PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] כימיה Vs פיזיקה.. בבקשה עזרה

מפנק בפיזיקה
07-07-2010, 14:54
אוקיי אז הסיפור הוא כזה
אני כעת עולה לכיתה י"ב
כיתה י' למדתי גם כימיה וגם פיזיקה.. בשניהם הלך לי ממש טוב וקיבלתי בתעודה 100
בכיתה י"א נאלצתי לבחור בין פיזיקה לכימיה.. בסוף בחרתי פיזיקה
ובכיתה י"א פיזיקה היה לי ממש קשה (מכניקה) ולבסוף אני מקבל ציון סופי בסביבות ה-80
ועוד אמרו לי ששנה הבאה זה פי 2 יותר קשה.
עכשיו עולים בי הרהורים ותהיות האם כדאי לי לעבור לכימיה, ולהשלים בחופש הזה את מה שהם עשו כל כיתה י"א
האם כדאי לי לוותר על פיזיקה ולעבור לכימיה?
האם יהיה לי קשה להשלים לכימיה?
האם פיזיקה יותר נותן בונוס באוניברסיטה? ואם כן באילו תחומים?
האם כדאי לי להמשיך בפיזיקה?
האם כימיה באמת הרבה יורת קל מפיזיקה?

בקשה תענו לי על השאלות הללו.. זה חשוב לי

תודה מראש,
המפנק.

odp
07-07-2010, 15:23
אני אומנם לא למדתי כימיה אבל פיזיקה למדתי (וסיימתי).
בכיתה י' ניגשתי למכניקה וקיבלתי 85 סופי (מגן 90, בחינה 80)
בכיתה י"א ניגשנו לכל השאר:
חשמל 98 (מגן 96, בחינה 100)
קרינה וחומר 85 (מגן 89, בחינה 81)
מעבדה 99 (מגן 100, בחינה 97)
ציון סופי - 92.
כמו שאתה רואה, הציונים באופן כללי השתפרו. בשביל חלק מהאנשים, מכניקה זו הבחינה הכי קשה למרות שהיא הראשונה. חוץ מזה, כל הנושאים של קרינה וחומר מאוד מעניינים ונחשבים לקלים (אצלנו בכיתה לא למדנו קרינה וחומר מספיק טוב ובגלל זה קיבלנו ציונים "נמוכים" יחסית לשאר הבחינות).
לכן, אני לא חושב שהשנה הבאה היא יותר קשה.

לעניין האוניברסיטה, אני אדבר רק על הטכניון - כי את המערכת הזו אני מכיר הכי טוב.
בקבלה לטכניון, הבונוסים עובדים לפי אחוזים ולא לפי נקודות, כלומר: לכל מקצוע יש מקדם הטבה.
במתמטיקה ובפיזיקה (5 יח"ל) - מקדם ההטבה הוא 1.3 .
בכימיה וביולוגיה (5 יח"ל) - מקדם ההטבה הוא 1.25 .
במקצועות טכנולוגיים מיוחדים (כמו מדעי המחשב) ברמת 5 יח"ל - מקדם ההטבה הוא 1.25 .
בשאר המקצועות (כולל אנגלית) ברמת 5 יח"ל - מקדם ההטבה הוא 1.2 .

דוגמה: אם הציון שלי בפיזיקה 5 יח"ל הוא 92 (והוא באמת כך), הציון לאחר הבונוס הוא:
92*1.3=119.6

אם הייתי מוותר על פיזיקה והייתי לוקח כימיה או ביולוגיה - הייתי צריך להשיג ציון של 96 כדי שהבגידה תשתלם.

חוץ מזה, בטכניון לומדים הרבה פיזיקה ולכן סטודנטים הלומדים בטכניון חייבים בבחינת בגרות בפיזיקה ברמה של 5 יח"ל עם ציון של לפחות 70, או לעשות בחינה בטכניון (שהיא מורכבת ממכניקה וחשמל אבל יותר קשה לפי מה ששמעתי). המורה שלי לפיזיקה שלמד גם בטכניון אמר לי שמי שלמד פיזיקה בתיכון - מסתדר יותר טוב עם הפיזיקה באוניברסיטה (הוא "חי" את הפיזיקה).

בשאר האוניברסיטאות, הבונסים הם לא לפי אחוזים, והבונוס לכל מקצוע (שאינו מתמטיקה ואנגלית) ברמת 5 יח"ל הוא 20 נקודות. אם אתה רוצה להתקבל למקומות אחרים אולי כדאי לך לעבור לכימיה.

אריאל
07-07-2010, 15:41
תמשיך בפיזיקה... ואני אומר את זה בלי לחשוב פעמיים בכלל.

בנוגע לתגובה שמעלי, ציון מעל 75 בפיזיקה פוטר אותך מכל מיני בחינות קדם בטכניון לדוגמא.

ומייחסים רצינות הרבה יותר ל5 יח' פיז' מאשר ל5 בכימיה ובצדק.

odp
07-07-2010, 15:49
מצטער - טעיתי. הפטור ניתן גם בציון 70 של 4 יח"ל.
http://www.meidaat.co.il/mdt/info/topic.asp?type=topic&id=3348&Lang=he

מפנק בפיזיקה
07-07-2010, 20:16
תודה רבה על התגובה המושקעת
אני לא ממש מתכוון ללכת לטכניון, וככל הנראה אני אמשיך פיזיקה
כל הכבוד לך שסיימת בציון של 92 ולא ויתרת.
אמרו לי שכימיה זה פי 2 יותר קל בפיזיקה ושבקלות אני יכול להוציא ציון טוב, לכן החלטתי לעבור לכימיה
אז לפי מה שאתה אומר למשל לאוניברסיטה העברית זה לא משנה אם אני לומד כימיה או פיזיקה, ושפיזיקה לא יעניק לי יותר בונוסים מאשר כימיה?
ושמעתי שפיזיקה יכול לתרום לצבא.. האם זה משמעותי?
תודה מראש על התגובות

odp
07-07-2010, 22:55
נכון, אם אתה רוצה ללמוד בעברית תעבור לכימיה - למרות שלדעתי אתה מפספס חוויה.
אם אתה לומד לבד, אני ממליץ לך להסתכל באתר הזה - http://www.interlect.co.il/MatriculationExams/MatriculationExams.aspx
לא הבנתי, מה זאת אומרת פיזיקה עוזר לצבא?

מפנק בפיזיקה
08-07-2010, 15:53
יעני אם יש מקומות בצבא כמו מודיעין וכאלה שללא בגרות בפיזיקה אין לך דרך להתקבל?

odp
08-07-2010, 18:43
אני לא חושב שיש הרבה מקומות כאלה. אם הצבא צריך פיזיקאים הוא ייקח עתודאים בוגרי תואר ראשון בפיזיקה.
חוץ מזה, חיל המודיעין הוא אחד המקומות היחידים בצבא שיש לו גישה לציוני הבגרות של מלש"בים (מיועדים לשירות ביטחון) ועושה בהם שימוש. אני יודע שלמיונים לפרוייקט גאמ"א מתקבלים רק אלו שעושים בגרות במדעי המחשב, במיונים למסלול שפות לועזיות (8200) לוקחים בחשבון את ציון הבגרות באנגלית.
לעומת זאת , אפשר להתקבל לתוכנית היוקרתית תלפיות רק מי שלומד 5 יחידות בפיזיקה ובמתמטיקה. הייתי שנה שעברה במבחנים והרמה של המבחנים הייתה גבוהה (לא עברתי). שמועות מספרות שמתקבלים עשרות בודדות של מלש"בים מתוך כמה אלפים.