PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] טיפים ל"טעויות" שלא צריכות לקרות - מתמטיקה

אריאל
15-10-2008, 23:38
אשכול זה הוא בישביל לרשום את כל הטעויות הקטנות האלה שבגללם כולנו נופלים לפעמים כי "לא ראינו"\"לא שמנו לב", טעויות שלא צריכות לקרות עם מספיק ריכוז, ועיון באשכול הזה:o.

אז בישביל שכן נשים לב, הבה נתחיל(בבקשה למספר את ההערות) :

1. בעיקר בשאלון 007 , יש הרבה אותיות לטיניות בעיקר בוקטורים, שדומות למספרים והרבה פעמים מתבלבלים, פתרון פשוט לבעיה הזאת היא פשוט לסמן את האותיות הלטיניות עם תגים
כלומר להוסיף תג או קו באמצע, לדוגמא את האות Z שדומה קצת לשבע או שתיים נרשום (משו שדומה לזה.. רק שהתגים מחוברים לאות..) : 'Z,
וכן האות S שדומה ל5 וכל השאר האותיות הלטיניות..

2. כמובן המון תרגול, וכשמתרגלים לפתור עד הסוף, ולא להגיד "זה קטן עלי", גם אם אתה יודע את זה, חשוב לתרגל .

3. בבגרויות בעיקר, כאשר אתם פותרים שאלה, שימו לב שהשתמשתם בכל הנתונים שהביאו לכם.. תצאו מנקודת הנחה שאין כזה דבר נתון מיותר ! [היו מקרים, אבל מדברים על הרוב פה :) ]

4. תמיד לשים לב לתחום ההגדרה !! בעיקר בשאלון 005 ומטה ! (הרבה מאוד נופלים בזה)

טוב אני אמשיך אחורי זה..

אשמח לשמוע עוד המון טיפים כיצד למנוע את הטעויות שלא צריכות לקרות .

אתם מוזמנים לדבר על כל נושא מכל בגרות[במתמטיקה] שבו אתם חושבים שנופלים או שאתם בעצמכם נפלתם בו !

גל_כהן
16-10-2008, 10:25
הנה כמה טעויות נפוצות בלוגריתמים בקרב תלמידים - המנעו מלעשות אותן :

5) ln(x+y)=lnx+lny

6) ln(x-y)=lnx-lny

7) ln(xy)=lnx\cdot{lny}

8) ln(\frac{x}{y})=\frac{lnx}{lny}.

כל 4 הטענות האלו אינן נכונות - המנעו מלכתוב אותן בבחינה.

9) באשר ללוגריתמים - למדו היטב את כל הנוסחאות (בעיקר את הנוסחא למעבר
בסיסים) וזכרו אותן כי אינן מופיעות בדף הנוסחאות ואם לא תכירו אותן לא תוכלו לענות על החלק
העוסק בנושא זה בבחינה וחבל.

יום טוב :) !

גל_כהן
16-10-2008, 10:28
דבר נוסף :
10) הטעות הנפוצה ביותר בבחינות במתמטיקה (ובבחינות במדעים מדויקים בכלל) היא טעות
בהעתקה של התרגיל - לפני שאתם בכלל מתחילים לפתור את התרגיל בדקו שהעתקתם
אותו כראוי ורק אז התחילו במלאכת הפתירה - פתירה של תרגיל שהועתק לא נכון תביא פתרון
לא נכון (לא כל הנקודות יורדו על התרגיל אם הדרך והפתרון יהיו בהתאם לתרגיל שכתבתם)
וחבל - העתיקו את התרגיל ובצעו בדיקה שנייה ושלישית בין מה שרשמתם למה שבאמת אמור
להירשם.

גל_כהן
16-10-2008, 10:47
בקובץ המצורף תוכלו למצוא טבלה הכוללת את הנושאים השונים ואת הטעויות
הנפוצות בכל נושא וכן את כמות הנקודות (באחוזים) העלולה לרדת כתוצאה מהשגיאה.

הקובץ הועלה לרשת באדיבות ורדה זיגרסון מבית ספר אורט קרית ביאליק
האחראית על כתיבתו ולכן תודה לה.

אריאל
16-10-2008, 12:32
11) באי שוויונים לא לשכוח 2 דברים חשובים:
1. כאשר מכפילים במינוס הסימן מתהפך( מגדול לקטן וההפך )
2. כאשר עושים מכנה משותף ואיננו יודעים בוודאות שהמכנה המשותף חיובי חובה להעלות את כל המכנה המשותף בריבוע ( ולכן הוא יהיה בטוח חיובי, הבעיה היא שאיננו יודעים אם הוא שלילי ואם הוא כן צריך להפוך תסימן זוכרים? לכן מוודאים שהוא חיובי בכך שמעלים בריבוע ) .

Hurricane
20-10-2008, 22:06
12. לבדוק כל שלב באינטגרל המסוים!
תמיד יש לי טעויות באינטגרל. במקרה של פונקציית פולינום למשל, אני שוכח לחלק במעריך (כלומר, במקום \frac{x^3}{3} אני רושם x^3.
לא לשכוח לעשות אינטגרל. קרו לי מספר פעמים שישר הצבתי בפונקציה, מבלי לעשות אינטגרל בכלל.
לאחר כל שלב, לבדוק את השלב הקודם. באינטגרל (לפחות לי), יש מספר רב של טעויות חישוב, במיוחד בגלל השברים. וכמובן, זה יכול לתקן את שאר הטעויות שציינתי קודם.

בהצלחה בבחינות! :)

dan123a67
10-11-2008, 07:57
היי,

טעות נפוצה נוספת ומעצבנת היא בגבולות האינטגרל - כשהגבול התחתון הוא 0 אז שוכחים להציב אותו כי לרוב (לא נכון) במילא מתקבל 0 לאחר ההצבה אז פשוט לא מציבים :d..

Hurricane
10-11-2008, 14:28
יש לי שאלה בנוגע למה שאמרת.
במבחנים בבית הספר, במקום להציב 0 (כי במילא מתקבל 0 לאחר ההצבה), רשמתי מינוס ואז בסוגריים 0 (במקום להציב באינטגרל, רשמתי פשוט מינוס 0). זה בסדר, או שבכל אופן צריך להציב?
פשוט לפעמים האינטגרל ארוך מדי ומעצבן להציב 0.

אריאל
10-11-2008, 22:32
אם בכל הגורמים יש את המשתנה אז קל לראות שזה אפס .. מקס תרשום כמה אפסים בסוגריים זה בנאדם בודק את הבחינה לא רובוט

dan123a67
11-11-2008, 17:20
היי,

אז זהו שאני התכוונתי שלפעמים לא מתקיים המשפט "כי במילא מתקבל 0 לאחר ההצבה" ואז כן צריך להציב 0 וזה יתן תשובה לא אפס.

אריאל
11-11-2008, 22:50
לכן אמרתי אם קל לראות כמובן

dan123a67
12-11-2008, 07:10
( התגובה שלי הייתה למיכאל :p )

טעות נוספת היא במציאת שורשים של משוואה ריבועית, לחלק ב-2 ולא ב-2a כלומר :

x_1,x_2=\frac{-b\pm \sqrt{b^2-4ac} }{2}

במקום :

x_1,x_2=\frac{-b\pm \sqrt{b^2-4ac} }{2a}

chenfire
20-11-2008, 23:56
כל טעות במתמטיקה(אולי למעט טעות של העתקת תרגיל לא נכון והחלפת + עם מינוס כשכותבים שורה מתחת), נובעות מחוסר תרגול.
את הרשימה הזאת אפשר למלא עוד ועוד ועוד עד אין קץ, לדעתי יש להתמקד בבעיה עצמה ולא בהשלכות המקריות שלה פר מבחן כזה או אחר.
חוסר תרגול נובע מכמה מצבים:
1. עודף ביטחון עצמי
2. אי חשק ללמוד , דהיינו אי רצון להצלחה.
ההשלכות של זה הן ברורות, פה שוכחים את זה , שם את זה, שם מבלבלים מינוס עם פלוס, שם ההוא מתבלגן והיד עוד נטוייה.
לגבי עודף ביטחון עצמי- צריך לדחוק את זה ולתרגל לקראת כל מבחן ולא משנה עד כמה טוב אתה יודע לפני המבחן- אתה חייב לבדוק את רמת הידע שלך ולהעריך את הידע שלך בתחומים ולקשר את זה לאופציות הבחירה במבחן.
לגבי אי חשק ללמוד- פה המקרה די אבוד ולכן אין ממש מה לכתוב.
בסופו של דבר, חוסר התרגול מוביל לחסור ידע, לחוסר הבנה ולמצב שבו אין קשר בין הדברים.
אין כזה דבר טעויות שלא אמורות לקרות במבחן(הכותרת), הטעות מלמדת על חוסר ידע נקודתי, כלומר לדוגמא אם באי שוויון עושים מכנה משותף והתלמיד עשה אותו כפי שהוא מבלי להעלות את המכנה המשותף בריבוע או ע"י שיטת הרחבת שבר(המועדפת עליי אישית), זה מלמד שהתלמיד לא מבין שהמכנה יכול להיות שלילי ואז הסימן ייתהפך. זוהי לחלוטין לא טעות ש"לא אמורה לקרות במבחן"- זה בעצם כל החומר ולא חלק שולי או צדדי ממנו.
טעויות שלא צריכות לקרות במבחן (כפי שציינתי בהתחלה):
לגבי טעות של העתקת נתון- צריך לקרא את השאלה לפחות פעמיים ולוודא שמעתיקים נכון נתונים- טעות העתקה גובה מחיר כואב.
התבלבלת מינוס עם פלוס בהעתקה לשורה מתחת- צריך להיות מסודר, זוהי באמת טעות מינורית שלא מעידה על חוסר הבנה.

אריאל
21-11-2008, 08:33
בסדר לא כולם חורשים את החומר ישר והפוך ולכן אנחנו מראים היכן כדאי להיזהר במיוחד אם אתה לא מכיר את החומר פיקס..
אבל ברור שתירגול הוא הפתרון כמעט לכל הטעויות הקטנות האלה..

Hurricane
21-11-2008, 12:24
אני מתרגל הרבה, ולפעמים ישנם מקרים שבהם אני מתבלבל. לדוגמא, במבחן האחרון שהיה לי, הייתי צריך לפתור משוואה ריבועית עם פרמטרים, כאשר המקדם של האיבר הריבועי היה m+1, אך אני רשמתי רק m, ובגלל זה הלך לי כל התרגיל. חבל שלא בדקתי טוב יותר את המבחן... =\

chenfire
24-11-2008, 09:28
הוריקן: הטעות שלך היא טעות קטנה והיא חלק שולי מהחומר(שים לב שגם לזה נתתי התייחסות גם אם לא מלאה).
אריאל:לא אמרתי שצריך לחרוש אלא ללמוד , כל אחד יודע את הכמות שמספיקה לו ללמוד ולקבל ציון טוב(במתמטיקה זה אצלי יום-יומיים) ובפיזיקה זה שלושה עד ארבעה ימים למבחן.
אם כל אחד יעריך נכון את יכולותיו- אין ספק שהוא יצליח.

Hurricane
24-11-2008, 15:37
אני דיי מטומטם בנוגע למבחנים. אני מסיים את המבחן בחצי שעה גג והולך. |:
אני צריך להשאר עד סוף המבחן...

chenfire
24-11-2008, 20:04
האמת, בבגרויות האחרונות במתמטיקה יצאתי אחרי פחות משעה וזה לא ממש שינה..אבל בעקרון תבדוק תמבחן(כמובן שבדקתי ואז יצאתי)

Hurricane
25-11-2008, 05:15
אני מניח שהוא מתכוון למועדי חורף וכדומה.
אני באמת צריך לבדוק. אני אשאר 20 דקות לפחות בבדיקה (או שמא צריך יותר?)

Hurricane
25-11-2008, 15:32
אם נגיד, מקרה היפוטתי, ונשאר לי יותר שעה וחצי עד סוף הבחינה (שוב, מקרה היפוטתי), האם אני צריך לבדוק שעה וחצי את המבחן? |:
כמה זמן מינימלי עליי לבדוק את המבחן אם נגיד יש לי את כל הזמן שבעולם (שוב, מקרה היפוטתי)?

גל_כהן
25-11-2008, 16:26
ברק , זמן הבדיקה תלוי אך ורק בך - אתה רוצה להשקיע 10 דקות מתוך ה-90 ההיפוטתיות ,
בבקשה. אתה רוצה להשקיע את כל ה-90 בבדיקה - תעשה את זה.
אתה מחליט בעבורך מתי הבדיקה של המבחן מסתיימת ומתי עליך להגיש.
בניגוד לאופיר , איני חושב שיציאה לפני הזמן מעידה על יהירות כלשהי - אם תלמיד יודע
את החומר ומסיים את הבחינה גם במחצית הזמן (כולל בדיקה) אין לו סיבה כלשהי לשבת
את 50% הזמן שנותר ולבהות במבחן.
תלמיד שאינו יודע את החומר ויוצא לפני הזמן זה כבר לחטוא בהיבריס וחבל שישנם תלמידים
שכאלה שמודעים לכך שיכשלו ובכל זאת מרשים לעצמם לחדול מלנסות.

אריאל
25-11-2008, 18:39
קיצר לסיכום לאחר סיום המבחן מומלץ להשאר עוד רבע שעה לבדיקת המבחן.

chenfire
26-11-2008, 22:22
תראה, אני את הבגרויות האחרונות של 006(מועדי קיץ א' ו ב' האחרונים): מועד א'- סיימתי בערך אחרי שעה ו10 דקות כולל בדיקה(כי לקח לי זמן לכתוב כמו שצריך את שאלה 3 עם הגרפים).
מועד ב'- סיימתי את הבחינה אחרי בערך 45 דקות, אחרי שהתחלתי את האינדוקציה וראיתי שזה קצת ארוך אלגברית ולכן העדפתי להתעסק עם הבעיה המילולית. לקחתי עוד 10 דקות לבדוק ולוודא שאני מחקתי את שאלת האינדוקציה ואז הגשתי כעבור 55 דקות בערך מתחילת המבחן.
אם אתה יודע את החומר ובדקת טוב- צא מהמבחן.
לגבי יהירות- שנה שעברה במתכונת ב06, סיימתי את הבחינה אחרי 25-30 דקות(כתבתי ממש מהר), ובגלל טעויות של העתקה לא נכונה בסימן לשורה מתחת שילמתי מחיר(אם כי קטן ).
ככה שלא מומלץ , לדעתי, לסיים בפחות מ 45 דקות כולל בדיקה את הבחינה

yoavzilberman
26-11-2008, 22:29
אני אישית חושב שאם נשאר הרבה זמן לא כדאי לבדוק את המבחן שכן הסיכוי למצוא בו טעויות הוא קטן שכן אנחנו כבר באים משוחדים כדי להצדיק את התשובות שלנו.
אני ממליץ לפתור את המבחן מחדש בצד כאשר אתה מתנתק לגמרי ממה שרשמת קודם לכן (לא להקפיד על ניסוחים ועל לפתור לאט לאט בשבילך בצד). לאחר מכן יש להשוות את התשובות ולראות אם הן זהות (לא לפתור מהר ובזלזול מתוך הזכרון אלא ממש לפתור מחדש).
בשיטה זו ניתן למצוא את רוב הטעויות אם ישנן.

nirgt
29-12-2008, 21:14
הכי גרוע אם באמצע מבחן אחרי שמקבלים פתרון לא טוב לדוגמא שלילי ואז פשוט עונים על התשובה "בערך מוחלט" בשביל שיצא נכון. תבדקו שוב אולי טעיתם בתשובה או שאולי באמת פיספתם + או- והתשובה היא נכונה אבל הדרך לא.

chenfire
29-12-2008, 21:44
nirgt יופי של הערה!!!
להרבה תלמידים זה קורה והם מנסים "לרמות את המערכת". אם כי, בפיזיקה הפלוס והמינוס זה הרבה פעמים עניין של כיוון שבחרנו ויש לתת על זה את הדין במקרה הצורך.

nirgt
29-12-2008, 22:21
אם אתה רושם טעות חישוב ליד יורידו לך פחות נקודות?

אריאל
31-12-2008, 09:46
ח ממש לא,
לדעתי זה גרוע יותר אתה מודע לזה שיש לך טעות תחזור אחורה, אתה ממש מוגבל בזמן עד כדי כך שלא תוכל לשנות כמה ספרות תמשיך , לרשום "יש לי כאן טעות חישוב" לא יוסיפו לכם נקודות.

כמו כן זה לא קשור לכאן !

oren.
05-01-2009, 12:11
ax^2+bx+c=0

a(x-x1)(x-x2) !!!

כאשר מבצעים נוסחאת השורשים לפרבולה כלשהי ומוצאים שני Xים, לא לשכוח לרשום את המקדם של הX בריבוע !

אריאל
05-01-2009, 13:55
אורן אני מציע שתערוך את ההודעה שלך ותסביר ותפרט למה התכוונת.

Hurricane
05-01-2009, 14:24
מה?? מי עושה את זה? זה החלטה טיפשית. עדיף לכתוב ליד- שזה לא הגיוני ויש טעות חישוב אם אין זמן. זה מה שעשיתי בפיזיקה. בסוף יצאה לי טעות עיגול חח ירדה נקודה :)

באינטגרלים למשל, כשהשטח נמצא מתחת לציר ה- y, יוצא שטח שלילי, ולכן מבצעים ערך מוחלט לפתרון (בשאלון 003, פתרנו רגיל וכשיצא לנו פתרון שלילי, הפכנו אותו לחיובי).

Danny
16-01-2009, 21:04
דרך העבודה במבחן חשובה
כדאי לא להחזיק בעט ב5 דקות הראשונות של הבחינה ולקרוא היטב את השאלות
לתכנן מהלך אסטרטגי ולהילחם בשאלון עם כל הכוחות, בעיקר מנטלית (;
כלל ברזל : לא נתקעים על שאלה במתמטיקה יותר מ-20 דקות אלא אם כן אתם לקראת סיום! שאלה לא הולכת? עוברים הלאה, לא מבזבזים זמן. אל תמצאו את עצמכם מבזבזים את השעה וחצי על תרגיל אחד בלבד!

BelgiAmir
04-02-2009, 17:52
אורן אני מציע שתערוך את ההודעה שלך ותסביר ותפרט למה התכוונת.
הוא התכוון לכך שאם למשל יש לך פרבולה מהצורה:
ax^2+bx+c=0 וa שווה ,למשל,ל-5 אז שמוצאים את שורשי המשוואה לא לשכוח שהפרבולה לא שווה ל(x-x1)*(x-x2) אלא יש לכפול ב5.

טיפ שלי:ב007
לבדוק פעמיים שהווקטורים מאונכים לפני שמבטלים אותם בחישוב(כי מכפלה של מאונכים שווה ל-0

nadav
11-04-2009, 00:18
באינטגרלים למשל, כשהשטח נמצא מתחת לציר ה- y, יוצא שטח שלילי, ולכן מבצעים ערך מוחלט לפתרון (בשאלון 003, פתרנו רגיל וכשיצא לנו פתרון שלילי, הפכנו אותו לחיובי).
סלח לי אבל אני חייב להגיד לך שהדרך הזו די דבילית..

אם אתה עושה הכל נכון , זאת אומרת פונקציה עליונה פחות פונקציה תחתונה ולוקח את ציר x
כמקום 0 (זתומרת מעל הציר אתה עושה פונקציה - 0 ומעל הציר 0- פונקציה ) הכל יצא לך
בערך חיובי ואם יצא לך שלילי זאת טעות שלך כבר..שום ערך מוחלט..

BelgiAmir
11-04-2009, 01:02
אין בעיה עם ערך מוחלט,זו דרך טובה

Hurricane
11-04-2009, 08:26
סלח לי אבל אני חייב להגיד לך שהדרך הזו די דבילית..

אם אתה עושה הכל נכון , זאת אומרת פונקציה עליונה פחות פונקציה תחתונה ולוקח את ציר x
כמקום 0 (זתומרת מעל הציר אתה עושה פונקציה - 0 ומעל הציר 0- פונקציה ) הכל יצא לך
בערך חיובי ואם יצא לך שלילי זאת טעות שלך כבר..שום ערך מוחלט..

לא לימדו אותנו את זה ב- 003. בשאלון 006 כבר הבנתי את זה. :34_002:
בשטחים זה דווקא עוזר וחוסך זמן, במקום להתחיל להחסיר את הפונקציה מאפס.

nadav
11-04-2009, 13:25
אויש בקטנה , אבל מעניין אותי לדעת מה אתם עושים עם פונקציות טריגונומטריות
כי יש מצב שהצבה של 0 לאו דווקא שווה ל 0 בסופו של דבר.. ואז זה לא נכון מה שאתם עושים , לא?

BelgiAmir
11-04-2009, 13:54
לא.
אנחנו מוצאים את השטח במלואו-רק בגלל שהוא מתחת לציר הx אז אנחנו מוצאים שהוא שלילי (שזה כעיקרון בסדר) אבל בגלל ששטח הוא תמיד חיובי לוקחים ערך מוחלט של השטח שמצאנו.
התשובה תצא בסדר גמור

YaelTz
25-04-2009, 11:52
בחקירה של פונקציות, כשמבקשים נק' קיצון לא לשכוח נקודות קצה(אם יש)!!! וגם לציין אם הן מינימום או מקסימום...

ירדו לי על זה 3 נקודות:62:

ושוב, טעויות העתקה בעיתיות מאוד, הייתי צריכה לפתור אי-שוויון עם איקס בריבוע, והעתקתי פשוט איקס בלי החזקה השנייה. עוד 3 נקודות שנפרדתי מהן בלב כבד ):

shirli
25-04-2009, 13:36
טעות ניגזרת - בימקום להציב בניגזרת מציבים במשוואה המקורית- נכון לפעמים נובע מחוסר ידע- אבל לי זה קרה במיבחן האחרון וידעתי שאני צריכה להציב בניגזרת, חוסר קשב וריכוז ועודם אנדרנלין הייתי אומרת0.0 מדא רצח אבל היי עדיף שהטעויות האלו יקרו במיבחנים ויחקקו בבשרינו ולבגרות נידע את החולשות ונשים עליהן יותר לב:p

Weirdo
25-04-2009, 14:17
אל תשכחו c אם יש אינטגרל לא מסוים :}
ושימו לב לסימנים בנגזרת של מנה.
נגזרת=0 לא בטוח נקודת קיצון לבדוק בטבלה!!!
נגגזרת שניה =0 לא בטוח נקודת פיתול לבדוק בטבלה!!!
ושיהיה לכולם בהצלחה

~גיא~
25-08-2009, 11:37
בהסתברות לשים לב אם כתוב "לפחות" או "לכל היותר" וכד'
בשאלון 05 מועד א' לא שמתי לב שכתוב "לפחות" והורידו לי 5 נקודות =\

JustMe
13-11-2009, 12:54
הרבה שוכחים לכתוב יחידת מידה בסוף תרגיל בגאומטריה (אני עשיתי 005) ולרוב יש 2 תרגילים בגאומטריה שהרבה מעדיפים לעשות. ולכל תרגיל יש שתי סעיפים.
ואם לא כותבים יחידת מידה בסוף תרגיל בגאומטריה מורידים 1-2 נקודות וזה ממש על שטויות
אז אם תצטרכו לכתוב בשתי התרגילים יחידות מידה (ס"מ וכד'...) זה כבר משהו כמו 4 נקודות על שטויות ובבגרות חשוב כל נקודה.*

joeye
13-11-2009, 13:19
לא רק בגיאומטריה ב-005 צריך לרשום יחידות מידה, אלא גם בשאלונים האחרים.
לדוגמה, במציאת שטחים (ב-006 => אינטגרלים; ב-007 => כנ"ל + אנליטית) - צריך
לרשום: "השטח הוא ... יחידות שטח". או:"אורך הקטע הוא ... יחידות אורך". כנ"ל גם לגבי יחידות נפח.

בהצלחה!

dor20i92
28-01-2010, 08:08
ב-005 , גיאומטריה , מעגל - יש הרבה שמתבלבלים בהגדרה של מיתר ולפעמים בגלל שיש 2 קטעים במעגל שווים אז הם אומרים למשל שהזוויות ההיקפיות מולם שוות. אבל תשימו לב אם זה מיתר או סתם קטע במעגל. מיתר חייב לצאת מקטע אחד של מעגל ולהגיע לקטע אחר של המעגל.

tomer_360
13-02-2011, 15:37
שפותרים משוואות טריגונומטריות לא לשכוח לרשום בסוף kez

לשכוח לרשום מקסקנה מילולית במה שצריך כמו באינדוקציה למשל

בנוסף לעזרה באשכול לדעתי האשכול הזה יכול להיות עם יותר פוטנציאל חיפשתי באמת משהוא כזה על טעויות קטנות במחנים שתמיד קורות וזה לא משנה אם חלק חושבים שזה חיוני או לא אני מרגיש שקראתי באשכול והוא דיי מבולגן אשמח אם ימשיכו לעדכן את האשכול בצורה יותר מסודרת :)

c}{en
13-02-2011, 15:39
שפותרים משוואות טריגונומטריות לא לשכוח לרשום בסוף kez

לשכוח לרשום מקסקנה מילולית במה שצריך כמו באינדוקציה למשל

בנוסף לעזרה באשכול לדעתי האשכול הזה יכול להיות עם יותר פוטנציאל חיפשתי באמת משהוא כזה על טעויות קטנות במחנים שתמיד קורות וזה לא משנה אם חלק חושבים שזה חיוני או לא אני מרגיש שקראתי באשכול והוא דיי מבולגן אשמח אם ימשיכו לעדכן את האשכול בצורה יותר מסודרת :)

תסתכל בפורום 005- יש שם בצורה מסודרת (זה אשכול שאני פתחתי)
וב-006 יש גם אשכול כזה שדני פתח.
(זה נמצא בנעוצים של הפורומים האלה)

din_9
08-05-2011, 12:27
יש לי שאלה עם בגידול ודעיכה בשאלון 807 היה נתון שמשפחה מסוימת הפקידה בבנק אחד שהריבית בו היא שנתית ובבנק שני שהריבית בו חצי שנתית ואני לאורך כל החישובים חישבתי שגם בבנק הראשון הריבית היא חצי שנתית. מה טווח האחוזים שיכול לרדת לי ?

אריאל
08-05-2011, 14:27
יש לי שאלה עם בגידול ודעיכה בשאלון 807 היה נתון שמשפחה מסוימת הפקידה בבנק אחד שהריבית בו היא שנתית ובבנק שני שהריבית בו חצי שנתית ואני לאורך כל החישובים חישבתי שגם בבנק הראשון הריבית היא חצי שנתית. מה טווח האחוזים שיכול לרדת לי ?

תפתח אשכול מסודר על פי החוקים , לא כאן , ראה "שליחת שאלה" בתפריט למעלה

thezver
22-05-2011, 10:47
בחישובים על מחשבון - לוודא את ההקלדה ( תוך כדי או אחרי ). קרה לי לא פעם שהתפספסו ספרות \ סימנים בגלל הקשות "קלות" מדי.

בנוסף - בחקירת פונקציה- אני נוהג לשרטט קודם סקיצה מוערכת של הפונקציה ע"י טבלה. כך אני תופס ישר תעויות במהלך החקירה עצמה