עמוד 7 מתוך 7 ראשוןראשון ... 5 6 7
מציג תוצאות 91 עד 105 מתוך 105

אשכול: מתכונות לשאלון 806, מועד קיץ 2012

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

בתגובה ל dorinrobin1:

אם אומרים שיש לפונקציה הזאת אסימפטוטה אנכית אחת בלבד אז זה אומר שמכנה מתאפס עבור x אחד בלבד, כלומר צריך להתקיים שיהיה רק פתרון אחד למשווה: x^2 -ax +12=0 לכן צריך להתקיים שה-b^2 -4ac=0 כלומר a^2 -4*1*12=0 כלומר a שווה לשורש 48 או מינוס שורש 48 (ע"פ נתוני השאלה).

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

אם אומרים שיש לפונקציה הזאת אסימפטוטה אנכית אחת בלבד אז זה אומר שמכנה מתאפס עבור x אחד בלבד, כלומר צריך להתקיים שיהיה רק פתרון אחד למשווה: x^2 -ax +12=0 לכן צריך להתקיים שה-b^2 -4ac=0 כלומר a^2 -4*1*12=0 כלומר a שווה לשורש 48 או מינוס שורש 48 (ע"פ נתוני השאלה).

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

בשאלה 8 ה-a לא יוצא שלם בכלל הוא יוצא שורש של 48, איך נתון שהוא שלם?

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי שיר_א צפה בהודעה
    1,2,3- מתוך בגרויות 100% ב4 יצא לי :dc=4bd=10שאלה 5 https://www.emath.co.il/forums/%D7%A9...-806/52805.htmשאלה 7a=-1b=3נקודות הפיתול:ImageShackשאלה 9 https://www.emath.co.il/forums/%D7%A9...-806/52824.htm
    היי, אפשר בבקשה בבקשה עזרה כאן(שאלה 1 בעמוד):ImageShack' אמור להיות פשוט A= -1 זה ברור, אבל B יוצא לי 6 משום מה(אמרת ש B=3 בהודעה המצוטטת).אני כמובן מדבר על השאלה הראשונה בעמוד שיש נקודת פיתול ב 0,1 ..

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אין מילים להעריך את עבודתכם! תודה רבה לכולם!

הסמל האישי שלגל_כהן חובב מתמטיקה מושבע חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי Galhdz צפה בהודעה
    היי, אפשר בבקשה בבקשה עזרה כאן(שאלה 1 בעמוד):ImageShack' אמור להיות פשוט A= -1 זה ברור, אבל B יוצא לי 6 משום מה(אמרת ש B=3 בהודעה המצוטטת).אני כמובן מדבר על השאלה הראשונה בעמוד שיש נקודת פיתול ב 0,1 ..
    נציב את הנקודה בפונקציה ונמצא בקלות ש-a=-1.

מדברים על נקודת פיתול ולכן נגזור פעמיים.

f'(x)=\frac{2x(x^2+b)-(x^2-1)\cdot{2x}}{(x^2+b)^2}=\frac{2x(b+1)}{(x^2+b)^2} \\ f''(x)=\frac{2(b+1)(x^2+b)^2-2x(b+1)\cdot{2\cdot{2x}(x^2+b)}}{(x^2+b)^4}=\frac{2(b+1)(x^2+b)[x^2+b-4x^2]}{(x^2+b)^4}=\frac{2(b+1)[b-3x^2]}{(x^2+b)^3}

נציב x=1 ונשווה ל-0, כלומר \frac{2(b+1)[b-3\cdot{1^2}]}{(1^2+b)^3}=0 \right b-3=0 \right b=3.

אם כך, הפונקציה שלנו היא f(x)=\frac{x^2-1}{x^2+3}.

הנגזרות הן f'(x)=\frac{6x}{(x^2+3)^2} ו-f''(x)=\frac{4(3-3x^2)}{(x^2+3)^3}.

שים לב שבשתי הנגזרות המכנה חיובי לכל x בתחום ההגדרה ולכן אם רוצים לוודא קיום של קיצון/פיתול,
    ניתן להיעזר בנגזרת שנייה/שלישית של המונה בלבד.
    עזרו לך? תן פידבק!

ציטוט :

"מה שעשינו למען עצמנו בלבד מת איתנו. מה שעשינו למען אחרים
    ולמען העולם נשאר ואינו מת לעולם".
    (אלברט פייק. בהשראת ספרו של דן בראון "הסמל האבוד")

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי גל כהן צפה בהודעה
    נציב את הנקודה בפונקציה ונמצא בקלות ש-a=-1.מדברים על נקודת פיתול ולכן נגזור פעמיים.f'(x)=\frac{2x(x^2+b)-(x^2-1)\cdot{2x}}{(x^2+b)^2}=\frac{2x(b+1)}{(x^2+b)^2} \\ f''(x)=\frac{2(b+1)(x^2+b)^2-2x(b+1)\cdot{2\cdot{2x}(x^2+b)}}{(x^2+b)^4}=\frac{2(b+1)(x^2+b)[x^2+b-4x^2]}{(x^2+b)^4}=\frac{2(b+1)[b-3x^2]}{(x^2+b)^3}נציב x=1 ונשווה ל-0, כלומר \frac{2(b+1)[b-3\cdot{1^2}]}{(1^2+b)^3}=0 \right b-3=0 \right b=3.אם כך, הפונקציה שלנו היא f(x)=\frac{x^2-1}{x^2+3}.הנגזרות הן f'(x)=\frac{6x}{(x^2+3)^2} ו-f''(x)=\frac{4(3-3x^2)}{(x^2+3)^3}.שים לב שבשתי הנגזרות המכנה חיובי לכל x בתחום ההגדרה ולכן אם רוצים לוודא קיום של קיצון/פיתול,ניתן להיעזר בנגזרת שנייה/שלישית של המונה בלבד.
    תודה רבה :]\frac{2(b+1)[b-3\cdot{1^2}]}{(1^2+b)^3}=0 \right b-3=0 \right b=3.מדוע B לא שווה -1 גם? גם -1 מאפס את המונה..

הסמל האישי שלגל_כהן חובב מתמטיקה מושבע חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

אם b=-1, אז הפונקציה שלך היא y=\frac{x^2-1}{x^2-1} שזה למעשה y=1 עם שני חורים ב-x=1
    וב-x=-1. אני לא בטוח אם לפונקציה קבועה יכולה להיות איזושהי נקודת פיתול...
    עזרו לך? תן פידבק!

ציטוט :

"מה שעשינו למען עצמנו בלבד מת איתנו. מה שעשינו למען אחרים
    ולמען העולם נשאר ואינו מת לעולם".
    (אלברט פייק. בהשראת ספרו של דן בראון "הסמל האבוד")

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

נו....אז מה היה יותר קשה, הבגרות או המתכונת הזאת ?

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

אני ניגשתי ל-807 והבגרות הייתה בערך כמו הרמה של המתכונות (אפילו היה תרגיל דומה מאוד במתכונת לתרגיל 1), הלך לי די טוב, יש לי רק טעות בשאלה 3-ב (1.)- לא פסלתי את הפתרון השני.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ציטוט פורסם במקור על ידי yoav4 צפה בהודעה
    אני ניגשתי ל-807 והבגרות הייתה בערך כמו הרמה של המתכונות (אפילו היה תרגיל דומה מאוד במתכונת לתרגיל 1), הלך לי די טוב, יש לי רק טעות בשאלה 3-ב (1.)- לא פסלתי את הפתרון השני.
    חחח התכוונתי למתכונת שהעלו באשכול הזה.

משתמש רשום

פרטי משתמש

היום הייתה לנו מתכונת 806. השאלות היו ממריאן, גבי יקואל ועוד איזה שני מקורות לא ידועים חחחחח
    כשנקבל אני אעלה לכאן עם הפתרונות שלי!

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

היי, הקבצים לא נפתחים לי.. האם תוכלי לצרף אותם עוד פעם בבקשה?

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

הקישורים לא עובדים. יש קישורים שעובדים? ):

אסיסטנט חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

אהבתי nick12 אהב \ אהבו את התגובה

מדריך מפורט לבעיות תנועה https://www.emath.co.il/forums/%D7%A...806/100293.htm
    מדריך מפורט לסדרות https://www.emath.co.il/forums/%D7%A...806/100446.htm
    מדריך לאנליטית במישור https://www.emath.co.il/forums/%D7%A...806/100641.htm

אהבת - שלח LIKE

עמוד 7 מתוך 7 ראשוןראשון ... 5 6 7

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 19

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו