PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] כמה יחידות כדאי לי לעשות?

baloon
02-08-2010, 23:45
קודם כל, אני מצטערת שאני פותחת את זה שוב, כבר ראיתי מישהו ששאל את זה ואני בטוחה שעוד הרבה לפני שאלו, אבל בכל זאת רציתי להציג את המקרה שלי.
אז ככה, כמו הרבה אחרים אני מתלבטת אם ללכת ל-4 או 5 יחידות (אני עולה עכשיו לי"א).
עד כיתה ט' הציונים שלי היו מצוינים ושלטתי בחומר פיקס. השנה הדרדרתי מאוד (בייחוד בגלל המורה הגרועה שהייתה לנו, שבגללה הציונים של רוב הכיתה ירדו, אבל עזבו) ובסוף שובצתי ל-4 יחידות. מצד אחד אני לא תלמידה שתמיד התקשתה במתמטיקה, אני מאמינה שאני מסוגלת להתמודד עם הלחץ של 5, אבל מצד שני אחרי השנה ירד לי הביטחון בעצמי מאוד. פשוט הגשתי מבחנים חצי ריקים, נכשלתי באחד מהמבחנים, ובפעם הראשונה בחיים שלי נאלצתי לקחת מורה פרטי!
בכל מקרה, אני בהתלבטות אדירה והייתי שמחה לשמוע מכמה שהיו באותה בעיה כמוני...
רציתי גם לדעת, יש מקצועות באוניברסיטה שלא מקבלים עם 4 יחידות, או שרק הציון עצמו משנה?
אתם חושבים שאם אני אתחיל ב5 יחידות וארצה לרדת ל4 יהיה לי קשה להשלים?
איזה בגרויות עושים בכלל בי"א? איזה שאלונים ב-4 ואיזה ב-5? אני בכלל לא יודעת :wacko:
ואלה שעשו כבר את שאלונים 6 ו-7, הם קשים בהרבה מ-5...?
תודה מראש לכולם :happy:

asherm01
03-08-2010, 00:16
וואווו ממש כל מקרה לגופו- טוב שפתחת אשכול למקרה ששלך.
ראשית נסביר קצת על הבגרות-
הבגרות מתחלקת כך-
תלמידי 3 יח"ל (יחידות לימוד) עושים שאלונים 001,002,003
תלמידי 4 יח"ל עושים שאלונים: 003,004,005
תלמידי 5 יח"ל עושים: 005,006,007
ישנו הבדל "לא פעוט" בין 3 יחידות לבין 4, ובין 4 ל: 5.
מבחינה מקצועית, עד כמה חשוב ההבדל בכדי להקל על ההתקבלות לאוניברסיטה או להמשך הלימודים האקדמיים-
אני ישאיר למקצועיים שכבר עברו את זה לענות, אני רק יציין כי ברור ש 5 יח"ל עדיפות, ופותחות בפנייך דלתות ש 4 יח"ל לא פותחות. לא את כל הדלתות אבל ....
רק אזכיר דבר חשוב-
משרד החינוך עבר כעת לתוכנית החדשה- הנקראת בפי כל "הצבירה", לפיה-
משנה הבאה (זאת שנתחיל ב: 01/09/2010), לא יהיו יותר שאלונים כפי שפירסמתי לעיל (003,005,007 וכו...) אלא יהיו שאלונים שונים בפירוט להלן-
תלמידי 3 יח" יעשו את שאלונים- 801/802/803.
תלמידי 4 יח"ל יעשו את 804 , 805.
ותלמידי 5 יח"ל יעשו את שאלוני- 806,807.
אגב, השיטה הזאת יותר יעילה משום שמתבטלת שיטת "השאלונים המשותפים" ומעתה כל תלמיד ייבחן ברמתו הראויה והמתאימה....- בקיצור הסיבות הם נושא אחר ולא כאן..

נוגע להישארותיך ב: 4 יח"ל או ב: 5 יח"ל, הכל תלוי ביכולת שלך ברצון ובאמון העצמי.
אם את מחליטה שהשנה את לומדת היטב, עושה שיעורי בית- גם על חשבון בילויים ואירועים שונים- אמליץ לך להישאר ב: 5 יח"ל, ואם את לא ממש מתכוונת להשקיע או לא כ"כ מתחברת- תעשי 4 יח"ל.
אני ממליץ על 5 יח"ל משום שתי סיבות-
החומר לא קשה יחסית ל: 4 יח"ל.
ודבר שני- המיקוד התבטל--> כמות החומר הצתמצמה---> יש לך הזדמנות להתחיל ולעבוד עבודה מאסיבית בכדי ללמוד היטב ולהצליח.
אני ממש אבל ממש ממש ממש מליץ לך, כבר עכשיו להיתקשר למורה ולבקש ממנה את פירוט החומר שאתם הולכים ללמוד שנה הבאה- וכבר עכשיו להתחיל ללמוד אותו "ולקחת פור"-להיתקדם לפני המורה תמיד.
ז"א- תמיד להיות צעד אחד או שני צעדים לפני המורה בחומר- לתרגל היטב (אנחנו כאן לעזור לתמוך ולהסביר)...
זה ממש חשוב וממש יעזור וישפיע עלייך, למדי היטב את החומר, ותבקשי מבחן הקבצות נוסף- להישאר ב: 5 יח"ל.
המלצה שלי- השנה ולאורך כל התוכנית החדשה- כדי מאוד להישאר ולעבור ל: 5 יח"ל.
ללחוץ חזזק ולתרגל!!!
מאחל לך בהצלחה בהמשך הדרך. אנו ככאן לתמוך ולהוביל אותך למקסימום הצלחה!
עוד שאלות- נשמח לענות..........

matan1212
03-08-2010, 00:16
006 בשבילי יותר קל מ-005 ....ועדיים לא עשיתי את 007

מאור עטר
03-08-2010, 00:24
006 בשבילי יותר קל מ-005 ....ועדיים לא עשיתי את 007
חח רציני? ...
אתה מתכווין שבזמן שעשית היה יותר קשה או עכשיו?
עריכה: רגע בעצם עשית 806 לא ? O.o

Dmot
03-08-2010, 00:25
הבגרות מתחלקת כך-
מבחינה מקצועית, עד כמה חשוב ההבדל בכדי להקל על ההתקבלות לאוניברסיטה או להמשך הלימודים האקדמיים-
אני ישאיר למקצועיים שכבר עברו את זה לענות, אני רק יציין כי ברור ש 5 יח"ל עדיפות, ופותחות בפנייך דלתות ש 4 יח"ל לא פותחות. לא את כל הדלתות אבל ....
רק אזכיר דבר חשוב-
משנה הבאה (זאת שנתחיל ב: 01/09/2010), לא יהיו יותר שאלונים כפי שפירסמתי לעיל (003,005,007 וכו...) אלא יהיו שאלונים שונים בפירוט להלן-
אגב, השיטה הזאת יותר יעילה משום שמתבטלת שיטת "השאלונים המשותפים" ומעתה כל תלמיד ייבחן ברמתו הראויה והמתאימה....- בקיצור הסיבות הם נושא אחר ולא כאן..

אם את מחליטה שהשנה את לומדת היטב, עושה שיעורי בית- גם על חשבון בילויים ואירועים שונים- אמליץ לך להישאר ב: 5 יח"ל, ואם את לא ממש מתכוונת להשקיע או לא כ"כ מתחברת- תעשי 4 יח"ל.
ודבר שני- המיקוד התבטל--> כמות החומר הצתמצמה---> יש לך הזדמנות להתחיל ולעבוד עבודה מאסיבית בכדי ללמוד היטב ולהצליח.
אני ממש אבל ממש ממש ממש מליץ לך, כבר עכשיו להיתקשר למורה ולבקש ממנה את פירוט החומר שאתם הולכים ללמוד שנה הבאה- וכבר עכשיו להתחיל ללמוד אותו "ולקחת פור"-להיתקדם לפני המורה תמיד.
ז"א- תמיד להיות צעד אחד או שני צעדים לפני המורה בחומר- לתרגל היטב (אנחנו כאן לעזור לתמוך ולהסביר)...
זה ממש חשוב וממש יעזור וישפיע עלייך, למדי היטב את החומר, ותבקשי מבחן הקבצות נוסף- להישאר ב: 5 יח"ל.
ללחוץ חזזק ולתרגל!!!
אז לא נוכל לסמוך על זה שהמבחן יהיה ברמה של 4? ^^"
נמ, הזורעים בדמעה ברינה יקצורו... מי שלומד, לא מזלזל ומבין את החומר (ולא יושב כמו תוכי ומשנן נוסחאות), לא צריך לפחוד מהבגרות.
ואם בכל זאת לא מבינים משהו, לשאול את המורה, חברים או את הפורום, אנשים כאן ישמחו לענות... וכל זה בחינם :happy:
כמו שהדעה המנומקת מאוד של אשר אומרת, תמיד צריך לשאוף לשלמות... אדם שמסוגל (ולפי דעתי, רוב האנשים מסוגלים, אם יש בידם מספיק כח רצון) להגיע ולהצליח ב-5 יחידות. בניגוד ל-4 יחידות (וסלחו לי על ההערה הזאת), ב-5 יחידות אתה נדרש להבין את החומר עד השורש שלו... למה כשאתה משווה נגזרת ל-0 תמצא נקודות חשודות לקיצון? למה שני ישרים מקבילים יוצרים בינהם זווית מתחלפות? למה סכום של סדרה חשבונית ניתן ע"י הנוסחא?
בנוסף, כמו שאשר אמר, מומלץ לקחת פור, כדי להקל על החומר- גם אם לא תביני, תמיד נחמד לדעת על מה המורה מדבר, ולא לשבת במבט: :fie:
מקסימום, שוב, אנשים ישמחו לעזור לך כאן.
בהצלחה!~
ומתן, איך 006 היה קל יותר מ005? תוכל לפתור את האלגברה בעזרת החומר בחטיבה, את הגיאומטריה עם הבנה של החומר וסיימת.
ושוב כמו שאשר אמר (-אני מרגיש כרגע כמו תוכי,אבל אשר מסביר את הכל בצורה טובה יותר ממני-), טוב שפתחת אשכול. אנחנו לא מדברים פה על תרגיל במתמטיקה, שעד כמה שעצוב לי להעליב אותה, יש פיתרון יחיד ואחד (ואלפי דרכים להגיע אליו), וכל אדם הוא שונה!~

asherm01
03-08-2010, 00:32
אז לא נוכל לסמוך על זה שהמבחן יהיה ברמה של 4? ^^"
נמ, הזורעים בדמעה ברינה יקצורו... מי שלומד, לא מזלזל ומבין את החומר (ולא יושב כמו תוכי ומשנן נוסחאות), לא צריך לפחוד מהבגרות.
ואם בכל זאת לא מבינים משהו, לשאול את המורה, חברים או את הפורום, אנשים כאן ישמחו לענות... וכל זה בחינם :happy:
כמו שהדעה המנומקת מאוד של אשר אומרת, תמיד צריך לשאוף לשלמות... אדם שמסוגל (ולפי דעתי, רוב האנשים מסוגלים, אם יש בידם מספיק כח רצון) להגיע ולהצליח ב-5 יחידות. בניגוד ל-4 יחידות (וסלחו לי על ההערה הזאת), ב-5 יחידות אתה נדרש להבין את החומר עד השורש שלו... למה כשאתה משווה נגזרת ל-0 תמצא נקודות חשודות לקיצון? למה שני ישרים מקבילים יוצרים בינהם זווית מתחלפות? למה סכום של סדרה חשבונית ניתן ע"י הנוסחא?
בנוסף, כמו שאשר אמר, מומלץ לקחת פור, כדי להקל על החומר- גם אם לא תביני, תמיד נחמד לדעת על מה המורה מדבר, ולא לשבת במבט: :fie:
מקסימום, שוב, אנשים ישמחו לעזור לך כאן.
בהצלחה!~
ומתן, איך 006 היה קל יותר מ005? תוכל לפתור את האלגברה בעזרת החומר בחטיבה, את הגיאומטריה עם הבנה של החומר וסיימת.
ושוב כמו שאשר אמר (-אני מרגיש כרגע כמו תוכי,אבל אשר מסביר את הכל בצורה טובה יותר ממני-), טוב שפתחת אשכול. אנחנו לא מדברים פה על תרגיל במתמטיקה, שעד כמה שעצוב לי להעליב אותה, יש פיתרון יחיד ואחד (ואלפי דרכים להגיע אליו), וכל אדם הוא שונה!~
(: איזה מזל שתומר הוא חלק מהפורום....
מילים כדורבנות!

moni
03-08-2010, 00:41
לי 05 היה יותר קשה מ06 ו07

matan1212
03-08-2010, 00:48
אני עשיתי 806 אבל החומר של 006 בהרבה יותר קל לי ונקלט יותר מהר...005 רק סדרות קל לי אבל הסתברות קורה לי הרבה שאני מתבלבל וגם אני לא מצליח לפרט כל כך הרבה..גיאומטריה מעצבן אותי שאם יש כמה משפטים שאתה לא יודע או שוכח ואז אתה לא מצליח את התרגיל...אלגברה כלומר אם זה ככה כמה פתרונות וכו' אללה איסטר ולהקה הבית...ב-006 יש את בעיות מילוליות שאני ממש אוהב,יש חדו"א שזה ממש קל,יש את החשבון האינטגרלי שבשבילי הוא ממש קל(כרגע),על בעיות קיצון אני מת ... במועד ב' שהיה לפני חודש ככה את החומר של 006 עשיתי בלי בעיה ולא היה לי טעות אחת ואילו בחומר של 005 שזה הסתברות וגיאומטריה יירד לי עליהם 15 נק'..

מאור עטר
03-08-2010, 00:55
לי 05 היה יותר קשה מ06 ו07
אתה זה קצת שונה, כי אתה היית בכיתה י' כשעשית 005 ובטוח השתפרת בשנתיים האלו...
מכיתה י' ליא' אני מרגיש שממש השתפרתי ... מקצה לקצה

moni
03-08-2010, 00:57
כן בדיוק באתי לכתוב את זה
בי' לא הייתי בשל בכלל

ניגשתי עכשיו ל05 מועד ב' השנה ולמדתי יום לפני
היה לי ממש קל

baloon
03-08-2010, 01:50
אשר ותומר, תודה רבה על המידע והעידוד, ממש עשיתם לי חשק ללכת ל-5 חח
:takdir:

Learn
03-08-2010, 10:53
הבגרות מתחלקת כך-
רק אזכיר דבר חשוב-

ללחוץ חזזק ולתרגל!!!

תכנית הצבירה היא התכנית הישנה (של 3 שאלונים לכל רמה).
התכנית החדשה מכילה שני שאלונים. אני לא בטוח איך קוראים לה.
אין לי מה להוסיף על אשר (את השאר התעייפתי לקרוא חח)
בהצלחה רבה!

עריכה:
התכנית הישנה נקראת "תכנית הצבירה" כיון שאתה צובר שאלונים ויותר קל לעבור מרמה לרמה..

goofygoober
09-08-2010, 22:25
גם אלה שעשו שנה שעברה את 005 יעשו את 805 ו806?!
אני הבנתי שמי שכבר התחיל את התוכנית הישנה מסיים אותה כמו שהיא... או שלא?

Netanelm7
09-08-2010, 22:29
מי שהתחיל את התכנית הישנה יסיים אותה (אפילו אם רוצה לשפר או לעבור מ4 יח' ל5 יח' .. הוא יוכל לשפר על התכנית הישנה)

זה אפשרי עד 2012.

guy-marcus
09-08-2010, 22:46
חוות דעת מעולות שם למעלה^-^ !!!

לא הבנתי את זה 0.0 ?

asherm01
09-08-2010, 23:08
חוות דעת מעולות שם למעלה^-^ !!!

לא הבנתי את זה 0.0 ?

אז כשיתבטל המיקוד, ההישארות ב: 5 היא מעין פרדוקס
מכיוון שכמות החומר הצטמצמה בצורה גדולה, עם זאת, מעתה ייבחנו ברמה של 5 יחל , כלומר, ברמה המתאימה ובמדרשת.
כדי לשבר לך את האוזן, התכוונתי שהישארות ב5 כדאית, כמות החומר נמוכה.
לילט

itunes531
15-07-2011, 15:33
יש לי שאלה אליכם אני נמצא ברמה של 5 יחידות וסיימתי עם ציון 70 ואני מאמין שאם הייתי הולך ל 4 הייתי מסיים אם לפחות 95 כי 003 זה שטיות ו004 גם לא קשה יחסית ל006 עכשיו השאלה היא מה יותר כדאי לסיים עם 70 5 יחידות או 95 4 יחידות?

elixvx
15-07-2011, 15:46
יש לי שאלה אליכם אני נמצא ברמה של 5 יחידות וסיימתי עם ציון 70 ואני מאמין שאם הייתי הולך ל 4 הייתי מסיים אם לפחות 95 כי 003 זה שטיות ו004 גם לא קשה יחסית ל006 עכשיו השאלה היא מה יותר כדאי לסיים עם 70 5 יחידות או 95 4 יחידות?

אני ב4 יח', ואם הייתה לי אפשרות לעלות ל-5 (כבור אוחר מידי לצערי)
הייתי מעדיף 70 ב5 יח' מאשר 95 ב4.

itunes531
15-07-2011, 15:49
אם אני ב5 יחידות אני מקבל תוספת של 25 נקודת או תוספת של 25 אחוז מציון 70

elixvx
15-07-2011, 15:58
25 נקודות. (לעומת 12.5 ב4, הבדל די משמעותי)

itunes531
15-07-2011, 16:02
אם מוספים 25 נקודות ל70 זה 95
אבל אם נוסיף 12.5 ל95 זה יוצא 108

itunes531
15-07-2011, 16:24
לא ככה?

elixvx
15-07-2011, 16:42
ככה, אבל יש מקומות כמו הטכניון שנותנים 30 נקודות למתמתיקה.
וחוץ מזה שאני בטוח שכמעט כל אוניברסיטה מתחשבת יותק ב-5 מאשר ב4.
גם ב3 יח' אפשר לקבל 100 סופי בלי בעיה.

בכל מקרה אני לא ממש בקיא בתנאי קבלה לאוניברסיטה אז אני לא רוצה סתם להטעות אותך.
עדיין אני חושב ש-5 יח' עדיף.

CrazyInMath
19-07-2011, 17:13
05 ו 06 אני רואה שהם באותו רמה ! אין דבר קשה
(לא יודע משהו על 07 עד עכשו)
בהצלחה