PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] בבקשה, תיייעצו לי /מגמות

sonia_6
28-06-2010, 21:27
בס"ד

בכיתה ט' התחלתי ללמוד מגמת ארץ ישראל ומאוד נהנתי במהלך השנה.
מכיוון שאסור להיבחן בכיתה ט' בבגרות אחת יש לי רק מגן ואת השניה כן עשיתי. (כי היא לא ממש חיצונית)
שנה שעבה למדתי עם בנות מי"א-י"ב. ולכן נוצר מצב השנה שהרב סיימו כבר. מהסיבה הזו יחידה אחת כן למדתי עם מורה. אבל, השעות נפלו על שיעורים אחרים. ולכן הייתי רק בחלק מכל שיעור ואת השאר השלמתי בכוחות עצמי. וכך נוצר מצב שחלק נכבד מהחומר למדתי לבד. ניגשתי לבגרות עם מגן טוב (95) אחרי שלמדתי אליה שבוע שלם. אבל, מכיוון שאני ראלית- יש לי בעייה עם לזכור חומר בע"פ. זה לוקח לי המון זמן וכנראה שאני בכל זאת לא זוכרת הכל.
בקיצור, נודע לי היום שקבלתי ציון נמוך.

ועכשיו ההתלבטות, האם כדאי אולי לוותר על המגמה?
למה לוותר?
-עלי לגשת לעוד יחידה עם כמות חומר ענקית. גדולה יותר מאותה הבגרות שניגשתי אליה ולא הלך לי טוב. ועליו לא היו שיעורים במהלך השנה. צריך ללמוד לבד-אין מורה. (מחברים רק מתכונת וזהו) סיכוי גדול, שאני אלמד ובסוף אכשל מהסיבה שכתבתי. הבגרות ביום שני הקרוב בעז"ה והמתכונת ביום חמישי הקרוב. מצבי עם החומר לא טוב. למדתי את הכל פעם אחת במהלך השנה לבד - אבל מכיוון שלמדתי את זה לאורך תקופת זמן ארוכה, אני כבר לא זוכרת. ועכשיו כשאני חוזרת על זה, לוקח לי המון זמן. אין סיכוי שאסיים. זאת אומרת, שאצטרך לגשת בשנה הבאה במועד קיץ.
-כמו שכתבתי, אני צריכה להשלים את הבגרות של שנה שעברה. את החומר הזה אני מאוד אוהבת. אבל, גם שם כמות החומר ענקית. ואת זה כנראה אוכל להשלים מהסיבות שכתבתי למעלה רק בי"ב. וכמובן, בשמינית יהיה לי ים של בגרויות. וכמו כן, פיזיקה יוצאת תמיד בערך בשבוע-שבועים האלו.
-אם אחליט שאני ממשיכה, אצטרך לגשת לעשות שוב את הבגרות של השנה. כי אין לי טעם להשאיר יחידה עם ציון סופי 80+-

למה כן להמשיך עם המגמה?
- אני מאוד אוהבת את המגמה. לוותר עליה, ז"א לוותר על השקעה מטורפת של שנתיים. למחוק לגמרי את הכל- (3 יח"ל מתוך 5 יח"ל -יחידה שעשיתי, זאת שיש לי בה מגן ולא עשיתי בגרות והיא האהובה עלי וזאת שעשיתי השנה וקיבלתי בה ציון נמוך) וחבל לי מאוד.

-אציין כי בעיקרון אני מרחיבה את פיזיקה, מדעי מחשב, ספרות וארץ ישראל(?).
כאשר הולך לי הכי טוב לטעמי בפיזיקה ומחשבים. את השתיים האחרות אני מאוד אוהבת. אבל בגלל שאני ראלית, מקצועות הומניים בשבילי קשים הרבה יותר.

בקיצור, אני כולי מתלבטת. עצות?

asherm01
28-06-2010, 21:30
אם את מרחיבה מקצועות ריאליים, לדעתי עדיף לוותר.
אולם,-
למה שלא תלמדי בחופש, תגשי שוב, ותנסי את מזלך.

אריאל
28-06-2010, 21:33
בס"ד

בכיתה ט' התחלתי ללמוד מגמת ארץ ישראל ומאוד נהנתי במהלך השנה.
מכיוון שאסור להיבחן בכיתה ט' בבגרות אחת יש לי רק מגן ואת השניה כן עשיתי. (כי היא לא ממש חיצונית)
שנה שעבה למדתי עם בנות מי"א-י"ב. ולכן נוצר מצב השנה שהרב סיימו כבר. מהסיבה הזו יחידה אחת כן למדתי עם מורה. אבל, השעות נפלו על שיעורים אחרים. ולכן הייתי רק בחלק מכל שיעור ואת השאר השלמתי בכוחות עצמי. וכך נוצר מצב שחלק נכבד מהחומר למדתי לבד. ניגשתי לבגרות עם מגן טוב (95) אחרי שלמדתי אליה שבוע שלם. אבל, מכיוון שאני ראלית- יש לי בעייה עם לזכור חומר בע"פ. זה לוקח לי המון זמן וכנראה שאני בכל זאת לא זוכרת הכל.
בקיצור, נודע לי היום שקבלתי ציון נמוך.

ועכשיו ההתלבטות, האם כדאי אולי לוותר על המגמה?
למה לוותר?
-עלי לגשת לעוד יחידה עם כמות חומר ענקית. גדולה יותר מאותה הבגרות שניגשתי אליה ולא הלך לי טוב. ועליו לא היו שיעורים במהלך השנה. צריך ללמוד לבד-אין מורה. (מחברים רק מתכונת וזהו) סיכוי גדול, שאני אלמד ובסוף אכשל מהסיבה שכתבתי. הבגרות ביום שני הקרוב בעז"ה והמתכונת ביום חמישי הקרוב. מצבי ען החומר לא טוב. למדתי את הכל פעם אחת במהלך השנה לבד - אבל מכיוון שלמדתי את זה לאורך תקופת זמן ארוכה, אני כבר לא זוכרת. ועכשיו כשאני חוזרת על זה, לוקח לי המון זמן. אין סיכוי שאסיים. זאת אומרת, שאצטרך לגשת בשנה הבאה במועד קיץ.
-כמו שכתבתי, אני צריכה להשלים את הבגרות של שנה שעברה. את החומר הזה אני מאוד אוהבת. אבל, גם שם כמות החומר ענקית. ואת צרה כנראה אוכל להשלים מהסיבות שכתבתי למעלה רק בי"ב. וכמובן, בשמינית יהיה לי ים של בגרויות. וכמו כן, פיזיקה יוצאת תמיד בערך בשבוע-שבועים האלו.

למה כן להמשיך עם המגמה?
- אני מאוד אוהבת את המגמה. לוותר עליה, ז"א לוותר על השקעה מטורפת של שנתיים. למחוק לגמרי את הכל- (3 יח"ל מתוך 5 יח"ל -יחידה שעשיתי, זאת שיש לי בה מגן ולא עשיתי בגרות והיא האהובה עלי וזאת שעשיתי השנה וקיבלתי בה ציון נמוך) וחבל לי מאוד.

-אציין כי בעיקרון אני מרחיבה את פיזיקה, מדעי מחשב, ספרות וארץ ישראל(?).
כאשר הולך לי הכי טוב לטעמי בפיזיקה ומחשבים. את השתיים האחרות אני מאוד אוהבת. אבל בגלל שאני ראלית, מקצועות הומניים בשבילי קשים הרבה יותר.

בקיצור, אני כולי מתלבטת. עצות?

אם זה איכשהו משפיע על מקצועות אחרים וההשקעה שלך בהם, ואת חושבת שאת יכולה לתת את הזמן הזה למשהו יותר טוב , לדעתי תוותרי, "כולה" ארץ ישראל.

יחד עם זאת את יכולה להסתכל על זה כאתגר לעשות משהו שאת לא כלכך טובה בו(הומני לטענתך) ואולי איכשהו לפתח את הפן(צד) הזה אצלך.

בכל אופן השנתיים שלמדת א"י זה לא בזבוז, למדת והרווחת דברים לעצמך , אומנם לא יהיה רשום על התעודה, אבל את למדת. לתעודה זה גם ככה לא כלכך חשוב.

sonia_6
28-06-2010, 21:47
אשר- כן, אני מרחיבה מדעי מחשב ופיזיקה. שאגב, יוצאים בשעות מקבילות.
לכן, השנה לא נכנסתי בכלל למחשבים. (עשיתי רק את המבחנים והמתכונת-למדתי לבד)
אבל, לשנה הבאה ולי"ב זה לא יספיק. לכן אני אחלק כנראה- אכנס לחלק בכל זאת ואתחיל ללמוד כמובן כבר מייד אחרי המועד ב' גם פיזיקה וגם מדעי מחשב.

כן, זאת האשפרות היחידה- ללמוד בחופש. אבל, הבעיה- בבגרות אחת יש רק מועד קיץ. זאת אומרת, ששוב יקרה ואתו דבר-עד אז אשכח. ואצטרך ללמוד הכל מחדש. ובשניה, לפעמים יש חורף ולפעמים לא. ומן הסתם בתקופה הזו יהיה לי עומס לימודי לא קטן בכל מקרה. ועם קיץ, יוצא אותו סיפור.

אריאל- השנה זה לא פגע בי באף מקצוע. (כמובן גם לא שנה שעברה)
אולי רק בי- מכיוון שאני לא מספיקה לסיים ביום, אני לומדת גם בלילות. וזה מגיע ל-3 לילות ויותר רצוף בשבוע בלי לישון בכלל. ולממוצע של 3 שעות שינה. כי כל הזמן ממילא אני צריכה לתמרן ולהשלים חומר במגמות שונות ולהספיק גם להתכונן לבחינות. אבל זה לדעתי ממש לא נורא- לא מפריע לי.
ושנה הבאה, זה אחד השיקולים- יהיו בגרויות בתקופה הזו וזה עלול לפגוע. (כי זה עוד הרבה שעות לימוד שעלולות לגרוע ממקצועות אחרים.

וכן, כך אני הסתכלתי על זה תמיד. אבל, עכשיו, אני מרגישה קושי רב ולכן אני כ"כ מתלבטת. חבל לי מאוד לוותר כי זה מקצוע שאני מאוד אוהבת. נכון, זה העניק לי הרבה וזו גם החשיבה שלי. ובכל זאת, אני לא יודעת מה להחליט.

תודה רבה לשניכם על התגובות! אם אפשר, אשמח לעוד דעות..

אריאל
28-06-2010, 21:49
אבל, לשנה הבאה ולי"ב זה לא יספיק. לכן אני אחלק כנראה- אכנס לחלק בכל זאת ואתחיל ללמוד כמובן כבר מייד אחרי המועד ב' גם פיזיקה וגם מדעי מחשב.

כן, זאת האשפרות היחידה- ללמוד בחופש. אבל, הבעיה- בבגרות אחת יש רק מועד קיץ. זאת אומרת, ששוב יקרה ואתו דבר-עד אז אשכח. ואצטרך ללמוד הכל מחדש. ובשניה, לפעמים יש חורף ולפעמים לא. ומן הסתם בתקופה הזו יהיה לי עומס לימודי לא קטן בכל מקרה. ועם קיץ, יוצא אותו סיפור.

אולי רק בי- מכיוון שאני לא מספיקה לסיים ביום, אני לומדת גם בלילות. וזה מגיע ך-3 לילות ויותר רצוף בשבוע בלי לישון בכלל. ולממוצע של 3 שעות שינה. כי כל הזמן ממילא אני צריכה לתמרן ולהשלים חומר במגמות שונות ולהספיק גם להתכונן לבחינות. אבך זה לדעתי ממש לא נורא- לא מפריע לי.
ושנה האה, זה אחד השיקולים- יהיו בגרויות בתקופה הזו וזה עלול לפגוע. (כי זה עוד הרבה שעות לימוד שעלולות לגרוע ממקצועות אחרים.

וכן, כך אני הסתכלתי על זה תמיד. אבל, עכשיו, אני מרגישה קושי רב ולכן אני כ"כ מתלבטת. חבל לי מאוד לוותר כי זה מקצוע שאני מאוד אוהבת. נכון, זה העניק לי הרבה וזו גם החשיבה שלי. ובכל זאת, אני לא יודעת מה להחליט.

אם זה הייתי אני, הייתי מוותר ומאפשר לעצמי לחיות קצת.

sonia_6
28-06-2010, 22:15
אריאל, האמת, אני לא כ"כ מרגישה בחסרונן של אותן שעות שינה. ה-3-4 שעות שאני ישנה בתקופות לימודים מספיקות לי. ואני מספיקה גם לחיות תוך כדי -להתנדב, חברות וכ"ו. זה לא פוגע (לפחות בינתיים) לי במשהו אחר. ההתלבטות היא מהצדדים האחרים שהסברתי. תודה על הכל!

-ועוד נקודה (לכן הקפצתי) - עלי להחליט כמה שיותר מהר. כי אם אני בוחרת להמשיך אז עלי להמשיך עם המרתון. (לפחות לנסות-כי חבל ישר לפסול את האפשרות לגשת ביום חמישי למתכונת) ומחר בעז"ה צום י"ז בתמוז. וללמוד מחר זה יהיה סיוט לגמרי.

אני פשוט לא יודעת מה לעשות :(

c}{en
28-06-2010, 22:16
אני עם אריאל- תתני לעצמך לחיות!
אין צורך להיות מטורפת ולהגביר כ"כ הרבה.. זה לא מועיל, וזה סתם גורם לפגיעה בדברים אחרים (אם לא בציונים שלך, אז בנפש שלך..).
את יודעת מה הכייון שלך לעתיד?
תחשבי מה יוכל לעזור לך..

אבל- לכי עם הלב שלך, עם מה שאת אוהבת!

בהצלחה בכל דרך שתבחרי!

חן :)

asherm01
28-06-2010, 22:19

אולי רק בי- מכיוון שאני לא מספיקה לסיים ביום, אני לומדת גם בלילות. וזה מגיע ל-3 לילות ויותר רצוף בשבוע בלי לישון בכלל. ולממוצע של 3 שעות שינה. כי כל הזמן ממילא אני צריכה לתמרן ולהשלים חומר במגמות שונות ולהספיק גם להתכונן לבחינות. אבל זה לדעתי ממש לא נורא- לא מפריע לי.
ושנה הבאה, זה אחד השיקולים- יהיו בגרויות בתקופה הזו וזה עלול לפגוע. (כי זה עוד הרבה שעות לימוד שעלולות לגרוע ממקצועות אחרים.

יש לך זמן לרשום? לחיות?? לנשום???
תתכנני את הזמן היטב- כי אין לך הרבה....
אני בעד לוותר, ובהתחשה בעובדה שזה מפריע לשעות "ריאליות"- זה בעיה יותר רצינית.
מצד שני, לפי דעתי, לוותר השנה, ורק בסוף י"ב (שלפי דברייך הבגרות רק במועד קיץ) לעשות!
ככה תרוויחי משני הכיוונים.

sonia_6
28-06-2010, 22:31
חן, שלחתי לך ה"פ. לא יודעת למה לא כתוב לי שנשלח :(
תודה !

אשר, אתה צודק אין זמן. אבל, חשוב לי מאוד להגיע כבר לידי החלטה.
ולכן, אני מעדיפה עכשיו להעלות את הנושא הזה, להחליט ואם כן להמשיך ללמוד. ואם אני מחליטה לעשות, יש לי 3 בגרויות לעשות. שתיים מהן (למרות שמאוד קשה) אפשר לנסות לשלב בשנה הבאה בעז"ה. שהיא כנראה תהיה הכי עמוסה. כי הבגרות בספרות-הרחבה היא גם בי"א. (כמובן יש גם חלק בפיזיקה ומדעי מחשב ובשאר באותה שנה גם) זאת אומרת, שבכל מקרה תהיה לי בגרות אז בארץ גם בי"א וגם בי"ב.

c}{en
28-06-2010, 22:38
חן, שלחתי לך ה"פ. לא יודעת למה לא כתוב לי שנשלח :(
תודה !

אשר, אתה צודק אין זמן. אבל, חשוב לי מאוד להגיע כבר לידי החלטה.
ולכן, אני מעדיפה עכשיו להעלות את הנושא הזה, להחליט ואם כן להמשיך ללמוד. ואם אני מחליטה לעשות, יש לי 3 בגרויות לעשות. שתיים מהן (למרות שמאוד קשה) אפשר לנסות לשלב בשנה הבאה בעז"ה. שהיא כנראה תהיה הכי עמוסה. כי הבגרות בספרות-הרחבה היא גם בי"א. (כמובן יש גם חלק בפיזיקה ומדעי מחשב ובשאר באותה שנה גם) זאת אומרת, שבכל מקרה תהיה לי בגרות אז בארץ גם בי"א וגם בי"ב.
קיבלתי את ההודעה וגם הגבתי.
את רוצה שאני אכתוב פה את מה שכתבתי לך שם?

הנה: זאת ההודעה ששלחתי לך:

שלום לך סוניה (נכון, זה השם?),
אני מבינה אותך, ואת ההרגשה שלך.

לכן, אם תשימי לב, בתגובה שלי כתבתי לך ללכת אחרי הלב- מה שאת רוצה.
משום שמה שאני לא אגיד, אני לא את, ואת זה לא אני. אנחנו אנשים שונים, עם רגשות וצרכים שונים.
משהו שטוב בשביל אחד לא יהיה בהכרח טוב בשביל אחר ולהיפך.

אם את אומרת שאת אוהבת את זה- אז לכי על זה בלי שום היסוס.
כדי להרוות את הנשמה מספיק לעשות משהו שאוהבים- ואם את רואה בספרות ובא"י משהו שעושה לך את זה- אז אני איתך!

קשה לי מאוד להגיד לך מה לעשות- אני לא אדם כזה.
אני מאמינה שכל אחד צריך לקבל את ההחלטות שלו בעצמו, מתוך השיקולים של עצמו.
אפילו אם כולנו נגיד משהו אחד, ואת תחשבי משהו אחר, אני יהיה עם ההחלטה שלך- כי זה מה שהנפש שלך אמרה לך לעשות.

אם את רוצה דרך נוחה כדי להחליט מה לעשות-
תשבי עם עצמך, ועם דף ועט ותכתבי לך בטבלה יתרונות מול חסרונות,
ואז תראי מה עולה על מה,
ועל מה היית מוכנה לוותר ועל מה לא.

אני מאחלת לך המון בהצלחה במה שלא תבחרי,
ואת תמיד יכולה לפנות אלי- בכל דבר,
ואני אשמח לעזור כמיטב יכולתי.. (בכל זאת, אני רק תלמידה בכיתה י'..חח).

אז שוב שיהיה המון בהצלחה ולילה טוב,
חן :)

גיל ישראלי
28-06-2010, 22:43
תיראי לי ניראה שאם את אוהבת ללמוד את זה וזה מה שיוסיף לך את האושר את יכולה לנצל את הזמן קצט יותר ולהצליח גם בזה (נכון! זה קריעה אבל לטענתך אין לך בעיה לשעות שנה וכו...)
השאלה היא בעיקר איך את תתכנני את הימים שלך בי"א וי"ב [תתכונני שאז זה הרבה יותר לחוץ!]
לכן למסקנה עצתי היא שלא כל מה שהואבים צריכים ללמוד! וגם אם את לומדת את זה לכיף בשעות הפנאי זה לא מחייב לעשות על זה בגרות !

לילה טוב!
ושיהיה לך בהצלחה!!!

sonia_6
28-06-2010, 22:50
חן, תודה רבה על ההודעה! ראיתי והגבתי לך בה"פ :)
גיל (אני לא טועה בשם?) , כן- אני יודעת י"א- י"ב אלו שנים יותר לחוצות.
וזה אחד השיקולים שלי.
אתה צודק, אבל חבל לנטוש כי כבר התחלתי.

תודה רבה לשניכם!!!

ובקיצור, אחשוב כנראה בלילה במהלך הלימוד. ועד הבוקר אשתדל להגיע לידי החלטה :happy:

Yael
28-06-2010, 22:54
א. אני לא מבינה מדוע את מעמיסה עליך כ"כ הרבה. למה את מרחיבה כ"כ הרבה מגמות? [את רוצה להיות רופאה?]
ב. אם את רק בכיתה ט' [לא ממש הבנתי באיזו כיתה את] אז תגשי שנה הבאה...

זה שאת מקבלת ציון טוב במתכונת אבל ציון רע בבגרות לאו דווקא אומר שזה קשור לזה שאת ריאלית.....תעשי בדק בית מה לא עובד [לחץ? חרדות? זמן ארוך בין המתכונת לבגרות שאז נשכח החומר? מתכונת קלה מדי?...]

בהצלחה [=

sonia_6
28-06-2010, 23:00
יעל, אני בכיתה י' (עולה לי"א) :)

והעומס לא מפריע לי. אני לומדת את מה שאני אוהבת ומתעניינת בו.
לא, מזמן שמתי לב- אני לוקחת הכל דרך הבנה. ומקצועות ריאלים הרבה יותר קלים בשבילי מבחינת הזמן שאני צריכה ללמידה, לתפיסה שלי וכ"ו. אני לא טובה בללמוד כמויות של חומר בע"פ כפי שצריך בשביל היסטוריה וכ"ו. המקצועות הריאליים הם האהובים עלי :)

ולמרות שזה המקצוע האהוב עלי.. לחץ וחרדות יש לי רק במתמטיקה. המתכונת הייתה באותה רמה לטעמי. כמות החומר ההומני זה מה שפגע בי.

ותודה רבה על התגובה!

sonia_6
29-06-2010, 07:42
טוב, חשבתי קצת בלילה-
ואני חושבת שלהתכונן היטב למתכונת בחמישי אני לא אספיק. אם אגש 99% שלא אקבל ציון שמספק אותי. ולכן, אנסה לבקש לעשות מתכונת בתחילת שנת הלימודים הבאה בעז"ה. ואלמד בחופש. וכנאה אצטרך לעשות שנה הבאה בחורף (אם תהיה) בגרות חוזרת.
ובקיצור, בינתיים אמשיך עם המגמה. בסופו של דבר, תמיד אפשר לוותר אם אראה שאני לא עומדת בזה.

אז, תודה רבה לכולם! :happy:

asherm01
29-06-2010, 07:50
בהצלחה!!!! :takdir:

c}{en
29-06-2010, 09:38
טוב, חשבתי קצת בלילה-
ואני חושבת שלהתכונן היטב למתכונת בחמישי אני לא אספיק. אם אגש 99% שלא אקבל ציון שמספק אותי. ולכן, אנסה לבקש לעשות מתכונת בתחילת שנת הלימודים הבאה בעז"ה. ואלמד בחופש. וכנאה אצטרך לעשות שנה הבאה בחורף (אם תהיה) בגרות חוזרת.
ובקיצור, בינתיים אמשיך עם המגמה. בסופו של דבר, תמיד אפשר לוותר אם אראה שאני לא עומדת בזה.

אז, תודה רבה לכולם! :happy:
עניתי לך על מה שכתבת בהודעות אישיות- אני חושבת שכדאי לך לקחת את זה בחשבון..

בכל מקרה בהצלחה בכל דרך שתבחרי!