PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] האם אתם חושבים שלמשרד החינוך הייתה דרך אחרת לעשות את הבגרות במתמטיקה ?

eliran9080
29-05-2010, 20:16
היי ,
במהלך השבת יצא לי לחשוב על הבגרות במתמטיקה .. וחשבתי על זה שכמה לא בסדר לעשות את הבגרות כמו שהייתה (אחרי ההדלפה ) בגלל העיכובים / בגלל שהרבה אנשים הסתכלו על הבחינה לפני ..
עכשיו האם אתם חושבים שלמשרד החינוך הייתה דרך אחרת לעשות את הבגרות ?
כי מצד אחד אם היו דוחים את הבגרות אז זה היה הורס את כל לוח הבחינות וגם היו צריכים לדחות את המועד ב' ואם היו דוחים את המועד ב' , צה"ל היה נפגע מזה כי תלמידי י"ב צריכים להתגייס .

וזהו שניראה לי שהפתרון שמשרד החינוך עשה הוא האולטימטיבי , מה אתם חושבים על זה ?

גיל ישראלי
29-05-2010, 21:06
ניראה לי שזה צודק במידה מסוימת אבל הם יכלו גם לתת ציון לפי הציון מגן שלפי איך שהבנתי עשו את זה ככה! אבל טוב זה קרה בואו נקווה שזה לא יקרה שוב ושיצא הבחינה עם ציון טוב!

שבוע טוב!!!

מאור עטר
29-05-2010, 21:09
מה הכוונה נתנ ציון לפי המגןן??
אי חושב שמה שעשו זה טוב ... (מה שהבנתי את שמו את הבחינה של מועד ב' ..) רק היה להם את כל שני להדפיס שאלונים ולהפיץ לביה"ס .... ולא היו צריכים לדחות הכל בשעהה..!

eliran9080
29-05-2010, 21:09
ניראה לי שזה צודק במידה מסוימת אבל הם יכלו גם לתת ציון לפי הציון מגן שלפי איך שהבנתי עשו את זה ככה! אבל טוב זה קרה בואו נקווה שזה לא יקרה שוב ושיצא הבחינה עם ציון טוב!

שבוע טוב!!!

אין מצב שהיו מבטלים את הבגרות במתמטיקה ..
זה קרה לפני כמה שנים וזאת הייתה טעות נוראית שהם עשו ..

antique
29-05-2010, 21:12
הבגרות הייתה צריכה להתקיים במועד שנקבעה מראש, העומס באתר והאיחורים היו צפויים מראש ולכן הם היו צריכים להתארגן בהתאם ולהודיע על שינוי שעות הבחינות ויצירת מרווחים גדולים יותר ביניהן.

Borisk
29-05-2010, 21:16
הבגרות הייתה צריכה להתקיים במועד שנקבעה מראש, העומס באתר והאיחורים היו צפויים מראש ולכן הם היו צריכים להתארגן בהתאם ולהודיע על שינוי שעות הבחינות ויצירת מרווחים גדולים יותר ביניהן.

לא פרקטי, גם ככה תלמידים נבחנו עד תשע וחצי. שזה מאוחר לכל הדעות.

antique
29-05-2010, 21:22
הבגרויות הראשונות היו צריכות להתחיל מוקדם יותר.
בנוסף לכך, הם היו צריכים לדאוג לשרת נוסף שדרכו יועברו המבחנים לבתי הספר..

Borisk
29-05-2010, 21:25
זה טוב לומר בדיעבד. אבל מי ידע שהשרת יקרוס? אני מניח שהם עשו את המקסימום בזמן שניתן, ולא היו בדעה של
"אז מקסימום יפול השרת, יהיה בסדר."
בקשר להתחלה מוקדמת יותר, אני מסכים, מעניין באמת מה היו השיקולים של ההתחלה בחלק השני של היום.

antique
29-05-2010, 21:28
לי זה היה ברור מראש שיהיה עומס על השרת ושהוא יפול,
שלא נדבר על המחשבות שצצו לי בראש על ילדים שינסו להפיל את השרת.

Borisk
29-05-2010, 21:30
אז אולי גם שני שרתים לא מספיקים? ואולי היו שלושה וכולם קרסו? אתה לא יודע כמה עומס היה ועל כמה שרתים.
אולי צריך מאה שרתים?
ברור שמאה שרתים הם הגזמה, אבל לומר בדיעבד שהיו צריכים יותר שרתים כולם יכולים. החוכמה היא לדעת את זה לפני - דבר מאוד קשה, ובטח גם לא קל לארגן את השרתים בזמן הקצר שהיה למשרד החינוך.

antique
29-05-2010, 21:33
לא יודע מה להגיד לך, אני צפיתי מראש שיהיה עיכוב כי הבגרויות נשלחות דרך האינטרנט והשרתים יפלו.
והרבה יותר קל וחסכוני לארגן מספר שרתים נוספים, מאשר לדחות את הבחינה בשעה ולשלם לכל המשגיחים כסף נוסף.

Borisk
29-05-2010, 21:39
אני לא יודע איך אתה יודע כמה משלמים למשגיחים וכמה עולה לארגן מספר שרתים נוספים במשרד החינוך; אבל אם אתה אומר אתה בטח יודע.

eliran9080
29-05-2010, 21:46
זה טוב לומר בדיעבד. אבל מי ידע שהשרת יקרוס? אני מניח שהם עשו את המקסימום בזמן שניתן, ולא היו בדעה של
"אז מקסימום יפול השרת, יהיה בסדר."
בקשר להתחלה מוקדמת יותר, אני מסכים, מעניין באמת מה היו השיקולים של ההתחלה בחלק השני של היום.

השיקולים היו שיש עוד תלמידים בבית ספר שלא ניגשים לבגרות ולא רצו לבטל להם את היום לימודים הזה. אם יש בחינות בגרות במהלך הלימודים אז זה בשעות אחר הצהריים זה ידוע אבל דווקא בגלל ההדלפה היו צריכים לנסות להקדים את זה .

Borisk
29-05-2010, 21:49
eliran9080: למה היו צריכים להקדים את זמני הבחינה? השיקול הזה נשאר תקף גם לאחר ההדלפה.

eliran9080
29-05-2010, 21:51
eliran9080: למה היו צריכים להקדים את זמני הבחינה? השיקול הזה נשאר תקף גם לאחר ההדלפה.

אפילו שר החינוך אמר שיהיה קושי לוגסטי רציני בעניין ורוב תלמידי התיכון ניגשים למתמטיקה אז אולי היה עדיף לשנות את השעות ?
אבל בכל זאת אולי הם חששו שיהיו תלמידים שלא ישמעו שהקדימו את הבגרות ואז הם יביאו בשעה הלא מעודכנת וידפקו .

Borisk
29-05-2010, 21:54
טוב, בכל מקרה אני חושב שמשרד החינוך עשה כל מה שהוא יכול. ולא הייתה דרך אחרת לבצע את הבגרות במועד הזה. אם מישהו שם יחליט שמגיעות לי עוד כמה נקודות אני לא אתלונן. אבל למועד ב' אני כנראה אגש בכל מקרה.

xBARCAx
30-05-2010, 01:03
בוריס יש הבדל בין שרת אחד לשניים
הם היו צריכים לצפות את זה ...
ואולי עדיין היה עיכוב אבל עיכוב של רבע שעה לעומת שעה זה המון

Borisk
30-05-2010, 01:03
ברור שיש הבדל, גם בין שניים לשלושה יש. ואולי בכלל היו שניים והם נפלו?

xBARCAx
30-05-2010, 01:48
ברור שיש הבדל, גם בין שניים לשלושה יש. ואולי בכלל היו שניים והם נפלו?
עד כמה שהבנתי היה שרת אחד ויחיד
אם היו שניים שלושה שרתים זה כבר סיפור אחר
הרי אף אחד לא ציפה שיהיו ראפידשר אבל
אם הם התכוננו עם שרת אחד למליון בתי ספר חח אז זה נראה לי די טפשי