מציג תוצאות 1 עד 11 מתוך 11

אשכול: זווית בין מישורים

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

ברירת מחדל זווית בין מישורים
    מספר עמוד : 285
    מספר תרגיל : 2

http://img88.imageshack.us/img88/953...0626111237.jpg

בסעיף ה' מצאתי את המישורים SBC וSBA שיצאו -18y-36z+216=0;-36x-16y+216=0 וכשאני משתמש בנוסחה למציאת זווית בין מישורים אני מקבל ביטוי חיובי גדול מאחד במקום מינוס 0.2 לפי התשובות.
    תשובות :
    http://img210.imageshack.us/img210/237/imag0032h.jpg

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

לא חשוב הסתדרתי תודה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

מישהו יכול להסביר לי כיצד לפתור את סעיף ג' ? אני לא מצליחה למצוא את שיעורי הנקודה A ואת B (= אם אדע אחת מהנקודות אני יודעת כיצד למצוא את השנייה ) . תודה רבה לכל מי שמנסה לפתור !

משתמש רשום

פרטי משתמש

את מוצאת את נקודה או ועושה שהיא אמצע אי די ובי סי

הסמל האישי שלמיכאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

פתרון
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    • סוג הקובץ: jpg 2.jpg‏ (121.2 ק"ב , 476 צפיות)

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

מיכאל אתה יכול להסביר איך מצאת את הזווית בסעיף ד' במילים. ההגדרה של זווית בין ישר למישור היא הזווית שבין הישר לבין היטלו של הישר במישור, הורדתי אנך מהנקודה M לנקודה O מפגש אלכסונים. ובגלל שזו פרמידה ישרה+בסיס ריבוע הגובה so מאונך למישור הבסיס, ולכן הוא מאונך לכל ישר במישור העובר דרך עקבו. מכאן שהוא מאונך ל-MO
    MO מאונך למשופע (SO-הגובה) ולכן הוא גם מאונך להיטלו DO(משפט שלושת האנכים), ומכאן שהזווית בין הישר MD לבסיס היא זווית MDO. איפה אני טועה?

הסמל האישי שלאריאל מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

הי לימור,

כאן הטעות שלך :

ובגלל שזו פרמידה ישרה+בסיס ריבוע הגובה so מאונך למישור הבסיס, ולכן הוא מאונך לכל ישר במישור העובר דרך עקבו. מכאן שהוא מאונך ל-MO
    ראשית אם נחשב קצת, מכיוון ש CO אנך ל SO ו M נמצאת על הישר SC אז לא ייתכן ש MO אנך ל SO.

שנית, נכון SO אנך למישור ABCD ולכן מאונך לכל ישר במישור אבל זה לא אומר ש SO אנך ל MO.

משפט שלושת העקבים יכול לעבוד כך : ההיטל של MO על DBS הוא SO, ו SO אנך ל BD ולכן לפי משפט שלושת העקבים MO אנך גם ל BD.

את צריכה לראות את ההיטל הנכון, ולמצוא ישר במישור העובר דרך ההיטל ואנך לו.

כאילו המשפט הבא :

הגובה so מאונך למישור הבסיס, ולכן הוא מאונך לכל ישר במישור העובר דרך עקבו.
    בעצם אומר ש SO אנך לכל ישר שעובר דרך הנקודה O וזה כמובן לא נכון, יש תנאים. צריך להיות היטל וצריך להסביר על איזה מישור מדובר.

לגבי הפתרון סעיף ה':

אנחנו רוצים את הזווית בין הישר MD לבסיס, אז קודם כל מורידים גובה מהנקודה M לבסיס, הגובה הזה נקרא לו MX נופל בנקודה X כלשהי על המישור ABCD.

והזווית היא כמובן MDX. אפשר לחשב את הגובה על ידי מרחק נקודה M מהמישור ABCD. ואז גם לחשב את המרחק MD. לעשות סינוס זווית במשולש MDX וסיימנו

פרטי משתמש

משפט שלושת העקבים הסברים : https://www.emath.co.il/maagar/uploa...merhavBook.pdf

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אוקיי. הבנתי את הטעות שלי בערך.. אבל לא הבנתי את ההמשך. ההיטל MO על BDS הוא SO? אני לא מבינה את זה אז! כי זה אומר ש-MO כן מאונך ל-SO אחרת איך נוצר היטל?
    אתה יכול לשרטט את זה? בלי לפתור!

- - - - - - הודעה נוספת - - - - - -

אוקיי, רגע לפי מה שאתה אומר SO מאונך ל-MD נכון?

פרטי משתמש

ההיטל MO על BDS הוא SO?
    נכון

אני לא מבינה את זה אז! כי זה אומר ש-MO כן מאונך ל-SO אחרת איך נוצר היטל?
    זה לא אומר ש MO כן מאונך ל SO. זה שנוצר היטל לא אומר שפתאום הישרים אנכיים לזה. ישר לא אנך להיטל שלו על המישור. בשום פנים ואופן!

אתה יכול לשרטט את זה? בלי לפתור!
    Untitled.png

אוקיי, רגע לפי מה שאתה אומר SO מאונך ל-MD נכון?
    לא ברור לי מה הקשר בין SO ל MD ? למה את בכלל מסתכלת על היחס בין הישרים האלו?

תנסי לקרוא שוב מה שכתבתי קודם לעומק וגם תקראי את הסיכום שהבאתי על משפט שלושת העקבים, זה עוד לא יושב לך טוב.

לעוד שאלות אני פה

משתמש רשום משתמש מתחיל

פרטי משתמש

אויש, וייזמיר! הבנתי. תודה רבה!
    אהבתי אריאל אהב \ אהבו את התגובה

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 6

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו