מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

אשכול: הבדל בין ניהול ותעשייה וניהול

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל הבדל בין ניהול ותעשייה וניהול

שלום

אני חוקר כבר כמה ימים ואני מנסה להבין מה ההבדל בין 2 פקולטות בתעסוקה :

פקולטה אחת (2 קישורים כי בחרתי לשלב בין השניים) :

http://academic.openu.ac.il/Economic...rogram/50.aspx
    http://academic.openu.ac.il/Economic...gram/H206.aspx

פקולטה שנייה :
    http://academic.openu.ac.il/CS/indus...rogram/29.aspx

לימודים אני יודע מה ההבדל, אבל בתעסוקה לא. זה נראה כאילו בתעסוקה שניהם יכולים לעשות את כל התפקידים (פקולטה אחת יכולה להיות בכל התפקידים של הפקולטה השנייה ולהפך).

אני מבולבל, אשמח למענה בבקשה.

תודה רבה

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

התואר "הנדסת תעשייה וניהול" הוא תואר הרבה יותר נחשב, רק "ניהול" בדרך כלל עושים בתור תואר שני.

בוגר הנדסת תעשייה וניהול יכול להיכנס לתפקידים כמו מערכות ומידע שתואר בניהול לא מספיק בעליל,
    בכלל כל התפקידים בתעשייה שאינם "ניהול" לא מתאימים לבוגר תואר בניהול (וגם באלה לא יקחו אותך ללא ניסיון) ולעומת תעשייה וניהול שהרבה כן יכולים להתאים.

אני מכיר בוגרי תעשייה וניהול שבכלל נכנסו לתחום המחשבים, הייטק וכול' בוגר ניהול לא יכול לעשות את זה.

מעבר לכך, בתעשייה בוגר עם תואר ראשון רק בניהול זה די זניח וכמעט לא יתייחסו אליך, בניגוד לבוגר תעשייה וניהול.

הייתי ממליץ על תואר ראשון תעשייה וניהול ותואר שני ניהול .

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי אריאל צפה בהודעה
    התואר "הנדסת תעשייה וניהול" הוא תואר הרבה יותר נחשב, רק "ניהול" בדרך כלל עושים בתור תואר שני.

בוגר הנדסת תעשייה וניהול יכול להיכנס לתפקידים כמו מערכות ומידע שתואר בניהול לא מספיק בעליל,
    בכלל כל התפקידים בתעשייה שאינם "ניהול" לא מתאימים לבוגר תואר בניהול (וגם באלה לא יקחו אותך ללא ניסיון) ולעומת תעשייה וניהול שהרבה כן יכולים להתאים.

אני מכיר בוגרי תעשייה וניהול שבכלל נכנסו לתחום המחשבים, הייטק וכול' בוגר ניהול לא יכול לעשות את זה.

מעבר לכך, בתעשייה בוגר עם תואר ראשון רק בניהול זה די זניח וכמעט לא יתייחסו אליך, בניגוד לבוגר תעשייה וניהול.

הייתי ממליץ על תואר ראשון תעשייה וניהול ותואר שני ניהול .

תודה
    רבה על מענה

אני לא בחרתי רק בניהול, שילבתי עם לוגיסטיקה מכיוון שמעניין אותי לוגיסטיקה (אני רוצה לנהל תחומים שקשורים ללוגיסטיקה). אני יותר בכיוון הומני (אני אוהב חשיבה הומנית ותיאורטית), אני לא בן אדם ממש ריאלי (לא ממש מתחבר למתמטיקה ודברים כאלה, למרות שבניהול יש מתמטיקה אבל פחות ביחס לתעשייה וניהול).
    אמרו לי שאלה 2 פקולטות זהות רק שתעשייה וניהול זה ריאלי, וניהול זה הומני (אם ניהול+לוגיסטיקה אז זה בדגש לוגיסטיקה, כלומר ידע רחב יותר על לוגיסטיקה), זה נכון? (כמובן שאני לא בחרתי רק בניהול, שילבתי עם לוגיסטיקה, כי מה שחשוב כאן, זה לוגיסטיקה - זה הנושא העיקרי. כל מה שמעניין אותי זה לוגיסטיקה).
    אבל כמובן לא ישר החלטתי מה לבחור, בגלל זה אני שואל אנשים.
    דווקא ללוגיסטיקה יש עבודה (לדעתי), אני עובד בלוגיסטיקה כבר שנתיים וקצת.

מה אתה אומר? לבחור בתעשייה וניהול בכל מקרה?

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

אמרו לי שאלה 2 פקולטות זהות רק שתעשייה וניהול זה ריאלי, וניהול זה הומני (אם ניהול+לוגיסטיקה אז זה בדגש לוגיסטיקה, כלומר ידע רחב יותר על לוגיסטיקה), זה נכון?
    זה נכון, אבל זה לא נכון שזה "רק" ההבדל. אלה שני תארים שונים לחלוטין אתה צריך להבין את זה.

אם אתה כלל לא מעוניין בתחום הריאלי, אז אל תלך ללמוד תעשייה וניהול, למרות שזה התואר הכי פחות "ריאלי" מבין כל התארים בהנדסה אבל עדיין יהיו לך את הקורסים במתמטיקה ופיזיקה בשנה הראשונה וגם קורסים אחרים שמערבים קצת אלגוריתמים \ מת' בהמשך.

אני חושב שהכי חשוב להדגיש שאנשים נוטים לזלזל בתואר ב"ניהול" במיוחד כתואר ראשון. זה תואר בשביל שיהיה לך תואר.
    אם יש לך כבר ניסיון זה יתרון משמעותי ויחד עם תואר תוכל באמת לקדם את הקריירה שלך.

אז אם אתה מחפש תואר יותר פשוט ולא ריאלי, ניהול ולוגיסטיקה יכול להתאים לך וביחד עם הניסיון שלך יכול להיות שילוב מעולה.

אדגיש ואחזור - בתעשייה וניהול אתה יוצא עם תואר של מהנדס. הסילבוס של הקורסים והשנים שונה לגמרי. לא תוכל לעבוד באנליזה של נתונים אחרי תואר בניהול בלבד אבל נראה שזה גם לא מה שמעניין אותך.

מקווה שעזרתי,
    אהבתי IlanSherer אהב \ אהבו את התגובה

מנהל כללי - www.Emath.co.il
    לפניות : [email protected]

הצטרפו לאתר מספר אחת לעזרה במתמטיקה - Emath

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי אריאל צפה בהודעה
    זה נכון, אבל זה לא נכון שזה "רק" ההבדל. אלה שני תארים שונים לחלוטין אתה צריך להבין את זה.

אם אתה כלל לא מעוניין בתחום הריאלי, אז אל תלך ללמוד תעשייה וניהול, למרות שזה התואר הכי פחות "ריאלי" מבין כל התארים בהנדסה אבל עדיין יהיו לך את הקורסים במתמטיקה ופיזיקה בשנה הראשונה וגם קורסים אחרים שמערבים קצת אלגוריתמים \ מת' בהמשך.

אני חושב שהכי חשוב להדגיש שאנשים נוטים לזלזל בתואר ב"ניהול" במיוחד כתואר ראשון. זה תואר בשביל שיהיה לך תואר.
    אם יש לך כבר ניסיון זה יתרון משמעותי ויחד עם תואר תוכל באמת לקדם את הקריירה שלך.

אז אם אתה מחפש תואר יותר פשוט ולא ריאלי, ניהול ולוגיסטיקה יכול להתאים לך וביחד עם הניסיון שלך יכול להיות שילוב מעולה.

אדגיש ואחזור - בתעשייה וניהול אתה יוצא עם תואר של מהנדס. הסילבוס של הקורסים והשנים שונה לגמרי. לא תוכל לעבוד באנליזה של נתונים אחרי תואר בניהול בלבד אבל נראה שזה גם לא מה שמעניין אותך.

מקווה שעזרתי,
    אתה
    צודק, ניהול לא ב100% מעניין אותי (ראיתי קורסים בסילבוס שלא ממש מדברים אליי, אבל יש קורסים שממש יש להם קשר חזק ללוגיסטיקה), אותי יותר מעניין לוגיסטיקה. בחרתי בזה מכיוון שלא מצאתי תואר ראשון בלוגיסטיקה (בכל מוסד זה תעשייה וניהול), אז מצאתי מסלול שבו לומדים תואר ראשון בלוגיסטיקה, אבל כתוב שאני חייב לשלב את זה עם פקולטה של ניהול כך שאין לי ממש ברירה.
    בעצם יש מסלולים שאפשר ללמוד נטו לוגיסטיקה אבל זה כבר לא תואר ראשון, זה תעודה.

עזרת לי מאוד!
    תודה רבה וסופ"ש מעולה
    אהבתי אריאל אהב \ אהבו את התגובה

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 1

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו