PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] שאלה בקשר ל-5 יחידות.

amitrotner
15-07-2010, 19:32
שלום,

אני עולה לכיתה יא' עם ציון נכשל ב5 יחידות בכיתה י'.
רציתי לשאול האם בית הספר יכול להכריח אותי לרדת ל4 יחידות או שאני יכול להמשיך ב5.?

תודה מראש.

asherm01
15-07-2010, 19:39
כרצונך!- אם תחליט "להיכשל"- כדבריך, ב: 5 תמשיך, ואין לבית ספר סמכות.
אולם, אני מאמין שנמצאים בבית ספרך אנשים עם "ראש" שיחליטו בשבילך מה טוב.
אז תשאל- מה ההבדל?
אלא שההנהלה- הם בעלי ניסיון וותק ומקצועיות, הם ראו מקרים "מעולם". אתה עדיין לא.
לילה טוב ומעולה :takdir:

ליאור56
15-07-2010, 20:03
שלום,

אני עולה לכיתה יא' עם ציון נכשל ב5 יחידות בכיתה י'.
רציתי לשאול האם בית הספר יכול להכריח אותי לרדת ל4 יחידות או שאני יכול להמשיך ב5.?

תודה מראש.

הביצפר בשום מצב לא יכול להכריח אותך לרדת... כמו שאשר אמר הוא יכול ליעץ לך..

ועצה שלי אם נכשלת ב05 שהוא ממש לא מתקרב לרמה של 06 ו07 לפי דעתי.. אין לך מה להמשיך..

guy7777777
16-07-2010, 20:48
אצלי הבצפר כן מכריח..
2 מבחנים עם נכשל יורדים ישר או אם מסיימים עם ציון סופי נמוך מ70(בגרות+מגן) ב05 אז הם מורידים אוטו' ל4. הם אומרים שזה כדי לא לפגוע בזכאות לתעודת בגרות

c}{en
16-07-2010, 21:02
בית הספר לא אומר את זה סתם.. הוא רוצה את ההצלחה שלך.
הוא לא יכול להכריח אותך לרדת (אבל כן לעשות לכך מסע שיכנועים מפרך).

אם אתה חושב שאתה באמת מסוגל לעשות 5 יחידות, ואתה מוכן לשבת המון ולהשקיע,
אז תיאבק כדי להישאר ב-5 יחידות,
אבל אם אין לך ממש ראש לזה, אז תרד ל-4 יחידות.. חבל סתם לפגוע לעצמך בציונים.

מה הציון של עכשיו? קשה לך?
תיקח בחשבון ששנה הבאה היא הרבה יותר קשה, והחומר יותר מסובך ודורש המון תרגול.
תחשוב אם אתה בנוי לזה...
(אני יודעת שאצלי בבית הספר, לא ממליצים לתלמידים שיש להם פחות מ-80 בכיתה י' להמשיך עם 5 יחידות).

בכל מקרה שיהיה לך המון בהצלחה!

שבת שלום,
חן :)

*ועוד הערה אחת- תשים לב אם בין מחצית א' למחצית ב' חלה ירידה או עלייה בציונים שלך במתמטיקה. לפעמים, בתחילת השנה הציונים קצת יורידים בגלל המעבר והקושי שאתה לא רגיל אליו, אבל אחר כך זה אמור לעלות..

poos9
17-07-2010, 15:23
אני כבר הייתי בסרט הזה .
בכיתה י' הייתה לי מורה גרועה למתמטיקה , פשוט כל המבחנים כמעט רוב הכיתה הייתה נכשלת . מה שקרה שבכיתה י"א בתחילת השנה ירדתי ל4 יח"ל . אבל הבית ספר איפשר לכל אלה שירדו ל4 יח"ל , בתחילת השנה לעשות מבחן מעבר . מי שעובר אותו עולה ל5 יח"ל . בינתיים למדתי עם קבוצת ה4 יח"ל ....
עברתי את מבחן המעבר ועליתי ל5 יח"ל אבל במבחן המעבר עצמו קיבלתי 55 . מה גם שכשעליתי הכיתה כבר החלה להתקדם בחומר ונותרתי מאחור , עדיין לא ויתרתי וצילמתי ממישהו מחברת . התחלתי לעבור עליה ולנסות להבין את מה שפיספסתי . נלחמתי ולא עזבתי , מה גם שהחומר בתחילת השנה היה די חזרה על מה שכבר היה שנה שעברה . לקחתי את עצמי בידיים , אחר כך הייתה שביתה . החלטתי לנצל את השביתה ומצאתי מורה פרטי שעזר לי לעלות את הרמה וכבר במבחן הראשון קיבלתי 95 .
הרי יכולתי פשוט להגיד לך תשובה חד - משמעית ולהגיד לך לעלות או לרדת אלא שאני חושבת שסיפור המעשה משפיע יותר על האדם . מה שאני מנסה בעצם לומר לך שאם אתה מוכן להשקיע ויש לך כוח רצון ואתה באמת רוצה להצליח אין דבר שיעמוד בפניך .אם אתה מוכן להתאמץ אז אני אומרת לך חד וחלק - אל תרד !
אבל אם אתה חושב ש4 יח"ל מספיקות לך ואולי אתה לא רוצה לעסוק במקצוע של מדעים מדוייקים בעתיד אז לרוב החוגים באוניברסיטה ניתן גם להתקבל עם 4 יח"ל בציון גבוה . הכל תלוי בך .
בכל מקרה אני מאחלת לך בהצלחה בכל מה שתבחר:)

גיל ישראלי
17-07-2010, 20:26
אני אישית מכיר בי"ס של חבר שלי שחייב את חבר שלי לרדת ל- 4 בגלל שלא היה מקום ב- 5 והציונים שלו לא היו בשמים... (לא היה לו נכשל!)
אני יודע שהתגובות עכשיו יהיו מה?! איזה בי"ס! וכו' אבל יש גם כאלה מקומות!

אבל יש מקומות שבאמת יכולים פשוט לשבת עילך עד שתאמר כן! ["כופין אותו עד שיאמר רוצה אני!"]

שבוע טוב!