PDA

צפה בגרסה המלאה : אשכול אודות משתמשי הפורום מי עשה מה וכמה

ac93
28-05-2010, 01:02
פשוט אני רוצה קצת יותר להכיר את המשתמשים אז שכל מי שמעוניין יגיד:
1. כמה יחידות הוא במתמטיקה
2. באיזה מגמה הוא
לדוג' אני תלמיד בפיזיקה ו5 יחידות מתמטיקה

מאור עטר
28-05-2010, 01:43
5 , פיזיקה , מחשבים , אבל אנחנו מגבירים עוד דברים כמו תנ"ך גמרא
ולמה זה כל כך מעניין חח?

Netanelm7
28-05-2010, 07:18
4 מתמטיקה - ממוצע 99 לבינתיים
5 מדעי המחשב - ממוצע 93
5 הנדסת תוכנה - המתכונת שלי ביום חמישי הזה...
5 פיסיקה - ממוצע 85 לבינתיים.
5 אנגלית - ממוצע 96 לבינתיים.

בהצלחה לכולם !!! :)

c}{en
28-05-2010, 07:24
אני לומדת בכיתת מופ"ת-
5 מתמטיקה
5 פיסיקה
ו-5 ביולוגיה
עוד לא התחלתי להגביר פיסיקה וביולוגיה- השנה אנחנו לומדים 5 מקצועות ואז אנחנו מחליטים מה שנה הבאה אנחנו רוצים להגביר מתוך: פיסיקה, כימיה, מדעי המחשב, ביולוגיה וערבית.
אני עוד לא סגורה לגמרי לגבי ביולוגיה.. אולי אני אחליף את זה.
מה אתם אומרים? כדאי להגביר ביולוגיה?

asherm01
28-05-2010, 08:32
שלום...- נחמד לשמוע!, אפשר לקרוא לאשכול- "להכיר ולהתמכר".
בכל אופן, אני:
5 יח"ל מתמטיקה.
5 יח"ל פיזיקה.
8 יח"ל מחשבים- מתוכם מוגש על 97 ב: 2 היחידות הראשונות...,- עם תכנון לעשות 15/10 יח"ל - אין כ"כ הבדל, רק פרוייט.

אריאל
28-05-2010, 09:23
הבאת לי רעיונות לשדות בפרופיל :)

sivan1233210
28-05-2010, 09:49
בס"ד

5 יחידות מתמטיקה.
5 יחידות מחשבים.

Hurricane
28-05-2010, 09:59
5 מתמטיקה - ממוצע 85 בערך.
5 אנגלית - ממוצע 90 בערך, אפילו שאני דובר השפה o_ם.
15 מחשבים - ממוצע 95 בערך.
לצערי אני לא עושה פיזיקה.

eliran9080
28-05-2010, 12:34
5 יחידות מתמטיקה.
5 יחידות פיסיקה .
5יחידות מחשבים .
5 יחידות אנגלית .

dan123a67
28-05-2010, 12:36
הוריקן מה אתה לא עושה פיזיקה ? ומה התכנונים שלך לעתיד (הקרוב או רחוק) ?

alex_ak
28-05-2010, 12:37
5 מתמטיקה...5פיזיקה ו5 כימיה (לצערי...)...
פיזיקה (בנתיים רק מכניקה..) 100
מתמטיקה גם 100...
כימיה 93 משו בסביבות...
אנגלית מקווה ל90 וקצת...חח
שמתי לב שהרבה הגבירו מחשבים...במידה וארצה להשלים את זה,עד כמה זה אפשרי ללמוד לבד את החומר של 5 יח"ל..?

מאור עטר
28-05-2010, 12:38
יש 5יח' המורכבות מ 2יח' 1יח' ועוד 2 יח'
ויש פרוייקט של 5 יח'

Rowi
28-05-2010, 12:41
אהבתיי:)
אני בכיתה י"א
אנחנו לומדים הרבה הההה

5 מתמטיקה ( עשיתי 05 יש לי 97 ו06)
5 פיסיקה ( אעשה בקיץ מיכניקה)
10 הנדסה ביו-ריפואית ( 5 יחידות עוד שבוע והשאר ב י"ב)
5 מדעי מחשב ( אבל לא בטוחה מזה)
5 ערבית
5 עברית ( אעשה בקיץ שתי יחידות)
5 אנגלית ( עשיתי E )
1 היסטוריה ( כבר עשיתי יש לי 100)
1 אזרחות

Good to know:P

Good luck guyz:)

dan123a67
28-05-2010, 12:41
אלכס הכל אפשרי..
למה לצערך כימיה דווקא יכול להיות מעניין למרות שמלמדים את זה בצורה טכנית. טיפ שלי זה לקחת את הספר הנחמד הזה שמרכז את הבגרויות (שכחתי את שמו אם תרצה אני אוכל לבדוק , אצלנו פשוט זה היה ברשימת הספרים) ואם אתה פותר את הספר (רובו) יש לך ציון גבוה מובטח.

alex_ak
28-05-2010, 12:49
כן אני מכיר את הספר...ספר אדום צהוב כזה...יש לי אותו...
אני לא מבואס בגלל הציון בכימיה...פשוט סתם הגברתי את המקצוע כי הוא נחשב למקצוע "טוב" ולא כי אני מתעניין בו...עכשיו אני סתם משתעמם ולומד בכוח..היתי צריך להגביר מחשבים או מכטרוניקה...משו בסגנון...
בקיצור השלוש שנים האלה והכימיה יהיו בשבילי לקח לחיים..חח

Aviel
28-05-2010, 12:56
התיכון שלי נבחר לתיכון הכי טוב בעיר נתניה
בית ספר ריגלר - נתניה
כיתה י' - תורנית .
10 יח"ל פיסיקה
11 יח"ל אלקטרוניקה ומחשבים
4 יח"ל מתמטיקה
5 יח"ל אנגלית
3 יח"ל תנך .
3-4 יח"ל אם איני טועה - היסטוריה
תושב"ע - 5 יח"ל .
לשון - 3-4 יח"ל אם איני טועה .

ממוצע השנה - בין 80-90 ממוצע בגרויות וכן ממוצע תעודה .

c}{en
28-05-2010, 13:01
אני רואה שהרבה ממשתמשי הפורום בחרו להגביר הרבה מקצועות.
גם בכיתה שלי יש ילדים שבחרו להגביר 3 מקצועות (בנוסף למתמטיקה ואנגלית).
אני החלטתי שאני אגביר רק 2, משום שאני חושבת שעדיף להשקיע בפחות מקצועות אבל להוציא בהם ציונים טובים.

איך אתם מצליחים לעמוד בכמות כזאת גדולה של מקצועות? אתם כל היום רק "מבלים" בבית הספר.. איך יש לכם זמן לשבת וללמוד בבית?

אני לא מגדירה את עצמי כתלמידה "חלשה" (בתעודה הזאת הציונים הסופיים בכל המקצועות היו 100 מלבד ספורט שהיה לי 95), אבל זה נראה לי קשה לעמוד בכזאת כמות של מקצועות.

בכל מקרה- שיהיה לכולכם בהצלחה רבה!!

שבת שלום,
חן :)

Aviel
28-05-2010, 13:07
אני רואה שהרבה ממשתמשי הפורום בחרו להגביר הרבה מקצועות.
גם בכיתה שלי יש ילדים שבחרו להגביר 3 מקצועות (בנוסף למתמטיקה ואנגלית).
אני החלטתי שאני אגביר רק 2, משום שאני חושבת שעדיף להשקיע בפחות מקצועות אבל להוציא בהם ציונים טובים.

איך אתם מצליחים לעמוד בכמות כזאת גדולה של מקצועות? אתם כל היום רק "מבלים" בבית הספר.. איך יש לכם זמן לשבת וללמוד בבית?

אני לא מגדירה את עצמי כתלמידה "חלשה" (בתעודה הזאת הציונים הסופיים בכל המקצועות היו 100 מלבד ספורט שהיה לי 95), אבל זה נראה לי קשה לעמוד בכזאת כמות של מקצועות.

