PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] האם ללכת לעתודה?

Sgt.pepper
23-07-2010, 02:28
שלום,

הייתי היום בכנס של העתודה עם הרצאה וכל מידי דוכנים...

דווקא די התרשמתי מהעניין של העתודה אז התחלתי להיכנס לפורומים ולקרוא מה אנשים כתבו,

ולמען האמת, די התבאסתי שראיתי תגובות שאומרות שעתודה זה אסון ולא כדאי ודברים מהסוג

הזה, לצד כמה תגובות די בודדות של אנשים שממליצים ללכת, אז רציתי לשאול האם

כדאי ללכת לזה? בכל מקרה נרשמתי לעשות פסיכומטרי ליתר ביטחון, גם אם בסופו של דבר לא

אלך לעתודה.

אשמח לתגובות, תודה רבה!!:okey:

Learn
23-07-2010, 05:51
בוקר טוב,
מצטרף לשאלה. גם אני הייתי באותו כנס.
אני מוסיף ושואל: איך מתחילים ללמוד לפסיכומטרי? האם אפשר (או כדאי) לעשות את זה לבד? אם יש לי ספר פסיכומטרי ישן האם ניתן ללמוד ממנו?
אגב, איפה נרשמת לפסיכומטרי?

Sgt.pepper
23-07-2010, 08:22
בא אלינו מישהו לבית הספר מלחמן ונתן פרטים להרשמה לקורס.
שמעתי שלא מומלץ לא לקחת קורס.
דרך אגב, לאיזו עתודה חשבת ללכת?

אריאל
23-07-2010, 08:30
שלום,

הייתי היום בכנס של העתודה עם הרצאה וכל מידי דוכנים...

דווקא די התרשמתי מהעניין של העתודה אז התחלתי להיכנס לפורומים ולקרוא מה אנשים כתבו,

ולמען האמת, די התבאסתי שראיתי תגובות שאומרות שעתודה זה אסון ולא כדאי ודברים מהסוג

הזה, לצד כמה תגובות די בודדות של אנשים שממליצים ללכת, אז רציתי לשאול האם

כדאי ללכת לזה? בכל מקרה נרשמתי לעשות פסיכומטרי ליתר ביטחון, גם אם בסופו של דבר לא

אלך לעתודה.

אשמח לתגובות, תודה רבה!!:okey:

אם יש לך זמן לפסיכומטרי, תעשה, זה יחסוך לך המון בעתיד בכל מקרה .

לגבי עתודה, זה תלוי באופי שלך, ובשאיפות,

שים לב שאם אתה הולך לעתודה, אתה תחתום קבע עוד 3 שנים לפחות, כלומר תיהיה 6 שנים במסגרת צבאית, וזה לא מתאים לכולם.

חלק אומרים שיכולים להתפתח הרבה יותר באזרחות, חלק אומרים שלא מסתדרים עם מסגרת, כל אחד והסיבות שלו.

מה אתה מחפש? לעשות כסף? לתרום למדינה יותר?.. תשאל את עצמך, ותחליט בהתאם למסלולים .

Sgt.pepper
23-07-2010, 10:30
אין לי ממש שאיפה כזו לתרום למדינה....

אריאל
23-07-2010, 10:53
אין לי ממש שאיפה כזו לתרום למדינה....

תעשה את ההחלטות שלך בהתאם לזה אז..

odp
23-07-2010, 11:00
באופן כללי, עתודה זה טוב למי שיודע במה הוא רוצה לעבוד. אם חלומך הוא להיות מהנדס מחשבים או משפטן או כל מקצוע ספציפי שדורש תואר ראשון לפחות, לך על זה. אם אתה לא בטוח, אז לא כדאי לך להתחייב למסגרת הזו.
בכל מקרה אני החלטתי להתחייב למסגרת הזו. שנה הבאה אני מקווה להתחיל את לימודי בטכניון. אם יש לך שאלות מסוימות אז תשאל ונענה לך בכיף...

Sgt.pepper
23-07-2010, 14:29
לגבי תוכנית פסגות.. האם שווה בכלל לנסות להתקבל ולעשות שני תארים במקביל?
ועוד משהו..

ואם אלמד תואר יחיד- מה לדעתך עדיף הנדסת חשמל או פיזיקה?

c}{en
23-07-2010, 14:45
לגבי תואר- תבחר במה שאתה הכי מתחבר אליו ואתה הכי אוהב אותו.
אתה יודע במה אתה רוצה לעסוק בעתיד?

Sgt.pepper
23-07-2010, 15:05
משהו שקשור בפיזיקה, פשוט אני לא יודע כל כך מה ההבדל בין הנדסת חשמל לפיזיקה...

odp
23-07-2010, 16:03
לגבי תוכנית פסגות יש 2 מסלולים:
1) הנדסת חשמל+פיזיקה (תואר ראשון כפול) בטכניון או באוניברסיטת תל אביב במשך 4 שנים. מדובר במסלול תובעני ויוקרתי. בטכניון הסכם שמאפשר קבלה הוא השני הכי גבוה 91-93 (אחרי רפואה שבה הוא 93-95). בכלל, הפקולטה להנדסת חשמל נחשבת ליוקרתית ולנחשבת גם בעולם.
2) הנדסת תוכנה (תואר ראשון + קורסי החובה של התואר השני - ללא עבודת התזה) בטכניון במשך 4 שנים. גם המסלול הזה לא פיקניק.

השנה, סף הפסיכומטרי לתוכנית פסגות היא 675 (בתור סינון ראשוני). לפי מה ששמעתי מחבר שלי שרוצה לעשות פסגות הנדסת חשמל+פיזיקה, רוב האנשים שראה בקינן שפי של פסגות (מבדקי קצונה שהעתודה מחייבת לעבור) עברו את ה-700 בפסיכומטרי.

בכלל, היתרון הכי משמעותי של תוכנית פסגות הוא השיבוץ. קיימת הבטחה לשיבוץ במחקר ופיתוח בין היתר של אמצעי לחימה.

עוד מידע יש פה - תכנית "פסגות" - רקע כללי (http://www.mod.gov.il/pages/psagot/klali.asp)

לגבי הנדסת חשמל .vs פיזיקה, הפקולטה להנדסת חשמל היא הגאווה של הטכניון והלימודים שלה יותר קשים. בעוד שהתואר בהנדסת חשמל הוא יותר פרקטי (מעצם היותו הנדסי), התואר בפיזיקה יותר תיאורתי. תצטרך להחליט מה יותר מתאים לך. כמו כן, הקבלה לפיזיקה קלה בהרבה.

Sgt.pepper
23-07-2010, 19:56
מסתבר שלא..

http://www.aka.idf.il/giyus/general/?catId=35646&docId=59621

כנס לפה ותראה את סף הפסיכומטרי המינימלי,

בפיזיקה -600, ובהנדסת חשמל-575....

בניגוד למה שאמרת..

בלי קשר- באיזו מגמה יש פחות סיכוי להידפק באיזה תפקיד גרוע, בואיזו יש כיום יותר ביקוש לעבודה???

odp
24-07-2010, 10:59
דיברתי רק על הטכניון (http://ug.technion.ac.il/admissions/calc/sifey_kabala.html#70), כי זה המוסד שאני מכיר הכי טוב. כמו שאתה יכול לראות, הנדסת חשמל דורשת 87-89 ופיזיקה דורשת 80-82. בכלל ספי הפסיכומטרי של העתודה נקבעים גם ע"פ ביקוש והיצע.

אם אתה רוצה לראות משהו מצחיק, תכנס לפה (http://www.aka.idf.il/giyus/general/?catId=35646&docId=59621). מקצועות כמו גיאוגרפיה (675), היסטוריה (700), מדעי החברה (700) וסוציולוגיה (700) קיבלו רף גבוה לעומת הנדסות ולעומת רפואה כללית (690). הסיבה לכך היא שהצבא צריך מעט מאוד עתודאים במקצועות האלה, ולכן הוא מבצע סינון חזק כדי שישאר עם מעט מאלה.

JustMe
25-07-2010, 01:43
אם יש לך זמן לפסיכומטרי, תעשה, זה יחסוך לך המון בעתיד בכל מקרה .

לגבי עתודה, זה תלוי באופי שלך, ובשאיפות,

שים לב שאם אתה הולך לעתודה, אתה תחתום קבע עוד 3 שנים לפחות, כלומר תיהיה 6 שנים במסגרת צבאית, וזה לא מתאים לכולם.

חלק אומרים שיכולים להתפתח הרבה יותר באזרחות, חלק אומרים שלא מסתדרים עם מסגרת, כל אחד והסיבות שלו.

מה אתה מחפש? לעשות כסף? לתרום למדינה יותר?.. תשאל את עצמך, ותחליט בהתאם למסלולים .

המשכורת בקבע איך היא (אם אתה עובד במקצוע שלמדת)?

Yael
25-07-2010, 08:02
לעתודה יש יתרונות וחסרונות (כמו לכל דבר בחיים..(;)

חסרונות:

צריך לחתום קבע ואז נשארים בצבא אחרי שכל המחזור שלך כבר השתחרר
צריך להצליח באוני' כדי שתשאר בעתודה (נראה לי משהו כמו ממוצע 85 ומעלה..אבל כל תואר זה קצת אחרת)-כלומר צריך יותר מכרגיל להשקיע (:
סטודנטים שונם עתודאים לפעמים ><
לא כל שכר הלימוד משולם ע"י הצבא [אני מדברת על העתודה הרגילה ולא תוכניות ספיישל]
אתה לא בטוח מתברג בצבא בתפקיד שקשור לתחום שלמדת
יתרונות:

הצבא נותן לך נסיון רב- יתרו גדול בהחלט באזרחות
הצבא בכל זאת כן ממן לך קצת מהתואר ולא הכל ופל על כתפיך
אתה לומד עם עוד עתודאים- אתם יכולים להקים כזאת "קבוצת תמיכה" וללמוד יחד (;
אתה מסיים תואר לפני כולם ובצבא תהיה די מהר בתפקיד של קצין
עוד משהו- העתודה יכולה לקבוע לך את העתיד- אם בחרת במקצוע כלשהו אז כנראה אחרי הצבא תמשיך בו לכל חייך

לסיכום: אם אתה רואה כבר את עתידך במקצוע מסויים ורוצה כבר להתחיל ולצבור נסיון- לך לעתודה (:

לגבי פסיכומטרי- אם אתה רוצה ללכת לעתודה- התחל עכשיו כבר ללמוד אליו [מנסיון שראית אצל אחרים- אח"כ לא ממש מספיקים ללמוד..]. אתה יכול ללמוד גם לבד אבל אם אתה מסוגל להושיב את עצמך כל יום מספר שעות[משהו כמו 6 שעות בכל יום] וללמוד

בהצלחה:takdir: