PDA

צפה בגרסה המלאה : על איזה מיקודית אתם ממליצים ?

chenfire
08-05-2008, 13:25
תראו, זה אינדיבידואלי:
המיקודית של נאוה אלמוג היא סבירה, הבעיה בה שאו שיש שם תרגילים יחסית קשים, או ממש קלים- אין אמצע וזה לא תואם למבחן בגרות.
מריאן ואידית- סבבה , מיקודית מעולה הכוללת תרגילים ברמה בינונית+ ועד גבוהה מאוד.
אנקורי- יחסית טובים,הרמה סבבה, הם מגוונים.
לחמן- לא משהו בכלל
רכס- לא מכיר במתמטיקה

audiTT
09-05-2008, 08:54
היי חן!
תוכל לפרט מדוע זו דעתך לגבי המיקודיות של לחמן ?

chenfire
09-05-2008, 16:34
אני אסביר את עמדתי קצת יותר לעמוק, לא הסברתי מספיק טוב:
דעתי על כל מיקודית: היא טובה כי היא מוסיפה תרגול.
מכל המיקודיות יש טובות יותר ויש פחות(כמו בכל תחום בחיים).
המיקודית של לחמן לדעתי לא טובה כי ממה שזכור לי שהיא מכילה הרבה שאלות משנים קודמות, ו90% מהתרגילים לקוחים מהספר שלהם:"אוסף שאלות" לכל שאלון. המיקודית לא מחדשת דבר.
דבר נוסף, הרמה של התרגילים בלחמן לא זכורים לי כיוצאים מהכלל, למרות שהם בוודאות יותר טובים מרכס מהבחינה שהם נותנים מענה של בחינה אמיתית ולא שכונתית.
לחמן לא רעים, הם באמצע. ד"א, הראו לי את המיקודית של רכס, בגלל זה "שיניתי את עורי"

TripMan
12-05-2008, 12:20
אני עשיתי את נאווה אלמוג( את המיקודת כן...חחח)
וממה שהבנתי שם הרמה הכי גבוהה.

NiliSabach
04-06-2008, 10:44
המיקודית של רוזנפלד וכהן לדעתי הכי טובה. רמת התרגילים שם די גבוהה- מאוד גבוהה יחסית לתרגילי בגרות.
תירגלתי רק מהמיקודיות שלהן ל006 ו005 והוצאתי 100.

Emath-Bot
10-10-2008, 17:36
בכל מועד , יוצאת מיקודית ע"פ המיקוד האקטואלי
אז על איזה מיקודית אתם ממליצים ?

אריאל
01-12-2008, 10:35
המיקודית של רוזנפלד וכהן לדעתי הכי טובה. רמת התרגילים שם די גבוהה- מאוד גבוהה יחסית לתרגילי בגרות.
תירגלתי רק מהמיקודיות שלהן ל006 ו005 והוצאתי 100.

אני אישית לא הייתי ממליץ לקנות את המיקודית של אידית כהן ומריאן רוזנפלד .

התרגילים שם לרוב קשים ולא מכווינים לרמת הבגרות ולעיתים גם יש טעויות בספרים שלהן . [ לכל מי שמתלהב מהתרגילים הקשים .. ]

יש מיקודיות הרבה יותר טובות (אנקורי, רכס לדוגמא) שגם ברמת הבגרות עם כל הקאצ'ים למיניהם ומכווינים מצוין לקראת הבגרות .

ולטעמי מי שמעוניין להצליח בבגרות צריך לקנות מיקודית שמכוונת להצלחה בבגרות, ולא לנסות לשבת שעות לפתור תרגיל שאין צורך שתדעו לקראת הבגרות, שבזמן הזה יכלתם לפתור עוד 5 תרגילים מתאימים לבגרות .

אם אתם מעוניינים לפתור תרגילים מעבר , ברמה שונה , תעשו את זה עם עצמכם בלי שום קשר להכנה לבגרות.

chenfire
04-12-2008, 15:27
העמדה שלי היא כזאת:
לחמן- רמת בגרות נטו , בכל מועד זה מוכיח את עצמו מחדש.
רכס- גם בערך רמת בגרות אבל פחות אהבתי
אנקורי- לדעתי מצויינת! גם מבחנים רגילים ברמת בגרות,שבהם לעיתים משולבים תרגילים קשים, ומבחני האתגר שלהם ממש קשים! הרבה יותר מהרמה הנדרשת.
אידית ומריאן- מיקודית קשה ,אין בה תרגילים קלים. היא טובה רק למי ששולט הייטב בחומר. המון פעמים המחברות נתפסות על קטנות ולכן היא לא מתאימה לכולם.
לגבי ההוא שהצליח עם המיקודית הזו- זה לא מפתיע, אתה כנראה (בעצם בטוח) ידעת את החומר , המיקודיות עזרו לך אבל את רוב העבודה עשית אתה ולא המיקודית.
נאוה אלמוג- אני אישית לא אוהב את המיקודית הזו בכלל. היא לא קולעת בכלל לרמת בגרות, משלבת תרגילים פשוטים עם תרגילים קשים לרמת בגרות- כלומר אין אמצע(רמת השאלות הדרושה בבגרות).
בני גורן\גבי יקואל כתבו ספרים יוצאים מן הכלל , שחלק גדול מתרגילי בגרות נלקחים משם(אינדוקציה למשל).

Netanelm7
07-12-2008, 16:43
השבוע אני הולך לקנות מיקודית ל (003) - אני חייב להוציא בזה 100.
על מי אתם ממליצים ?

יום מצויין לכולם :)

אריאל
07-12-2008, 16:49
לך על אנקורי

Netanelm7
07-12-2008, 16:53
אוקיי תודה ...

יום מצויין לכולם

ליליה
21-03-2009, 16:15
המורה רכשה לנו במרוכז את המיקודית של מריאן ואדית ואת אנקורי .
אני אישית ממליצה על המיקודית של אנקורי , יש שם עשרה מבחני מתכונת עם תשובות מפורטות , ההסברים שם הרבה יותר טובים והרמה שם מצויינת , ישנם תרגילים בכל הרמות אני אישית ממש אהבתי .
עכשיו אני מתחילה לתרגל מהמיקודית של מריאן רוזנפלד ואדית כהן והרמה שם בשבילי ממש קשה , אני מקווה מאוד שזאת לא תהיה הרמה של הבגרות : S

lironY
28-03-2009, 14:12
אין על המיקודית של מריאן .

chenfire
08-04-2009, 10:43
השנה אנקורי הוציאו מיקודית ברמה פשוט מעולה! תרגילים מותאמים לבגרות+ מבחני אתגר(בדומה לשנה שעברה).

Netanelm7
09-04-2009, 22:11
אני אישית חושב שהשילוב בין אנקורי לבין אידית ומריאן הוא שילוב של 100 בוודאות בבגרות (אלא אם כן אתם נכשלים בכוונה חח)... אני מדבר בתור אחד שניסה את שניהם הרבה.
אני אישית קונה את שניהם...

תודה על זמנכם המשך יום מצויין :)

Danny
10-04-2009, 00:20
בתור אחד שקנה את המיקודיות של א.מ
הן סבירות, תרגילים מעניינים אבל לא ברמת קושי מספקת..

Weirdo
10-04-2009, 00:34
מסכים עם דני, סתם אומרים שהיא קשה, רוב התרגילים הם שטויות, יש אולי פה ושם כמה תרגילים בעיתיים.
אבל מומלצת.

Netanelm7
10-04-2009, 09:41
אז לדעתכם אנקורי "שליטה" חחחח?

hadas512
16-04-2009, 21:06
באנקורי יש לפעמים טעויות בתשובות.

JustMe
16-04-2009, 21:23
כרגע אני עובד על המיקודית של אדית כהן ומריאן רוזנפלד =)

bondi
21-05-2009, 19:27
אני קניתי את אנקורי ומריאן.. אני עם אנקורי

Netanelm7
22-05-2009, 17:10
מריאן זה בונוס.... למרות שמיקודית אחת של אנקורי מספיקה.

אברה
12-08-2009, 22:11
לפי דעתי- מי שיודע בסדר את החומר, שילך על אנקורי הם רמה סבבה (וממש השתפרו בשנים האחרונות).
מי שיודע את החומר פיקס, שילך על א.מ.

-רון-
12-08-2009, 22:16
א.מ- המיקודית הכי טובה..

Macho57
05-03-2010, 23:57
אני הצבעתי לאדית כהן ומריאן רוזנפלד כי המיקודיות שלהן קשות ומאתגרות! מנסיון

גל_כהן
06-03-2010, 00:17
שוב אתה מקפיץ אשכולות שעבר זמנם - כבר 7 חודשים שהאשכול הזה מת, למה לחלץ אותו מנבכי הפורום?

idan456
07-03-2010, 10:00
מישהו יודע אם יצא מיקודית לשאלון 806?

c}{en
07-03-2010, 14:27
תלוי איזו מיקודית.
אני יודעת שהמיקודית של אידית ומריאן כן יוצאת ל-806: http://www.em-math.com/
לגבי המיקודיות האחרות אני לא יודעת אבל אתה יכול לברר באתר של המחברים או לחכות אז שהן יצאו.

יום טוב :)

גיל ישראלי
23-03-2010, 19:34
גם אני אישית קניתי את אל אנקורי ההסברים שם טובים, התרגילים כמעט לכל הרמות.

תאמינו לי אני בררתי טוב ליפני שקניתי ואם קניתי את זה זה אומר שזה טוב!!!:okey:

Learn
23-03-2010, 19:39
אני לא ביררתי טוב הזמנתי מריאן בהמלצת המורה.. אני חושב שתרגילים מאתרים יותר מכינים טוב יותר לבגרות "קשה באימונים- קל בקרב".

c}{en
23-03-2010, 19:45
אני לא ביררתי טוב הזמנתי מריאן בהמלצת המורה.. אני חושב שתרגילים מאתרים יותר מכינים טוב יותר לבגרות "קשה באימונים- קל בקרב".

אתה לא מרוצה מהבחירה במריאן?

טולטול
24-03-2010, 11:22
אנחנו קנינו במרוכז את המיקודית של מריאן רוזנפלד .
המורה שלנו המליצה לקנות את המיקודית של גבי יקואל..מה אתם אומרים עליה?
ומה לגבי המיקודית של יואל גבע? היא המליצה גם עליה.

sha_ki
10-04-2010, 20:52
אצלנו המורה קנתה במרוכז את המיקודית של רוזנפלד ולא השאירה לנו הרבה ברירות... עשיתי את 005 ו 006 עם רוזנפלד אבל 007 היא פשוט קשה! אני לא מבינה למה כל תרגיל שם צריך לקחת כל כך הרבה זמן?! והתשובות תמיד מתחכמות כאלה... 100% שזאת לא רמה של בגרות!
נראה לי שאני אקנה אנקורי...

antique
10-04-2010, 21:02
דווקא אני הייתי מאוד מרוצה מהמיקודית של מריאן ב-006 וב-007 היא נראית לי ממש קלה חחח (חצי מהתרגילים קלים וחצי ברמה שציפיתי שתהיה למריאן)

JustMe
10-04-2010, 21:09
אני שנה שעברה הייתי מרוצה מהמיקודית של א.מ והשנה גם כי יש שם שאלות עם הרבה סעיפים שעוברים איתך כמעט על רוב הנושאים...
(למרות שיש שאלות יותר קשות מבגרות)

c}{en
10-04-2010, 22:06
אני חושבת שזה טוב שהמיקודית קצת יותר קשה מהבגרות,
משום שכמו שאומרים "קשה באימונים- קל בקרב"
וגם אז אתה מוכן יותר טוב, ואז התרגילים שבבגרות לוקחים לך פחות זמן.
נוסף לכך, בזמן האחרון, התחילו להכניס בבגרויות בסוף השאלות איזה סעיף של מחשבה והמיקודית מכינה ממש טוב לזה.

רעות007
20-04-2010, 23:01
אני אישית חושב שהשילוב בין אנקורי לבין אידית ומריאן הוא שילוב של 100 בוודאות בבגרות (אלא אם כן אתם נכשלים בכוונה חח)... אני מדבר בתור אחד שניסה את שניהם הרבה.
אני אישית קונה את שניהם...

תודה על זמנכם המשך יום מצויין :)

כנ"ל...
בעקרון, גם נאווה אלמוג זה מעולה לדעתי... שנה שעברה קניתי את המיקודית שלה (006) והיא היתה מעולה. צריך לקחת בחשבון שבמריאן אין פתרונות, אז אם לא יודעים את החומר מאוד טוב כדאי לקנות מיקודית נוספת(נאווה אלמוג או אנקורי, לפי דעתי) עם פתרונות.

c}{en
21-04-2010, 14:19
לדעתי, זה שאין פתרונות זה טוב,
כי תלמיד נוהג להסתכל בפתרונות ולוותר מאוד מהר כאשר יש פיתרונות.
אם אין פתרונות- אז יש יותר מוטיבציה לנסות ולפתור כי אין אפשרות להסתכל איך צריך לפתור.

רעות007
21-04-2010, 14:29
לדעתי, זה שאין פתרונות זה טוב,
כי תלמיד נוהג להסתכל בפתרונות ולוותר מאוד מהר כאשר יש פיתרונות.
אם אין פתרונות- אז יש יותר מוטיבציה לנסות ולפתור כי אין אפשרות להסתכל איך צריך לפתור.
אני חושבת שזה תלוי ברמת הידע... אם יודעים את החומר טוב יחסית- אז עדיף בלי פתרונות. אבל אם לא, אז הרבה פעמים המחסור בפתרונות מעיק, לא עוזר. בכל מקרה לדעתי חשוב לעשות גם תרגילים בלי פתרונות בסופו של דבר.

shaiba
19-06-2010, 21:31
השנה די התאכזבתי...
מריאן ואדית מרשות לעצמן קצת לעגל את התוצאות, וזה מעצבן, כי לפעמים זה גורם לי לחשוב שעשיתי טעות..
אנקורי היה בסדר במתמטיקה, אבל בפיזיקה הוא היה פשוט גרוע.. רק 7 מבחני חזרה וטעויות בכל תרגיל כמעט. עשיתי את כל המיקודית שלו בשבועיים ואני לא מרגיש מוכן לבגרות. מה גם שהוא רווי טעויות - מקומם!

polopo
06-04-2011, 23:58
בתור אחד שבדק כמה מתכונות, המתכונת של אנקורי משלבת תרגילים ברמה מאוד גבוה, יותר קשר מבגרות.
אולם,
אני מצאתי המון טעויות שעלולות לבלבל את התלמידים.

barush_barush1
07-04-2011, 22:34
קניתי את המיקודית של אדית ומריאן של שאלון 806 וכל תרגיל לוקח המון המון זמן עד שמצליחים באמת לפתור.. אין תרגיל בלי טריק, הם יותר מדי מתוחכמים ויותר ממה שצריך בשביל הבגרות.
המורה שלי אמרה שכדאי לקנות את המיקודית של רכס, היא די בסיסית אבל מייצבת טוב את החומר בראש ואח"כ לעבור למיקודית של אנקורי שהיא פחות קשה מאדית ומריאן אבל עדיין ממש טובה. מה דעתכם?

ודרך אגב, שמתי לב שברכס יש 2 מיקודיות של אותו השאלון (806) אבל כל אחד ממחבר אחר- עידו מרבך ויפה אפוטה.. מה ההבדל בין השניים?
תודה :)

c}{en
07-04-2011, 22:55
קניתי את המיקודית של אדית ומריאן של שאלון 806 וכל תרגיל לוקח המון המון זמן עד שמצליחים באמת לפתור.. אין תרגיל בלי טריק, הם יותר מדי מתוחכמים ויותר ממה שצריך בשביל הבגרות.
המורה שלי אמרה שכדאי לקנות את המיקודית של רכס, היא די בסיסית אבל מייצבת טוב את החומר בראש ואח"כ לעבור למיקודית של אנקורי שהיא פחות קשה מאדית ומריאן אבל עדיין ממש טובה. מה דעתכם?

ודרך אגב, שמתי לב שברכס יש 2 מיקודיות של אותו השאלון (806) אבל כל אחד ממחבר אחר- עידו מרבך ויפה אפוטה.. מה ההבדל בין השניים?
תודה :)

מחבר אחר אז שאלות אחרות. זה כמו שיש את הספר של בני גורן ושל גבי יקואל. מה ההבדל ביניהם?
יש בהם את אותו חומר אבל כל אחד נותן תרגילים אחרים..
רכס היא רק ההוצאה..

barush_barush1
07-04-2011, 23:03
מחבר אחר אז שאלות אחרות. זה כמו שיש את הספר של בני גורן ושל גבי יקואל. מה ההבדל ביניהם?
יש בהם את אותו חומר אבל כל אחד נותן תרגילים אחרים..
רכס היא רק ההוצאה..

נראה לי שלקנות את של שני המחברים יהיה מיותר, לא?
אז את מי עדיף לקנות? :)

c}{en
08-04-2011, 12:14
נראה לי שלקנות את של שני המחברים יהיה מיותר, לא?
אז את מי עדיף לקנות? :)

לא יודעת. לא מכירה את הספרים שלהם.
אני לא אוהבת את המיקודית של רכס. היא הרבה יותר קלה מהבגרות. אם כבר תקני אנקורי שהיא ברמת הבגרות.
אני יודעת שעידן מרבך כותב מיקודיות טובות בפסיקה. לא יודעת לגבי המתמטיקה שלו ;)
אבל באתר של רכס יש חלק מהמיקודית- מבחנים ראשונים.
תפתרי משתי המיקודיות ותראי מה הכי מתאים לדעתך ומה את יותר אוהבת.

elixvx
08-04-2011, 12:56
אני קניתי 2 מיקודיות ל-004 (ליתר ביטוח)
בהתחלה קניתי את של נאוה אלמוג אבל היא ממש קשה ורוב התרגילים שם בכלל לא למדתי.
ועכשו קניתי גם את אנקורי. שהיא מיקודית הרבה יותר "מושקעת" ויש בה גם סיכום כללי של כל החומר זה מעולה!
והרבה יותר נמוכה מנאוה אלמוג ככה שאני אתחיל עם אנקורי ואח"כ יעבור למיקודית השניה.

sonia_6
08-04-2011, 16:42
אני לא אוהבת את המיקודית של רכס. היא הרבה יותר קלה מהבגרות. אם כבר תקני אנקורי שהיא ברמת הבגרות.

מה שנכון, נכון. לפני שאלון 005 עשיתי שלוש מיקודיות - רכס, אנקורי ומריאן. והתרגילים ברכס באופן פשוט וברור, יותר נמוכים ברמה שלכם מהבגרות. לכן, אני ממש לא ממליצה עליה והשנה באופן ודאי אני לא הולכת לעשות אותה ל006.
לדעתי הצרוף של אנקורי ומריאן או אנקורי ונאוה ואלמוג מעולה. לא התנסיתי במיקודית של נאוה ואלמוג אבל אומרים שהרמה שלה היא כמו מריאן רק שיש גם דרכים לפתרונות.

ואם כבר, מה מומלץ יותר מריאן או נאוה ואלמוג לשאלון 006? הרמה שלהם באמת שווה בערך?אני חייבת להחליט מהר כדי לקנות את זהבשבוע הקרוב כי יש לי מתכונת שבוע אחרי חופשת פסח ואולי אפילו ישר כשחוזרים. (לא קבעו ודאי עדיין)

c}{en
08-04-2011, 16:45
ואם כבר, מה מומלץ יותר מריאן או נאוה ואלמוג לשאלון 006? הרמה שלהם באמת שווה בערך?אני חייבת להחליט מהר כדי לקנות את זהבשבוע הקרוה כי יש לי מתכונת שבוע אחרי חופשת פסח ואולי אפילו ישר כשחוזרים. (לא קבעו ודאי עדיין)

הסקר אומר את שלו- לא? ;)

sonia_6
08-04-2011, 16:49
חח, נראלי אני באמת אקנה אנקורי ומריאן. כי את שתיהן פתרתי לפני 005 ואני יודעת מה אני קונה. :)
אןומרים אבל שמריאן ב- 006 ממש ממש קשה. וזה מלחיץ קצת, לא?
כי אני יודעת שאני ממש אתחיל להלחץ אם כל תרגיל שני אני לא אצליח.

c}{en
08-04-2011, 16:51
חח, נראלי אני באמת אקנה אנקורי ומריאן. כי את שתיהן פתרתי לפני 005 ואני יודעת מה אני קונה. :)
אןומרים אבל שמריאן ב- 006 ממש ממש קשה. וזה מלחיץ קצת, לא?
כי אני יודעת שאני ממש אתחיל להלחץ אם כל תרגיל שני אני לא אצליח.

אני לא מבינה למה צריך 2 מיקודיות.. זה יותר מידי..חח
תגמרי אחת, ואז תקני עוד אחת.
במיקודית של מריאן כבר יש עכשיו 25 ולא 20 מבחנים כמו שהיה פעם.

וכן, המיקודית לא פשוטה (לא יודעת איך היא השנה, אבל שנה שעברה היא הייתה כזאת).
אבל יש שם תרגילים יפים. הם גורמים לך להבין את החומר.
חוץ מזה, יש כמעט לכל המיקודית פתרונות כאן. הרבה מאוד משתמשים העלו אז אם תתקעי- תמיד יהיה לך את מי לשאול :)

sonia_6
08-04-2011, 16:55
אני אוהבת לעשות 2 במקביל. ככה אפשר לפגוש כמה שיותר סוגי תרגילים וזה ממש טוב לטעמי. למרות שמריאן בכל מקרה הרבה יותר קשה אבל לא יודעת.

barush_barush1
08-04-2011, 17:03

יש דוגמא רק מהמיקודית של עידו, אין מהמיקודית של יפה..
את אנקורי אני בכל מקרה קונה..
אני קונה גם אנקורי וגם רכס, אני פשוט לא יודעת איזה רכס לקנות :)

antique
08-04-2011, 18:35
אל תשכחו אבל שלמשל ברכס זה שכותב את מיקודית 005 לא אותו אחד שכותב את 006 ו-007 ולכן אי אפשר להשוות בין הרמות שלהן.

c}{en
08-04-2011, 20:32
אני אוהבת לעשות 2 במקביל. ככה אפשר לפגוש כמה שיותר סוגי תרגילים וזה ממש טוב לטעמי. למרות שמריאן בכל מקרה הרבה יותר קשה אבל לא יודעת.

ואת באמת מסיימת את שתי המיקודיות עד לבגרות?

asaf105
09-04-2011, 14:13
לי יש אנקורי רק בגלל שהמורה שלנו אמר לנו לקנות רק בגלל שיש שם פתרונות מלאים וגם 30 מבחנים לעומת 20 מבחנים ברוב המיקודים האחרים
כי אם הוא לא היה אומר הייתי קונה מריאן
זה מאוד ברור שמריאן ואדית זה המיקודית הכי טובה שיש, ברמה הכי קשה
בגלל זה הכי כיף לדעת שאם אתה מצליח לפתור תרגילים ברמה קשה עד בלתי אפשרית שזאת הרמה של מריאן, אז כאילו אתה בטוח מצליח בבגרות
אצלנו בשכבה יש שתי קבוצות של 5 יחידות, הקבוצה שלי קנתה את אנקורי והקבוצה השנייה את מריאן, אז כאילו שני המורים החליטו שנתחלף בין המיקודים ונפתור את שניהם כביכול
אני גם אפתור מאנקורי וגם ממריאן

barush_barush1
09-04-2011, 19:59
יש מבחנים לדוגמא של עידו מרבך באינטרנט, אני אנסה לפתור אותם אבל לגבי יפה אפוטה אין לי מושג..

sonia_6
09-04-2011, 20:04
ואת באמת מסיימת את שתי המיקודיות עד לבגרות?

משתדלת מאוד. את הרב לפחות. שנה שעברה אומנם לפני מועד א' 005 עשיתי את רכס ואנקורי. ואת מריאן קניתי לפני מועד ב'. פתרתי את הכל.

אריאל
12-01-2015, 21:19
הקפצה - אנשים אתם מוזמנים לשתף דעות

Noat25
02-10-2015, 15:53
אני, אישית, נעזרתי בארכימדס ואני ממש מרוצה מהתוצאה הסופית.
"אנקורי" ו"לחמן" הם סבירים וחביבים.
המיקודיות של אדית ומריאן - לא ממליצה, כיוון שמדובר בתרגילים מתישים, שלרוב מבוססים על טכניקה אלגברית ופחות מתמקדים בנושא הנבדק עצמו.