PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] מעוניין להתחיל ללמוד בחופש ל06

guy7777777
12-07-2010, 20:02
היי
השנה סיימתי 05 עם ציון מגן דיי מאכזב(90) והחלטתי שאחרי המועד ב'(ברביעי) אני אתחיל ללמוד בצורה רצינית מת' ככה שב06 יהיו לי ציונים יותר טובים מאשר השנה. לכן אני כבר רוצה להתחיל בחמישי ללמוד לבד ל06(יש לי את הספר של בני גורן ויש לי ספרייה עירונית ממש ליד הבית ככה שאם אתם מכירים ספרי לימוד טובים אחרים אני יכול להשאיל משם).
אני אשמח אם תתנו לי עצות/טיפים מאיזה חומר כדאי להתחיל(מה החומר שמתחילים ממנו בתחילת שנה?), אם יש איזה חומר מסובך שכדאי לא ללמוד לבד?),דרכים ללמידה ועוד כל מה שאתם חושבים שיכול לעזור לי.

תודה :happy:
גיא

אריאל
12-07-2010, 20:08
קנה את הספר של בני גורן ותלך לפי הנושאים שם.

c}{en
12-07-2010, 20:09
תתחיל ללמוד את הנוסחאות לנגזרות, תעבור קצת על בעיות (שאת זה אתה יודע מהחטיבה) ואתה יכול לנסות ללמוד גם אינדוקציה.
לגבי טריגו- הייתי ממליצה לחכות למורה.. קצת קשה ללמוד את זה לבד, לפי דעתי.

בהצלחה!
חן :)

The_Ben
12-07-2010, 20:09
א' - אתה צריך להיות מוכן (מנטלית?), כמות החומר ב006 היא עצומה ואני לא יודע כמה תוכל להספיק עד סוף החופש בקצב סביר שכן החומר שלומדים ב006 דורש תרגול רב.
ב' - השנה אנחנו התחלנו עם טריגו (זהויות וכו') והתקדמנו משם לטריגו במישור. לאחר מכן למדנו חקירות ולקראת סוף החקירה התחלנו ללמוד חקירת טריגו. לבסוף למדנו אינדוקציה ותוך כדי גם טריגו במרחב ולבסוף בעיות תנועה.
אני לא יודע כמה הסדר הזה יעזור לך או יגיד לך משהו ואין לי מושג אם הוא משתנה בין בתי הספר, אבל זה הסדר שבו אנחנו למדנו השנה את 006.

c}{en
12-07-2010, 20:14
א' - אתה צריך להיות מוכן (מנטלית?), כמות החומר ב006 היא עצומה ואני לא יודע כמה תוכל להספיק עד סוף החופש בקצב סביר שכן החומר שלומדים ב006 דורש תרגול רב.
ב' - השנה אנחנו התחלנו עם טריגו (זהויות וכו') והתקדמנו משם לטריגו במישור. לאחר מכן למדנו חקירות ולקראת סוף החקירה התחלנו ללמוד חקירת טריגו. לבסוף למדנו אינדוקציה ותוך כדי גם טריגו במרחב ולבסוף בעיות תנועה.
אני לא יודע כמה הסדר הזה יעזור לך או יגיד לך משהו ואין לי מושג אם הוא משתנה בין בתי הספר, אבל זה הסדר שבו אנחנו למדנו השנה את 006.
אני למדתי טריגו במישור בכיתה ט',
בתחילת השנה של י' למדנו בעיות תנועה ובמקביל למדנו חקירה.
אחרי שסיימנו את הבעיות עברו לאינדוקציה, והמשכנו עם החקירות (זה נושא ענקי- כל השנה למדנו אותו..חח).
רק לקראת המיקוד למדנו טריגונומטריה במרחב.

השעות אצלנו התחלקו בצורה הזאת:
2- שאלון 005.
2- אלגברה (בעיות תנועה ואחר כך אינדוקציה).
4- חדו"א.

היו גם שינויים עם טריגונומטריה (לפעמים נוספו כמה שעות, אבל זה היה רק בתקופות מסויימות). זה מידי פעם נכנס, אבל לא רציני, משום שבכיתה י' הקדשנו שעתיים שבועיות לאורך כל השנה לנושא של טריגונומטריה במישור, אז לא היה צורך להמשיך וללמוד את זה (רק היינו צריכים לתרגל).

tzvi
12-07-2010, 20:18
חחח יוואו איך אצלנו זה היה שונה- למדנו בהתחלה אינדוקציה במשך חודש.
עוד 3 חודשים חשבון דפרנציאלי
עוד חודש וחצי טריגו
ואינטגרלי בשבועים!!!!
בעיות מילוליות לא למדנו כי בתכלס אין מה ללמוד בתיאוריה- זה הכל תרגול בבית...
מאחל לך הצלחה- לדעתי כדאי לך ללמוד רק חשבון דפרנציאלי ואינטגרלי בחופש....

Hurricane
12-07-2010, 20:29
אני בהייתי ב- 4 יחידות ולמדתי ל- 006 לבד כך שאני יודע מה אתה הולך לעבור. :p

אני מציע לך ככה - תתחיל מטריגו.
תפתור כל תרגיל ואל תעבור נושא כל עוד יש תרגילים שאתה לא מצליח לפתור.
כשלא תצליח לפתור תרגיל, תשאל בפורום ותדע איך לפתור את התרגיל.
עם הזמן יהיו תרגילים שתדע איך לפתור בזכות שיטת הפתרון שהראו לך בפורום.

תאמין לי, הטריגו יעלה לך את הרמה המתמטית בהמון.

אחרי הטריגו, השאר יהיה כבר דיי פשוט (כמו לעבור מ- 4 יחידות ל- 3. החומר יזרום מהר יותר).
אינדוקציה לקח לי ממש קצת זמן ללמוד וידעתי את רוב החדו"א מ- 003 כך שאני לא יכול להגיד לך כמה זמן יקח לך ללמוד את זה.
לקח לי זמן אבל להבין את הרדיאנים (פונקציות טריגונומטריות).

אחר כך ישארו לך בעיות מילוליות. את זה אני מציע לך לא ללמוד עד שיהיה מיקוד (כי תמיד משאירים סוג אחד של בעיות, ואתה לא רוצה ללמוד 4~5 סוגים של בעיות לחינם).

אבל שוב, אני מדגיש. אל תוותר על תרגילים ואל תתקדם בחומר כל עוד אתה שולט בו.

guy7777777
13-07-2010, 00:52
לא התכוונתי בללמוד ממש את כל החומר של 006 בחודשיים של החופש.. אלא ללמוד שיהיה לי כבר את הבסיס בכיתה ככה שכשהמורה ילמד הכל כבר יזרום לי יותר טוב ויהיה לי יותר קל..
לפי מה שאמרתם הכי טוב להתחיל מטריגו', אז טריגו' במישור ואז אינדוקיציה?
יש לכם עוד ספר מומלץ שמסביר טוב חוץ מזה של בני גורן?

תודה =]

-רון-
13-07-2010, 01:56
לפי דעתי:
1. טריגו במישור.
2. חשבון דיפרנציאלי.
3. חשבון אינטגרלי.
ולחכות בבעיות, אינדוקציה וטריגו במרחב למיקוד.
אם יש עוד זמן תתחיל את הבסיס של אינדוקציה והמשפטים של טריגו במרחב.

Hurricane
13-07-2010, 10:58
תלמד מבני גורן, הוא הכי טוב. ם:

guy7777777
13-07-2010, 16:02
כל אחד אומר פה משהו אחר ואני מבובלבל..
עדיף
1. טריגו במישור.
2. חשבון דיפרנציאלי.
3. חשבון אינטגרלי.

או
מטריגו', אז טריגו' במישור ואז אינדוקיציה?
(טריגו' וטריגו' במישור זה לא אותו דבר נכון?)