מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

אשכול: שאלת הסתברות בנושא טבלה וברנולי

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל שאלת הסתברות בנושא טבלה וברנולי
    שם הספר במתמטיקה: לא מספר \ מדף עבודה \ אחר

אם בוחרים באקראי ארבעה פועלים ממפעל גדול ההסתברות שלפחות אחד מהם מעשן היא 0.8704

באותו מפעל, 60% מבין העובדים המעשנים הם בעלי רישיון נהיגה ו80% מבין עובדים שאינם מעשנים הם בעלי רישיון נהיגה

א) בוחרים באקראי עובד בעל רישיון נהיגה מהי ההסתברות שהוא מעשן? (1/3)

ב) בוחרים באקראי חמישה עובדים מתוך העובדים שהם מעשנים או בעלי רשיון נהיגה .

מהי ההסתברות שבדיוק 3 מהם מעשנים ובעלי רשיון ו-2 מהם מעשנים ואינם בעלי רישיון?
    הסתבכתי בסעיף ב׳. התשובה שם היא 0.0067. הצלחתי להבין שההסתברות לבחור אדם אחד מתוך החמישה שמעשן ובעל רישיון היא 3/11 וההסתברות לבחור אדם אחד מתוך החמישה שמעשן ואינו בעל רישיון היא 2/11.
    עשיתי ברנולי לשלוש הצלחות מתוך חמש כשההסתברות היא 3/11 ואז כפלתי בברנולי לשתי הצלחות מתוך חמש כשההסתברות היא 2/11 אבל אני מקבל תשובה שגויה.
    אשמח להסבר מפורט, תודה

2. #
    הסמל האישי שליהורם מדריך ויועץ בכיר חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

ציטוט פורסם במקור על ידי mthhel צפה בהודעה
    שלום אריאל, תודה על תשובתך... לצערי עדיין לא הבנתי את הפתרון של סעיף ב׳ ולא הבנתי מדוע הפתרון שלי לא טוב. אולי בגלל שבחישוב ששלושה מעשנים ובעלי רישיון ( מתוך החמישה הנבחרים) אני מחשב גם שהשניים הנותרים הם לא מעשנים ולא בעלי רישיון? (בעת הצבה 1-p בברנולי)
    בד"כ אנחנו רגילים בנוסחת ברנולי שמכניסים הסתברות מסוימת ואת ההסתברות המשלימה שלה.
    זה נכון כאשר מדברים על תנאי מסוים שלא מעורב בו תנאי אחר.
    במקרה שלנו ישנם שני תנאים, גם מעשנים וגם בעלי רשיון ולא רק זה אלא שהחישוב נדרש על שילוב בין שני המקרים...
    במקרים כאלו בנוסחת הברנולי נכניס נתונים כפי הנדרש ללא התחשבות והתייחסות להסתברות המשלימה!
    יש לציין שנדיר לראות חישובים מסוג זה, בגלל הסיבה שאנחנו רגילים לחישוב ההסתברות והמשלימה שלה.
    אם פה נכניס את המשלימה בחישוב הברנולי, זה יהיה חישוב כפול ועודף כי במשלימה כלולה הסתברות שכבר נחשב אותה בתנאי השני(כמו שאמרת)
    נערך לאחרונה על ידי יהורם, 07-05-2019 בשעה 22:02
    אהבתי mthhel אהב \ אהבו את התגובה

.......'אין עוד מלבדו'.........
    שיעורים פרטיים באיזור בקעת אונו
    [email protected]

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי אריאל צפה בהודעה
    שלום אריאל, תודה על תשובתך... לצערי עדיין לא הבנתי את הפתרון של סעיף ב׳ ולא הבנתי מדוע הפתרון שלי לא טוב. אולי בגלל שבחישוב ששלושה מעשנים ובעלי רישיון ( מתוך החמישה הנבחרים) אני מחשב גם שהשניים הנותרים הם לא מעשנים ולא בעלי רישיון? (בעת הצבה 1-p בברנולי)

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

ציטוט פורסם במקור על ידי mthhel צפה בהודעה
    בד"כ אנחנו רגילים בנוסחת ברנולי שמכניסים הסתברות מסוימת ואת ההסתברות המשלימה שלה.
    במקרה שלנו ישנם שני תנאים, גם מעשנים וגם בעלי רשיון ולא רק זה אלא שהחישוב נדרש על שילוב בין שני המקרים...
    במקרים כאלו בנוסחת הברנולי נכניס נתונים כפי הנדרש ללא התחשבות והתייחסות להסתברות המשלימה!
    יש לציין שנדיר לראות חישובים מסוג זה, בגלל הסיבה שאנחנו רגילים לחישוב ההסתברות והמשלימה שלה.
    אם פה נכניס את המשלימה בחישוב הברנולי, זה יהיה חישוב כפול ועודף כי במשלימה כלולה הסתברות שכבר נחשב אותה בתנאי השני(כמו שאמרת)
    נערך לאחרונה על ידי יהורם, 07-05-2019 בשעה 22:02

[email protected]

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי יהורם צפה בהודעה
    במקרה שלנו ישנם שני תנאים, גם מעשנים וגם בעלי ראשון ולא רק זה אלא שהחישוב נדרש על שילוב בין שני המקרים...
    יהורם, תודה על תשובותיך. מספר שאלות:
    1) ההסתברות שכלולה במשלימה זו ההסתברות של לא מעשן ולא בעל רישיון? כי לפי מה שאמרת זה משהו אחר...
    אם כך אז בעצם אנחנו לא באמת משתמשים בנוסחת ברנולי אלא במעין וריאציה אחרת שלה, לא?
    2) אני מבין את החישוב קצת אחרת:
    חמש מעל שלוש אלו האפשרויות לבחירת שלושה אנשים מתוך חמישה שיהיו בעלי מאפיין מסויים. את המספר הזה (10) נכפיל בהסתברות לקבל שלושה כאלה בסידור אחד (3/11 בחזקת שלוש). ואת השניים האחרים שיהיו מעשנים וללא רישיון נהיגה פשוט נחשב חישוב רגיל- 2/11 בריבוע, כי אין חשיבות לסדר הבחירה של השניים האלה, שהרי הם השניים הנותרים.
    האם זו דרך נכונה להסתכל על זה?

בברכה.

פרטי משתמש

לגבי 1 זה בדיוק מה שהתכוונתי שזה נדיר לראות תרגיל מסוג זה...
    לגבי 2 צודק במאה אחוז...

[email protected]

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 6

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו