PDA

צפה בגרסה המלאה : שאלה לגבי 8200 וממר"ם

Teddy Bear
05-09-2010, 16:47
שמעתי הרבה נפלאות ביחידות האלה, נורא קשה להתקבל אבל בסוף זה משתלם וכל ההייטק רודף אחריך, האם זה נכון? האם אתם יודעים תנאים להתקבל לשם? האם ישנן יחידות מחשבים נוספות שיכולות לסייע בעתיד במציאת עבודה? איך ניתן להתקבל? צריך לעשות מבחנים מיוחדים?
אני פשוט רוצה לסדר לעצמי עתיד טוב כבר בצבא ואם אפשר בלי עתודה כי לא באלי להתקע בצבא 5 שנים+...

תודה לעוזרים

odp
05-09-2010, 17:23
8200 זה המסלול לשפות לועזיות בחמ"ן. בשביל להגיע למבחנים הראשונים צריך קב"א 52, וגם ציוני הבגרות שלך והמלצות ממורים נלקחים בחשבון. מה שלא משפיע - זה הפרופיל שלך. הם צריכים אנשים עם מוח, גם אם הצבא מאבד לוחמים בפוטנציה.

דוקא בממר"ם זה לא נכון. ההעדפה שלהם זה אנשים עם פרופיל 64 ומטה, ורק מעטים מצליחים להתקבל עם פרופיל גבוה יותר.

קצת בנימה אישית:
התקבלתי למיונים הראשונים של 8200 למרות שיש לי פרופיל 97 בלי סעיפים. המבחן באנגלית היה ברמה טובה. אולי הצלחתי 70% ממנו (ויש לי ציון טוב בבגרות באנגלית). איכשהו, עברתי את המבחנים (שכללו עוד דברים כמו ידע כללי, הגיון, ועוד). כשגיליתי שהתפקיד הוא להאזין/לתרגם וכו', התקשרתי אליהם וביטלתי את מועמדותי.

אתה במגמת מחשבים ? כי אם כן, אתה תזומן למיונים לפרויקט גאמ"א. המבחנים לגאמ"א הם גם ברמה טובה, אבל אותם לא עברתי. אני ממליץ לך לקרוא את כל האשכול הזה (http://www.emath.co.il/forums/%F6%E1%E0-%E5%EC%E9%EE%E5%E3%E9%ED/23234.htm), אם זה מעניין אותך.

לגבי ממר"ם, נפגשתי פעם עם מישהו שהוא קשור לשם. הוא היה מאוד נחמד וניסה לעזור - עד שסיפרתי לו מה הפרופיל שלי. הוא אמר לי שהסיכויים שלי להתקבל הם נורא נמוכים, ושכדאי שאחשוב על אופציות אחרות.

אם יש לך עוד שאלות - shoot (שו"ת).

Teddy Bear
05-09-2010, 19:46
סחטיין על התגובה המהירה חשבתי יקח מינימום יום שיענו לי,
בכל מקרה, אני מחפש יחידה משהו עלית במחשבים (אני עושה 10 מחשבים ו5 פיזיקה ו5 מתמטיקה) אנגלית אני עדיין או 4 או 5 לא יודע עדיין =/ (משהו כזה ביניהם, אפשר לקרוא לזה 4 על 90+). לפי מה שהבנתי וסיפרו לי 8200 זה משמש כיחידת מחשבים מובחרת, כך גם ממרם. איזה יחידה הכי מומלצת אז למחשבים? גאמ"א? לא שמעתי עליה, אני רק יודע על 8200 ש-"היחידה משתמשת בטכנולוגיה מתקדמת, והתפרסמה בזכות רבים מיוצאיה המאיישים את צמרת ההיי-טק בישראל ובעולם." [לקוח מויקיפדיה]. אני חיפשתי אחר יחידות מחשבים מובחרת שגם בעתיד ממש מספקים בונוס כלשהו במציאת עבודה, אני אקרא על גאמא שייעצת לי, אבל אתה בטוח לגבי 8200 שזה לא קשור למחשבים כי נראה לי אולי אתה מתבלבל עם משהו אחר...
אשמח לעוד תגובות מעוד אנשים

odp
05-09-2010, 21:22
אתה צודק, זה בה גם אגף מודיעיני וגם אגף טכנולוגי. פשוט אני לא יודע מה הסיכוי להתקבל לתפקיד טכנולוגי ביחידה, מה גם שבמבחנים הראשונים לא היה זכר למחשבים (יכול להיות שבמבחנים הבאים יש).

בכל מקרה, אני פרשתי מהמיונים ליחידה, כי אני בכל מקרה מעוניין לעשות תואר בהנדסת תוכנה.

יש לך עוד שאלות ?

גל_כהן
05-09-2010, 22:29
אושר, 8200 זה ממש לא המסלול לשפות לועזיות בחמ"ן.
8200 היא יחידת המודיעין הגדולה ביותר (עולה בגודלה על כל חיל הים).
מפקדת היחידה יושבת בבסיס גלילות (ליד הסינמה סיטי).

בכל אופן, 8200 היא לא מסלול מחשבים - היא אוגדת תחתיה המון מסלולים ובחלקם הם טכנולוגיים
(אני עברתי מסלול כזה) - יש אפשרות להגיע ליחידה והדרך הקלה היא דרך מסלול מקדים,
אם כי יש חיילים שמסווגים אליה גם ללא מסלולים ספציפיים, אלא לאחר מעבר של מיונים מסוימים.

מבחינת מסלולים מצוינים שעוסקים במחשבים, יש את גאמ"א, שנחשב למסלול העילית של יחידת
המחשבים במודיעין - הדרישות לקבלת זימון ראשוני והמבחנים מאוד קשים, אך זה משתלם.

שיהיה בהצלחה.

Netanelm7
05-09-2010, 23:00
יש לי שאלה בקשר לממר"ם/בסמ"ח... האם הפרופיל שלי הוא מעל 64 האם הסיכויים שלי להתקבל הם קטנים יותר? אם כן למה?

תודה!!

odp
05-09-2010, 23:22
אושר, 8200 זה ממש לא המסלול לשפות לועזיות בחמ"ן.
8200 היא יחידת המודיעין הגדולה ביותר (עולה בגודלה על כל חיל הים).
מפקדת היחידה יושבת בבסיס גלילות (ליד הסינמה סיטי).

בכל אופן, 8200 היא לא מסלול מחשבים - היא אוגדת תחתיה המון מסלולים ובחלקם הם טכנולוגיים
(אני עברתי מסלול כזה) - יש אפשרות להגיע ליחידה והדרך הקלה היא דרך מסלול מקדים,
אם כי יש חיילים שמסווגים אליה גם ללא מסלולים ספציפיים, אלא לאחר מעבר של מיונים מסוימים.

מבחינת מסלולים מצוינים שעוסקים במחשבים, יש את גאמ"א, שנחשב למסלול העילית של יחידת
המחשבים במודיעין - הדרישות לקבלת זימון ראשוני והמבחנים מאוד קשים, אך זה משתלם.

שיהיה בהצלחה.

מוריד את הכובע, ואוכל אותו.

וכן, שמעתי הרבה דברים על גאמ"א. אתה יודע שראשי התיבות הם מסווגים ? אמרו לנו את זה בהרצאה על הפרוייקט. מי שרוצה לדעת אותם - צריך להתקבל לשם קודם.

Teddy Bear
12-09-2010, 16:34
סליחה על האיחור פשוט הייתה לי תקלה במחשב,
אז אם 8200 זה לא יחידת מחשבים אז מה זה s: מה ז"א טכנולוגית? מה זה טכנולוגיה?
שוב חזרתי לויקיפדיה וקראתי "היחידה משתמשת בטכנולוגיה מתקדמת, והתפרסמה בזכות רבים מיוצאיה המאיישים את צמרת ההיי-טק בישראל ובעולם." זה נשמע ממש טוב וממש מפתה, כי העתיד שצופה למי שעבר את זה ממש נהדר, אז מה בדיוק עושים שמה אם לא מחשבים? S:
וגם מה בממרם לא טוב? שמעתי שקשה להתקבל לשם וזה ממש טוב למי שעוסק במחשבים, אז למה בדיוק הדרישות של הפרופיל כאלה נמוכות? מה רע בזה? :S
קראתי קצת על גאמא וזה נשמע ממש טוב, אבל הבעיה לפי מה שהבנתי בשביל להכנס שמה לפרויקט צריך לחתום על קבע.. ואני לא ממש מעוניין בזה :s וזאת ועוד שראיתי אף דרישות לעבודה שמחפשים אנשים שהיו ביחידות 8200 או ממרם אך לא ראיתי שום דבר שהזכיר את גאמא.

יש משהו אחר אולי שיתאים לי?

שוב תודה לעוזרים.

odp
12-09-2010, 16:37
איפה שמעת שצריך קבע לפרוייקט גאמ"א ?

ודרך אגב, עניתי לך בנוגע לשאלון 006.

Teddy Bear
13-09-2010, 19:52
"זימונים לפרויקט גאמא נשלחים בעיקר למי שלמדו במגמת מחשבים.

השלב הראשון במיון הוא מבחנים בתחום המחשבים- תכנות שפות עיליות, אסמבלר, חומרה, רשתות ועוד.

מי שיעבור את המבחנים יזומן לראיונות מקצועיים, תלוי במסלול אליו הוא ממוין. זה השלב הקשה ביותר, אם לספור לפי כמות הנופלים בו.

אחר כך מתקיים ראיון פסיכולוגי, תחקיר בטחוני שלפעמים כולל פוליגרף ומבחני אישיות. בפרויקט גאמא נדרש בדרך כלל לחתום קבע.

בפרויקט קיימים מספר מסלולים, כמו ממ"ס ואר"מ, כאשר המתקבלים לאר"מ הם בדרך כלל אקדמאים. המסלולים נחשבים מובחרים מאד, רציניים וקשים, אך עוזרים מאד בעתיד בתחום המחשבים. "

נלקח משבוז.

odp
13-09-2010, 20:38
מצחיק. כשהתמיינתי לזה, לא ידעתי שיש קבע.

בקשר לשאלותיך, תקרא את התשובה של הבחור פה (http://www.emath.co.il/forums/151420-post48.htm). אולי זה יספק לך תשובה.

Yael
14-09-2010, 09:16
אני רואה שלא ממש חסרות לך יחידות ריאליות ולכן ככל הנראה תזומן למסלולים טובים :)

ב-8200 יש גם הרבה מסלולי ערבית אבל את זה אני רואה שלא למדת [ולדעתי גם חבל...]

לממר"ם הבנתי שלא ממש קשה להתקבל [לא ממש יודעת כי לא קיבלתי זימון לשם] אבל לא רבים מקבלים זימון לשם. יכול להיות שתקבל מיונים לגאמ"א- לדעתי המבחנים הם קשים וי לציין שאינם כוללים רק תכנות אלא המון חשיבה מחוץ לקופסה וגם הם בודקים האם יש לך ידע על חלקי המחשב ותוכנות במחשבים [במיוחד על ווינדוס]...
אני אישית לא התקבלתי לשם (לא עברתי את הראיון) ואני מכירה עוד המון שנפלו גם הם [אחד הגיע לשם דרך פרוטקציות p:] וחושבת שלא כדאי לך לבנות על גאמ"א כי קשה להתקבל

יש את הענף הטכנולוגי של חיל המודיעין. אני לא ממש יודעת איך מתקבלים לזה אב אפשר לנסות...

יש לציין שיש גם פרוייקטים במחשבים ב"שחקים"- רוב המסלולים מסווגים ולכן אין לי ידע רב על שחקים אך אני בטוחה שעושים שם הרבה דברים משמעותיים וחוץ מזה זה נותן שורה מרשימה לקו"ח שלך...

בהצלחה! :-)