PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] בן 22 מתקשה בלימוד 3 יחידות...

talmid
24-10-2010, 08:38
בוקר טוב, שמי שימי, הגעתי לכאן דרך גוגל/יו טיוב, שם חיפשתי שיעורים בטריגונומטריה, אני כבר בן 22 ואין לי ידע בסיסי במתמטיקה, זה נכון הייתי שובב בתיכון ולא למדתי מתמטיקה ואפילו עזבתי אותה מוקדם לעבודה וטיול בחו"ל וכו', ולכן כעת כל הידע שלי (במתמטיקה) מסתכם בחומר של יסודי. היום כבר התרצנתי והתבגרתי ואני אוהב ללמוד כשפני מועדות לאוניברסיטה ללימודי כימיה או פיסיקה.
נרשמתי לבית ספר לבגרויות למתמטיקה ללימודים לרמה של 3 יחידות סך הכל! (כשלאחמ"כ אני מתכוין ללמוד 5 יחידות) ולפני חודש התחלתי את הלימודים ואני מרגיש כאילו הלימודים ל3 יחידות הם לתואר שלישי... לא מצליח להבין את החומר בעליל, למרות שאני מאוד מאוד מאוד רוצה לדעת, ואני מסכים לעשות שיעורי בית אפילו 6 שעות כל יום, ביטלתי את העבודה בגלל זה, ואני לא מצליח להתקדם אפילו בדברים פשוטים ביותר... שזה משוואות שינויי נושא נוסחה וגיאומטריה אנליטית טריגונומטריה וכדו'.
מה עלי לעשות בשלב זה? ארצה לשמוע את דעתכם המקצועית.
יש לציין שאני אוהב את הרעיון של מתמטיקה, ככה שהגישה שלי לנושא באה בכיוון טוב ובראיה אופטימית, אך כל זה לא הועיל לי בינתיים.

דרך אגב, בהבעה והבנה (לשון) קיבלתי בסימסטר שעבר ציון 100 בלי שום הקלות וכדו'. אבל המתמטיקה הזאת 'תוקעת' אותי...
יאללה, אולי מכאן תבוא ההפתעה הטובה.

אריאל
24-10-2010, 08:46
קודם כל, קבל ח"ח על האמביציה .

דבר שני , אתה צריך להתחיל ללמוד...

אין סיבה שחומר של 3 יח' ייראה לך כמו תואר 3 אם מסבירים לך שם כל שלב שלב מההתחלה .

אני מציע, קודם, קח מורה פרטי שיסביר לך לפחות את הבסיס של החומר ואיך לגשת בדיוק לחומר,
אחרי זה(ובמקביל), תתחיל לקחת ספרים לידיים, וכל פיפס קטן שאתה לא מבין, אתה שואל פה, או את החברים \ המרצה שלך.

תצטרך לעבוד קשה....

אבל אנחנו פה לעזור :)

ובישביל לתת לך עוד איזה פוש : היו פה חבר'ה במצב שלך פחות או יותר (ובגיל שלך) שהשלימו את כל ה5 יח' ....

שיהיה בהצלחה.

asherm01
24-10-2010, 09:07
אהלן- וברוך הבא.
אתה נשמע (חח... נקרא) רציני ביותר.
ראשית- יישר כח. זה לא קל להגיע למסקנה כזאת.
שנית- אתה צריך להבין את החומר התיאורטי ברמה הבסיסית- אח"כ לפתור תרגילים שמשלבים את החומר שלמדת.
וכמו שאריאל אמר- אנחנו כאן להושיט יד לעזרה, בכל זמן ובכל מצב לכל תרגיל שיהיה.
וכמאמר החכם- "הגעת למקום הנכון" !
בהצלחה! :takdir:

talmid
24-10-2010, 10:19
תודה על קבלת הפנים הכ"כ חמה...
אני מוכן לקבל על עצמי עבודה קשה גם כן, את כל מה שצריך ללמוד אני אלמד, בלי הנחות...
או קי, אני כבר עכשיו קיבלתי על עצמי לסגור את כל מה שקשור ללימודי הטריגונומטריה של משולש ישר זווית- כבר היום...
יש לי 7 שעות לעשות שיעורי בית, קניתי שלשה ספרים של יצחק שלו/ אתי עוזרי (שאלונים 001/002/003) אני רוצה היום "לסגור" את כל הנושא של טריגונומטריה שנראה דווקא די קל (בסך הכל היה לנו בו שיעור אחד בלבד עד עתה והמורה רץ במהירות) מתוך רפרוף בספר הלימוד הנ"ל אני רואה שכל הנושא הזה מכוסה ב60 עמודים, בזמן שהנושא הספציפי שהוא משולש ישר זווית (ושאותו אני מתכוין ללמוד היום- עד תחילת השיעור) מכוסה ב-18עמודים כולל מציאת צלע המשולש ומציאת זווית (18 עמודים אלו הם במהדורה הגדולה, עם האפשרות לכתוב בפנים את התשובות ולכן היא "מנופחת" לא צריך להבהל).
טוב, אז כבר עכשיו יש לי שאלה בטריגונמטריה לשאול כאן או בפורום של 001? (אני עדיין לא מתמצא, סליחה).

אריאל
24-10-2010, 10:25
תשאל בפורום המתאים לשאלון שאליו שייכת השאלה... אתה נמצא בפורום ייעוץ כרגע.

כמו כן נא לקרוא חוקים (http://www.emath.co.il/forums/blogs/emath-bot-3.htm) לפני פתיחת אשכול

בהצלחה