בכל מקרה- שיהיה לכולכם בהצלחה רבה!!

שבת שלום,

במקום לראות טלויזיה - שעוסקת לרוב ברכילות וכינוי שם רע , ולקרוא עיתונים - רכילות וכו' , ולשחק במחשב - ביזבוז זמן הכרחי ביותר .
אפשר לשבת וללמוד - ועם הזמן זה מגרה לך את המוח ואתה תרצה עוד ועוד לשבת ללמוד .

איך 10 יח"ל פיסיקה.?ואיך 3-4 יחידות בלשון?
פיסיקה מוגבר :) , 3-4 יחידות בלשון - לא בטוח כי אני עדיין רק בשאלון 07 בלשון - שאלון א' .

matan1212
28-05-2010, 13:11
במקום לראות טלויזיה - שעוסקת לרוב ברכילות וכינוי שם רע , ולקרוא עיתונים - רכילות וכו' , ולשחק במחשב - ביזבוז זמן הכרחי ביותר .

פיסיקה מוגבר :) , 3-4 יחידות בלשון - לא בטוח כי אני עדיין רק בשאלות 07 בלשון - שאלון א' .

5 יח"ל בפיסיקה זה אני יודע שיש...אבל מה עושים 5 יח"ל נוספות מבחן בגרות נוסף?

Aviel
28-05-2010, 13:13
5 יח"ל בפיסיקה זה אני יודע שיש...אבל מה עושים 5 יח"ל נוספות מבחן בגרות נוסף?
אני יכול לומר לך שזה מעין פרויקט שבכיתה יב' אתה עושה עוד 5 יח"ל בפיסיקה .
אני לא יודע אם אני אשרוד מכיוון שבכיתה יב' יהיה לי גם 5 יח"ל נוספות באלקטרוניקה שמשלימים שניהם ל 10+10= 20 יח"ל .

זו מטלה לא קלה כלל ויש מצב שאני אכשל בשני מקצועות אלו .

c}{en
28-05-2010, 13:14

פיסיקה מוגבר :) , 3-4 יחידות בלשון - לא בטוח כי אני עדיין רק בשאלות 07 בלשון - שאלון א' .
תאמין לי שאני בכלל לא כזאת..חח
אבל, אני חושבת שאנחנו כן צריכים להנות מהתקופה הזאת כי היא לא תחזור, ולא לקבור את עצמו כל היום בלימודים.
גם הנפש צריכה את המנוחה שלה- שזה משהו שלדעתי אסור לוותר עליו.
אם אתה חושב שקריאת ספרים והאזנה למוסיקה הם בזבוז זמן, אז כנראה שאין לנו את אותו ראש..

Hurricane
28-05-2010, 13:20
בלי מוזיקה אין חיים. O_o
חן, מה הממוצע שלך? את נשמעת חרשנית רצח. ם_ם

Aviel
28-05-2010, 13:21
תאמין לי שאני בכלל לא כזאת..חח
אבל, אני חושבת שאנחנו כן צריכים להנות מהתקופה הזאת כי היא לא תחזור, ולא לקבור את עצמו כל היום בלימודים.
גם הנפש צריכה את המנוחה שלה- שזה משהו שלדעתי אסור לוותר עליו.
אם אתה חושב שקריאת ספרים והאזנה למוסיקה הם בזבוז זמן, אז כנראה שאין לנו את אותו ראש..

כנראה שאני שייך לעבר , אני לא אוהב לשמוע שירים אבל בכל זאת אני אוהב לשיר שירים .

אדם חושב שהנפש צריכה את המנוחה שלה , זה נכון , ובשביל זה יש את המושג " שינה "

בוא/י ותסביר/י לי למה האנשים של פעם כמו פיתגורס - לדוגמה , היה אדם כה משכיל ובתקפותו כמובן לא היה שום חשמל.

בכל אופן מוסר ההשכל הוא שכל מה שיש היום זה דימיונות ובגלל זה האינטיליגנציה של המין האנושי במאה ה - 21 כה ירוד בד"כ .

קריאת ספרים - לא אמרתי שזה ביזבוז זמן , נכון ? אפילו לא הזכרתי את המושג הזה .

matan1212
28-05-2010, 13:27
כנראה שאני שייך לעבר , אני לא אוהב לשמוע שירים אבל בכל זאת אני אוהב לשיר שירים .

אדם חושב שהנפש צריכה את המנוחה שלה , זה נכון , ובשביל זה יש את המושג " שינה "

בוא/י ותסביר/י לי למה האנשים של פעם כמו פיתגורס - לדוגמה , היה אדם כה משכיל ובתקפותו כמובן לא היה שום חשמל.

בכל אופן מוסר ההשכל הוא שכל מה שיש היום זה דימיונות ובגלל זה האינטיליגנציה של המין האנושי במאה ה - 21 כה ירוד בד"כ .

קריאת ספרים - לא אמרתי שזה ביזבוז זמן , נכון ? אפילו לא הזכרתי את המושג הזה .

כה ירוד..אתה אולי לא יודע איזה פיתוחים יש במאה ה-21

c}{en
28-05-2010, 13:29
בלי מוזיקה אין חיים. O_o
חן, מה הממוצע שלך? את נשמעת חרשנית רצח. ם_ם
אני לומדת כ-12 מקצועות בבית הספר,
בכולם יש לי ממוצע 100 (בלי עיגול ציונים), ורק בספורט יש לי 95.
אז מה יוצא הממוצע?

ו- Aviel,
אני לא חושבת ששינה זאת מנוחה לנפש, אלא זאת מנוחה לגוף.
ולגבי פיתגורס- היום אין אנשים שהם חכמים כמוהו?
החוכמה שלו לא נבעה רק מלימודים- אלא מהרצון לראות את העולם ולנתח את המצב הקיים מזווית אחרת.

Hurricane
28-05-2010, 13:34
חן, מה ההגדרה שלך ל"נפש"?
אביאל (כתבתי נכון?), יש לך המון אנשים גאונים בתקופה המודרנית - איינשטיין, הוקינג. אולי אחד מהם מת, אבל עדיין קיימים גאונים בעולם.

Aviel
28-05-2010, 13:34
אני לא חושבת ששינה זאת מנוחה לנפש[/color], אלא זאת מנוחה לגוף.
ולגבי פיתגורס- היום אין אנשים שהם חכמים כמוהו? -
החוכמה שלו לא נבעה רק מלימודים- אלא מהרצון לראות את העולם ולנתח את המצב הקיים מזווית אחרת - אני לא יודע מה לכתוב כאן כי עדיין לא שמעתי על כך

שבת שלום :)
.

יישר כוח , ושוב אני כנראה אדם שונה בשכל , אין לי רצונות כאלו .
ומה שנותן לי נחת רוח זה ללמוד .

חן, מה ההגדרה שלך ל"נפש"?
אביאל (כתבתי נכון?), יש לך המון אנשים גאונים בתקופה המודרנית - איינשטיין, הוקינג. אולי אחד מהם מת, אבל עדיין קיימים גאונים בעולם.
כן בדקתי זה הרגע , אני ממש מודהם ... אני אף פעם לא שמעתי על הוקינג ומעט מאוד על איינשטיין ועל הנוסחאות שלו .

matan1212
28-05-2010, 13:40

כן בדקתי זה הרגע , אני ממש מודהם ... אני אף פעם לא שמעתי על הוקינג ומעט מאוד על איינשטיין ועל הנוסחאות שלו .

יש הרבה גאונים שלא שומעים עליהם..רק אחרי שהם מתים הגדולה שלהם עולה

Aviel
28-05-2010, 13:43
יש הרבה גאונים שלא שומעים עליהם..רק אחרי שהם מתים הגדולה שלהם עולה
תגיד ידוע לך מי הדמויות הכי בקיאות כיום בפיזיקה , אלקטרוניקה ומתמטיקה? .
כי אני רוצה ללמוד מהם קצת מוסר .

:thank_you2:

Hurricane
28-05-2010, 13:43
ניוטון מצא נוסחה לסכום כל האיברים מ- 1 עד n בגיל 10 כמו גאוס?
גאוס הוא הגאון האמיתי, למרות שלא ממש ניתן להשוות ביניהם, כי אחד התעמק בפיזיקה והשני במתמטיקה.

בעע מתן, למה ערכת את התגובה? עכשיו אני נשמע לא קשור. ם_ם

Aviel
28-05-2010, 13:46
גאוס הוא הגאון האמיתי, למרות שלא ממש ניתן להשוות ביניהם, כי אחד התעמק בפיזיקה והשני במתמטיקה.

אין מילים פשוט , אין אנו יכולים להבין בראשנו איך עלה בדעתם דברים כה אדירים ?
כי זה בלתי הגיוני שאנשים מבינים דברים לבד .
מה היתה להם שיטה משל עצמם ? שלבסוף נעלמה עם הזמן או משהו כזה או אחר ?

גל_כהן
28-05-2010, 13:48
מתן, יש הרבה מהם שמתים ועדיין הגדולה שלהם לא עולה..
על ברנרד רימן לא הרבה שומעים, אבל הוא זה שאחראי לאחת ההשערות החשובות
במתמטיקה וכנראה שעד שהיא תוכח הוא לא יזכה למקום שמגיע לו בדפי ההיסטוריה.
על סופי ז'רמן שומעים אפילו מעטים יותר והיא מתמטיקאית-פיסיקאית שעשתה רבות.
יש אינספור דוגמאות לגאונים שלא שמענו עליהם והם נשארים/נשארו מאחורי איזשהו מעטה
של מסתוריות.

matan1212
28-05-2010, 13:54

ניוטון התעסק במתמטיקה דרך אגב וגם באלכימיה..פיסיקה ברובו יותר קשה ממתמטיקה

ואת גאוס אני לא ממש מכיר...

Hurricane
28-05-2010, 13:59
אין מילים פשוט , אין אנו יכולים להבין בראשנו איך עלה בדעתם דברים כה אדירים ?
כי זה בלתי הגיוני שאנשים מבינים דברים לבד .
מה היתה להם שיטה משל עצמם ? שלבסוף נעלמה עם הזמן או משהו כזה או אחר ?
הוכח שהבדל אחד עצום בינינו לבין אחינו השימפנזים הוא שאנחנו מחקים את אבותינו בעוד שהשימפנזות חושבות בדרך שונה.
למשל, עשו ניסוי שבו לקחו מכונה שאינה שקופה, ולימדו קוף וילדים בני ארבע כיצד להשיג ממתק מן המכונה. מה שהם היו צריכים לעשות זה לדפוק שלוש פעמים על המכונה, להוריד ידית ואז להכניס את היד למכונה (הידית פותחת את המכונה) ולקבל את הממתק שנמצא בתוך המכונה.
לאחר ששינו את המכונה בכך שכעת היא מכונה שקופה, הילדים בני הארבע המשיכו לדפוק שלוש פעמים על המכונה, להוריד את הידית ואז להכניס את היד למכונה, בעוד שהקופים הבינו שאין צורך לדפוק שלוש פעמים על המכונה, והורדה של הידית תפתח את המכונה.

כלומר, קופים חושבים מחוץ לקופסא בעוד שאנחנו פשוט מעתיקים מן ההורים שלנו, דבר שגרם לנו להעביר ידע מהאב לבן בצורה מושלמת, לעומת השימפנזים.

כיום מלמדים אותנו להיות בני אדם, וללמוד את אותם הדברים שהאבות שלנו גילו, ולא מלמדים אותנו לחשוב מחוץ לקופסא, ולנסות להוכיח דברים.
יש את אותן המוטציות שאכן חושבות מחוץ לקופסא, שאותן אני מכנה גאונים, שהם הביאו לנו את כל הקדמה הטכנולוגית שיש כיום.

בקיצור, אני חושב שמגיל צעיר צריך ללמד את מה שגילו אבותינו ובנוסף לחשוב מחוץ לקופסא, רק שזה מאוד נדיר כיום.

עריכה:
אני יודע שהוא התעסק באלכימיה (xDD) ובמתמטיקה, אבל רשמתי "התעמק". ם:
גם גאוס התעסק בפיזיקה.

Aviel
28-05-2010, 14:00
ניוטון התעסק במתמטיקה דרך אגב וגם באלכימיה

ואת גאוס אני לא ממש מכיר...

ניוטון הוא אדם למופת כמו שאומרים . :)

הוכח שהבדל אחד עצום בינינו לבין אחינו השימפנזים הוא שאנחנו מחקים את אבותינו בעוד שהשימפנזות חושבות בדרך שונה.
למשל, עשו ניסוי שבו לקחו מכונה שאינה שקופה, ולימדו קוף וילדים בני ארבע כיצד להשיג ממתק מן המכונה. מה שהם היו צריכים לעשות זה לדפוק שלוש פעמים על המכונה, להוריד ידית ואז להכניס את היד למכונה (הידית פותחת את המכונה) ולקבל את הממתק שנמצא בתוך המכונה.
לאחר ששינו את המכונה בכך שכעת היא מכונה שקופה, הילדים בני הארבע המשיכו לדפוק שלוש פעמים על המכונה, להוריד את הידית ואז להכניס את היד למכונה, בעוד שהקופים הבינו שאין צורך לדפוק שלוש פעמים על המכונה, והורדה של הידית תפתח את המכונה.

כלומר, קופים חושבים מחוץ לקופסא בעוד שאנחנו פשוט מעתיקים מן ההורים שלנו, דבר שגרם לנו להעביר ידע מהאב לבן בצורה מושלמת, לעומת השימפנזים.

כיום מלמדים אותנו להיות בני אדם, וללמוד את אותם הדברים שהאבות שלנו גילו, ולא מלמדים אותנו לחשוב מחוץ לקופסא, ולנסות להוכיח דברים.
יש את אותן המוטציות שאכן חושבות מחוץ לקופסא, שאותן אני מכנה גאונים, שהם הביאו לנו את כל הקדמה הטכנולוגית שיש כיום.

בקיצור, אני חושב שמגיל צעיר צריך ללמד את מה שגילו אבותינו ובנוסף לחשוב מחוץ לקופסא, רק שזה מאוד נדיר כיום.

עריכה:
אני יודע שהוא התעסק באלכימיה (xdd) ובמתמטיקה, אבל רשמתי "התעמק". ם:
גם גאוס התעסק בפיזיקה.
תאוריה נהדרת במיוחד אחי ! :) כל הכבוד d: !

matan1212
28-05-2010, 14:03

עריכה:
אני יודע שהוא התעסק באלכימיה (xdd) ובמתמטיקה, אבל רשמתי "התעמק". ם:
גם גאוס התעסק בפיזיקה.

לפי דעתך אפשר ללמוד לחשוב מחוץ לקופסא?...לפי דעתי אי אפשר זה מתנה

האמת שהיום כבר לא צריכים לחשוב מחוץ לקופסא ..המחשבים עושים עבודה טובה יותר

Hurricane
28-05-2010, 14:08
מתן, זה מה שמבדיל אותנו מהקופים, יחד עם עוד 2% מה- dna. :p
אני חושב שצריכים לגרום לנו להתעניין בלמידה (אפילו שזה לא אפשרי לגרום למישהו לאהוב משהו ם_ם), אבל שוב, זה יגרום לנו רק ללמוד את מה שאבותינו נתנו לנו, ולא ללמוד דברים חדשים בעצמינו.

תחשבו על זה, איך מישהו החליט פתאום לקחת שני תפוחים ושני תפוזים ולהגיד שיש ביניהם משהו משותף? כיום זה נשמע מובן מאליו, אבל בעבר זה לא היה כל-כך ברור. זו גאונות. ם:

מתן, מחשב בסך הכל מבצע פעולות שאנחנו אומרים לו לעשות. הוא לא חושב בעצמו (למרות שאפשר להגיד את אותו הדבר עלינו ועל שאר החיות, אבל זה כבר דיון פילוסופי ם: ). הוא לא חושב "מחוץ לקופסא".

matan1212
28-05-2010, 14:15
מתן, זה מה שמבדיל אותנו מהקופים, יחד עם עוד 2% מה- dna. :p
אני חושב שצריכים לגרום לנו להתעניין בלמידה (אפילו שזה לא אפשרי לגרום למישהו לאהוב משהו ם_ם), אבל שוב, זה יגרום לנו רק ללמוד את מה שאבותינו נתנו לנו, ולא ללמוד דברים חדשים בעצמינו.

תחשבו על זה, איך מישהו החליט פתאום לקחת שני תפוחים ושני תפוזים ולהגיד שיש ביניהם משהו משותף? כיום זה נשמע מובן מאליו, אבל בעבר זה לא היה כל-כך ברור. זו גאונות. ם:

מתן, מחשב בסך הכל מבצע פעולות שאנחנו אומרים לו לעשות. הוא לא חושב בעצמו (למרות שאפשר להגיד את אותו הדבר עלינו ועל שאר החיות, אבל זה כבר דיון פילוסופי ם: ). הוא לא חושב "מחוץ לקופסא".

מחשב מבצע פעולות יותר טוב ומהר מבני אדם...מעניין איך המציאו את המחשב ואיך הוא בנוי לעבוד כך

Hurricane
28-05-2010, 14:20
לא הבנת אותי.
תחשוב נגיד על וקטורים. מחשב לא יכול לחשוב ולהגיד: "טוב אני אמציא משהו שנקרא וקטורים". אם לא היית יודע וקטורים (אני מקווה שאתה ב- 5 יחידות חח), לא היית חושב על זה בכלל. אבל עכשיו כשאתה כן יודע וקטורים, אתה אומר לעצמך בטח שכל טמבל יכול לחשוב על זה, ועל כמה שזה שימושי (וקטורים תרמו המון במתמטיקה, בפיזיקה, במחשבים ובעוד המון תחומים שונים).

בקשר להיסטורית המחשב, המחשב הראשון היה 100 שנה לפני הספירה. ם.ם כמובן שהוא היה מאוד פרימיטיבי, אבל עדיין חישב פעולות בסיסיות.

Ohadush
28-05-2010, 14:22
מתמטיקה 5 מוגש על 100.
פיזיקה ממוצע 98 שנתי מכניקה.
מחשבים ממוצע 98 כולל מתכונת של 2 יח' אחרונות.
3 יח' ראשונות 100.
נקווה להמשיך ככה.

matan1212
28-05-2010, 14:33
לא הבנת אותי.
תחשוב נגיד על וקטורים. מחשב לא יכול לחשוב ולהגיד: "טוב אני אמציא משהו שנקרא וקטורים". אם לא היית יודע וקטורים (אני מקווה שאתה ב- 5 יחידות חח), לא היית חושב על זה בכלל. אבל עכשיו כשאתה כן יודע וקטורים, אתה אומר לעצמך בטח שכל טמבל יכול לחשוב על זה, ועל כמה שזה שימושי (וקטורים תרמו המון במתמטיקה, בפיזיקה, במחשבים ובעוד המון תחומים שונים).

בקשר להיסטורית המחשב, המחשב הראשון היה 100 שנה לפני הספירה. ם.ם כמובן שהוא היה מאוד פרימיטיבי, אבל עדיין חישב פעולות בסיסיות.

100 שנה לפני הספירה??

נכון אבל אני מדבר על זה שכיום האדם לא צריך בקושי לחשוב...סכום של סדרה חשבונית אין צורך בנוסחאות אפשר לבדוק במחשב וכו'...אי אפשר לשכוח את העזרה של המחשב הכל בנוי היום במדע על מחשב

שמעתי על פיתוחים חדשים אשר אחד בנה רובוט (סוג של מחשב) שמלמד את עצמו איך ללכת...בקרוב המכונות יהיו יותר חכמות מבני האדם

למרות שזה נשמע בלתי אפשרית כי בני אדם בנו את הרובוטים בכל מקרה תחשבו מי בכלל "בנה" אותנו ואיך היינו בהתחלה אנשי המערות ואיך הפתחתנו עם השנים עד היום עם הטכנולוגיה/המדע המפותח ועוד

בקשר לוקטורים עדיין לא התחלתי את זה במתמטיקה אבל בפיסיקה למדנו על זה הרבה

שאלה קצת יותר מוזרה...איך המתמטיקה נוצרה?

moni
28-05-2010, 14:36

אתה רציני שלא שמעת על הוקינג ואיינשטיין?

גל_כהן
28-05-2010, 14:36
מחשבים יודעים ללמוד בעצמם.
למשל, הייתה השערה שקובעת כי כל מפה ניתנת לצביעה במקסימום ארבעה צבעים כך שכל
שני חלקים הגובלים זה בזה אינם צבועים באף צבע.
האדם הצליח להגיע למצב בו נותרו בידו תיאורים של 1936 מפות אפשריות ויותר מכך
לא הצליח להתקדם בהוכחה.
במקום כך התיאורים השונים הוכנסו למחשב והוא בעצמו הצליח להגיע לנדרש - לצבוע כל אחד
ואחד מהתיאורים בלא יותר מארבעה צבעים בהתאם לנדרש שאין שני חלקים הגובלים
זה בזה וצבועים באותו הצבע.
עדיין אין הוכחה פורמלית שנכתבה ביד להשערת "ארבעת הצבעים", אך המחשב הצליח להוכיח
שהיא אכן נכונה.

Hurricane
28-05-2010, 14:47
100 שנה לפני הספירה??

נכון אבל אני מדבר על זה שכיום האדם לא צריך בקושי לחשוב...סכום של סדרה חשבונית אין צורך בנוסחאות אפשר לבדוק במחשב וכו'...אי אפשר לשכוח את העזרה של המחשב הכל בנוי היום במדע על מחשב
דווקא יש שימוש רחב בתורת המספרים במחשבים, כדי לייעל תוכנות (יבצעו חישובים מהירים יותר). גם אם המחשבים נהיים מהירים יותר, המחשב צריך להכיל מידע נוסף (סתם לדוגמא, אוכלוסיה) ולכן עדיין צריכים לחשוב על יעילות, שזה מתבצע בעיקר באמצעות מתמטיקה.

שמעתי על פיתוחים חדשים אשר אחד בנה רובוט (סוג של מחשב) שמלמד את עצמו איך ללכת...בקרוב המכונות יהיו יותר חכמות מבני האדם
עד 2013, יהיו מחשבי על שיוכל לחשב מהר כמו בן אדם.
עד 2049, יהיו מחשבים רגילים שיוכלו לחשב מהר כמו כל בני האדם על כדור הארץ.
בנוסף, עד 2050 יהיו יותר רובוטים מאשר בני אדם.
תחשוב על זה כך, רובוט אחד יהיה חכם מכל האנשים על פני כדור הארץ, ויהיו מיליארדים כאלו עד 2050.

למרות שזה נשמע בלתי אפשרית כי בני אדם בנו את הרובוטים בכל מקרה תחשבו מי בכלל "בנה" אותנו נבנינו לבד. ם_O ואיך היינו בהתחלה אנשי המערות ואיך הפתחתנו עם השנים עד היום עם הטכנולוגיה/המדע המפותח ועוד
אני נוהג לחשוב על הטכנולוגיה כעל גידול מעריכי. משמע, כל שנה הטכנולוגיה גדלה פי שתיים (למרות שטכנית, זה כל שנה וחצי, אבל לא נורא).
ב- 1984 ל- 1,000 אנשים היה אינטרנט.
ב- 1992 ל- 1,000,000 אנשים היה אינטרנט.
ב- 2008 ל- 1,000,000,000 אנשים היה אינטרנט.

בקשר לוקטורים עדיין לא התחלתי את זה במתמטיקה אבל בפיסיקה למדנו על זה הרבה

אני ממליץ לך לראות את הסרטון:
http://www.youtube.com/watch?v=4Q75KhAeqJg

גל, מחשב לא יכול לחשוב, מכתיבים לו איך לחשוב. אפשר להגיד לו לבדוק את כל האפשרויות, וכך בעצם לראות האם ניתן לצבוע מפה בארבעה צבעים.

Aviel
28-05-2010, 15:01
אתה רציני שלא שמעת על הוקינג - לא שמעתי עליו עד היום ואיינשטיין - מעט מאוד ?

למה שאני לא אהיה רציני D: ?

joeye
28-05-2010, 15:05

אני מציע לך לראות את ההרצאה של פרופ' מריו ליביו "האם אלוהים הוא מתמטיקאי":
http://www.youtube.com/watch?v=0OjxCmus3oQ .

בדקה ה- 21:30 הוא מציג את השאלה:"האם המתמטיקה היא המצאה או תגלית?".

אחת ההרצאות היותר מרתקות שאי-פעם ראיתי..

גיל ישראלי
28-05-2010, 15:06
אשכול מעניין כל הכבוד למי שפתח אותו! :takdir:
אני רואה שמישתמשי האתר ממש חרשנים!!!
אבל טוב אני מרגיש שהחיים הם לא רק ללמודים בסדר זה נחמד ולפעמים אפילו כיף (אני לא שונא ללמוד שלא תבינו לא נכון!) אבל יש גבולות
טוב בב"ס שלנו אין מגמות ז"א שאנחנו עושים הרבה יח"ל בהרבה מיקצועות אבל לא הרבה יח"ל במקצוע אחד!
אני ב- 5 יח"ל במטמתיקה
5 יח"ל במחשבים
4 יח"ל באנגלית
3 יח"ל בפיזיקה (זה בגלל שנידפקנו עם מורה השנה וגם את זה הלואי שאני יעבור! אבל אולי אני ישלים ל-5 יח"ל)
ועוד... מקצועות פחות ראליים בעיקרון אנחנו יוצאים בכ- 40 יח"ל (+\-) טוב שיהיה לכולם בהצלחה!

Rowi
28-05-2010, 15:27
מממ כמו שאמרתי כודם אני לומדת ככה:
5 ערבית
5 אנגלית ( עשיתי e )
1 אזרחות

-----

כתשובה על שאלתך חן...
אני בתחית כיתה י לא רציתי ללמוד כל המקצועות האלה
אבל אני בבית ספר מדעי ...הוכרחתי על זה
ואהבתיי:)

אבל יש לנו לחץ גדוווווול!!
לומדים 6 ימים בשבוע וכל ים משעה 8 וחצי עד לשעה 3!!

ובסווף כאשר הם מחשבים את ממוצע ציוני הבגרות לא חושבים את קל המקצועות ..

אני תמיד חושבת האם זה שווה?!
כי תלמידים אחרים בעיר שלי למדו בתיכון רגיל 5 יחידות פיסיקה ומתמטיקה ועכשיו הם רופאים!!

למה אנחנו צריכים להשקיע כל כך

--------------

אני העליתי את הדעה הרווחת שאני שומעת
לדעתי כן זה שווה ..תהיה לי הזכוות
ןאני אוהבת מאודד את בית הספר שלי
הם מעניקים לנו הטוב ביותר ...ובחירה היא בשבילנו!

גם כן אנחנו לומדים בבית הספר 3 שיעורי פסיכומטרי תחילה מכיתה י

:)

Aviel
28-05-2010, 15:35
אשכול מעניין כל הכבוד למי שפתח אותו! :takdir:
אני רואה שמישתמשי האתר ממש חרשנים!!!
אבל טוב אני מרגיש שהחיים הם לא רק ללמודים בסדר זה נחמד ולפעמים אפילו כיף (אני לא שונא ללמוד שלא תבינו לא נכון!) אבל יש גבולות
טוב בב"ס שלנו אין מגמות ז"א שאנחנו עושים הרבה יח"ל בהרבה מיקצועות אבל לא הרבה יח"ל במקצוע אחד!
אני ב- 5 יח"ל במטמתיקה
5 יח"ל במחשבים
4 יח"ל באנגלית
3 יח"ל בפיזיקה (זה בגלל שנידפקנו עם מורה השנה וגם את זה הלואי שאני יעבור! אבל אולי אני ישלים ל-5 יח"ל)
ועוד... מקצועות פחות ראליים בעיקרון אנחנו יוצאים בכ- 40 יח"ל (+\-) טוב שיהיה לכולם בהצלחה!

אולי 30 ... איך 40 ?? תפרט מקצועות ! :)

Aviel
28-05-2010, 15:38
מממ כמו שאמרתי כודם אני לומדת ככה:
5 ערבית
5 אנגלית ( עשיתי e )
1 אזרחות

-----

כתשובה על שאלתך חן...
אני בתחית כיתה י לא רציתי ללמוד כל המקצועות האלה
אבל אני בבית ספר מדעי ...הוכרחתי על זה
ואהבתיי:)

אבל יש לנו לחץ גדוווווול!!

ובסווף כאשר הם מחשבים את ממוצע ציוני הבגרות לא חושבים את קל המקצועות ..

אני תמיד חושבת האם זה שווה?!
כי תלמידים אחרים בעיר שלי למדו בתיכון רגיל 5 יחידות פיסיקה ומתמטיקה ועכשיו הם רופאים!!

למה אנחנו צריכים להשקיע כל כך

--------------

אני העליתי את הדעה הרווחת שאני שומעת
לדעתי כן זה שווה ..תהיה לי הזכוות
ןאני אוהבת מאודד את בית הספר שלי
הם מעניקים לנו הטוב ביותר ...ובחירה היא בשבילנו!

גם כן אנחנו לומדים בבית הספר 3 שיעורי פסיכומטרי תחילה מכיתה י

למה לא בחרת אלקטרוניקה ? אלקטרוניקה ומחשבים הינו מקצוע מבוקש ביותר בשוק העבודה .
ומה זה הנדסה בין רפואית ? אם כבר " ביולוגיה "

dan123a67
28-05-2010, 15:40
היי,

אביאל הנדסה ביורפואית זה בהחלט לא ביולוגיה.

Rowi
28-05-2010, 15:46
הנדסה ביו ריפואית הוא מקצוע שלומדים בו גם אלקטרוניקה וגם מחשבים וגם בילוגיה

מקצוע מעולה אבל מסובך

כאילו אנחנו לומדים על גוף האדם מבחינה ההנדסית ( מכשור ריפואי)

5 היחידות הראשונות הן בחינות בגרות

וה 5 האחרות הן פרוייקט גמר

--------------

הבית ספר שלומדת בו מדעי
ורק מלמדים מדעי מחשב ופיסיקה וכו ומחדש הנדסה ביו ריפואית

אנחנו הכיתה הראשונה

מקווים שהכל יהיה בסדר

גיל ישראלי
28-05-2010, 16:16
אולי 30 ... איך 40 ?? תפרט מקצועות ! :)

5 תושב"ע
5 תנך
3\5 ביהדות או משהוא דומה (אין לי מושג איך קוראים לזה!)
אזרחות, הסטוריה, לשון ועוד... את האמת אני לא יודע בידוק את כל פירוט המקצועות (אני ב-י) אבל אם זה כ"כ חשוב לך אני יהיה יכול לומר לך בידיוק!
אבל כן זה כמה שעושים בלי הגזמה מיותרת [אני לומד בבי"ס טוב בת"א (לא משנה איזה!)]

ortald
28-05-2010, 16:27
5 - מתמטיקה

5 - אנגלית

5 - ביולוגיה (אין אצלנו אפשרות להיות בכמה מגמות, וזו המגמה הכי נורמאלית מבין אומנות, פסיכולוגיה וא"י)

5- תנ"ך

וכל שאר המקצועות כמו כולם (2לשון, 2 הסטוריה וכו'..)

Vlad11
28-05-2010, 16:28
חחחחח מצחיק אותי איך כל דיון בפורום הזה הופך לסיפורים על ניוטון וגאוס שאין לי מושג מי הם ואני גם לא רוצה לדעת(טוב נו.. על ניוטון אני יודע משיעור פיזיקה קצת).
ואני פיזקה 10 יח' מחשבים אנגלית מתמטיקה 5...

ortald
28-05-2010, 16:35
חחחחח מצחיק אותי איך כל דיון בפורום הזה הופך לסיפורים על ניוטון וגאוס שאין לי מושג מי הם ואני גם לא רוצה לדעת(טוב נו.. על ניוטון אני יודע משיעור פיזיקה קצת).
ואני פיזקה 10 יח' מחשבים אנגלית מתמטיקה 5...

גאוס דווקא מוכר בתור הילד שהמורה העניש אותו, אמר לו לחשב את סכום כל המספרים מ-1-100*

(אם אני לא טועה) ואחרי 5 דק' הוא בא אליו עם תשובה..חח (זה קשור לסדרות, הוא בעצם זה

שהמציא את סכום סדרה חשבונית)

גל_כהן
28-05-2010, 17:07
זה לא ממש הסיפור המדויק, הוא לא העניש את גאוס.
הוא הטיל משימה על הכיתה בה סיפר להם שיש בניין ובו 100 מדרגות כך שעל הראשונה עומדת
יונה אחת, על השנייה עומדות שתי יונים וכו' וכו' עד שעל המדרגה ה-100 עומדות 100 יונים.
אחרי כן ביקש המורה מהתלמידים למצוא את מספר היונים העומדות על כל המדרגות בבניין.
גאוס בן ה-7 הבין כי הסכום של המדרגה הראשונה ושל המדרגה ה-100 הוא זוג אחד מ-50
זוגות שסכומם זהה ולכן כפל את 50 ב-101 ונתן למורה את התשובה 5050.
הוא למעשה השתמש בנוסחה שאנחנו מכירים כיום כ-S_n=\frac{n}{2}[a_1+a_n].
(טוענים שזו אגדה ולא משהו שקרה באמת).

ואם גאוס מוכר לך רק בגלל זה, אז כדאי שתקראי עליו קצת יותר..
"נסיך המתמטיקאים" עשה הרבה הרבה יותר מלהיות מחונן בן 7.

יום טוב :) !

ortald
28-05-2010, 18:36
זה לא ממש הסיפור המדויק, הוא לא העניש את גאוס.
הוא הטיל משימה על הכיתה בה סיפר להם שיש בניין ובו 100 מדרגות כך שעל הראשונה עומדת
יונה אחת, על השנייה עומדות שתי יונים וכו' וכו' עד שעל המדרגה ה-100 עומדות 100 יונים.
אחרי כן ביקש המורה מהתלמידים למצוא את מספר היונים העומדות על כל המדרגות בבניין.
גאוס בן ה-7 הבין כי הסכום של המדרגה הראשונה ושל המדרגה ה-100 הוא זוג אחד מ-50
זוגות שסכומם זהה ולכן כפל את 50 ב-101 ונתן למורה את התשובה 5050.
הוא למעשה השתמש בנוסחה שאנחנו מכירים כיום כ-s_n=\frac{n}{2}[a_1+a_n].
(טוענים שזו אגדה ולא משהו שקרה באמת).

ואם גאוס מוכר לך רק בגלל זה, אז כדאי שתקראי עליו קצת יותר..
"נסיך המתמטיקאים" עשה הרבה הרבה יותר מלהיות מחונן בן 7.

יום טוב :) !

חח..פשוט זהו הסיפור שסיפרו לי פעם..כנראה זו באמת אגדה ויש לה כמה גרסאות :/

מאור עטר
28-05-2010, 18:38
חחחח הלוואי עלי אני לומד מ 8 עד 8.....

Rowi
28-05-2010, 18:46
מ 8 ל 8??!?!?!

איך זה?!

antique
28-05-2010, 18:58
סיימתי מתמטיקה 5 יחידות (פחות או יותר)
מגמות פיזיקה 5 יחידות מחשבים 5 יחידות וערבית 5 יחידות (כנראה פורש או ממחשבים או מערבית, בינתיים בשניהם יש לי 3)

c}{en
29-05-2010, 21:10
antique,
אני מתלבטת אם להגביר שנה הבאה ערבית או לא.
מה אתה חושב? כדאי? זה קשה מאוד?

antique
29-05-2010, 21:18
antique,
אני מתלבטת אם להגביר שנה הבאה ערבית או לא.
מה אתה חושב? כדאי? זה קשה מאוד?
השנה המקצוע היה קל מאוד.. אומרים שהוא הופך להיות קשה בכתה י"ב, אבל בכיתות י' וי"א לדעתי הוא מקצוע בדיחה.. אבל אם את לא מתחברת לשפה אל תמשיכי! המקצוע יכול לשעמם אותך ברמות שלא תוכלי לתאר לעצמך! כל מה שצריך כדי להצליח זה לאהוב (מספיק גם לא לשנוא) את השפה ולא להיות עצלן.. שזה בדיוק הפוך ממני חחחח צריך לפתוח הרבה מאוד פעמים מילון... אותי זה משעמם ודי הצלחתי כי הבאתי ניחושים טובים וכי בבגרות הבוחנת נתנה לנו תוספת זמן של כרבע שעה כך שהתאפשר לי לפתוח את המילון פעמים נוספות ולסיים את המבחן, אבל כנראה השעמום הוא מה שיוביל אותי לא להמשיך בשנה הבאה במקצוע הזה... אבל בכללי מקצוע קל מאוד..

nirgt
29-05-2010, 21:39
*תגובה לא כל כך קשורה*
זה הדיון השני או השלישי שאני כבר קורא (מעל 5 עמודים כל דיון)) מאחר שחזרתי מים המלח ורציתי להשלים קצת את החסר:)

שמתי לב שאחרי הבגרות במתמטיקה כולם נפתחו לעולם בצורה קצת אחרת- פחות דיונים במתמטיקה עצמה אלא יותר לתיאוריות פילוסופיות, דיוני הכרה ודיונים על סמיילים שהתגלגלו על דיונים על סוף העולם.

אנשים אל תשכחו, נשאר עוד הרבה לפניכם (במיוחד אם אתם רוצים לתקן את מתמטיקה) אז תחזרו למסלול הלימודי כדי שאפילו לא לדקה תיפול עליכם אדישות כלשהי לגבי הבגרויות ומועדי ה-ב'.
*סיימתי לתת ביקורת בונהxd*

הרחבות שלי- 5 מתמטיקה, 5 אנגלית, 10 טכ"מ- נשמע מעט ביחס לכל רשימת המקצועות שנכתבו פה אבל כמו שחן כבר כתבה- עדיף להתמקד בפחות מקצועות על מנת לקבל את הציון המקסימלי.

שיהיה שבוע טוב:)

Rowi
30-05-2010, 08:26
Hen & Antique
I can help u with arabic as much u want:P
:D

nirgt

thanks for the advice
i think that soo..

we still have alot to do
So..don't miss the chance guyz:)

sonia_6
06-06-2010, 16:49
אני לומדת 5 יח"ל פיזיקה, 5 יח"ל מחשבים, 5 יח"ל א"י
ומגבירה ספרות ל-5 יח"ל.
ממש הייתי רוצה לעשות עוד 5 יחידות פרוייקט במחשבים אבל אין לנו באולפנא לצערי את האופציה הזו. כיף לכם שיש לכם את האפשרות הזו!

ובגלל שאני לומדת באולפנא אז אני עושה גם 5 יח"ל תנ"ך ו-5 יח"ל תושב"ע. (כולן עושות אצלנו-כמקצועות חובה).
ואני בכיתה י'(:

ורק אצלי זה ככה שמותר לבחור רק מקצוע בחירה אחד? :sad:
מחשבים ופיזיקה זה שעות מקבילות. אז אני לומדת מחשבים לבד. ושנה הבאה בעז"ה כנראה אכנס פעם בשבוע למחשבים על חשבון פיזיקה. :think:

c}{en
06-06-2010, 16:57
כמה מקצועות את מגבירה?!
תיהיה בריאה...
שיהיה המון בהצלחה!

sonia_6
06-06-2010, 18:25
תנ"ך ותושב"ע זה מקצועות חובה לכל דבר אצלנו כמו שכתבתי[:
דווקא אני לא מגבירה הרבה יחסית לאחרים פה- לפי מה שקראתי באשכול הזה. ולצערי, מלבד מתמטיקה יש לי רק 10 יח"ל ראליות- הגברה שזה מעט. וגם זה אחרי מלא ויכוחים ושכנועים עם האולפנא.

תודה!
חן, את מה תגבירי בעז"ה שנה הבאה? (את גם בי' נכון?)
נראה לי ממש מתאים לך (אני עוקבת כבר הרבה זמן אחרי הפורום הזה רק לא הגבתי) מחשבים ופיזיקה. :)

c}{en
06-06-2010, 18:52
תנ"ך ותושב"ע זה מקצועות חובה לכל דבר אצלנו כמו שכתבתי[:
דווקא אני לא מגבירה הרבה יחסית לאחרים פה- לפי מה שקראתי באשכול הזה. ולצערי, מלבד מתמטיקה יש לי רק 10 יח"ל ראליות- הגברה שזה מעט. וגם זה אחרי מלא ויכוחים ושכנועים עם האולפנא.

תודה!
חן, את מה תגבירי בעז"ה שנה הבאה? (את גם בי' נכון?)
נראה לי ממש מתאים לך (אני עוקבת כבר הרבה זמן אחרי הפורום הזה רק לא הגבתי) מחשבים ופיזיקה. :)
אני מגבירה 2 מקצועות- אני לא רוצה להרוג את עצמי עם יותר, ואני חושבת שעדיף להשקיע על פחות ולקבל ציונים טובים, מאשר ללמוד הרבה ולהוציא ציונים צולעים..חח
לגבי הפיסיקה- צדקת,
ולגבי המחשבים- אני שקלתי את זה, אבל בסוף הלכתי על ביולוגיה.. קצת קשה לי להתחבר למחשבים (למרות שיש לי ממוצע 100).. אני לא מצליחה לראות את התכלית שבזה.
אבל אני עדיין בדילמה לגבי ביולוגיה.. אני לא סגורה על זה ב-100%.. נראה עד שנה הבאה- יש לי את כל החופש הגדול להחליט :)

יום טוב,

sonia_6
06-06-2010, 22:33
כן, זה נכון.
אבל אני מסכימה עם זה רק במקרה שאם יודעים שאם מגבירים יותר מידי אז הציונים יהיו צולעים. אבל, אם זה לא מנמיך את הציונים והציונים גבוהים אז לדעתי זה בסדר^^
אבל, מה שכן- זה באמת עומס יותר מ-2 מגמות. וזה שיקול חשוב.

ביולוגיה? דווקא זאת מגמה (יש לי הרבה חברות בזה) שצריך ללמוד שם לא מעט חומר בע"פ. אני נגיד ריאלית - אז לי למשל זה לא מתאים. כי אני טובה יותר במקצועות ריאליים מאשר בלימוד כמויות של חומר בע"פ.
אבל, את מכירה את עצמך הכי טוב. אז, בעז"ה מאחלת לך שתעשי את ההחלטה הנכונה ביותר בשבילך ותהיני ממה שתבחרי ללמוד כי זה הכי חשוב!

מחשבים זה לוגיקה והיגיון[:
ואם את לא מתחברת אז לא כדאי באמת. כי צריך להשקיע הרבה ולא כייף להשקיע הרבה במקצוע שלא מתחברים אליו.

ועם איזה עוד מקצוע את מתלבטת? (בין ביולוגיה למה)

המון הצלחה!!! :)

c}{en
06-06-2010, 22:39
שמעתי מהרבה שביולוגיה זה דיי קשה ושצריך לזכור המון חומר בע"פ כמו בהיסטוריה- מקבלים 5 יחידות אבל לומדים בשביל 7 :(
אני מתלבטת בין ביולוגיה, למדעי המחשב ולערבית (כימיה אני בכלל לא רוצה- יש לי מורה לא משהו :/)

antique
06-06-2010, 23:02
מדעי המחשב וערבית הם שני מקצועות מאוד קלים
אני השנה שלבתי בין מחשבים לערבית כשמתוך 5 שעות שבועיות שיש בשני המקצועות שעתיים נפלו על אותן שעות כך שפעם הגעתי לערבית ופעם למחשבים ובכל זאת הצלחתי בשני המקצועות ללא למידה נוספת בבית אלא זה פשוט קל חח

c}{en
06-06-2010, 23:03
מדעי המחשב וערבית הם שני מקצועות מאוד קלים
אני השנה שלבתי בין מחשבים לערבית כשמתוך 5 שעות שבועיות שיש בשני המקצועות שעתיים נפלו על אותן שעות כך שפעם הגעתי לערבית ופעם למחשבים ובכל זאת הצלחתי בשני המקצועות ללא למידה נוספת בבית אלא זה פשוט קל חח
אתה לקחת רק מדעי המחשב וערבית? או עוד דברים?

antique
06-06-2010, 23:09
פיזיקה חח
בעקרון אמורים לבחור אצלנו שני מקצועות
ואני בחרתי שלושה מקצועות (שני מקצועות שבעקרון באותו אשכול בחירה כך ששעתיים מהשעות השבועיות שלהם מתלכדות)
יחידה שניה שלישית בשני המקצועות קלילה
לא יודע איך רביעית חמישית חח

c}{en
06-06-2010, 23:12
פיזיקה חח
בעקרון אמורים לבחור אצלנו שני מקצועות
ואני בחרתי שלושה מקצועות (שני מקצועות שבעקרון באותו אשכול בחירה כך ששעתיים מהשעות השבועיות שלהם מתלכדות)
יחידה שניה שלישית בשני המקצועות קלילה
לא יודע איך רביעית חמישית חח
אומרים שערבית הופכת לקשה ביחידה האחרונה

antique
06-06-2010, 23:19
כן, נשמע הגיוני. תבחרי מחשבים חח

נוי =]
23-06-2010, 13:29
שלום לכולם!

איזה אשכול ארוך .. שנים עד שגמרתי לקרוא את הכל :girl_wacko:
איזה גאונים יש פה!! כל אחד עם 15 יחידות במגמה..
אני עושה - 5 יח"ל מתמטיקה
5 יח"ל אנגלית ( עדיין לא סגורה על זה אולי 4)
10 יח"ל פרחי רפואה ( סוג של מגמה למרות שזה לא נחשב מגמה אצלנו בבי"ס זה רשות)
ואצלנו מתחילים מגמות בי"א אז אני מתלבטת בין מחשבים לביולוגיה (5 יח"ל) (אני לא יודעת במה לבחור שניהם מעניינים אותי ואי אפשר לעשות את שניהם ביחד כי הם מקבילים בשעות הלימוד, אם יש לכם המלצות על המקצועות אשמח לקבל!)
5 יח"ל תנך
5 יח"ל תושב"ע (חובה)
2 יח"ל היסטוריה (חובה)
2 יח"ל לשון (חובה)
ועוד מקצועות חובה..

ראיתי את האשכול קצת באיחור =]

יום טוב!

ortald
23-06-2010, 13:34
תלוי מה מעניין אותך ומה את רוצה לעשות בעתיד, אני בביולוגיה ודווקא די נחמד לי שם..:happy:

c}{en
23-06-2010, 14:05
אני לא אוהבת מחשבים.. קשה לי להתחבר לזה- אז אני הולכת על ביולוגיה.
אבל זה תלוי בך- במה שאת יותר אוהבת..
אם את ב"פרחי רפואה" אני מתארת לעצמי שאת טובה בכל התחום של הביולוגיה (כי יש לזה קשר עצום).

יום טוב ובהצלחה :)

נוי =]
23-06-2010, 14:10
תודה רבה!

xBARCAx
23-06-2010, 20:28
וואוו אנשים מלחיצים
בכל אופן מכל המקצועות שראיתי שאנשים עושים ושאני מכיר קצת את החומר
אז לדעתי הכי קשה זה גמרא ומתמטיקה ..

מתן ו
23-06-2010, 20:33
אני ב-י'
5 מתמטיקה
5 פיזיקה
5 מדעי המחשב (השנה 3 מתוכן)-אפשרות להוספה ל-10

5 מדעי המחשב - ממוצע 93
5 הנדסת תוכנה - המתכונת שלי ביום חמישי הזה...

מדעי המחשב והנדסת תוכנה זה שני מקצועות נפרדים?

joeye
23-06-2010, 21:02
וואוו אנשים מלחיצים
בכל אופן מכל המקצועות שראיתי שאנשים עושים ושאני מכיר קצת את החומר
אז לדעתי הכי קשה זה גמרא ומתמטיקה ..

היי טל,
שמעת על ספרי הלימוד של "שוטנשטיין"?
אלו ספרים שעושים את הגמרא הקשה לסיפור קל מאוד, כך שזה הופך את המקצוע הזה לדי קל.
הדבר היחיד שקצת קשה זה האנסין (למי שעושה 5 יח"ל).

בכל אופן, אני מסכים איתך לגבי מתמטיקה:
המקצוע הכי קשה והכי מלחיץ מכל הבגרויות.

Hurricane
23-06-2010, 21:07
היסטוריה זה בהרבה יותר קשה ממתמטיקה. בכלל, כל המקצועות ההומניים קשים יותר מן הריאליים.

אריאל
23-06-2010, 21:09
היסטוריה זה בהרבה יותר קשה ממתמטיקה. בכלל, כל המקצועות ההומניים קשים יותר מן הריאליים.

להיסטוריה למדתי יומים. למתמטיקה.. קצת יותר . (ובשניהם יש לי אותו ציון)

מאיפה הבאת את הטענה הזאת $?#@

ואגב גם אם תגיד לי שזה אינדיווידואלי , ל95% הריאלי הרבה יותר קשה מההומני.

Hurricane
23-06-2010, 21:15
בטח שמקצועות הומניים קשים יותר מריאליים. לא למדתי ל- 006 בחורף דקה וקיבלתי במתכונת 92. ם_o
גם אם אני אלמד שנים, אני לא אצליח לקבל 92 בהיסטוריה.

בהומניים צריך לזכור דברים, ואני גרוע בלזכור דברים. אני מעדיף לחשוב איך לפתור דברים מאשר לזכור אותם. ם:
אני דיי סנילי. :)

Rowi
23-06-2010, 21:23
אני ההיתי שונא את ההיסטוריה מאוווד...אבל ניגשתי בקיץ שעבר בכיתה י'
וראיתי שזה קל מאוד
למדתי לבגרות כ 3 ימים..והשגתי 100 בבגרות
גם כן הקיץ שעבר 005 ויש לי 98

והקיץ הזה עשיתי 5יחידות הנדסה ביו-ריפואת..והלכו לי טוב מאוד
006 מממ אקבל מעל 90 אבל אני רוצה לשבר במועד ב
ועברית 2 יחידות ראשונות הלכו מצויין
ואנגלית e הייה סבבה גם..
נשאר הפיסיקה..מקווה שיהיה בסדר

joeye
23-06-2010, 21:35

חחח ברק, כשאומרים "קשה" - מתכוונים למספר היבטים, ולא לאחד - השנאה למקצוע.

הבגרות במתמטיקה דורשת את מספר שעות הלימוד והתרגול כמו שאף מקצוע אחר לא דורש.
ולא לכולם החומר הוא קל (עובדה שיש 3 רמות). וגם לא כולם אוהבים אותו.

אני באופן אישי, למרות שאני אוהב מתמטיקה - הבגרות הזאת עדיין מצליחה כל פעם להלחיץ
אותי קצת, ולגרום לי להתרגש בערב הבגרות וביום הבגרות.

את כל המקצועות ההומניים אפשר ללמוד כמה ימים לפני הבחינה, ולקבל ציון 90+.
אי אפשר לעשות את זה במתמטיקה (ובכל מקצוע ריאלי אחר).

Hurricane
23-06-2010, 21:37
לי בכל המקצועות ההומנים יש בסביבות ה- 70, חוץ מתנ"ך, ששם אני לוקח את זה בתור חומר למחשבה, ולא חומר לזכור. :p

אריאל
23-06-2010, 21:37

אני באופן אישי, למרות שאני אוהב מתמטיקה - הבגרות הזאת עדיין מצליחה כל פעם להלחיץ

ועזוב את זה, הדרישה שנדרשת מהתלמיד להפעיל את המחשבה שלו בהרבה הרבה יותר גבוהה(וזה הקושי) ופה נמדדות היכולות של התלמיד .

וברק, אולי אם לא היית חושב שזה קשה כלכך ובטוח שסנילי .. היית גם מצליח בזה..

מאור עטר
23-06-2010, 21:38

חח מה יש לך להילחץ קח את זה באיזי...
הגורם העיקרי שגורם לציונים נמוכים זה בכלל לא התרגילים אלא הלחץ....

Hurricane
23-06-2010, 21:38
אריאל, לדעתי לזכור דברים זה הקושי. ם:

joeye
23-06-2010, 21:41
חח מה יש לך להילחץ קח את זה באיזי...
הגורם העיקרי שגורם לציונים נמוכים זה בכלל לא התרגילים אלא הלחץ....

מאור, אני לא נלחץ בקטע של: Oh, I'm freaking out (וציוניי במתמטיקה יעידו על כך).
זה הרבה יותר בקטע של התרגשות, ואני מניח שאתה מכיר את זה.

מאור עטר
23-06-2010, 21:52
אריאל, לדעתי לזכור דברים זה הקושי. ם:

מסכים איתך!

[QUOTE]
מאור, אני לא נלחץ בקטע של: Oh, I'm freaking out (וציוניי במתמטיקה יעידו על כך).
זה הרבה יותר בקטע של התרגשות, ואני מניח שאתה מכיר את זה.
[\QUOTE]
חח לא התכוונתי לזה... ברור שגם אני נלחץ , וזה לאו דווקא בגלל שזה מת' אלא בגלל שזה בגרות...
אני חושב יש שני סוגים של לחץ הלחץ של ההתחלה שקשור לזה שאתה עומד לעשות בגרות (חח איזה עלוב זה נשמע) והלחץ השני שאתה פתאום לא מצליח איזה תרגיל
אז לפי דעתי צריך להתחיל עם החומר שאתה הכי שולט בו ואז ירגע לך לחץ אחד (רק הבעיה שאם גם את זה לא תצליח אז זה בכלל....:biggrin:)

-רון-
23-06-2010, 22:12
כשאתה לומד להיסטוריה תקרא בשביל להבין...ואז אתה תזכור

Yael
23-06-2010, 22:13
וואוו, סוף סוף סיימתי לקרוא את כ-ל האשכול (:
כיף לראות שלא רק אני פסיכית שמגבירה יותר מדי דברים (rowi במיוחד) (;
אני מרחיבה :
*כימיה
*פיסיקה- למדתי את כל החומר לבגרויות אבל בסוף בכלל אני ניגשת על עבודת גמר (: במקרה שלי עדיפה עבודת גמר על פני בגרות p:
*מחשבים
*ערבית

בדיעבד אני חושבת שזו טעות שהרחבתי כ"כ הרבה מקצועות. פגעתי מאוד בעצמי- גם בציונים וגם בנשמה- אין לך זמן לנשום כשאתה רק עסוק בלימודים (אה כן, וכמובן שעשיתי 5 יח"ל מתמ' ואנגלית p: )
הייתי מוותרת על פיסיקה בשמחה (: [לדעתי מי שלא הולך לרפואה/מקצוע מאוד מבוקש באוני' זה לא שווה לו..יותר כדאי לעשות כימיה שזה אותו בונוס אך מקצוע הרבה יותר קל]