PDA

צפה בגרסה המלאה : לחץ לחץ לחץ...

OPhiRCk
06-05-2010, 16:59
בס"ד
השנה אני נגשת בע"ה ל005 [אני בכיתה י'] ואין לי בעיות בכלל בחומר ב"ה ..למדתי חלק נכבד לבד.. אבל זה לא משנה

הייתה לי מתכונת ביום שישי שלמדתי אליה 3 שבועות לפני, סיימתי יותר ממיקודית שלימה, והייתי בטוחה שאני מוציאה 100... אבל-
1. לחץ... הבטחון העצמי שלי ירד למינוס..
2.הסגנון של התרגיל באלגברה-חקירת מערכת משוואות- לא היה במיקודית!!!! (לא ממליצה על המיקודית של רכס..) ככה שעם הלחץ הייתי צריכה לעשות אותו ולנסות לדלות מזכרוני איך עושים אותווו

וכך יצא שקיבלתי במתכונת - שלילי... :(
למזלי אני לא היחידה בכיתה, ולכן יש לנו מתכונת חוזרת

מה עושים נגד הלחץ?!?
ואיזו מיקודית נורמלית צריך לקנות כדי שלא תדפוק אותי שוב?

תודה ויומטוב :)

poos9
06-05-2010, 17:15
קודם כל תורידי מהלחץ שלך . לחוץ צריך להיות מי שלא יודע טוב את החומר , וזה לא במקרה שלך .
חשוב לדעת טוב מה נשאר בחומר כדי שלא יווצר מצב שבו תיהייה לך הפתעה במבחן . באשכול 005 בפורום
זה מפורסם מה ירד ומה נשאר במיקוד .
מה אפשר לעשות נגד הלחץ ? אז ככה , תרגילי נשימות מאוד עוזר . פשוט לנשום עמוק וככה כמה פעמים
תראי שזה מאוד מרגיע . גם שתיית מים מרגיעה . יש כדורים שנקראים קלמנרבין שזה על בסיס טבעי יש שם
פסיפלורה וולריאנה (צמח מרפא שמאוד מרגיע) ושני ויטמינים . לי אישית זה מאוד עוזר כשאני בלחץ
חח ואני בנאדם ממש לחוץ .
גם ספורט מאוד מרגיע ומשפר מצב רוח וגם הרגשה כללית . וזה ידוע שכשאדם מרגיש מצויין זה גם משפיע על
לימודיו . מומלץ מאוד ! אני משתדלת לצאת להליכה למשך שעה ביום או להיפגש עם חברות לשחק כדורסל או לרקוד אפילו לבד מול המחשב עם שירים ברקע . אז תבחרי לך ספורט שאת אוהבת ותצאי לבד או עם חברה לחצי שעה או יותר ספורט ביום .
בנוסף , אני ממליצה על המיקודית של מריאן רוזנפלד ושל אנקורי . כעיקרון זה מה שעזר לי ב006 וב007 תמיד .
כשאני ניגשתי ל005 אז למדתי מנאווה אלמוג .
אבל אנקורי ממש השתפרו בזמן האחרון . אז המלצה שלי -אנקורי ורוזנפלד .
אבל עדיף שמישהו מחברי הפורום שקנה מיקודיות כאלה ואחרות לשאלון 005 ייתן את דעתו בעיניין .

שיהייה לך המון בהצלחה ויום טוב :)

c}{en
06-05-2010, 17:18
הרבה אומרים שהמיקודית של אנקורי טובה,
אבל אני ממליצה על המיקודית של מריאן (למרות שהיא קשה- היא מכינה טוב).
אין כל כך הרבה מה לעשות נגד הלחץ חוץ מהלפסיק להלחץ.
צריך הבין שזה רק מבחן ולפתור הכי טוב שאת יכולה.
לחץ זה דבר טבעי, אבל צריך לדעת לרסן אותו.
תמיד מתכונת ראשונה היא יותר מלחיצה- כמו בגרות ראשונה,
כי לא יודעים מה זה, ואיך זה מתנהל.
אני בטוחה שפעם הבאה תצליחי יותר :)

שיהיה המון המון בהצלחה :)

Yael
06-05-2010, 23:54
קני עוד מיקודית. כמו כן, במבחן- אל תתרכזי בלחץ, אלא במבחן (: תזכרי שאין לך פשוט זמן להילחץ (:
אני אישית ממש ממש גרועה תחת לחץ (במיוחד במתמ'), ממבחן למבחן זה משתפר... אולי כאשר את עושה את המיקודית- תיקחי לעצמך זמנים על כל מבחן ותעשי לעצמך תנאים של מבחן ואז יהיה לך תרגול טוב (:
בהצלחה! [:

OPhiRCk
07-05-2010, 08:51
תודה רבה =] בע"ה אשתדל.. נראה לי שאני אקנה מריאן או שאחליף עם חברה שלי באנקורי

שבת שלום =]:)=]

asherm01
07-05-2010, 10:48
כן אחלה רעיון- דרך אגב אצלינו בבית הספר, עשינו דבר יפה ביותר אנחנו 10 תלמידים במגמת פיזיקה - מחשבים- מתמטיקה 5 יח"ל. ישנם תלמידים שקנו "רכס", אחרים קנו "אידית ומריאן" יש שקנו "אנקורי", ויש שקנו "נאווה אלמוג ואירית מילוא", סיימנו עם מיקודית אחת- מעבירים לחבר הבא...--> יוצא שכולם נהנים מכל העולמות!!! ומתנסים בכל סוגי השאלות האפשריות.

Yael
07-05-2010, 16:23
מגניב!!
אבל למה רק ה-10 תלמידים האלה ולא כל מי שלומד מתמ'?

מאור עטר
07-05-2010, 17:12
תראי עדיף לך לקנות מיקודית של אידית ומריאן אם את חושבת שאת ברמה טובה כי אז הבגרות תיהי בשבילך שטויות אבל הרמה שם היא מעל הבגרות ואם את חושבת שאת לא ברמה ממש גבוהה אז חבל לחרוק שיניים על כל תרגיל.... רכס סבבה חוץ מ הבעיות תנועה שלהם שהן ממש עלובות אפשר לפתור אותן בראש...

c}{en
07-05-2010, 17:14
תראי עדיף לך לקנות מיקודית של אידית ומריאן אם את חושבת שאת ברמה טובה כי אז הבגרות תיהי בשבילך שטויות אבל הרמה שם היא מעל הבגרות ואם את חושבת שאת לא ברמה ממש גבוהה אז חבל לחרוק שיניים על כל תרגיל.... רכס סבבה חוץ מ הבעיות תנועה שלהם שהן ממש עלובות אפשר לפתור אותן בראש...
היא לא ניגשת ל-006 אלא ל-005....

tzvi
07-05-2010, 17:39
שמעי אני לגמרי עם poos9- ספורט זה הדבר הכי משחרר בארץ. תמיד שעתיים לפני מבחנים גדולים אני הולך לבריכה ושוחה. ואני בא למבחן רגוע ומפוקס. כל ספורט יעשה את האפקט המבוקש. ריצה, ריקוד, כדורגל,כדורסל. תבואי למבחן- ותזכירי לעצמך שאין סיבה להיו לחוץ- גם אם לא תצליחי- אז מה קרה? אם תבואי רגועה ומוכנה- כמו השאר אני ממליץ בחום על מריאן אני בטוח שתצליחי במתכונת או בבגרות הבאה.
בהצלחה ושבת שלום!!!!
אה. נ.ב- אל תלמדי ביום לפני המבחן וביום של המבחן. ( במקרה שאת מוכנה כמובן...)

chenfire
07-05-2010, 17:54
אין לך מה למהר..לכולם בכיתה י' יש לחץ ענק מהבגרויות...את תראי שלאט לאט זה ישתפר