PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] האם כדאי להתחיל תואר ראשון?

Big
15-03-2010, 15:15
האם אתם חושבים שכדאי לעזוב את הבגרויות בסוף השנה (כיתה י"א) ולהתחיל תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה, או לסיים בגרויות וללכת לטכניון או לאוניברסיטת תל אביב או למשהו אחר ברמה יותר גבוהה?

מיכאל
15-03-2010, 18:16
כל דבר בעיתו

Big
15-03-2010, 20:15
אתה מתכוון שכדאי לחכות אחרי הצבא?
אם כן למה?

איציק2
15-03-2010, 20:34
הוא מתכוון שכדא לך קודם כל לסיים את כל הבגרויות כולו!
אפשר ללכת לפתוחה מבלי בגרות אפילו,אבל מה אם אחרי זה אתה רוצה לעבור למקום אחר ? אתה לא תוכל ..! אלא אם כן אתה תלך להשלים את הבגרויות .. אז חבל ,תחשוב על זה מראש.
נ.ב. את מידי צעיר ללכת ללמוד תואר ראשון,אם אתה בכיתה י"א [אני יוצא מנקדת הנחה שאתה לא חנון ברמות..], אז לך תהנה מחיים.. בהצלחה!

Big
15-03-2010, 21:23
1.למה שאני ארצה לעבור למקום אחר?
2.למה עכשיו אני צריך להנות מהחיים ואחרי הצבא לא? וגם אם כן-למה לבזבז את הזמן על דברים שלא יעזרו לי בשום דבר כמו בגרויות בהיסטוריה או ספרות, במקום להתחיל ללמוד דברים פרקטיים יותר?

איציק2
15-03-2010, 21:46
1 : חבל שאתחיל לפרט לך למה .. אתה לא באמת רוצה לדעת
2: אתה רק תתייאש,ובסוף תצא קרח מכאן ומכאן. אם אתה לא מאמין ,אתה מוזמן לעשות את מה שאתה אומר ולעדכן אותנו מה התוצאות שלך ..
3: אתה רק בן 17 ומשו .. לך תשקיע עד הסוף עם הבגרויות,בפרט שנשאר לך רק שנה וחצי .. אל תעשה שטויות שאחרי זה תתחרט על זה .
בהצלחה ...! (:

Big
15-03-2010, 23:48
אין לי בעיה להתמודד עם הלחץ של התואר, גם במקרה שאני לא עומד בקצב יש לי עוד הרבה זמן פנוי, וגם אם נגיד אני ירצה לעבור למקום אחר, לבגרויות במתמטיקה אנגלית פיזיקה ומחשבים אני כן ניגש, וכל השאר זה בדיחה ואני בקלות יכול ללמוד אליהם לבד.

דרך אגב אני אשמח שתפרט לי אילו סיבות יש לי לעבור למקום אחר =]

Hurricane
16-03-2010, 07:33
זה שאתה ניגש למקצועות ריאלים לא אומר שיקבלו אותך. אתה חייב בגרות מלאה באוניברסיטאות (חוץ מהפתוחה).

Big
16-03-2010, 09:47
אני יודע.
איזה סיבות יש לי לעבור למקום אחר?

antique
16-03-2010, 10:37
תסיים בגרויות, תעשה צבא, ותתחיל ללמוד לתואר - או שבצבא תלך למסלול שדרכו אפשר לעשות תואר.
בינתיים => תחייה את החיים, תהנה מהילדות, לא צריך כל היום ללמוד וגם לקחת סיכונים כאלו גבוהים כמו שבכוונתך לקחת.

Big
16-03-2010, 21:35
גל:

1. אני שונא ללמוד כל דבר שהוא לא מתחום המדעים המדויקים, זה פשוט סבל בשבילי לשבת וללמוד היסטוריה לדוגמא, לעומת מתמטיקה\מחשבים שאני יכול לשבת בכיף 3 שעות על נושא מעניין.
2.אני לא רוצה ללכת לעתודה, להיפך, חשבתי בכיוון של ממר"ם לדוגמא שתחילת התואר יתן לי בונוס להתקבל לשם ולהתליח שם יותר.
3.אני מספיק בוגר בשביל להשתלט על הספק כזה של לימודים, יש לי מספיק זמן פנוי ואם יש משהו שאני מקבל עליו מחמאות מכל עבר-זה שאני יכול ללמוד לבד בצורה מעולה.

Big
17-03-2010, 02:51
אתם יכולים לרשום אולי את הסיבות?

גל_כהן
17-03-2010, 03:01
תנמק את הסיבות בעטיין אתה מוכן לזרוק את הלימודים שלך וללכת ללמוד באו"פ,
לבינתיים כל מה שאתה מחפש זה שניתן את הסיבות למה לא היינו עושים מהלך כזה בעצמנו.
אם תיתן סיבות מספיק טובות אולי נתמוך בך.

אריאל
17-03-2010, 03:52
אל תחשוב שזה כלכך קל באוניברסיטה הפתוחה כי זה ממש לא

ואם לא תצליח שם, תצטרך להשלים את כל הבגרות לבד, ומי יודע כבר איפה תיהיה ,

ומה עם צבא חשבת על זה? הצבא לא יקבל אותך לעתודה בלי תעודת בגרות

אז תפסיק עם התואר באמצע ותמשיך אותו אחרי הצבא ?

לא מומלץ בכלל...

c}{en
17-03-2010, 04:02
אני אולי קצת קטנה (בת 15 וחצי) אבל אני יכולה להגיד לך מינסיון שלי ושל ילדים שלי מהכיתה:
אצלנו בכיתה התחלנו ללמוד כחלק מהאוניברסיטה כבר בכיתה ח'.
אני עשיתי רק את הקורס הראשון שזה קורס של שנה שנקרא מול"א- מוכנות לאוניברסיטה.
מי שעבר את הקורס הזה- יכל לבחור בין 3 מסלולים:
1. לעשות 2 קורסים בכיתה ט' ו-2 קורסים בכיתה י' וככה להתחיל לצבור נקודות לתואר.
2. לעשות קורסים במהלך כל הלימודים בתיכון- עד כיתה י"ב ורק לצבור נקודות.
3. עד כיתה י"ג לסיים תואר ראשון (כמובן שזה כרוך בדחיית השירות הצבאי)

אני אישית בחרתי לא להמשיך(למרות שעברתי את השלב הראשון וגם קיבלתי 100 בעבודת מחקר שעשיתי) משום שרציתי להתמקד בבגרויות ולצאת מהתיכון עם תעודת בגרות כמה שיותר טובה, וגם כי אני רוצה לחיות ואני חושבת שלכל דבר יש את הזמן שלו.
לעומת זאת, יותר מחצי כיתה שלי חשבה אחרת ממני וכן המשיכה והם היום לומדים בקורסים באוניברסיטה (בימים אלו הם נמצאים בקורס של סטיסטיקה א')
אף אחד מהם לא ממשיך לתואר משום שזה מטורף ומאוד קשה ובשביל התואר הם צריכים לסיים השנה את כל הבגרות במתמטיקה ולפחות לעשות עוד 2 טפסים באנגלית.
אנחנו בתור כיתה ניגמור עם מתמטיקה רק בשנה הבאה, ולכן תחשוב איזה לחץ זה היה צריך להיות בשבילם אם הם היו צריכים ללמוד עוד טופס השנה ולגשת לכל הטפסים באותו יום.

מחברות שלי שכן המשיכו, אני יכולה להגיד לך שזה ממש לא קל ויש כאלה שאחרי הקורס הזה הולכות לפרוש משום שהן חושבות שעדיף להשקיע בבגרויות והן שמות לב שזה פוגע בלימודים וגם בזמן הפנוי- יש להם פעם בשבוע את הקורס והוא במשך 4-5 שעות, יש שיעורים, עבודות וזה בנוסף לכל העומס שיש בבית הספר.

בסופו של דבר ההחלטה היא שלך- אני חושבת שהדרך הכי טובה להחליט היא לשבת עם עצמך ועם דף ועט ולרשום בטבלה יתרונות מול חסרונות וככה לראות מה עולה על מה.

בכל מקרה, ובכל דרך שתיבחר- אני מאחלת לך המון בהצלחה :)

setbon
21-03-2010, 00:23
big , וואלא גם לי היה את המחשבה הזאת לעזוב בית ספר וללמוד מה שבא לי. תאמת היא עדיין יש לי את ה" משבר" הזה.. כמו למה אני צריך ללמוד הסטוריה וכל מיני דברים משעממים שצריך לזכור כמו איזה טוקי . אבל תחשוב שניה ,יש ילדים שאומרים בידיוק להפך "למה שאני ילמד מטמטיקה זה ביזבוז זמן במילא אני לא ילמד את זה?!" . מה שאני מתכוון שבחיים לא כל דבר מסתדר פיקס , אין בנדם שלא שונא משהו ,בזמן הלימודים או בכל מקום אחר בחיים (אפילו כשמתחתנים ,למרות שאין לי שום ניסיון בזה חח..).. אם תברח מהבגרות אתה לא תפתור שום בעיה , אתה רק תברח ממנה לזמן מסוים ואז היא תופיע שוב.

Big
22-03-2010, 10:55
אז מה אתה אומר פה בעצם?
איזה בעיה זה יוצר שיהיה לי תואר ראשון בלי בגרויות?

אריאל
22-03-2010, 10:56
למה אתה בטוח כלכך שיהיה לך תואר ? תקרא שוב את התגובה שלי

Big
22-03-2010, 21:00
למה שלא יהיה לי תואר?
בקשר לצבא, אני ימשיך בקצב שאני יכול עם הלימודים. אני בכל מקרה לא רוצה עתודה.
גם אני רוצה ללכת ליחידת מחשבים כלשהי בכ"מ.
אז איזה בעיות עוד יש?

אריאל
23-03-2010, 00:17
ואם תיהיה במסגרת שלא תוכל ללמוד, תעצור את התואר ל3 שנים?

בכל מקרה לא ייצא לך תואר ב4-3(בהתאם לתואר) שנים, לפחות שנה שנתיים יותר ואז כבר לא הרווחת כלום(הרי רצית לחסוך את השנה של הלימודים)

בקיצור לא משתלם

איציק2
23-03-2010, 13:35
לסיכום -
עדיף לך לא ללכת לאו"פ מהסיבות שכל החבר'ה פה אמרו:
1: יש מצב שתרצה לעבור משם [מכל סיבה שהיא-או שזה קשה או בגלל הצבא או בגלל משו אחר ..]
2:זה לא יפתור לך את הבעיה שלך-לא ללמוד הסטוריה.אני אני יכול לומר לך שבמשך התואר אתה לומד דברים יותר מעצבנים מהסטוריה. הדרך היחידה להתמודד עם הבעי היא -ראשית-לא לברוח ממנה,פשוט שב ותתחיל לזכור הכל.כן! כמו תוכי ! [מה יקרה אם תלך לאו"פ ותראה שיש שם דברים מעצבנים יותר מהסטוריה ? תפרוש? ואז ממילא תלך להלשים את זה שוב ,מה שיקח לך עוד שנה .. ]
3: החיים באמת קשים ,כן,אני יודע איך זה לרצות משו וכולם אומרים לך שלא כדאי ..אך אולי תעשה כמו שמישי המליצה פה? תכתוב את היתרונות והחסרונות של כל זה -ובסוף רק אתה מחילט.אנחנו פה כדי לתת לך אפליקציות על היתרונות והחסרונות שקיימים.
4: בהצלחה בכל מה שתבחר .... ואל תשכח לעדכן אותנו מה עשית בסוף.. (:

Big
24-03-2010, 23:29
אתם באמת לא מזהים את הכשלים הלוגיים במה שאתם אומרים?

אריאל-איזה מצב בעולם יכול להיות, שבו אני לא חוסך זמן כשאני מתחיל את התואר לפני צבא מול התחלתו אחרי צבא? אמרת שזה יקרה (במצב כלשהו) אתה יכול בבקשה לתת דוגמה למצב כזה?

איציק-
1.אם אני ארצה לעבור משם כי זה קשה-זה סימן שאני לא יכול להתמודד עם לימודי תואר ראשון. ואז זה כבר לא משנה אם יש בגרות או אין בגרות (לא ריאלי בכל מקרה, אבל אני מתייחס בכל זאת).

2.זה כן יפתור את הבעיה של לא ללמוד מקצועות שאני לא אוהב.
אתה מתייחס לבעיה כאילו אם אני עושה בגרויות אז בתואר לא יהיו לי דברים לא מעניינים.
מה עדיף-ללמוד גם בתואר וגם בתיכון או רק בתואר?

3.יצא לי שעדיף ללכת לאוניברסיטה עכשיו, אבל עדיין רציתי עצות מאנשים עם יותר ניסיון ממני.

4.אני יעדכן בכיף =]

עוד הצעות הערות משהו?

אריאל
25-03-2010, 06:02
Big קודם כל אל תשלול מה שאתה לא מבין בו כלכך

בתור התחלה לא ייתנו לך באוניברסיטה הפתוחה להתחיל עם 4-5 קורסים בהתחלה כפי שצריך כדי לסיים את התואר ב3-4 שנים(בהתאמה לפי התואר) אלא יגידו לך קודם כל תנסה 1 מקסימום 2 .

ולטעמי אם תעשה את זה מתחילת הלימודים(מעכשיו) ותמשוך את זה לתוך הצבא ועוד יישאר לך אחרי הצבא בכל אופן אתה תעשה את התואר הזה במשך 5-6 שנים לפחות וזה במקרה הטוב וזה יכול לקחת גם הרבה יותר, ויש המון שלקח להם הרבה יותר (באו"פ) .

בכל אופן הרעיון שלי, שאם אתה תעשה את התואר אחרי הצבא כנראה שלא תלמד באוניברסיטה הפתוחה
ובכל אוניברסיטה אחרת התואר באמת יהיה 3-4 שנים, כמו בנאדם.

מה שהכי חכם לעשות זה ככה :

לסיים את הבגרות בהצלחה

להיכנס לאפיק מעבר באוניברסיטה הפתוחה, לסיים את האפיק בזמן הצבא ולהיכנס לאוני' אחרת מתאימה לשנה שנייה.

זה התוכנית שאני ממליץ לך .

תברר עוד על אפיקי מעבר באו"פ

יום נפלא

c}{en
25-03-2010, 06:20
ותחשוב, מה אם יום אחד תרצה לעשות תואר שני?
אתה כן תצטרך את תעודת בגרות..

Big
25-03-2010, 12:08
לא, לפי מה שאני יודע יסתכלו על הציונים בתואר הראשון.

c}{en
25-03-2010, 14:04
לא, לפי מה שאני יודע יסתכלו על הציונים בתואר הראשון.
ומה עם מקומות עבודה?
בנאדם בלי תעודת בגרות סוגר לעצמו הרבה אפיקים בחיים...

Big
25-03-2010, 14:49
מה יכול לעשות מישהו עם תואר שני ובגרות שמישהו עם תואר שני ובלי בגרות לא יכול לעשות?

daniel_y
25-03-2010, 15:59
תקשיב כולם אומרים לך שזה לא טוב ואף אחד לא רוצה לרעתך פה, ואם אתה כל כך מתעקש על זה אז בבקשה תנסה לעשות תואר ותהרוס לעצמך את העתיד.
יום טוב וחג שמח :)

c}{en
25-03-2010, 16:01
אם תעודת בגרות לא הייתה חשובה- אז כל האנשים היו ישר הולכים ללמוד באוניברסיטה בלי תעודת בגרות.
בכלל- אם לא היה בה צורך- היו מבטלים אותה..
אבל אתה רואה שהעולם לא מתנהל ככה...

Snir21
08-04-2010, 18:48
לפותח השרשור: כמה נקודות למחשבה... אתה שוקל בעצם האם לוותר על הבגרויות של י"ב, שהן חלק קטן מכל הבגרויות שאתה עושה - חבל לוותר עליהן אחרי שעשית כבר את הרוב. אם אתה רוצה להתחיל ללמוד לתואר אני אפילו אסתכן ואומר שאתה מסוגל להוציא ציונים לא רעים בכלל גם בשטויות ההומניות של משרד החינוך.

לימודים באוניברסיטה הפתוחה הם מטלה לא קלה, שלא מתאימה להרבה מאוד אנשים (אני כותב את זה בתור מישהו שלומד שנה שנייה באו"פ במקביל ללימודים בתיכון). מעבר לפער העצום בין הרמה הרדודה של התיכון לרמה הגבוהה של האו"פ (כל כך עצום שאתה תבין אותו רק כשתתחיל), צריך לזכור שבאו"פ אתה לומד את חומר הלימוד לבד לבד, והדרישות ממך הן גבוהות - מטלות ובחינות ברמת קושי גבוהה ביחס למוסדות אחרים בארץ (לא מדובר על קורסים ראשונים כמובן). אבל לא לשכוח את היתרונות: תואר באו"פ הוא תואר לכל דבר, הוא מראה שמי שקיבל אותו הוא בעל משמעת ויכולת לימוד גבוהה מהרגיל. לימודים באו"פ מאפשרים לך לעבור למסלולי לימוד רבים במוסדות אחרים במסגרת "אפיק מעבר": ללא צורך בבגרות ובפסיכומטרי, בהתחייבות. ומשהו חשוב מאוד: אפשר להיות סטודנט באו"פ במקביל להיותך תלמיד תיכון.

לסיכום, תואר באו"פ זה אחלה דבר. אבל זאת משימה אדירה, ואתה עדיין לא מבין את המשמעות שלה מסיבה פשוטה: עוד לא התחלת. מה שיפה באוניברסיטה הפתוחה הוא שניתן ללמוד מה שרוצים בלי התחייבות לתואר. תירשם לקורס ראשון באו"פ, אם אתה רוצה ייעוץ - אני אשמח לעזור לך לבחור, ותבדוק האם אתה עומד בזה. אין שום חוכמה בלזרוק את כל הבגרויות לפח, כשאתה עדיין לא יודע בוודאות שתסגור תואר באו"פ.

בהצלחה :happy: