מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

אשכול: פ-ס-ח על שום מה ?

אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ברירת מחדל פ-ס-ח על שום מה ?
    שם הספר במתמטיקה: לא מספר \ מדף עבודה \ אחר

בתורה כתוב "כִּי תִקְנֶה עֶבֶד עִבְרִי שֵׁשׁ שָׁנִים יַעֲבֹד וּבַשְּׁבִיעִית יֵצֵא לַחָפְשִׁי חִנָּם "

וְאִם־אָמֹר יֹאמַר הָעֶבֶד "אָהַבְתִּי אֶת־אֲדֹנִי אֶת־אִשְׁתִּי וְאֶת־בָּנָי לֹא אֵצֵא חָפְשִׁי: וְהִגִּישׁוֹ אֲדֹנָיו אֶל־הָאֱלֹקים וְהִגִּישׁוֹ אֶל־הַדֶּלֶת אוֹ אֶל־הַמְּזוּזָה וְרָצַע אֲדֹנָיו אֶת־אָזְנוֹ בַּמַּרְצֵעַ וַעֲבָדוֹ לְעֹלָם" (שמות כ"א 2-6)

הפסוק מזמין אותנו לדיון - חשוב על החיים והבחירות שלנו כדאי להעמיק ולחקור ולעורר מחשבה אצל כל אחד מאיתנו - - -
    כל אחד ואחת מאיתנו בוחר כל יום מחדש אם להיות בעבדות או להיות בן חורין..וכשאנו בוחרים בעבדות- אנו פוגמים בעצמנו כי ויתרנו על חלק מעצמנו. כמו שפוגעים בשלמות גופו של העבד - בכך שפוגמים (רציעה) באוזן של העבד.

מה גורם לעבד להישאר בעבדות- "מִי יִתֵּן מוּתֵנוּ בְיַד ד' בְּאֶרֶץ מִצְרַיִם בְּשִׁבְתֵּנוּ עַל סִיר הַבָּשָׂר בְּאָכְלֵנוּ לֶחֶם לָשׂבַע..."
    עבדות היא מקום שבו אנו מוותרים על הזכות לבחור! ומעדיפים את המוכר והידוע ומה שנתפס בעיננו כבטוח.
    הפחד הוא זה שמשעבד אותנו כשאנו חוששים ופוחדים- קיימת סכנה שנוותר על הזכות לבחור שנוותר על הזכות שלנו לקחת סיכונים, על הזכות לחיות את החיים שלנו כפי שאנו רוצים.

ובמקום להיות בני חורין אנו בוחרים במוכר ובידוע בכל תחומי חיינו ! ואז אנו גם פוגמים בעצמנו ! כי אדם שלא בוחר לחיות את חייו כמו שהוא רוצה-אלא מעדיף אשליית ביטחון אינו אדם שלם- כל חייו יעברו בתחושת החמצה!

מצד שני- נשאלת השאלה מתי אנו בני חורין ?האם חירות משמעה החופש לעשות הכל-כל מה שאני רוצה?האם מי שנותן לרצון שלו לשלוט בו-"אני אעשה מה שבא לי...ושוב בכל תחומי החיים- לקנות כי בא לי, לקחת כי אני רוצה, לפעול כי זה הדחף שלי...

אנו כבר יודעים שאלו בחירות רעות.אם כך כדי להיות בן חורין צריך לדעת לאזן בין הרצון שלי לבין הגבולות שאני מציב לעצמי והאיזון הזה בין להעז, לפעול, לקחת סיכונים, להגשים את חלומותי ורצונותי לבין כללים וגבולות שאני מציב לעצמי הוא המקום של החירות האמתית.

חירות לא נמצאת בחופש מוחלט וחירות לא נמצאת בויתור וכניעה לפחד ולמוכר. חירות נמצאת בין שתי הקצוות הללו ולכן אנו בוחרים להיות בני חורין בכל יום מחדש.אני רוצה לאחל לכל חברי לחזון היקרים ולבני משפחותיכם שתבחרו כל יום להיות בני חורין
    פסח שמח באהבה גיל
    נערך לאחרונה על ידי orenoren, 28-03-2018 בשעה 13:05
    אהבתי אריאל, מיכאל, פ-ס-ח על שום מה ?am12348 אהב \ אהבו את התגובה

מדריך מפורט לבעיות תנועה https://www.emath.co.il/forums/%D7%A...806/100293.htm
    מדריך מפורט לסדרות https://www.emath.co.il/forums/%D7%A...806/100446.htm
    מדריך לאנליטית במישור https://www.emath.co.il/forums/%D7%A...806/100641.htm

אהבת - שלח LIKE

הסמל האישי שלמיכאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

חג שמח!

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

חג שמח לכל החברים

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 1

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו