PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] אחרי י"ב..

מעיין 17
12-07-2010, 12:12
היי,
אני מתלבטת מה לעשות אחרי יב' לאן לפנות:האם לעשות ש"ל או צבא-לבנות שהם דתיות?
חשבתי שאולי תייעצו לי בעניין זה.כי אני לא בטוחה בכלל..בכול זאת יש קשים שזה עם הדת.
טוב ,נשמע אתכם..(:
חשוב לי להבהיר שאני לא כזאת דתייה אדוקה,אני מבית חילוני..
עריכה:
הגיעה ההחלטה;)

מיכאל
12-07-2010, 12:21
שרות לאומי יוסיף לך סיפוק ותרומה לחברה הרבה יותר מהצבא
לא תצטערי
בהצלחה

נוי =]
12-07-2010, 12:22
לפי מה ששמעתי, בשירות לאומי יש לבנות הרבה יותר מה לתרום מבצבא..
יש המון תחומים אליהם תוכלי ללכת! (בי"ח, בי"ס רגיל, חינוך מיוחד ועוד ועוד הרבה..)
אני בכל אופן ארצה לעשות בעז"ה שירות לאומי !
יום-טוב!:happy:

אריאל
12-07-2010, 12:36
גם ממליץ שירות לאומי ראי http://www.emath.co.il/forums/%F6%E1%E0-%E5%EC%E9%EE%E5%E3%E9%ED/19740.htm

מעיין 17
12-07-2010, 12:45
אני רואה שאתם ממש נגד צבא..אריאל אתה חייל,למה אתה לא ממליץ לי לצבא?..עד כדי כך רע?הכי גרוע שאין לי את מי לשאול!!:'(
בעיקרון עשיתי צו ראשון כבר,ואז הלחיצו אותי אז הגשתי פטור וקיבלתי..
עכשיו אני מהססת אם לבטל אותו.כי בכול זאת ש"ל זה לא ככ מה שאני רוצה..:(

נוי =]
12-07-2010, 12:49
יש לי 3 אחיות שעשו שירות לאומי, וכולן נהנו מאוד! והרגישו שהן תרמו רבות..

מה הם שיקולייך?

dan_math
12-07-2010, 13:01
אני רואה שהדתיים שולטים כאן.
מעיין, בסופו של דבר את תחליטי בשביל עצמך אבל אני מציע לך לדבר עם בנות דתיות ששירתו/משרתות בצה"ל לפני שאת מחליטה. אם את מחפשת חיים קלים אז שרות לאומי זה הפתרון. אם את רוצה לתרום, יש לך פוטנציאל ומסוגלת לקבל על עצמך תפקיד איכותי, התרומה שלך בצבא הרבה יותר משמעותית.
חוצמזה אני חושב שזו זכות גדולה לשרת בצה"ל.
בהצלחה!

נוי =]
12-07-2010, 13:14
אני רואה שהדתיים שולטים כאן.
מעיין, בסופו של דבר את תחליטי בשביל עצמך אבל אני מציע לך לדבר עם בנות דתיות ששירתו/משרתות בצה"ל לפני שאת מחליטה. אם את מחפשת חיים קלים אז שרות לאומי זה הפתרון. אם את רוצה לתרום, יש לך פוטנציאל ומסוגלת לקבל על עצמך תפקיד איכותי, התרומה שלך בצבא הרבה יותר משמעותית.
חוצמזה אני חושב שזו זכות גדולה לשרת בצה"ל.
בהצלחה!
זה בכלל לא קשור לעניין דתי! זה קשור למה שבת יכולה לתרום בצבא,
ושירות לאומי זה לא יותר קל מצבא לבנות, וודאי שזה יותר קל לבנים אבל לבנות זה משהו אחר לגמרי!!

ואני מכירה הרבה בנות ושמעתי מספיק סיפורים ..

אבל אחרי הכל זו דעתי האישית , ומעיין בסוף תחליט לאן היא תרצה ללכת.

matan1212
12-07-2010, 13:22
להשתמט הכי טוב...הצבא תוקע את החיים 3 שנים ,לא חבל?!

מעיין 17
12-07-2010, 13:26
;128139']זה בכלל לא קשור לעניין דתי! זה קשור למה שבת יכולה לתרום בצבא,
ושירות לאומי זה לא יותר קל מצבא לבנות, וודאי שזה יותר קל לבנים אבל לבנות זה משהו אחר לגמרי!!

ואני מכירה הרבה בנות ושמעתי מספיק סיפורים ..

אבל אחרי הכל זו דעתי האישית , ומעיין בסוף תחליט לאן היא תרצה ללכת.

אז זהו שאני לא יודעת, וזה הכי מעצבן אותי!שבסוף אני יחליט החלטה שבכלל לא רציתי..חוסר היכולת לבחור משגע אותי כי דיברתי עם חיילת אחת שהיא דתיה והיא אמרה שזה נורא ואיום להיות בצבא מתייחסים אליך באופן משפיל,לא מכבדים אותך כדתיה.ועם זאת דיברתי עם מישהי אחרת שאמרת שזה מוציא אותך מהבועה של האולפנה/או כול בצפר דתי,..אני לא יודעת מה טוב בשבילי ומה מתאים לי כבר.

אריאל
12-07-2010, 13:32
לא אמרתי שצבא רע,

תקראי טוב טוב את תגובותי...

80%+ מהבנות בצבא לא עושות יותר מידי, וזה עובדות שבשטח....

תלוי מה את מחפשת, בשירות לאומי לבנות ניתן לתרום הרבה יותר אין מה להתווכח על זה.

לבנים זה משהו אחר , כמובן לכל בן הייתי אומר לך לקרבי ולא לשירות לאומי אבל זה לא המקרה, אלא אם כן את מעוניינת ללכת לקרבי אז הייתי אומר לך תתגייסי :)

גיל ישראלי
12-07-2010, 13:33
אני (בתור בן) אחיות שלי עשו ש"ל ולפי איך שהבנתי מהם זה ממש סבבה! במיוחד לבנות ובימיוחד שהם דתיות!

ד"א היה על זה כתבות בשבועות האחרונים בעלונים! (עולם קטן!)

מעיין 17
12-07-2010, 13:37
לא אמרתי שצבא רע,

תקראי טוב טוב את תגובותי...

80%+ מהבנות בצבא לא עושות יותר מידי, וזה עובדות שבשטח....

תלוי מה את מחפשת, בשירות לאומי לבנות ניתן לתרום הרבה יותר אין מה להתווכח על זה.

לבנים זה משהו אחר , כמובן לכל בן הייתי אומר לך לקרבי ולא לשירות לאומי אבל זה לא המקרה, אלא אם כן את מעוניינת ללכת לקרבי אז הייתי אומר לך תתגייסי :)
אבל אתם כחברה ישראלית רואה בת שלא עושה צבא זה לא איפה שהוא בגידה בערכים ההישראלים,לא יודעת אם אני יעשה ש"ל אני לא ירגיש שלמה עם עצמי,אבל מה שבטוח אם אני יעשה תצבא אני ידפק,כי הם יזרקו אותי אי שם,עם יחס של מפקדים..החרטה הכי תכאב לי.
אריאל וודאי הכרת חיילות בצבא לתרום אני מבינה שהם לא עושות הרבה,אני גם לא מחפשת לתרום(זה נשמע אנוכי אבל פסדר..) השאלה אם הן סובלות,או שעדיף שלא היו נכנסות לזה מהתחלה..

dan_math
12-07-2010, 13:38
אני חושב שזה כן עניין דתי. אם בנות לא יכולות לעלות לתורה, יושבות בבית כנסת מאחור בעזרת נשים בלבד... ועוד ועוד אפליות של נשים. אז החינוך הדתי גורם לבנות לחשוב שהן שוות פחות. וזה כלכך לא נכון. אני חושב שמבחינה אנטלקטואלית הנשים שוות ואפילו עולות על הגברים במקרים מסוימים.
מישהו אמר פעם (אני חושב שזה היה אהוד ברק) "אנחנו רוצים צבא קטן וחכם". לדעתי הצבא היום צריך הרבה אנשים חכמים ולא רק כאלה שיכולים לרוץ בג'בלאות (שכמובן כבודם במקומם מונח).
נ. ב. אני מתנצל מראש אם פגעתי במישהו.

גיל ישראלי
12-07-2010, 13:40
מי אמר ששירות לאומי זה פחות מהצבא?!
זה ממש לא נוגד את "הערכים הישראלים" אם שם את מועילה יותר ונהנת יותר אין סיבה שתרגישי רע עם עצמך!

נוי =]
12-07-2010, 13:40

חס ושלום לא להשתמט! זו המדינה שלנו , אנו צרכים להתגייס!
אני רק אמרתי שיש הבדל בין בנים לבנות בתרומה בצבא..

לפי דעתי כל הבנים צרכים להתגייס!

גיל ישראלי
12-07-2010, 13:44
אני חושב שזה כן עניין דתי. אם בנות לא יכולות לעלות לתורה, יושבות בבית כנסת מאחור בעזרת נשים בלבד... ועוד ועוד אפליות של נשים. אז החינוך הדתי גורם לבנות לחשוב שהן שוות פחות. וזה כלכך לא נכון. אני חושב שמבחינה אנטלקטואלית הנשים שוות ואפילו עולות על הגברים במקרים מסוימים.
מישהו אמר פעם (אני חושב שזה היה אהוד ברק) "אנחנו רוצים צבא קטן וחכם". לדעתי הצבא היום צריך הרבה אנשים חכמים ולא רק כאלה שיכולים לרוץ בג'בלאות (שכמובן כבודם במקומם מונח).

ובלי להגרר אחרי עינינים דתיים אז זה שהם מאחור זה לא בגלל שהם "שווים פחות" אלא מישום צניעות! וזה עובדה שכתובה שהבנות ניתנה להם בינה יתירה! (ולכן הם חיבות במיצוות קודם!) אין סיבה לבנות להרגיש נחות רק יש להם תפקידים מיוחדים/אחרים בעולם והם מתאימים לדברים אחרים לכן זה שאומרים להם ללכת לש"ל ולא לצבא זה לא כי הם לא ראויות לכך! אלא פשוט מתאימות יותר לדברים אחרים!

מעיין 17
12-07-2010, 13:49
אבל אני לא רוצה להיות הדוסית שסיימה אולפנה והלכה לש"ל.!כשחושבים על זה בכלל עשיתי טעות שהלכתי לאולפנה..גם זה נבע מהחלטה לא נכונה שעשיתי!!אני גרועה בהחלטותואני מפחדת שזה שוב טעות..

גיל ישראלי
12-07-2010, 13:51
אבל אני לא רוצה להיות הדוסית שסיימה אולפנה והלכה לש"ל.!כשחושבים על זה בכלל עשיתי טעות שהלכתי לאולפנה..גם זה נבע מהחלטה לא נכונה שעשיתי!!אני גרועה בהחלטותואני מפחדת שזה שוב טעות..

מה הקשר?!
ישנם גם חילונים שהולכים לש"ל וזה שיש הרבה בנות אולפנה שם זה לא אומר! ואין סיבה להרגיש נחות בגלל זה!

נוי =]
12-07-2010, 14:13

אני ממליצה לך לא לזרוק סתם דברים באוויר בלי לדעת מה עומד מאחרי זה!,
כל דבר והסיבה שלו!
כל הדוגמאות שנתת עכשיו זה מטעמי צניעות!
"צריך לדעת שכל ההלכות העוסקות בפרטי הדינים של צניעות האישה אינן נובעות מתוך זלזול בערכה של האשה, ההלכה קבעה סייגים רבים לכל אותם הסממנים המבטאים את הצדדים הפנימיים של האישיות כדי שהאהבה תוכל להופיע במלוא עוצמתה במקום הנכון, בין האיש לאשתו ולא תסחוף אותנו אל מחוץ למעגל החיים הישר והמתוקן. .."(מתוך חוברת בשביל הנשמה).
ובגלל זה יש הפרדה בין נשים לגברים, שנשים יוכלו לשמור את צניעותן ויופיין לבעליהן!

"כל כבודה בת מלך פנימה"

גיל ישראלי
12-07-2010, 14:17
;128222']אני ממליצה לך לא לזרוק סתם דברים באוויר בלי לדעת מה עומד מאחרי זה!,
כל דבר והסיבה שלו!
כל הדוגמאות שנתת עכשיו זה מטעמי צניעות!
"צריך לדעת שכל ההלכות העוסקות בפרטי הדינים של צניעות האישה אינן נובעות מתוך זלזול בערכה של האשה, ההלכה קבעה סייגים רבים לכל אותם הסממנים המבטאים את הצדדים הפנימיים של האישיות כדי שהאהבה תוכל להופיע במלוא עוצמתה במקום הנכון, בין האיש לאשתו ולא תסחוף אותנו אל מחוץ למעגל החיים הישר והמתוקן. .."(מתוך חוברת בשביל הנשמה).
ובגלל זה יש הפרדה בין נשים לגברים, שנשים יוכלו לשמור את צניעותן ויופיין לבעליהן!

אהבתי!

ד"א איפה הלינק של ההודעה מועילה או משהוא כזה?!

נוי =]
12-07-2010, 14:18
אהבתי!

ד"א איפה הלינק של ההודעה מועילה או משהוא כזה?!

תודה!:happy:

מאור עטר
12-07-2010, 14:19
מה אתה רציני?
כל מה שאתה חושב עליו זה רק לימודים? (אם לזה התכוונת שאמרת לבזבז שלוש שנים)... תקריב את עצמך קצת למדינה ...(ולא חייב להיות קרבי)

מעיין 17
12-07-2010, 14:36
נראה לי שכולם דתיים בפורום הזה,ולכן הדעות שלכן נוטות לש"ל..
בשיחה אחת נאמר לי שאני צריכה-להקריב מעצמי ,ז"א את הרצון שלי,בשביל הדת..לא יודעת אם זה שווה את זה.

tzvi
12-07-2010, 14:42
מעיין.... אני עצמי בא מבית דתי אבל אני מסורתי... ואני לא אגיד לך ללכת לשירות לאומי או לצבא- נראלי בשניהם תוכלי לתת מעצמך בצורה מעולה...
רק ככה- אם את הולכת לצבא את כמעט בטוח תהיי פחות דתייה- אני לא אומר אל תעשי בגללך אני רק שם עובדות.ץ... .אבל את כן תוכלי לעשות שם דברים מעולים ולתרום לא פחות משירות לאומי
אם את פוחדת משירות לאומי שלא תצאי מהבועה האולפניסטית אז זה לא נכון... אחותי שירתה בש"ל וכיום היא לא דתייה.... זה תלוי איפה תמקמי את עצמך- איפה תעבדי ועם מי- כאילו אם תעבדי רק בבצפר של בנות אז ברור שתשארי בבועה כזו או שתלכי למדרשה או חיזוק יהדות...
אני מבטיח לך שתוכלי לצאת מהבועה הזו וגם שם תוכלי לתרום בצורה מדהימה... כמו הצבא...

c}{en
12-07-2010, 14:47
מעיין, יש לך בעיה לשרת בצבא רק מבחינה דתית?

מעיין 17
12-07-2010, 14:51
חן,אני אגיד לך את האמת.. .לא אכפת לי לשאת נשק,אפוד וכו' ביום שבת..מה שכן יפריע לי אם יגידו לי תדליקי אור ,צפי במסך המחשב(אם אהיה שסתם פקידה),ודבר נוסף אני חוששת מהיחס של המפקדים ומהחברה השונה ,שעד עכשיו לא הורגלתי אליה..הרי הם לא מכירים אותי..אני יהיה דיי בצד מתי שבשבת שכולם ישמעו מוזיקה או לא יודעת מה, אני לא יהיה איתם וזה יפריע לי ואני לא יכולה לדרוש מהם להפסיק..וגם הריחוק מהבית והקושי הפיזי.. -כול הטירונות ..:|

מעיין 17
12-07-2010, 14:52
מעיין.... אני עצמי בא מבית דתי אבל אני מסורתי... ואני לא אגיד לך ללכת לשירות לאומי או לצבא- נראלי בשניהם תוכלי לתת מעצמך בצורה מעולה...
רק ככה- אם את הולכת לצבא את כמעט בטוח תהיי פחות דתייה- אני לא אומר אל תעשי בגללך אני רק שם עובדות.ץ... .אבל את כן תוכלי לעשות שם דברים מעולים ולתרום לא פחות משירות לאומי
אם את פוחדת משירות לאומי שלא תצאי מהבועה האולפניסטית אז זה לא נכון... אחותי שירתה בש"ל וכיום היא לא דתייה.... זה תלוי איפה תמקמי את עצמך- איפה תעבדי ועם מי- כאילו אם תעבדי רק בבצפר של בנות אז ברור שתשארי בבועה כזו או שתלכי למדרשה או חיזוק יהדות...
אני מבטיח לך שתוכלי לצאת מהבועה הזו וגם שם תוכלי לתרום בצורה מדהימה... כמו הצבא...
מנקודת המבט שלך,במה ההית בוחר?

tzvi
12-07-2010, 14:56
חחח את שואלת אותי אם הייתי בת????
אני לא אתן לך המלצה... גם כי אני חושב שאין תשובה כאן של מה יותר טוב... גם כי אני לא יודע כמה דתית את ואנלא מכיר אותך... גם כי אני לא יודע אם הטענה- שבנות לא עושות כלום בצבא היא נכונה....

xBARCAx
12-07-2010, 15:00
מתרגלים לצבא תוך לא הרבה זמן
קחי בחשבון שבמידה ואת לא תתגייסי את תאבדי תקופה יפה לא פחות מהתיכון (והרבה אומרים שאפילו יותר יפה)

מעיין 17
12-07-2010, 15:05
מתרגלים לצבא תוך לא הרבה זמן
קחי בחשבון שבמידה ואת לא תתגייסי את תאבדי תקופה יפה לא פחות מהתיכון (והרבה אומרים שאפילו יותר יפה)
מיזה אני חוששת.זה אחד השיקולים,השאלה אם זה שווה..

c}{en
12-07-2010, 15:10
חן,אני אגיד לך את האמת.. .לא אכפת לי לשאת נשק,אפוד וכו' ביום שבת..מה שכן יפריע לי אם יגידו לי תדליקי אור ,צפי במסך המחשב(אם אהיה שסתם פקידה),ודבר נוסף אני חוששת מהיחס של המפקדים ומהחברה השונה ,שעד עכשיו לא הורגלתי אליה..הרי הם לא מכירים אותי..אני יהיה דיי בצד מתי שבשבת שכולם ישמעו מוזיקה או לא יודעת מה, אני לא יהיה איתם וזה יפריע לי ואני לא יכולה לדרוש מהם להפסיק..וגם הריחוק מהבית והקושי הפיזי.. -כול הטירונות ..:|
אני חושבת שכן ייתחשבו בך,
ותוכלי לבקש להיות בתפקיד שלא מצריך הישארות בבסיס בשבת.

אמרת שאת מכירה מישהי דתייה שהייתה בצבא.. באיזה תפקיד היא הייתה? דרשו ממנה לעשות דברים שמנוגדים לאמונה שלה?

מעיין 17
12-07-2010, 15:11
חחח את שואלת אותי אם הייתי בת????
אני לא אתן לך המלצה... גם כי אני חושב שאין תשובה כאן של מה יותר טוב... גם כי אני לא יודע כמה דתית את ואנלא מכיר אותך... גם כי אני לא יודע אם הטענה- שבנות לא עושות כלום בצבא היא נכונה....
אני יאשר לך את הטענה..אחי הוא חילוני גמור,היה בצבא,וגם אמר לי שלא ,אבל זה משיקול שאני לא יודעת אם מותר להגיד פה,תסיקו לבד.
העניין הוא שהוא אומר את זה בגלל שהוא אחי,הוא רואה בי את "האחות הקטנה"שלא צכה להיחשף לזה..אבל נראה לי שהמסגרת הזו צריכה לקחת חלק בחיים שלי.הוא אמר שאני אוהבת חיים קשים..אבל אני לא רוצה להיות בחורת בחיים קלים ולש"ל,מצד שני ממיד מתפטים לחיים קלים..

מעיין 17
12-07-2010, 15:17
אני חושבת שכן ייתחשבו בך,
ותוכלי לבקש להיות בתפקיד שלא מצריך הישארות בבסיס בשבת.

אמרת שאת מכירה מישהי דתייה שהייתה בצבא.. באיזה תפקיד היא הייתה? דרשו ממנה לעשות דברים שמנוגדים לאמונה שלה?
אני יגיד לך את מה שאמרו לי.זה לא מחייב זה תלוי במפקד שלך.אז אני צריכה להסתמך על מה?על מפקד שאני לא יודעת מהו מה הוא חושב על הדת?,קיצור אין על מה לסמוך.
אני לא ככ זוכרת באיזה תפקיד היא היתה,אבל היא אמרה שהיא היתה עושה שמירות עם נשק ומכשיר קשר וכול דבר שהמפקד אמר גם אז זה נוגד לדת היא היתה עושה אפילו שיש משו כזה לדתיים ,זה לא כ"כ מחזיק בצבא..
היא אמרה לי "תצילי את הנשמה שלך",
אבל זה היה משתמע שהיא חזקה מאוד בדת..

xBARCAx
12-07-2010, 15:24
להישאר בבסיס בשבת מותר אין על זה שום איסור
והמפקד שלך לא יכול לומר לך לעשות דברים שנוגדים את האמונה שלך
אם הוא יגיד ותתווכחי איתו את תצאי המנצחת ...מניסיון

moni
12-07-2010, 15:35
צבא..

antique
12-07-2010, 15:36
;128180']חס ושלום לא להשתמט! זו המדינה שלנו , אנו צרכים להתגייס!
אני רק אמרתי שיש הבדל בין בנים לבנות בתרומה בצבא..

לפי דעתי כל הבנים צרכים להתגייס!

למה כל הבנים צריכים להתגייס והבנות לא? אחרי זה אתם אומרים שיש אפליה נגדכם. אם ככה אז שכל הבנות יתגייסו למטבח מישהי צריכה לבשל אוכל לבנים שבקרבי

מעיין 17
12-07-2010, 15:37
להישאר בבסיס בשבת מותר אין על זה שום איסור
והמפקד שלך לא יכול לומר לך לעשות דברים שנוגדים את האמונה שלך
אם הוא יגיד ותתווכחי איתו את תצאי המנצחת ...מניסיון
אבל זה קשה ,לא.?במיוחד שיש לי פרופיל 97 ,זה מחייב שאהיה קרבית?:'( כי גם נתנו לי תאריך גיוס של קרבי חודש 7 אבל אמרו לי התארכים משתנים מעת לעת ,אבל לצערי לא אוכל לדעת מכך עקב הפטור.

moni
12-07-2010, 15:38
אבל זה קשה ,לא.?במיוחד שיש לי פרופיל 97 ,זה מחייב שאהיה קרבית?:'( כי גם נתנו לי תאריך גיוס של קרבי חודש 7 אבל אמרו לי התארכים משתנים מעת לעת ,אבל לצערי לא אוכל לדעת מכך עקב הפטור.
בחורה בניגוד לגבר אי אפשר להכריח להיות קרבית

antique
12-07-2010, 15:40

ואחרי זה אומרים שהבנות מופלות לרעה בחברה.

מעיין 17
12-07-2010, 15:40
טוב אז לא אהיה קרבית,אז יתקעו אותי אי שם רחוק מהבית ,אני לא בשביל הדברים האלה.

antique
12-07-2010, 15:41
ואני כן? למה בגלל שאת בת אז את לא בשביל הדברים האלה ובגלל שאני בן אז אני כן בשביל הדברים האלה?

tzvi
12-07-2010, 15:44
כי גברים חזקים יותר פיזית....
במקרה שלא מדובר בעניינים פיזיים לא אמור להיות שוני בין בנים לבנות...

antique
12-07-2010, 15:46
להיות רחוק מהבית זה לא פיזי זה נפשי.

tzvi
12-07-2010, 15:49
שגיא זה לא אחד השיקולים של צהל למה מכריחים בנים להיות בקרבי ובנות לא.. .בגלל הריחוק מהבית... ומתרגלים לזה תוך שבוע תאמין לי... לא צריך לעשות מזה עניין נפשי...

נוי =]
12-07-2010, 15:51
למה כל הבנים צריכים להתגייס והבנות לא? אחרי זה אתם אומרים שיש אפליה נגדכם. אם ככה אז שכל הבנות יתגייסו למטבח מישהי צריכה לבשל אוכל לבנים שבקרבי

אני דיברתי על גודל התרומה שבת יכולה לתת מעצמה בצבא!

וזה עובדה, בשירות לאומי בנות יותר נותנות מעצמן מאשר בצבא,

קרא את התגובה של אריאל- הוא רואה את זה מקרוב - ותראה שאני צודקת.

moni
12-07-2010, 15:53
;128343']אני דיברתי על גודל התרומה שבת יכולה לתת מעצמה בצבא!

כי בנות מחפשות בצבא את הקל, אפשר להיות בת בצבא ולתרום בגדול

c}{en
12-07-2010, 15:53
;128343']אני דיברתי על גודל התרומה שבת יכולה לתת מעצמה בצבא!

אני חושבת שהכל תלוי בתפקיד שנותנים להן לעשות.

antique
12-07-2010, 15:57
שגיא זה לא אחד השיקולים של צהל למה מכריחים בנים להיות בקרבי ובנות לא.. .בגלל הריחוק מהבית... ומתרגלים לזה תוך שבוע תאמין לי... לא צריך לעשות מזה עניין נפשי...

אין לי ספק שהשד לא כזה נורא. ובגלל זה חובה זו צריכה ליפול על בנים ובנות כאחד. ואני מכיר לא מעט בנות בצבא שעושות הרבה מעבר ל"כלום" הזה שאתן מדברים עליו. וכן, גם דתיות.

matan1212
12-07-2010, 16:05
מה אתה רציני?
כל מה שאתה חושב עליו זה רק לימודים? (אם לזה התכוונת שאמרת לבזבז שלוש שנים)... תקריב את עצמך קצת למדינה ...(ולא חייב להיות קרבי)

חרא מדינה, סתכל מה היא עושה לחיילים שלה,על זה שאחד לא רצה למות ושלח חמאסניק אז שלחו אותו לכלא! זה נראה לך הגיוני?! אני הייתי הולך אם היה לי גיבוי אני צריך ללכת לקרבי שאני יודע שאם אני ירים רובה שאני חושב שהוא מסכן את החיים שלי אז אני אלך לכלא..?! רק בגללל הממשלה הרקובה שלנו אני לא רוצה להתגייס!!!חוץ מלקחת לנו את כספנו היא לא עושה כלום!

גיל ישראלי
13-07-2010, 13:32
תגידי לי מעין יש לך משהוא נגד הדת? את מרגישה עם זה נחיתות? (שאת בת של מלך?) זה ממש בעיה את אמורה ממש לישמוח בזה שאת דתיה ואפילו להלחם בשביל להשאר ככה! את יודעת כמה חברים אני מכיר שהם חזרו בתשובה והמשפחה שלהם חילונית והם פשוט לא הכפת להם ונילחמים על זה! כן! זה לא כזה פשוט לפעמים ולמה שתכניסי את עצמך למקום שאת חושבת (ואפילו לכתחילה!) שאת תירדי מהדת?!
לפי התגובות שלך היה משמע שההתלבטות היא מישום שבש"ל את לא תצאי מהמסגרת של הבנות אולפנה (או משהוא כזה!) למה כזה נורא שם?? אני מכיר הרבה שדוקא נהנות שם מאוד!!! (אפשר להסתכל על זה גם ממבט קצת שונה וגם לא חייבים להרגיש בזה נחיתות גם לא מהסביבה שזה לפעמים מה שהיא משדרת!)

טוב, תעשי מה שאת חושבת ושיהיה לך בהצלחה!!! :question:

יוני כהן
13-07-2010, 14:42
אני לא מבין מה רע בשירות לאומי לעומת הצבא... (ש"ל יותר משתלם..)
הרבה חיילות הן פקידות או משהו בסגנון זה, ולא ממצות את הפוטנציאל האמיתי שנמצא בהן, לעומת זאת התרומה של הש"ל יכולה להיות הרבה יותר משמעותית (אם הולכים למשהו רציני ולא לסתם...).
אתן דוג': כמו שאדם שיש לו יכולות גבוהות למחשבים אין לו מה לעשות בתור מוכר בסופר.. (אני הקצנתי - אבל כל מקרה לגופו וצריך לחשוב האם אני ממצה את מה שיש בי).

בהצלחה לכל דרך שתלכי :)!

נוי =]
13-07-2010, 15:25
תגידי לי מעין יש לך משהוא נגד הדת? את מרגישה עם זה נחיתות? (שאת בת של מלך?) זה ממש בעיה את אמורה ממש לישמוח בזה שאת דתיה ואפילו להלחם בשביל להשאר ככה! את יודעת כמה חברים אני מכיר שהם חזרו בתשובה והמשפחה שלהם חילונית והם פשוט לא הכפת להם ונילחמים על זה! כן! זה לא כזה פשוט לפעמים ולמה שתכניסי את עצמך למקום שאת חושבת (ואפילו לכתחילה!) שאת תירדי מהדת?!
לפי התגובות שלך היה משמע שההתלבטות היא מישום שבש"ל את לא תצאי מהמסגרת של הבנות אולפנה (או משהוא כזה!) למה כזה נורא שם?? אני מכיר הרבה שדוקא נהנות שם מאוד!!! (אפשר להסתכל על זה גם ממבט קצת שונה וגם לא חייבים להרגיש בזה נחיתות גם לא מהסביבה שזה לפעמים מה שהיא משדרת!)

אני ממש נהנית באולפנה.. לפי דעתי המסגרת של האולפנה, מלבד לימודים מקנה ערכים, אהבת ישראל והארץ! אז למה את מחפשת לצאת מ"הבועה" (כפי שאת מגדירה את זה..) אם יש שם דברים כ"כ חיוביים?!

בכל אופן, שיהיה לך המון ב"הצלחה בכל אשר תפני!

:happy:

מעיין 17
13-07-2010, 15:37

גיל יקר,
ח"ו שיש לי משו נגד הדת,ההפך אני נלחמת כדי להישאר דתיה לידעתך הרבה ,גם אני ממשפחה חילונית,ואני שומרת שבת וכו',אז לפני שאתה שופט אדם,תדאג לברר מה הרקע..
זה לא העניין שאני יהנה שם,ההפך אני בטוחה שכן,אבל אני רואה בזה 'כיף' בלבד ולא יותר מיזה..לעומת שבצבא אומרים שזה קשה ומייגע אבל יש שם משו שמעצב אותך כבן אדם ,גם אם זה במחיר הדת.אני בטוחה שאני עדיין ישמור על שבת וכו, אני לא חלשה בזה שהלך לצבא ההפך אולי זה רק יעצים..
לכן בכלל פתחתי תפורום הזה לשמוע מה אחרים חושבים..

מעיין 17
13-07-2010, 15:41
'נוי[/u] =];129642']אני ממש נהנית באולפנה.. לפי דעתי המסגרת של האולפנה, מלבד לימודים מקנה ערכים, אהבת ישראל והארץ! אז למה את מחפשת לצאת מ"הבועה" (כפי שאת מגדירה את זה..) אם יש שם דברים כ"כ חיוביים?!

בכל אופן, שיהיה לך המון ב"הצלחה בכל אשר תפני!

:happy:
נכון,יש הרבה דברים חיובים אבל אי אפשר להתעלם מיזה שלא הכול בחיים זה חיובי,צריך להכיר גם צד אחר..ואני חוששת שמא הלך לש"ל אז אחיה בבועה כזאת של הכול חיובי וזה ובעצם זה ממש לא..לא פעם שמעתי שהצבא מקנה לך חוזק,עצמאות, ,במהלכו רוכשים תחברים שילוו אותך כול החיים...

גיל ישראלי
13-07-2010, 15:47
גיל יקר,
ח"ו שיש לי משו נגד הדת,ההפך אני נלחמת כדי להישאר דתיה לידעתך הרבה ,גם אני ממשפחה חילונית,ואני שומרת שבת וכו',אז לפני שאתה שופט אדם,תדאג לברר מה הרקע..
זה לא העניין שאני יהנה שם,ההפך אני בטוחה שכן,אבל אני רואה בזה 'כיף' בלבד ולא יותר מיזה..לעומת שבצבא אומרים שזה קשה ומייגע אבל יש שם משו שמעצב אותך כבן אדם ,גם אם זה במחיר הדת.אני בטוחה שאני עדיין ישמור על שבת וכו, אני לא חלשה בזה שהלך לצבא ההפך אולי זה רק יעצים..
לכן בכלל פתחתי תפורום הזה לשמוע מה אחרים חושבים..

א. כל הכבוד!
ב.לא שפטתי רק ככה התרשמתי ממה שדיברו כאן! אני ממש מצטער!
ג. טוב! אז אם הרעיון הוא לא לנצל את כל היכולות שלך למדינה או להנות ב-3 שנים האלה אלא ש"יעצבו אותך כבן אדם" אז פשוט תלכי לצבא תביני תיקחי את כל הדברים שחשובים לך (להנות, ליתרום למען הדינה, לצאת כבן אדם...) תחשבי עד כמה כל אחד חשוב לך ותניחי כל אחד "בקבוצה" של ללכת או לא ללכת ותיראי מה מכריע את הכף (כמו בכל פרשת דרכים שאדם מגיע!

שיהיה לך בהצלחה במה שתיבחרי!!!

וד"א לתגובה שלך לנוי:
מכיון שזה גם משפיע על החברים והדרך חיים בהמשך לכן זה יותר מסוכן מבחינות מסוימות!

נוי =]
13-07-2010, 15:54
נכון,יש הרבה דברים חיובים אבל אי אפשר להתעלם מיזה שלא הכול בחיים זה חיובי,צריך להכיר גם צד אחר..ואני חוששת שמא הלך לש"ל אז אחיה בבועה כזאת של הכול חיובי וזה ובעצם זה ממש לא..לא פעם שמעתי שהצבא מקנה לך חוזק,עצמאות, ,במהלכו רוכשים תחברים שילוו אותך כול החיים...

אני רוצה להגיד לך שכל מה שאמרת עכשיו זה נכון גם לגבי שרות לאומי, אחותי סיימה שירות לאומי לפני מספר שנים, ועד היום היא בקשר עם החברות שהיא הכירה שם, והם בקשר ממש טוב! הם באות אחת אל השניה , יוצאות ביחד לסרטים וכד',
וזה הקנה לה גם עצמאות ,והיא היתה מאושרת עד השמים!

אבל כמו שכבר אמרתי בסופו של דבר זו החלטה שלך , אז המון בהצלחה!

alex_ak
13-07-2010, 22:54
אישית,אני מאמין שכדאי לך קודם כול לבדוק אילו מיונים ומקומות הצבא יציע לך...יש בנות שמגיעות לקורס טייס,חובלות,לוחמות בסנפיר...כאלה שמחזיקות בתפקידים מסווגים במודיעין וכדומה...במידה והצבא ירצה לתת לך תפקיד פקידותי,באמת כדאי לך לשקול ברצינות שירות לאומי...אבל במידה ויש לך נתונים טובים,ואת יכולה לשרת בתפקידים טובים ותורמים,אני מאמין שכדאי לך להתגייס לצבא...לגבי בנים זה משהו אחר לגמרי-כול בן עם פרופיל קרבי ושאינו בן יחיד\למשפחה שקולה צריך להתגייס לקרבי...כמה שקשה ומתיש זה לא יהיה,ולא ינסו לשבור אותך,לדעתי בסופו של דבר הדברים שתלמד על עצמך,ואיך שתתפתח כבן אדם שווים את זה...
אבל זאת רק דעתי...

Hurricane
13-07-2010, 23:05
דווקא מבחינה מדעית, גברים חכמים יותר מנשים.
לגברים יש מוח גדול יותר משל הנשים (בכ- 100 גרם יותר), ויש להם IQ גבוה יותר ב- 3.6 נקודות.

Men Smarter than Women, Scientist Claims | LiveScience (http://www.livescience.com/health/060908_brainy_men.html)

asherm01
13-07-2010, 23:11
אוי- לא הספקתי לקרוא את כל השירשור אבל אציע לך-
שירות לאומי ללא ספק!
הבנים לצבא, הבנות- לשירות חברתי.
אין לבנות מה לחפש בצבא.
העבודה בש"ל- תהיה מהנה יות, מספקת יותר, טובה יותר, ותפתח לך "צוהר" לקראת עיסוקך בעתיד, ברוב המקרים.

נוי =]
13-07-2010, 23:13
אוי- לא הספקתי לקרוא את כל השירשור אבל אציע לך-
שירות לאומי ללא ספק!
הבנים לצבא, הבנות- לשירות חברתי.
אין לבנות מה לחפש בצבא.
העבודה בש"ל- תהיה מהנה יות, מספקת יותר, טובה יותר, ותפתח לך "צוהר" לקראת עיסוקך בעתיד, ברוב המקרים.

אהההההבבבבתתייי את החתימה!!

Yael
14-07-2010, 08:25
שרשרו ארוך, לא הספקתי לקרוא את כל עמוד 4 p:

אז ככה, במקרה וגם אני דתייה (אני הולכת גם עם מכנסיים (: ) ואני פה אתן לך את דעתי [=
אני מסכימה עם צבי- שלאו דווקא שירות לאומי לא יוציא אותך מהבועה- השאלה אם זו הכוונה שלך בלבד בללכת לזה? כי אם לא אכפת לך התרומה שלך אלא רק השאלה אם תשארי דתיה או לא (וחבל..זה גם קצת מראה על אדם חלש שתלוי בסביבתו בלבד...) אז הייתי אומרת לך ללכת לשירות לאומי
אבל
אם את ממויינת למודיעין ו/או ממויינת לתפקידים מעניינים בצבא ואת יודעת שתתרמי הרבה יותר בצבא ושיהיה לך שם יותר מעניין (ונסיון נוסף לקו"ח (; ) אז לכי לצבא! (:
כי הצבא לדעתי כן יתחשב בך שאת דתייה (חוץ מזה יש את אלומה (http://www.aluma.org.il/) שיכולים לעזור לך מאוד להתקבל לדברים שווים ולעזור לך כדתיה בצבא (= )- בשבת אין מפקדים ולא נותנים עונשים[אם יש משהו חריג אז דוחים את העונש למוצא"ש] וכל אחד עושה מה שהוא רוצה [הבנתי שחילונים שומעים מוסיקה..אבל אני מקוה שבכל בסיס יש בכנ"ס שאז אוכל ללכת ולהתפלל שם [= ]

וכמובן שהאוכל כשר [הסכם הטטוס קוו ><]

אם את צריכה עוד יעוץ- אני פה בשבילך (:
ובהצלחה! (:

dan_math
15-07-2010, 09:36
דווקא מבחינה מדעית, גברים חכמים יותר מנשים.
לגברים יש מוח גדול יותר משל הנשים (בכ- 100 גרם יותר), ויש להם iq גבוה יותר ב- 3.6 נקודות.

men smarter than women, scientist claims | livescience (http://www.livescience.com/health/060908_brainy_men.html)

1. הבדל של 100 גרם בגודל המוח לא בהכרך משפיע עד כדי כך על ההבדלים ברמת האנטלגנציה.

2. מבחני iq נכתבו ע"י גברים.

3. מבחני iq יכולים לאמוד אנטלגנציה של אנשים בחברה מערבית. לא בהכרך יתאים לכל החברות.

4. למיטב ידעתי, מבחני iq לא מודדים אנטלגנציה רגשית שבה בוודאות לנשים יש יתרון גדול על גברים. (אני מניח שיש עוד תחומים שמבחני ה iq לא מודדים)

5. נשים סבלו ועדיין סובלות במגזרים מסויימים מדיכוי אנטלקטואלי כך שהסטטיסטיקה שלך לא שווה הרבה.

moni
15-07-2010, 09:45
1. הבדל של 100 גרם בגודל המוח לא בהכרך משפיע עד כדי כך על ההבדלים ברמת האנטלגנציה.

3. מבחני iq יכולים לאמוד אנטלגנציה של אנשים בחברה מערבית. לא בהכרך יתאים לכל החברות.

4. למיטב ידעתי, מבחני iq לא מודדים אנטלגנציה רגשית שבה בוודאות לנשים יש יתרון גדול על גברים. (אני מניח שיש עוד תחומים שמבחני ה iq לא מודדים)

5. נשים סבלו ועדיין סובלות במגזרים מסויימים מדיכוי אנטלקטואלי כך שהסטטיסטיקה שלך לא שווה הרבה.
אתה קורא לעצמך גבר?

matan1212
15-07-2010, 09:54

המחקר גם נעשה ע"י גברים,שכחת להוסיף את זה פשוט.

מעיין 17
15-07-2010, 10:37
אתה קורא לעצמך גבר?
כן הוא גבר,והוא לא סתם גבר הוא עם שכל.

Hurricane
15-07-2010, 11:19

1. אולי. אני לא פרופסור. לעומת זאת, דוד שלי כן (פרופסור לחקר המוח). אני אשאל אותו.
2. ואם חזיה נוצרה ע"י גברים, זאת בעיה?
מבחני iq הם מבחנים סטנדרטים. לא משנה איזה מין כתב אותם.
3. מקור?
4. כן, סביר להניח.
5. נכון. :) לא סתם לא ראינו תרומה גדולה של הנשים. לא היו להן את האמצעים ללמוד ולגלות תגליות.
למרות שזכור לי שאיזו אישה המציאה את החיסונים. ם:
אולי אני טועה.

dan_math
15-07-2010, 13:37
סתם תזכורת:
האדם הראשון שזכה בשני פרסי נובל (פיסיקה וכימיה) היתה מארי קירי. היא נולדה בפולין, אך בגלל היותה אישה לא הותר לא ללמוד באוניברסיטה. לכן נסעה ללמוד באוניברסיטה של פריז.
מארי קירי היתה חלוצה בחקר הרדיואקטיביות ובסופו של דבר שילמה על כך בחייה כי בזמנו לא ידעו על הנזקים שרדיואקטיביות גורמים לגוף האדם.

Hurricane
15-07-2010, 14:25
אה נכון, אישה גילתה את הרדיואקטיביות, לא את החיסונים. ם:

כן, כפי שאמרתי, לנשים בהיסטוריה לא היו הרבה דרכים לרכוש השכלה, כך שזאת אחת הסיבות המרכזיות לכך שהן לא תרמו כל-כך למין האנושי.

dan_math
15-07-2010, 14:42
ראו איזה פלא. היום ב ynet:

"הצוערת ממגמת הקרב - הדתייה הראשונה בקורס - נטשה את מטוס האימונים על מסלול הנחיתה, אחרי שחשה שאיבדה שליטה. היא נפלטה לאוויר, צנחה, וסובלת משבר בעמוד השדרה. גורם צבאי: פעלה כשורה."

מסתבר שדתיות יכולות להגיע גם לקורס טייס - מגמת קרב!
מאחל לה החלמה מהירה והצלחה בהמשך הקורס.

אביביתי:]]]
16-07-2010, 00:15
היי מעיין :)
לדעתי בתור אחת ששנה הבאה כבר אתחיל...
אני מאוד ממליצה על שירות. מהסיבה הפשוטה והבנאלית היא שלדעתי התרומה של בנות בשירות גדולה יותר מאשר בצבא אך זה לא אומר שהן לא תורמות בצבא פשוט לדעתי התרומה גדולה יותר בשירות.
ולא משנה איזה החלטה תעשי העיקר שתהיי שלמה איתה ותוודאי שזה מה שאת רוצה כי את לא יודעת כמה זה חשוב להיות שלימה עם מה שאת בוחרת, באמת!!!
כך או כך, לאן שלא תלכי אני מאחלת לך הצלחה רבה :)

מעיין 17
21-03-2011, 19:33
וואהו..ממש להפריח את השממה !
סתם התפתחויות אם זה מעניין מישהו;)
בסוף אני אלך על ש"ל...רצו אותי במסגרת הש"ל-לשרת בקרייה,אבל החלטתי שלא...
אני אשרת במכללת אשקלון,אז..תבואו לבקר !;)

asherm01
21-03-2011, 19:46
יישר כח !!!
בחנת את החינוך? שמעתי אחלה של שירות עם ילדים- כיף ומספק....

מעיין 17
21-03-2011, 19:49
צריך להכיר אותי כדי להבין שאני לא טיפוס של ילדים;)
הכול טוב ויפה איתם בהתחלה,הם אפילו ממש אוהבים אותי..ואז מגיע החלק שבו הם מרביצים!!חח..
רוב החברות שלי הלכו על חינוך,קומונה..אני לא כזאתי..חח..

c}{en
21-03-2011, 19:52
שיהיה לך המון המון בהצלחה! ושירות מהנה ומועיל :)
ולגבי זה שהם מרביצים- כבר לימדתי אותך מה עושים איתם במקרה הזה..חח

מעיין 17
21-03-2011, 19:54
חחחח..נכון..אני צריכה איזה"ילד לדוגמא" כדי לראות שזה באמת פועל ...
ו..תודה:).