PDA

צפה בגרסה המלאה : השלמה ללימודי אלקטרוניקה

L1ron
21-06-2010, 08:41
שלום לכולם , אני רוצה להתייעץ איתכם לגבי משהו מסויים:
אני כרגע בכיתה י' (עולה ליא')
מספט' 2010 עד פברואר 2010 למדתי במסלול מכונאות ובקרה שכולל בערך 15 יחידות של : שרטוט טכני , מכניקה הנדסאית , לוגיקה , פיזיקה(1יח"ל) .
בפברואר עזבתי בכלל את הבית ספר שלמדתי בוא את זה בגלל שכבר לא יכלתי ללמוד שם מבחינה לימודית ולא היה לי שם עם מי לדבר בקשר למה שהרגשתי ..הרבה טאקלים ביני לבין המערכת שאני לא מתכוון להיכנס אליהם.
אחרי שעזבתי את הבית ספר חיפשתי בית ספר אחר והדבר קצת התעקב בגלל פסח וכו' אבל בסופו של דבר באמצע פברואר התחלתי ללמוד בבית ספר אחר ושם הדבר היחידי שיכולתי להתקבל אליו זה כיתת מב"ר שבה לומדים פסיכולוגיה וסוציולוגיה.
סיימתי שם את השנה בהצלחה ואני עושה את כל הבגרויות כמובן על ציוני הגשה גבוהים אבל אני לא מרוצה מהמסלול ששם כי לומדים בהתחלה 3 יחידות שאני בכלל הייתי ברמה של 5 ויותר מדי הגברה במקצועות הבגרות ומקצוע לימוד משעמם.לפני שעברתי רציתי לעבור לאלקטרוניקה אבל בגלל שלא היה לי זמן להשלים את החומר מבחינתם הדבר לא היה אפשרי.
כעת אחרי שסיימתי התייעצתי עם הרכז של האלקרוניקה בבית ספר שלי ,
הוא נתן לי רשימה של דברים שאני צריך ללמוד : הוא אמר שאני צריך להשלים תורת החשמל , אלקטורניקה תגבילית , מדעי הטכנולוגיה ולוגיקה.
הוא אמר שהבגרות היא רק בקיץ בכל פעם ואני כבר לא יוכל לעשות אותה השנה אלה רק בשנה הבאה.
בעצם לפי מה שהבנתי ממנו שכרגע אני צריך להשלים בחופש את תורת החשמל ותורת האלקטרוניקה בשביל שיהיה לי את הבסיס ללמוד בשנה הבאה(יא)

השאלות שלי הם:
האם זה לדעתכם צעד נבון להשלים את זה והלימודי אלקרטוניקה יעזרו לי בעתיד?(אני כן מתחבר לצד הטכנולוגי בעיקר במה שקשור גם למחשב וכו')
האם מה שלמדתי בעבר בבית ספר הקודם אמור לעזור לי בהשלמת לימודי האלקטרוניקה והקליטה של הדברים?
הוא אמר שכדאי לי להשלים את זה עם מורה פרטי בחופש - אבל עם אין לי ממש כסף לזה בגלל שזה יקר כל שיעור - אני יוכל בכל זאת להשלים לבד עם אני יקח מחברות מילדה משלומדת שם?
יש איזה אתר שאני יכול להיעזר בוא ללמוד?יש בinterlect?

תודה מראש ח'ברה
אה ואני מציין שאני ב3 יחידות מתטמיקה.

גל_כהן
21-06-2010, 09:04
תראה, עם מה שאתה מציין שלמדת בבית הספר הקודם שלך, לא אמורה להיות לך בעיה
להתחבר לחומר באלקטרוניקה ולהבין אותו.
בגדול, בכיתה י' לומדים יותר מיתוג והבחינות ברובן אינן קשות. החומר שהוא ביקש ממך
ללמוד יעזור לך יותר בכיתה י"א.
קודם למד את תורת החשמל ואת כל מה שעוסק במיתוג - שערים לוגיים, מפות קרנו
ופונקציות לוגיות ואח"כ תעבור ללמוד אלקטרוניקה תקבילית ואת שאר הדברים הנדרשים.

אני לא מכיר אתר שמלמד אלקטרוניקה כמו את המקצועות האחרים, אבל אם תעלה
שאלות באתר שלנו מפעם לפעם (אחרי שתבין את מה שתקרא במחברת שתשאל מאותה ילדה,
אתה יכול לנסות לענות על שאלות בגרות), אנחנו ננסה לעזור.

שיהיה בהצלחה :) !

L1ron
21-06-2010, 11:45
תודה רבה - אבל אני כרגע עובד בחופש באולם אירועים ואני שוקל עם להוריד חלק משעות העבודה בשביל הלימודים..
לדעתך זה אמור לקחת הרבה זמן כל ההשלמה?(אולי תעריך בערך כמה זה אמור למרות שזה שונה מאדם לאדם)
אגב - כל מה שציינת שעוסק במיתוג - למדתי הכל במסגרת הבית ספר הקודם , אבל המורה לאלקטורניקה אמר שזה לא קריטי גם לתחילת השנה הבאה ואני יצתרך להשלים את זה רק לפני הבגרות בקיץ בשנה הבאה שאני יעשה.

L1ron
24-06-2010, 20:07
UP ^

L1ron
03-07-2010, 03:31
ח'ברה אני שוב מקפיץ..
יש לי את המחברת והסיכומים ברורים אבל אני קורא ופשוט לא מצליח להגיע לאיזה תובנות על החומר..
הרי יש פה 25 דפים של סיכומים , אז איך אפשר לצפות עם אני יקרא אותם אני ישלים חומר של שנה..

עזרה בבקשה גם לגבי השאלות הקודמות ,
גל_כהן בבקשה תגיב כאן שוב וגם כל אחד אחר שיכול לתת יד בעניין בבקשה שיגיב..