PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] התמודדות עם לחצים

Netanelm7
13-02-2010, 10:14
זה קרה לי לא פעם שהגעתי למבחן בגרות יותר מוכן מהרגיל והדבר היחיד שהפיל אותי זה הלחץ (לא קראתי את הנתונים נכון או שהתשובה הסופית שלי שגוייה או אפילו בלקאוט).
האם יש לכם טיפים לגבי זה כי זה די משגע אותי - אני מגיע מוכן ל-100 ואני תמיד נדפק איכשהו :ulan:

תודה!!

nirgt
13-02-2010, 10:19
כולם נלחצים קצת (או אפילו הרבה) לפני מבחנים אבל בדרך כלל אחרי 5 דקות מתחילת המבחן הראש שלך כבר אמור להיות עמוק בתוך המבחן ולא בלחץ. אם הלחץ שלך הוא בגלל הזמן תתנסה בבית- תעשה מבחנים עם סטופר ותדע איך לחלק את השאלות נכון. אם הבעיה יותר קשה מזו פשוט תקרא את המבחן באיטיות, תבין מול מה אתה עומד עד שתראה שזה מבחן פשוט ואין ממה להילחץ. מקווה שעזרתי. יום טוב:)

Netanelm7
13-02-2010, 10:28
לדוגמא בבגרות האחרונה ב005 קראתי, הבנתי את השאלות ופתרתי 2 שאלות בקלות ונשארו לי 30 דקות עד לסוף המבחן, זה יחסית הרבה זמן לשאלה בגאומטריה, ובכל זאת מאז קראתי את הנתונים לא נכון והלך לי סעיף שלם.
אני לא יודע אם זה רגע של חוסר ריכוז שמשפיע או משהו אחר....

nirgt
13-02-2010, 10:34
אולי אופריה שיש לך מספיק זמן לתרגיל ואתה בטוח שתוציא את ה100 ואז שבריר של חוסר ריכוז כמו קריאת נתון אחד אפילו יכולה להרוס את התרגיל. כתבו את זה פעם באשכול אחר- לאכול שוקולד בבגרות כחצי שעה לפני סוף המבחן כי שוקולד מעלה את רמת הריכוז לזמן קצר וזה יתן לך את הריכוז שאתה צריך לשאלה האחרונה. בהצלחה!

Netanelm7
13-02-2010, 13:11
זה בדיוק מה שעשיתי, אפילו אכלתי 2 מלפפונים לפני.... זה רק מחזק שזה לא קשור לאוכל.

antique
13-02-2010, 13:12
תבוא בגישה חיובית ותזכור שגם אם לא תצליח, תמיד יש מועד נוסף. לפעמים זה מעודד

Netanelm7
13-02-2010, 18:09
הלוואי וזה חד פעמי.
תודה לכולם!!

Aviel
13-02-2010, 19:17
מניסיון אישי ,
קבל את זה בהבנה מוחלטת ועם הזמן זה יעבור .

אריאל
13-02-2010, 19:36
בד"כ הייתי אומר לך שתרגול יוריד לך את הלחץ שלפני הבחינה אבל אם אתה אומר שאתה מגיע כשאתה מוכן 100 לבחינה אז זה בעיה אחרת.

הנה דרך פסיכולוגית נחמדה שתאפשר לך להתמודד עם זה :

תיצור לך מין קמע - לא משנה מה , משהו שהוא סנטימטנטלי לך, כל דבר, ותאמין שזה עוזר לך להצליח בבחינה, תבוא עם זה לבחינה ..

(תתפלא אבל זה עובד)

כמובן שתמיד תחשוב שלמדת והתכוננת מספיק ותרגיש מוכן תכין את עצמך לפני המבחן.

תבוא 20 דקות לפני הבחינה ותחכה כבר בכיתה עם בבקבוק מים או משהו תנסה להוריד את הלחץ כבר ב20 דקות שהם לא חלק מהבחינה.

יום נפלא

דרויש תמימה
14-02-2010, 15:50
אולי הלחץ הוא כתוצאה מהזמן ...

אבל אתה יכול לעשות אבחון ובכך תקח תוספת זמן,
ואני בטוחה .. אחרי שיהיה לך זמן רב לפתור את המבחן הלחץ יעלם...

בהצלחה

c}{en
15-02-2010, 14:27
לא נותנים לכל אדם לחוץ תוספת זמן..
התוספת זמן ניתנת רק אם יש לאותו אדם בעיה שמצדיקה הארכת זמן.

JustMe
15-02-2010, 14:58
אחי אין לך שום סיבה להילחץ, כי תמיד אתה תוכל לשפר ולעשות מועד ב' באותו מקצוע...
תלמד טוב לפני בחנים/בגרויות. ותישן טוב יום לפני הבחינה, תאכל ותתרחץ.
אלו הדברים שבדרך כלל עוזרים לי להיות מרוכז בזמן הבחינה.
בהצלחה

Yael
16-02-2010, 13:43
א. האם יש לך בעית זמן כללית? אם כן, אבחון יכול לעזור ולבדוק האם אתה צריך הקלות
ב. אם אתה בלחץ, חשוב ממה אתה נכנס ללחץ? (אם אתה חושב שאתה יודע ב-100 אחוז את החומר, אז למה להילחץ?)
ג. לפני מבחן אפשר לעשות כמה דקות של דמיון מודרך- דמיין שאתה מצליח, זה יכול לעזור (:

בהצלחה

Netanelm7
16-02-2010, 14:12
הבעיה שאני אולי מנסה יותר מדי להיות מוכן, לדוגמא ביום לפני הבגרות אכלתי דברים שאני לא רגיל אליהם.
אבל זה עדיין לא פותר לי את חוסר הריכוז (שמתי לב שזה קרה לי בסוף הבחינה כי השאלה באלגברה שהייתה ארוכה מאוד - הצלחתי בה 100% כי הייתי מרוכז וכמו כן בגאומטריה הראשון).
הבעיה התחילה לקראת הסוף - והדבר המצחיק הוא שלקראת הסוף אכלתי שוקולד (חצי שעה לפני) ולכן אני לא יודע מה...... מה זה.

תודה לכל המדיינים.

Yael
16-02-2010, 22:29
למה לאכול סתם דברים?

אני אישית ממש סולדת מדברים מתוקים בבחינות כי זה עושה לי נפילות סוכר שאח"כ עושה אותי עייפה יותר (בהתחלה נותן כוח אבל לזמן מאוד מוגבל ואז זה עושה אותי יותר עייפה)

אני הייתי ממליצה לשתות מים (: (אבל לא יותר מדי...)

אריאל
17-02-2010, 11:03
וזה למה ממליצים לאכול את הסוכר בחצי שעה האחרונה וזה בסדר גמור , מניסיון.

נוי =]
18-06-2010, 16:46
זה קרה לי לא פעם שהגעתי למבחן בגרות יותר מוכן מהרגיל והדבר היחיד שהפיל אותי זה הלחץ (לא קראתי את הנתונים נכון או שהתשובה הסופית שלי שגוייה או אפילו בלקאוט).
האם יש לכם טיפים לגבי זה כי זה די משגע אותי - אני מגיע מוכן ל-100 ואני תמיד נדפק איכשהו :ulan:

תודה!!

הכי עוזר לי זה לעצום עיניים לפני המבחן ואז להגיד לעצמי שלמדתי ואין סיבה שאני לא אצליח..

בהצלחה!! :happy:

gilas
18-06-2010, 16:56
לא נותנים לכל אדם לחוץ תוספת זמן..
התוספת זמן ניתנת רק אם יש לאותו אדם בעיה שמצדיקה הארכת זמן.

חן, את צודקת. אם היו נותנים הארכה לפי רמת הלחץ, הייתי עדיין עושה את בחינות הבגרות שלי ברגעים אלו.... :wink:

Tekei
13-07-2010, 13:16
עוד טיפ כאשר נשאר לך זמן !!!
תבדוק את המבחן בכל ממיני שיטות שאפשר להגיד אליהם לתשובה
וגם עם לפי ההגיון יוצא לך ככה לפי הנורמה ואתה זוכר מאיזה תרגיל שזה לא ככה תלך לפי הנורמה
לי הלכו 3 נק' וקיבלתי 97 במתכונת !!!
במקום המאה הנשגב xd
אבל לא חשוב פשוט תצא רק כאשר אתה בטוח ב150 שבדקת טוב ! ולא רק זה גם כדאי שתתן למורה לבוחן לבדק עם יש לך טעיות
וכן מותר לעשות את זה !

antique
13-07-2010, 17:10
חחחחחחחחחחחחח איזה בית ספר גנוב יש לך אעלק הבוחן בודק חחחחחחחח מה זה צ'יטים אחי וולהאק

geq
01-02-2012, 12:51
יש לי מגן טוב יחסית למחר - הסטוריה ב !

אבל לחוץ מאד !

מיכאל
21-05-2014, 20:13
מומלץ לקרוא