מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

אשכול: מקום גיאומטרי - מעגל ופרבולה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל מקום גיאומטרי - מעגל ופרבולה
    שם הספר במתמטיקה: לא מספר \ מדף עבודה \ אחר

היי,
    נתקעתי בסעיף הראשון ואשמח לעזרה
    לא ברור לי כיצד להתחיל, קשור אולי למשוואת משיק?
    הודה לעזרתכם
    תודה רבה,
    מצ"ב תמונה של השאלה והתשובות
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    • סוג הקובץ: jpg 15955067816379166061015524835092.jpg‏ (1.46 מגה , 11 צפיות) FLF מיקודית קיץ 2020 שאלון 582, דdrive.google.com גלישה בס ווווווווווווןiPanel. אוניברסיטת אריאל...CARTOONS KILL: Ca... tym convert2mp3.net -... > התחברות למערכת... רשות המיסים - דוחותFilm photographer... A גריפ סאונד ...Panason25) נתון מעגל שמרכזו בנקודה (2,2). הישרx+8=y משיק למעגל. המעגל חותך את ציר ה x בקרן השלילית בנקודה A. דרך מרכז המעגל מעבירים ישר שמשוואתו x=b. א. מצא את המקום הגיאומטרי של כל הנקודות שמרחקן מהישר x=b ומהנקודה A שווים זה לה. כעת מזיזים את המקום הגאומטרי, שמצאת בסעיף א, כך ששיעורי ה־ x של כל הנקודות שעליו אינם שליליים. הישר m+1)y=mx) חותך את המקום הגיאומטרי, שמצאת בסעיף א, בראשית הצירים 0 ובנקודת נוספת P. בנקודה 0 מעבירים אנך לישר זה החותך את המקום הגיאומטרי שמצאת בסעיף א בנקודת נוספת,Q (1) הוכח ששיעורי נקודת החיתוך של הישר PQ עם ציר ה x אינם תלויים ב- m, ומצא את שיעוריה (ערך מספרי).2. (2) E היא הנקודה שמצאת בתת סעיף ב(1), שיפוע הישר PQ הוא מצא את היחס دواPEEQ,אם ידוע ש X א עבר (CEmath - בגרו... אווווו מיקודית קיץ 2...translate - חי...) הקורסים שלין... סType here to searchDLL
    • סוג הקובץ: jpg 15955068151035461872777252438942.jpg‏ (1.22 מגה , 11 צפיות) +(y-3)= (X-23) א. 8-y=2x. נ. ד. (1- ;10-)E (-l ;10),D.24) א. הוכחה ב. (3,0)C (7,2),B. ג. (2,7)25) א. y=-8x. ב. (1) (0;8). (2) .26) א. 0 = 4 - AC :2y+X+2=0,AD :8y+X ד. (1) y=16x(פרבולה). (2) 0.5 + y=8x בין הל03:20 PM7/23/2020 עבר ( | ל מיקודית קיץ 2.translateEmath - בגרו.... ..n - translate יין (: חי...ם הקורסים שלי ]...DLL

אסיסטנט חבר Emath

פרטי משתמש

בעזרת מרחק נקודה מישר ניתן למצוא את רדיוס המעגל, ומכאן את משוואת המעגל.
    כעת ניתן למצוא את הנקודה A ובוספו של דבר נקבל שהשאלה היא:

מצא את המקום הגיאומטרי של כל הנקודות שמרחקן מהישר x = 2 ומהנקודה (2,0–) שווים זה לזה.

זוהי ההגדרה המדויקת של פרבולה קנונית שבה p = –4.
    לכן התשובה היא y2 = –8x.
    אהבתי ronsalomon אהב \ אהבו את התגובה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

תודה רבה!! לא ברור לי למה לא חשבתי על מרחק נק' מישר (המשיק) תודה שוב על העזרה,
    האמת שקצת מסתבך עם סעיף ב' גם
    הפכתי את הפרבולה ל- y^2 = 8x
    הבנתי כי הישר השני הוא y = -1/m*x כי השיפוע הוא הופכי ונגדי
    ניסיתי לעשות משוואת ישר ולהוכיח כי M אינו משתנה אשר משפיע ללא הצלחה
    אשמח לעזרתך בנושא גם כן
    שוב, תודה רבה!!

אסיסטנט חבר Emath

פרטי משתמש

הדרך שלך נכונה לגמרי, כלומר יש לך טעות חישובית בלבד.
    צלם את הניסיון וננסה למצוא את הטעות.

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אז ככה
    יוצא שהפרבולה היא y=8x
    בנוסף עוד 2 ישרים y=mx ו- y=-1/m *x המואנכים זה לזה ונפגשים בראשית - בנוסף שניהם חותכים את הפרבולה
    על מנת למצוא את שני נק' החיתוך הצבתי y=mx במשוואת הפרבולה וכך גם את y=-1/m * x
    יצאו לי 2 נ'ק': (שמונה לחלק ל-m, שמונה לחלק ל-m בריבוע) צד ימין ערך Y, צד שמאל ערך X - נקודה P
    נקודה שנייה( שמונה M, שמונה M ברביע) - נקודה Q
    ניסיתי לעשות שיפוע בין שתי הנקודות ופה הסתבכתי, לא מצטמצם לי ערך Y וגם אם לא צריך לצמצם לא מצליח למצוא נק' חיתוך שלו עם ערך ה-X
    אשמח לעזרתך מנק' זו - כמובן בהנחה שנק' החיתוך שציינתתי אכן נכונות

אסיסטנט חבר Emath

פרטי משתמש

אהבתי ronsalomon אהב \ אהבו את התגובה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ממש תודה!! הטעות שלי הייתה שהחשבתי את ערך ה-Y של נקודה Q - 8M ולא Q - -M8
    בגלל המינוס לא הצלחתי, כמובן שצריך לזכור כי נק' Q נמצא ברביע הרביעי
    תודה על העזרה, שאלה יפה

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 8

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו