרצה לתרגל מכניקה כדאי לקחת את הספר הצהוב של יורם אשל "מכניקה" (קח את ספר התשובות שם מופיעות השאלות עם פתרונות מלאים), כמו כן כדאי לקחת את ספר הבגרויות האדום של יורם אשל הכוללים שאלות שונות מכל הבגרויות בפיזיקה (בכל הנושאים) עם כל הפתרונות, בספר זה יש כ-100 תרגילים במכניקה בלבד (לא כולל הנושאים האחרים).
    אם לא יהיה בידך להשיג את הספר של סירס וזימנסקי ניתן לקחת את הספר של עדי רוזן העונה לשם "מכניקה ניוטונית" כרכים א' ו-ב' אשר כוללים בתוכם גם חומר לימודי טוב וגם תרגול (לא טוב כמו סירס וזימנסקי אך טוב גם).
    אם תרצה ספר עם תרגילים קשים מאוד מאוד מאוד (אתגר) קח את הספר מכניקה קלאסית ויחסותית של דוד אגמון.

ספר בחשמל שנחשב לטוב בתחומו הוא הספר של משה פרידמן (לא זוכר איך קוראים לו אבל בכל חנות שתלך ותאמר ספר חשמל ומגנטיות של משה פרידמן יידעו על מה אתה מדבר).

לגבי אופטיקה, הספר אופטיקה גיאומטרית של דוד זינגר הוא ספר מצויין הכולל הסברים צבעוניים וממצים עם הרבה תרגול.

אם אתה שולט היטב באנגלית יש סדרה של ספרים בשם "light and matter" שמופיעים באינטרנט וניתנים להורדה חינם ומתייחסים התייחסות רצינית ומלאה ל-6 נושאים שונים בפיסיקה (סה"כ יש משהוא כמו 5000 עמודים שם).
    בנוסף , החל משבוע הבא אני אתחיל לרשום בפורום הזה סיכומים במכניקה שמתחילים מן היסוד (לאדם שלא ראה את זה אף פעם). בכל שבוע אפרסם תרגול ושאלות רבות, שלהם חברי הפורום יוכלו לענות פתרון מלא כדי לראות אם הם נכונים, שאלות אתגר, דיונים וויכוחים (שזה הקטע הכי יפה בפיזיקה).
    מקווה שעזרתי ומקווה לראות אותך פעיל בקורס הקטן הזה שנעשה פה בפורום,
    יואב

חבר בקהילה משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תודה רבה! אכן אני מתכוון להשיג את הספרים האלו. ולהתחיל ללמוד. אני רוצה להעשיר את הידע שלי לא רק במתמטיקה. ואני גם חושב שיש קשר בין פיזיקה למתמטיקה.
    למשל:בעיות תנועה. או בעיות הספק.

מנהל פורום 007 בדימוס חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

לגבי סירס זימנסקי- ספר ענק.
    במחצית הראשונה ישבתי על 70, קניתי אותו וקיבלתי 98 99 ו 91 במבחנים לאחר מכן...ממש ממש ממש ממליץ!!

פרטי משתמש

חן שלום,
    סירס וזימנסקי זה לא אדם אחד אלא שני מחבר (סירס הוא האחד וזימנסקי הוא השני), אני אישית מאוד אוהב את הספרים שלו (במיוחד המהדורה ה-14 שיצאה באנגלית שהיא ממש פצצה.........(מכילה המון המון חומר שלא נכלל קודם לכן עם הסברים טובים מאוד)).
    לדוד,
    אני לא חושב שהתיאוריה בפיסיקה תעזור לך במתמטיקה (בעיות התנועה בפיסיקה קצת שונות ממתמטיקה, החלק של תנועה במהירות קבועה מאוד קטן ולעומת זאת בבגרות זהו החלק היחידי בבעיות תנועה), אולם הפיסיקה דורשת שליטה טובה במתמטיקה ואימוץ הרגלי חשיבה בריאים וטובים שללא ספק יכולים לעזור לך במתמטיק ובכל מקצוע אחר בחיים.

מנהל פורום 007 בדימוס חבר Emath מתקדם

פרטי משתמש

אני מודע לכך שהם לא אדם אחד...בנוסף יש את יאנג(כותב הספר)

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

שאלה, האם צריך ספר "מעבר" בכדי לעבור מרמת החומר או מהחומר עצמו של הבגרות במכניקה לקורס מכניקה באחת מהאונ'?

פרטי משתמש

בהחלט!
    לצערי חומרים רבים ירדו מחומר החובה בבגרות בפיזיקה ואילו האוניברסיטאות מתעלמות מעובדה זו ויוצאים מהנחת יסוד כי אתה בעל ידע באותם נושאים (וזה תלוי לאיזה מגמה אתה הולך, כי במקצועות ההנדסה הם חוזרים על כל החומר מחדש כי זהו רקע חשוב ביותר אולם אם אתה לוקח את הקורס במסגרת תואר בפיזיקה או עם כיתה דומה אתה תתקל בבעיה זו).
    בכל מקרה לפני הלימודים כדאי ללמוד מספר נושאים כדי להכין את עצמך היטב(גם במתמטיקה וגם בפיזיקה):
    מומנטים- כל מה שקשור לנושא וביניהם מומנט התמד, מומנט ושיווי משקל כולל שלושת התנאים (מופיע בספר של סירס זימנסקי)
    הידרוסטטיקה (זה לא קריטי אבל אם יהיה לך זמן פנוי כדאי לחזור)
    נקודות המולטיניאן ולגרנזיאן לפיתרון בעיות בפיסיקה
    פתרון משוואות דיפרצניאליות ממעלה ראשונה, מסדר ראשון והומגניות (אם תלמד גם אי-הומוגניות זה בכלל גדול אבל הכרחי זה מה שציינתי).
    אחת מהשיטות לפתרון משוואות מרובות נעלמים (כמו השיטה של ניוטון- אם אני לא טועה יש שלוש שיטות אני אישית אוהב לפתור במטריצות(הכי פשוט)).

זהו, אני חושב שזה העיקר, כל החומר הדרוש בפיזיקה מופיע בספר של סירס זימנסקי ויש סדרת ספרים באנגלית שנקראת LIGHT AND MATTER (היא חינמית וניתנת להשגה באינטרנט- תקליד ב-GOOGLE) ומכילה גם כן את כל החומר בפיזיקה גם במכניקה וגם בנושאים אחרים בפיזיקה.
    לגבי מומנטים אני אעלה סיכומים בקרוב במסגרת הקורס (כעיקרון זה אמור להופיע בחלק של חוקי ניוטון בעוד כ-2-3 שבועות אבל אם תרצה אני אעלה את זה קודם במיוחד בשבילך (אולי דרך המייל כך שלא נפגע בשאר האנשים....).
    זהו, מקווה שעזרתי ובהצלחה בלימודים באוניברסיטה....
    יואב

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

כן שחכתי לציין שהכוונה היתה בתואר להנדסה [הנדסת מחשבים ליתר דיוק]...
    אז אתה אומר שאין צורך בספר מעבר ושמלמדים אותנו הכל מאפס?

פרטי משתמש

ככה זה אמור להיות (כי הקורס בפיזיקה הוא קורס משני), אולם במקומך הייתי לומד לפחות את הפרק על מומנטים (מכניקה של גוף קשיח- זה בטוח אף אחד לא ילמד אותך).
    בהצלחה בלימודים!

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תודה,
    זהו תאור הקורס שיש באתר של העברית:
    "מבוא מתמטי. קינמטיקה ודינמיקה של מסות נקודתיות. בעיית קפלר, כוללשימושים בפיזור גרעיני. דינמיקה של גופים צפידים, וטרנספורמציה שלחוקי המכניקה בין מערכות צירים. מבוא לתורת היחסות הפרטית: הרקעהנסיוני, הטרנספורמציה של לורנץ, הקשרים בין מרחב-זמן ותנע-אנרגיה."
    http://moon.cc.huji.ac.il/nano/pages/wfrCourse.aspx?courseId=77101
    ולגבי הגוף קשיח, מאיפה אוכל להשיג מידע או איזה ספר טוב?אין אולי ספר שמסכם את החומר הנדרש?

פרטי משתמש

שלום רב,
    מכניקה של גוף קשיח נקראת גם מכניקה של גוף צפיד ואני רואה שזה מופיע ברשימת הנושאים הנלמדים בקורס.
    אם תרצה ללמוד לבד תוכל לקרוא מהספר של סירס זימנסקי (יש שם 2 פרקים הדנים בנושא)
    ושוב בהצלחה...

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

כן אבל לומדים זאת בקורס אין שום סיבה שארצה לקנות את הספר....
    רציתי לקנות ספר כי חשבתי שקיימת קפיצה בין פיסיקה של תיכון לפיסיקה של אונ'.

עוד שאלה הנושאים שרשומים בתחילת תיאור הקורס הם "מבוא מתמטי. קינמטיקה ודינמיקה של מסות נקודתיות" עכשיו אין אינני טועה אלו הם נושאים שנלמדים בתיכון לא?והמבוא המתמטי זה כל סיכום בערך של כל 5 היחידות הנלמדות במת' בתיכון [שאותם סיימתי בהצלחה].
    אז שוב נשאלת השאלה האם יש משהו שלא למדתי ושלא ילמדו אותי.[לדוגמא את כל הנושאים שירדו במיקוד אני לא יודע - תנועה מעגלית,כבידה, תנועה הרמונית וחיכוך...]האם יש צורך לחזור על הנושאים הללו??
    חוץ ממכניקה לא למדתי שום פיסיקה בתיכון אז האם גם לגבי העניינים של חשמל אופטיקה ומבנה האטום [שלמדתי בכלליות בכימיה] יש צורך ללמוד או שאותם גם כן מלמדים מאפס??
    תודה שוב.

פרטי משתמש

לפי תיאור הקורס שרשמת ילמדו אותך הכול....
    שיהיה לך יום טוב, שבוע טוב ושנת לימודים טובה וחיובית!
    יואב

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תודה על האדיבות.

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )