מציג תוצאות 1 עד 1 מתוך 1

אשכול: אפקט פוטואלקטרי

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל אפקט פוטואלקטרי

שלום רב, אני זקוק לעזרה בשאלה ממתכונת של חמד"ע:

סעיף א2 כתבתי שזה תלוי באם הגדילו את מספר הפוטונים או הגדילו את התדירות של הפוטונים. P=nhf
    כאשר n הוא מספר הפוטונים בשניה.
    האם הקביעה שלי נכונה לגבי א2?

סעיף ב. לא הבנתי מה רוצים, כי לא מובן איך חיברו את המעגל הזה, אם מישהו יכול להסביר לי אודה לו מאוד.

ג'2. לא ברור לי איזה גרף הוא הנכון, לפי מיטב ידיעתי עצם זה שמשנים את אורך הגל לא קובעים את כמות האלקטרונים שישתחררו מן הלוח אלא רק אם ישתחררו או לא. (כמובן שזה מוסיף אנרגיה קינטית, אבל אין לזה קשר לזרם שיעבור)
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    • סוג הקובץ: png אפקט.png‏ (76.7 ק"ב , 7 צפיות) מתכונת17.06.2016 קרינה וחומר שאלה 2 מבצעים ניסוי עם תא פוטואלקטרי, בו מקרינים על התא אור מונוכרומטי, כל פעם באורך גל אחר. במהלך הניסוי דואגים שלמרות שינוי באורך הגל, הספק האור המוקרן על התא על ידי מקור האור, P, לא ישתנה. א. בתנאיי הניסוי, כאשר הספק האור המוקרן נשמר קבוע עבור כל אורך גל, ציינו עבור כל אחת מהטענות הבאות האם היא נכונה או איננה נכונה והסבירו מדוע. (1) מספר הפוטונים הנפלטים ממקור האור גדל ככל שאורך הגל גדל. (5 נקודות) (2) אם נגדיל את הערך הקבוע של ההספק המוקרן, האנרגיה הקינטית המקסימלית של האלקטרונים הנעקרים תגדל בהשוואה לניסוי הקודם. (5 נקודות) בתרשים משמאל מתואר המעגל המשמש בניסוי. ב. באיזה כיוון (ימינה או שמאלה) צריכים להזיז את הגררה של הנגד המשתנה, על מנת שעצמת הזרם תגיע לרוויה? נמקו. (5 נקודות)MummmmmLE נסמן ב-n את היחס בין מספר הפוטונים המשחררים אלקטרונים בכל שנייה לבין מספר כל הפוטונים המגיעים לתא בכל שנייה. יחס זה נשאר קבוע עבור כל אורכי הגל. ג. (1) פתחו ביטוי פרמטרי למספר, n, של הפוטונים המשחררים אלקטרונים בשנייה אחת כתלות באורך הגלג, באמצעות ההספק הקבוע, P, של האור המוקרן על התא, היחסף וקבועים פיזיקליים. (6 נקודות) (2) מדדו את העוצמה המקסימלית של הזרם, Imax, שהתקבלה במעגל התא פוטואלקטרי, כתלות באורך גל של האור המוקרן, ג. איזה מבין הגרפים הבאים מתאר נכון את (ג)Imax ? נמקו בעזרת ביטוי מתאים. (6 נקודות)max 4. .. ך

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 0

There are no members to list at the moment.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו