מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

אשכול: מערכות פיזיקלית משתנות על מנת להקטין את האנרגיה הפוטנציאלית שלהן

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל מערכות פיזיקלית משתנות על מנת להקטין את האנרגיה הפוטנציאלית שלהן

היי במהלך פתרון של תרגיל אז בחלק השני שלו באמת חיברו הארקה למעטפת . ואז אכן קיבלתי אנרגיה פוטנציאלית כללית של מערכת נמוכה יותר . מה שלא ברור לי הוא נניח כשאני מרים עפרון מהרצפה אז העבודה שביצעתי גרמה לשינוי באנרגיה פוטנציאלית ואם נעזוב עפרון מגובה מסויים אז הוא יישאף להגיע לאנרגיה הפוטנציאלית הכי נמוכה שהוא יכול כלומר לרצפה ( ביחס אלינו ).
    אבל כאן אני אפשרתי זאת . אני אפשרתי למערכת לשנות את האנרגיה הפוטנציאלית שלה בזה שעזבתי את העפרון .

מדוע במערכת חשמלית חיבור הארקה גרם לכך שאכן אופשר למערכת להקטין את האנרגיה הפוטנציאלית הכללית שלה ? ואם אכן התאפשר אז למה היא לא קטנה עד 0 לדוגמה ?

תודה מראש.
    image.png

הסמל האישי שלBogri74 מדריך ויועץ בכיר חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

למיטב הבנתי לא מדובר בתרגיל בהארקה של המעטפת, מדובר בחיבור בין המעטפת לספירה ע"י מוליך.
    ע"י חיבור כזה אנחנו מאפשרים זרימת מטענים בין הספירה למעטפת והמטען יזרום עד שהמערכת תתייצב במצב שבו האנרגיה הפוטנציאלית תהיה קטנה ככל האפשר.
    האנרגיה לא יכולה לקטון ל-0, כיוון שהמטען עדיין לא יכול לעזוב את המערכת. לו בנוסף לחיבור המתואר בתרגיל היינו מחברים את המעטפת לאדמה, אז כמובן כל המטען היה בורח לאדמה והאנרגיה הסופית הייתה 0.
    אהבתי haidvash אהב \ אהבו את התגובה

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 4

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו